Skocz do zawartości

Re: ciekaw funkcje e60


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej nie ma szans aby wgrać stary soft winkfpt przez comfort mode można tylko wybrać inny soft ale to też pod warunkiem ze wersja HW sie zgadza, a to wyklucza pomyłki

Każda wersja SP-daten zawiera tylo aktualne zbnr i softy, a nie historyczne wiec wgrywa się tylko najnowsze dostępne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyjętą płytę od Navi bo nie używam orginalnej... w to miejsce mam włożoną płytę z MP3 ( zakodowałem sobie MP3 ) i teraz za każdym razem jak odpalam auto iDrive krzyczy mi że nie ma płyty DVD i muszę klikać pokrętłem od iDrive-a żeby ten komunikat zniknął... czy jest szansa żeby to jakoś przekodować aby sie to nie wyświtlało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e60 525d z 2004, nihuhu nie dziala mi doswietlanie drogi do domu, przyciagalem do siebie wajche tak jakbym mrugal dlugimi, probowalem po wylaczeniu zaplonu z wlozonym kluczykiem, probowalem po wyciagnieciu kluczyka, probowalem na ustawionych swiatlach na auto jak i na wylaczonych, nic nie dziala. jedyne co sie wlacza po zgaszeniu auta to podswietlenie pod lusterkami bocznymi. idzie gdzies to ustawic w idrive bez podlaczania kompa? zielony jestem, wiec przepraszam za laicki ton :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

przy próbie zczytania pliku TRC z całego auta po kliknięciu na „coapireadsggetfswpsw” wyskakuje mi takie cos:

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/7245641/19771012.jpg?1484552446

 

natępnie po kliknięciu ok pojawia się błąd:

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/7245641/19771013.jpg?1484552446

 

co jeszcze muszę zrobic żeby poprawnie zczytać TRC z całego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolnie - tak jest w kazdej bmw. Ale co ci da taki trc skoro nie bedziesz mogl nic z nim zrobic? musisz kodowac pojedynczo moduly. Nie mozna jednym plikiem wszystkich modulow sobie pokodowac do wybranych opcji. Jedynie to mozesz zrobic to CODE CAR ale wtedy bedzie po kolei kazdy modul kodowal np. do serii...

 

Wiem ze jak polaczysz sie z autem przez ncs expert wybierzesz model itd. i wyswielti ci list twoich modulow to w folderze WORK bedziesz mial plik trc chyba ok 196kb rozmiaru i tam sa wszystkie opcje ale nic z tym plikiem nie zrobisz i nim nie wolno kodowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jak polaczysz sie z autem przez ncs expert wybierzesz model itd. i wyswielti ci list twoich modulow to w folderze WORK bedziesz mial plik trc chyba ok 196kb rozmiaru i tam sa wszystkie opcje ale nic z tym plikiem nie zrobisz i nim nie wolno kodowac...

 

no właśnie mam taki TRC o takim rozmiarze ( u mnie dokładnie 199kb ) i w tym TRC są opcje, których nie mogę znaleźć przeglądając pojedynczo moduły... :( :( a właśnie na których mi zależy i chciałbym je zmodyfikować... i nie wiem czy one są w aucie skoro w tym ogólnym TRC są czy ich nie ma... a jak są to jak je znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam taki TRC o takim rozmiarze ( u mnie dokładnie 199kb ) i w tym TRC są opcje, których nie mogę znaleźć przeglądając pojedynczo moduły... :( :( a właśnie na których mi zależy i chciałbym je zmodyfikować... i nie wiem czy one są w aucie skoro w tym ogólnym TRC są czy ich nie ma... a jak są to jak je znaleźć?

 

Nie powinno tak być bo twój "ogólny" trc jest sumą wszystkich odczytów z modułów, inna sprawa to może coś z konfiguracją NCS? Polecam narzędzie NCS Dummy które bardzo ułatwia przeglądanie plików TRC i NETTO. http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1553779-NCS-Dummy-Taking-the-expert-out-of-NCS-Expert

 

BTW. Jakiego konkretnie parametru nie możesz znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam taki TRC o takim rozmiarze ( u mnie dokładnie 199kb ) i w tym TRC są opcje, których nie mogę znaleźć przeglądając pojedynczo moduły... :( :( a właśnie na których mi zależy i chciałbym je zmodyfikować... i nie wiem czy one są w aucie skoro w tym ogólnym TRC są czy ich nie ma... a jak są to jak je znaleźć?

 

Nie powinno tak być bo twój "ogólny" trc jest sumą wszystkich odczytów z modułów, inna sprawa to może coś z konfiguracją NCS? Polecam narzędzie NCS Dummy które bardzo ułatwia przeglądanie plików TRC i NETTO. http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1553779-NCS-Dummy-Taking-the-expert-out-of-NCS-Expert

 

BTW. Jakiego konkretnie parametru nie możesz znaleźć?

 

do tej pory przeglądałem w notatniku... ale nie to, że nie umiem w NCS Dummy tylko tak z przyzwyczajenia...ale przecież nie powinno być różnicy jak przegladam prawda?

 

brakuje mi np. FDC_ID_MONITOR ... w ogólnym to widac a szukając pojedynczo nie moge znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ogolny TRC zawiera wszystkie mozliwe opcje jakie sa dostepne w E60. To nie oznacza, ze beda one w poszczegolnych modulach poniewaz jest to zalezne od jego wersji i oprogramowania. Np. Modul swiate do xenonow, lub xenonow skretnych itd... z tego powodu trzeba kodowac moduly pojedynczo wedlug opcji jakie sa tam dostepne...

Nie mialbys mozliwosci zakodowania tym plinkiem bo skad NCS ma wiedziec do jakiego modulu ma ta funckje przypisac... tak mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialbys mozliwosci zakodowania tym plinkiem bo skad NCS ma wiedziec do jakiego modulu ma ta funckje przypisac... tak mi sie wydaje...

 

Sprawa wygląda tak że przy kodowaniu całego samochodu pełnym plikiem, NCS "podaje" go każdemu ECU po kolei, i w tym momencie sterowniki przyjmują tylko to co obsługują. Dlatego kluczowa jest wykryta wersja pliku dla danego sterownika, wtedy przy pomocy NCS dummy można sobie zobaczyć jaki zestaw opcji jest dla konkretnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.