Skocz do zawartości

Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.


pawel28

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
To na pewno, ale dziady nie chcą naprawiać fur za darmo:) Ale i tak spoko że można takim 14 letnim autem pojechać do ASO i zrobić coś w ramach akcji serwisowej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja już po wymianie. Byłem dzisiaj w Bawaria Motors w Warszawie. Uwinęli się w dwie i pół godzinki.

Zdążyłem wypić dwie kawki, wysłąć kilka maili poczytać net, pooglądać furki (te nowe) i Pan oznajmił że autko umyte i gotowe do odbioru.

 

Najlepsze było to że jak podpisywałem dokumenty widniał czerwony napis GWARANCJA. 15 letnie auto a wymiana obejmowała. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja byłem u Olszowca w Poznaniu, przed zdaniem sprawdzony ogólny stan auta, tak jak wspominali koledzy wyżej po to żeby była podkładka, żeby im czegoś nie wmówić. Auto zrobione, umyte, wysprzątane w środku, miłe panie serwowały kawkę na życzenie. Ogólnie dziwnie się tam czułem jako właściciel 12 letniego samochodu :P Wrażenia jak najbardziej pozytywne. W trakcie oczekiwania zrobiłem sobie jazdę testową nową f30, niestety podstawili 316d - oczywiście w pełnym m-pakiecie za 20k - więc w sumie szału nie było, ogólnie sprawę w jakimś stopniu ratował 8-biegowy automat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ja dziś byłem na serwisie olejowym a nowym ASO w Tarnowie, choć ciężko to nazwać ASO BMW bo odbywa sie to w serwisie FIATa :P Ale mają autoryzacje BMW i co jest najciekawsze samochód E46 kombi 2000r jest nieprzerwalnie serwisowany w ASO od nowości zakupiony w polskiej dystrybucji i byłem tyle razy w Krakowie w ASO na serwisach ani słowa nie powiedzieli o akcji serwisowej poduszki, a w Tarnowie od razu mnie o tym poinformowali. Zaprosili do ASO w Rzeszowie bo tam wykonują naprawy, w Tarnowie tylko diagnostyka i drobny serwis. Ciekawi mnie też że samochód jest z 2000r a w internetach piszą że akcja dotyczy modeli od 2000r.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz auto z 2000r a akcja dotyczy aut od 2000r to nie wiem co w tym dziwnego ;)

 

nie tyle rocznik wazny co seria wadliwych poduszek, a to wszystko po vinie wychodzi

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zastanawiam się jak im się to opłaca.

To już chyba nie jest kwestia pieniędzy ;) - nie tylko BMW wzywa na wymianę, np. Honda też.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ani bmw ani honda ani zaden inny producent aut za to nie placi. Placi za to producent wadliwych poduszek. Fakt ze serwisy maja jakies dziwne podejscie do tej kwestii. Pytalem w centrali bmw, auto sie nie kwalifikowalo, pytalem inchape na prymasa, nie kwalifikowal sie, zapytalem w bmw janki, i tu sie juz kwalifikowal. Wymieniona i po klopocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio zadzwonilem do bmw smorawinski z pytanie czy kwalifikuje sie na wymiane poduszki ,odrazu powiedzieli ,ze moge przyjechac w piatek i wymienia

Zdziwilem sie troszke ze tak szybko to poszlo z ich strony naprawde polecam obsługa profi BMW Smorawinski Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie sami zadzwonili z BMW Dobrzański z propozycją wymiany poduszki.

A numer do mnie mieli, bo kiedyś coś tam zamawiałem z ASO i niedawno sobie przypomnieli o mnie.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dla informacji

Na stronie UOKiK pojawiła się informacja o akcji serwisowej dotyczącej wymiany AIRBAG kierowcy w modelach E46, E39 i E53.

https://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=12620

Jestem umówiony na wymianę (kierownica z przyciskami czteroramienna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ta lista jakaś niekompletna, bo mojego VINu tam nie ma, a ASO odpisało, że kwalifikuje się pod wymianę. To którą poduszkę wymieniają? Do tej pory myślałem, że chodzi o boczną poduszkę pasażera, a teraz widzę, że chodzi o poduszkę kierowcy w kierownicy! Trochę niefajnie jak przy byle kolizji dostanę po gębie metalowymi odłamkami. A co w przypadku jak wymieniłem kierownicę z 4-ramiennej na 3-ramienną, czyli niezgodną z VIN? ASO będzie robić z tym jakiś problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja serwisowa opisywana do tej pory dotyczyła poduszki pasażera, ta nowa poduszki kierowcy.

Lista VINów dotyczy samochodów zakupionych w PL, Ty masz pewnie importowany, dlatego go nie ma na liście.

jak będzie wyglądać wymiana poduszki przy kierownicy niezgodnej z VIN nie wiem.

Założyłem nowy temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=308060, bo ten jest oklepany a usterka moim zdaniem istotna.

Tak jak napisał lord_Simon

...Trochę niefajnie jak przy byle kolizji dostanę po gębie metalowymi odłamkami...

Dla porządku niech Admin zdecyduje gdzie temat ciągnąć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO na wymianie poduszki, jednak nie została jeszcze wymieniona. Airbag został zakwalifikowany do wymiany, skontaktują się ze mną w ciągu dwóch tygodni.

Poinformowano mnie, że procedura wymiany odbywa się dwuetapowo.

Pierwszy etap to wizyta na której sprawdzają czy zabudowana poduszka podlega wymianie.

Jak to określono: auta już trochę lat mają i sporo z nich jeździ z innymi kierownicami niż wyjechały z fabryki. Ludzie zmieniają ze standardowych na sportowe, m-pakietowe dokładają multifunkcję.

ASO nie chce zostać na półce z airbagiem którego nie są w stanie zamontować bo ktoś coś pozmieniał.

W sumie logiczne.

Drugi etap to wymiana airbaga na taki jaki stwierdzono podczas pierwszej wizyty, oczywiście jeśli się kwalifikuje do wymiany.

 

Wynika z tego, że jeżeli ktoś sobie coś zmodyfikował, a airbag który ma zamontowany podlega wymianie, to zostanie wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.