Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

czujnik do zmiany plus przeróbka instalacji... tak na 99%. Może się za miesiąc za to wezmę jak bede miał wenę :mrgreen:

 

Na poliftowy z 2.5d on obsługuje taką funkcję.

Ja niedługo będę zmieniać czujnik oleju, lecz kupię jakiś inny niż oryginał bmw, zobaczymy czy pójdzie i nie wywali błędów na lini bsd ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurcze rano pisalem posta... i chyba nie kliknalem "wyslij to" :duh:

 

 

Czujnik LCI lezy juz u mnie z 6 miesięcy albo i dluzej. Mam 2k km do wymiany oleju to przy okazji zobacze i wynienie (czujnik jest w misce oleju). Schematy sie roznia.... dlatego tak jak pisze Apacer - zobaczyny co BSD powie na taką zamianę :mrgreen:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy nieoryginalnym czujniku oleju, nie wywalało już błędu czujnika oleju, ale BSD wariowało, na początek błąd klemy ibs, później błąd regulatora alternatora, :D to juz wolałem wywalić wtyczkę z olejowego i mieć św. spokój :], dlatego zamienniki do 200 zł są kijowe, zobaczymy czy będą współpracować typu febi/swag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawidłowa konfiguracja ustawień dla wyłączania świateł (pozycyjnych) po zaryglowaniu samochodu, zamiast po otwarciu drzwi:

 

Wyłączenie świateł po zaryglowaniu drzwi a nie otwarciu

 

LMA: Tylko LM1

 

COMFORT_ACCESS_LICHT

aktiv

 

COMFORT_ACCESS_SL_ABSCH

wert_01

(jest odwrotnie niż w opisie z pierwszego postu)

 

LICHT_AUS_TUER_AUF

aktiv

 

Do tego należy wyłączyć powiadomienie o pozostawionych światłach (jeśli tego nie zrobimy to przy pozycji przełącznika świateł AUTO samochód będzie nas informował o niezgaszonych światłach po otwarciu drzwi)

 

Uprzedzenie o włączonych światłach przy wyjściu z samochodu

 

Moduł: LMA

 

LICHT_AN_WARNUNG

nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Trochę nie w temacie e60 ale nie mogę znaleźć nic konkretnego we właściwym forum, sprawa tyczy się e87. Potrzebuję informacji jaki wpis (albo jakie wpisy) odpowiada za matę pasażera. Domyślam się że to moduł ABG.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kierą też miałem problem. Okazało się, że była już w skrajnym położeniu i nie miała co się podnosić. Zrób tak jak pisze Apacer ale przy okazji zobacz w idrive ustawienia czy masz dobrze. Nie pamiętam ale są chyba tam gdzie ryglowanie drzwi podczas jazdy, pompowanie boczków... Edytowane przez Mycha..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszaj nią, góra dół przód tył do oporu kilka razy, następnie ustaw pod siebie i zakoduj pod swój przycisk fotela, po wyłączeniu zapłonu ustaw skrajną górę,często to pomaga

Próbowałem ale bez skutku, nie pomaga. W idrive nie mam żadnej opcji z kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja nie mam tych opcji bo mam wersje Bussines czyli mały wyświetlacz. I w opcjach z drzwiami mam tylko ryglowanie.

 

Kwestia kodowania tych opcji, akurat lewa część ekranu jest taka sama jak w Businessie, ekran ccc jest szerszy, w tym przypadku o "komputer podróży"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który mam wpis zmienić żeby było to "widoczne"? Wystarczy zmienić wtedy go tylko z nicht_aktiv na aktiv?

Na 100% nie jestem pewien, ale sprawdz:

ELDRVSEAT - aktiv

CA107_AUT_VERST_DEAKT - par_frei

CA107_AUT_VERST_ENTR - par_frei

CA107_AUT_VERST_ENT_T - par_frei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ktoś mi zakoduje dzienne jak wstawię zawartość FSW_PSW ? Bo nie zainstalował mi się ncsdummy z pakietem a jak próbowałem przez notatnik to wyskoczył mi jakiś błąd. Także mam zamiar przeskanować pustym man'em i potem wrzucę "czysty" fsw_psw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest git, otóż ostatnio jak próbowałem kodować (od razu po kupnie auta) nie wiedziałem jeszcze, że aby włączyć zapłon trzeba włożyć pilot i nacisnąć guzik bez sprzęgła. Najwidoczniej ncs zczytal dane z modułu ale już ich wgrać nie dał rady.

 

Tak poza tym to jak poznać czy mam lm1 czy lm2? Bo w ncs miałem napisane tylko lma i zmieniałem wartości w notatniku trochę na czują.

 

Edit:

Jak to jest z programowaniem mp3? Aktualnie napęd od nami czyta mp3, dodatkowy cd i zmieniarką nie.

 

Czy zielona lampka na wlaczniku świateł pali się na pozycji auto czy na pozycji mijania tez ma się palić?

Kurcze jak narazie to jeszcze nie widziałem aby myły mi się reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.