Skocz do zawartości

Czy da się wyłączyć gong pasów ?


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie czy da się w ustawieniach samochodu (nie w menu i-drive bo tam to można chyba tylko ściszyć) wyłączyć gong niezapiętych pasów.

Pasy normalnie zapinam, ale czasami są sytuację gdzie muszę podjechać gdzieś z niezapiętymi i wnerwia mnie na maksa to "dyndanie" - informacja na head-up mi wystarczy . Przepisy unijne to jakoś regulują i musi hałasować, ale nie wszędzie tak jest i BMW to chyba przewidziało.

Robił kiedyś ktoś coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy tego nie regulują. To nadgorliwość producentów żeby pokazać jak się troszczą o nasze zdrowie. W BMW działa to debilnie na maxa. Dojeżdzam do garażu, odpinam pasy na dojeździe kilka metrów przed bramą, za chwilę zaczyna dzwonić. Zatrzymuję się przed garażem - dalej dzwoni (!). Otwieram drzwi i idę do garażu i słyszę gong przypominający o zapięciu pasów stojąc przy bramie! Samochód stoi, drzwi otwarte a tam dzwoni! Czasem mam wrażenie, że to pierwsze auto jakie BMW zrobiło. Wjeżdzam tyłem do garażu i nie słyszę parktronica bo go zagłusza przypominacz pasów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyobrazić sobie efekt twarzy po małej stluczce bez zapietych pasów i już gong nie przeszkadza. Bo nie dzwoni, bo pasy zapiete ...

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić końcówkę od pasów i ją wpiąć. Na allegro za 15 zł.

Ja latam z taka końcówka , tylko mam wrażenie ze jak w cos uderze to komputer wyczuwa ze pas zapiety i wywala poduche a wtedy sie zdziwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dyskusja wydawaloby sie powaznych ludzi w furach za nieraz kilkaset tysiecy zlotych... Producenci wsadzili w te 5 tyle systemow bezpieczenstwa ze trudno byloby wszystkie wymienic a ludzie jezdza bez pasow jak rolnicy w swoim audi 80 w Azerbejdzanie. Moim zdaniem taka lekkomyslnosc to zwyczajnie wstyd. Nikt mi nie wmowi ze zapiecie pasa to jakis klopot i ze pas w czymkolwiek przeszkadza przy prowadzeniu samochodu. Mozecie sie na mnie obrazac ale sprawa jest w kazdym cywilizowanym kraju ewidentna - pas to podstawa bezpieczenstwa w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Potrzebować będziesz e-sys'a z ważnym tokenem oraz trochę chęci...

Operować będziesz na module ACSM...

Poniżej elementy, które Cię interesują...:

 

- GWF_SBR_WARNDAUER --- > odpowiada za czas przypominania o niezapiętych pasach (wartości "werte" wyrażane w HEX, 01 to 1 sek., 1E to 30 sek., itd...)

- SBR_FA_GWF_SBR_FA ---> odpowiada za kierowcę (zmiana na nicht_aktiv wyłącza gong)

- SBR_BF_GWF_SBR_BF --- > odpowiada za pasażera (zmiana na nicht_kativ wyłącza gong)

 

Dodatkowo możesz wyłączyć sygnalizację wizualną (piktogram)...na desce...

- Gurtzustandsanzeige_Fahrer_GWF_GZA_FA - kierowca (nicht_aktiv ---> wyłącza)

- Gurtzustandsanzeige_Beifahrer_GWF_GZA_BF - pasażer (nich_aktiv ---> wyłącza)...

 

Oczywiście można zrobić to prościej np. przez BMW OSS lub ISSS, wybierając ścieżkę konwersji "Deactivate seat belt reminder"...

 

Ww. sposoby nie dezaktywują poduszek powietrznych w aucie. Wyłączają tylko i wyłącznie sygnalizację niezapiętych pasów.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gong jest tak fajny, że aż się nie chce pasów zapinać dopóki brzmi :D , w mercu "sygnalizator" niezapiętych pasów to zwykły jazgot.

Nurtuje mnie jedynie w sytuacjach kiedy głośnowówiący podwaja lub potraja jego moc.

Znam ludzi, którzy sobie nagrywają ten dźwięk na CD i odtwarzają w autach typu fiat, etc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak sobie ustawiłem, 3 gongi by pamiętać o pasach, ale nie denerwuje gdy chcesz przejechać od bramy do garażu.

Zmieniacie tylko jedną wartość w GWF_SBR_WARNDAUER, reszta ostrzeżeń graficznych pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić końcówkę od pasów i ją wpiąć. Na allegro za 15 zł.

Tylko, że ja nie chcę jeździć bez pasów tylko nie chcę słuchać tego gongu gdy jadę bez pasów spod domu do garażu jakieś 100m

 

Można to zaprogramować w ASO, polecam jednak zostawic kontrolke na tablicy by o tym jednak informowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
sory za zaśmiecanie wątku ale końcówka z allegro to spartańska metoda, chciałbym wogule poznać debila który to wymyślił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Narzekacie na dźwięk w BMW, a on jest i tak mega subtelny. Posłuchajcie odpowiednika w Renówkach albo innym badziewiu. Tam to chyba specjalnie tak dobrali go, żeby nie dało się tego wytrzymać i ludzie zapinają żeby czaszki nie rozerwało. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w rodzinie mam jedną ''roślinkę'' która od 3 lat tylko leży i swój stan zawdzięcza temu, ze nie miał zapięych pasów.

 

Uderzyli czołowo w drzewo, brat który siedział z boku i miał pasy normalnie żyje i jest sprawny jak normalny człowiek.

 

Po tym wypadku wszyscy ładnie w rodzinie lubią pasy :)

 

Ogólnie to nawet w takim aucie jak BMW 5 czy 7, wszystkie systemy bezpieczeństwa są na nic, gdy nie ma się zapiętych pasów. Więc możesz czuć się jak w polonezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja już w rodzinie mam jedną ''roślinkę'' która od 3 lat tylko leży i swój stan zawdzięcza temu, ze nie miał zapięych pasów.

 

Uderzyli czołowo w drzewo, brat który siedział z boku i miał pasy normalnie żyje i jest sprawny jak normalny człowiek.

 

Po tym wypadku wszyscy ładnie w rodzinie lubią pasy :)

 

Ogólnie to nawet w takim aucie jak BMW 5 czy 7, wszystkie systemy bezpieczeństwa są na nic, gdy nie ma się zapiętych pasów. Więc możesz czuć się jak w polonezie :)

 

Kolego, ale to nie jest temat o sensie zapinania pasów, tylko o wyłączeniu dotyczącej ich sygnalizacji dźwiękowej. Nikt tu nie przekonuje, że bez pasów się powinno jeździć, ale czasami są sytuacje nie zagrażające bezpieczeństwu i zdrowiu, gdy tego pasa się nie zapina a dźwięk drażni. Nie wiem po co połowa wypowiedzi jest moralizatorstwem i odbiega od tematu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jakby ktos miał problem z wylaczeniem lub cos innego chciałby właczyc wylaczyc np dvdfree .... zapraszam na www.navibmw.pl, tel 504 384 405

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.