Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

ZYCLUS_VOLLEND_KLR_AUS

ylko czy ktoś się podzieli tutaj za frei ???

Niesondze. chcesz to zapłać. wiedza kosztuje a jak wszyscy by ogarniali kodowanie, to ci co na tym zarabiają nagle by przestali :p a sami sobie skrzydeł nie podetną przecież :P Edytowane przez royal90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Panowie o co chodzi

Czułość sensora deszczu w menu iDrive


Moduł: CAPPL


RAIN_LIGHT_SENSOR

aktiv

C750A_SCHWELLWERT_EMPFIN

par_frei

C750A_SCHWELLWERT_NORMAL

par_frei

C750A_SCHWELLWERT_SEHR_E

par_frei


i dodajemy FA:


+FLCN = Schwellwert normal

+FLCS = Schwellwert sehr empfindlich


Działa tylko przed liftem do 2006 roku!!!




Wszystko ogarnięte poza dodaniem +FLCS - gdy chce go dodać to za każdym razem wyskakuje Error i nawet nie jestem w stanie go nadpisać poprzez NCS

Auto z 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co daje ten zapłon ?


Zapłon komfortowy


Moduł: CAS


KOMFORTSTART

aktiv


Wyłączył ktoś tąfunkcje ? Jakieś negatywne skutki np. szybsze zużycie konwertera lub skrzyni ?


Wykodowanie sekundy przemyslenia skrzyni automatycznej:


Modul EGS


NIC

nicht_aktiv


Funkcj NIC (Neutral Idle Control) to funkcja pozwalajaca zmniejszyc spalanie samochodu ktory zatrzymal sie np. na swiatlach, w momencie wcisniecia chamula wrzuca bieg jalowy co zapobiega przeciagania przez konwerter. Sterownik skrzyni automatycznej pozwala na "Stand-By-Control" (SBC) "wrzucenie sprzegla postojowego" (jesli ktos wie jak to sie nazywa poprawnie niech napisze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplon komfortowy działa na takiej zasadzie np przy kluczyku i zwykłej stacyjce, nie trzeba trzymać kluczyka na pozycji zapłonu, tylko wystarczy, że raz go przekręcimy, auto samo odpala. W zimie to jest pomocne ponieważ auto po przekręceniu samodzielnie będzie odpalać samochód do czasu spełnienia warunków (np jeśli świece żarowe nie rozgrzeją dostatecznie silnika, i nie odpali, komputer powtórzy próbę samodzielnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączył ktoś tąfunkcje ? Jakieś negatywne skutki np. szybsze zużycie konwertera lub skrzyni ?


Wykodowanie sekundy przemyslenia skrzyni automatycznej:


Modul EGS


NIC

nicht_aktiv


Funkcj NIC (Neutral Idle Control) to funkcja pozwalajaca zmniejszyc spalanie samochodu ktory zatrzymal sie np. na swiatlach, w momencie wcisniecia chamula wrzuca bieg jalowy co zapobiega przeciagania przez konwerter. Sterownik skrzyni automatycznej pozwala na "Stand-By-Control" (SBC) "wrzucenie sprzegla postojowego" (jesli ktos wie jak to sie nazywa poprawnie niech napisze).

 


Nie wiem dlaczego ale u mnie miałem ustawione na Aktiv . Przekodowałem na Nicht_aktiv - żadnych zmian nie zauważyłem ale teraz nie mogę zakodować spowrotem na Aktiv aby wrócić do poprzedniego ustawienia .

Wie ktoś dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie zamiast zapisywać zmiany w pliku Man kodujesz pustym plikiem lub tym co zczytales

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplon komfortowy działa na takiej zasadzie np przy kluczyku i zwykłej stacyjce, nie trzeba trzymać kluczyka na pozycji zapłonu, tylko wystarczy, że raz go przekręcimy, auto samo odpala. W zimie to jest pomocne ponieważ auto po przekręceniu samodzielnie będzie odpalać samochód do czasu spełnienia warunków (np jeśli świece żarowe nie rozgrzeją dostatecznie silnika, i nie odpali, komputer powtórzy próbę samodzielnie)

 

Dzięki za informacje.


A o funkcji NIC (Neutral Idle Control) w skrzyni automat coś wiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zmniejszałem napięcie na podswietleniu tablicy... mam zwykłe zarowki bo ledy byly oczojebne i teraz tablica jest ledwo widoczna :p Ale przy kontroli brak problemow bo z metra odległości nie ma tego problemu:D



Przy okazji.... światła powitalne na żarówkach doswietlajacych zakrety ? Lampy LCI xenon dynamic plus LM2.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed1211, To może być to ! :D Przejrzałem NCS dummy i nic nie znalazłem (tłumaczenia mam na angielski) a przecież AL to pewnie AbbiegeLicht :duh:


Wypróbuję gdzieś za tydzień i dam znać :mrgreen: dzięki :mrgreen:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam schaba chcialbym zakodować welcomelight w pre lci z 2004 z modułem lm1 oraz ksenonem skrętnym i modułem ahl. Podobno to nie jest możliwe, jednak kto mi powie jak działa to w tych samochodach ??


Oraz tu


I tutaj

https://youtu.be/y0IxDHAi1Uc

Mam nadzieje, że ktoś pomoże. Dziękuje bardzo i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie masz racje, ale w tym 1 filmie widać ze gość otwiera bagażnik z klucza. Sam już nie wiem mega fajna opcja ale kupić LM2 z ahl za 500zł żeby mieć welcome light to mi się nie uśmiecha ;). Zauważyłem jeszcze ze mam w idrive coś takiego jak Home light po włączeniu tego i pociągnięciu wajchy od długich świateł gdy włacznik świateł jest na auto to lampy nie gasną przez np 20sec jednak to nie ta opcja. Czekam jeszcze na jakies podpowiedzi i dzięki za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.