Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam 330xd.

 

Plusy:

- w deszczu możesz się spokojnie z motocyklami ścigać, bo przy szybkim starcie rzadko mi się w ogóle kontrolka trakcji zapala

- na śniegu i błocie pośniegowym jeździsz jak ośką po mokrym, jest ślisko, ale kolein śniegowych w ogóle nie zauważasz

 

Minusy:

- zawieszenie jest drogie w utrzymaniu, a jednocześnie jak jakaś guma traci sztywność, to od razu odczuwasz to w zachowaniu samochodu. Innymi słowy nie można czekać z naprawami długo, bo np. zaczyna pływać w koleinach. Co do cen, to jeden sworzeń z przodu (a są 4) kosztuje 200-250 zł - dobre zamienniki (Lemforder), bo w ASO cena x1,5-2. Z tyłu tuleja górna 170 zł z wymianą (jedna na koło). Jak mi zaczął pływać w koleinach, to za jednym razem zostawiłem w warsztacie 1000 zł:) Od zakupu (16kkm temu) wydałem na samo zawieszenie 1735 zł (wyważenie kół, przegub, manszeta, tylne tuleje, pęknięta sprężyna, 2x sworzeń z przodu, geometria). Sam musisz ocenić, czy to dużo za bezpieczną jazdę.

 

Poczytaj też temat o tylnym napędzie w zimie. Spalanie w automacie mam średnie 10,52l z 15844km, które do tej porty przejechałem (zliczam to bardzo dokładnie).

 

Następnym razem też bym kupił 330xd, ale ono kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tas23, generalnie zgadzam się z wszystkim ale sorki, nie mogłem:

 

Mam 330xd.

 

Plusy:

- w deszczu możesz się spokojnie z motocyklami ścigać, bo przy szybkim starcie rzadko mi się w ogóle kontrolka trakcji zapala

-.

 

Nie wiem, może masz tam jeszcze silnik rakietowy w bagażniku :D ale jeżeli nie startujesz na krechę z motorowerem to sorry ale nie masz szans z żadnym motorem.; chyba że była to zamierzona licentia poetica ;)

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w styczniu planuje kupić bmw e46 do 15tyś. Celuje w wersję coupe, z silnikiem 2,5l (323Ci - 1999-2001) - dobrze myślę czy lepiej inny silnik? Zależy mi żeby był w miarę ekonomiczny, ale też żeby nie mulił zbytnio(diesel odpada). Zastanawia mnie czy koszty eksploatacji są duże i czy rzeczywiście takie autko spali średnio 10-11l/100km (inf. http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-3/e46/). Proszę mnie nakierować na odpowiedni kierunek, jeśli jestem w błędzie. :-)

 

Ponadto chciałbym się dowiedzieć jak silniki bmw znoszą sekwencje gazową, czytałem że jak już zakładać, to porządnie i że jest to wydatek z rzędu 5000zł. Jeszcze jedna kwestia, celować w auta z założonym już gazem, czy może w benzynie i gaz samemu zamontować?

 

Zadanie pewnie głupie i banalne pytania, ale proszę o wyrozumiałość bo to będzie mój pierwszy zakup samochodu, także chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę i w co celować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to ok 11 średnio przy ekonomicznej jeździe powinien spalić.

ok litra więcej niż na autocentrum.

Realnie nastawiałbym się na więcej bo zapewne nie będziesz mógł się nacieszyć mocą i autem hheeh

Co do ceny do do Tej kwoty nie kupisz fajnego zadbanego 330 z 325 też szału nie będzie Tyle to muszisz dać za 2.0

Nie wiem jakim autem jeździłeś wcześniej ale e 46 jakoś drogie w utrzymaniu nie jest porównoując np do e 60

Dużo zamienników ewentualnie niektóre cześci można używane kupić

Edytowane przez hipek721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/bmw-323-323-ci-C29654061.html

 

Co sądzicie o tym? Do tego trzeba doliczyć koszty rejestracji i OC, rzecz jasna, cena do negocjacji także jestem ciekaw do ilu by było radę zjechać jeśli auto w rzeczywistości jest takie jak opisuje aukcja.

 

Może ceny trochę spadną w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze komis

po drugie przebieg poniżej 200 tys w aucie z 1999 r to niezbyt dużo nawet jak na benzynę...

lampy tył dołożone( może bez przyczyny a może była walnięta z tyłu )

Najlepiej jakbyś VIN załatwił i wrzucić auto do odpowiedniego działu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niklucas mam też Yamahę Thundercat i coś tam wiem na temat jazdy motocyklem w deszczu.

Oczywiście trochę przejaskrawiłem, ale wierz mi, że naprawdę sporadycznie zdarza się tak ogarnięty gość, żeby wykrzesać na mokrym dobre przyspieszenie motocyklem. Tym bardziej na warszawskich wybojach. Oczywiście jak umie ruszyć to mnie objedzie bez dwóch zdań, ale na tę chwile z większością nawiązywałem równorzędną walkę. Tylko powtarzam, na mokrym - na suchym nawet 330xd nie ma szansy z 2oo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xd wiadomo drozsze ale bezpieczniejsze i jedzi sie pewniej , a napend RWD to radosc jazdy sama z siebie ja bym nie zamienil swojej na zadna inna chodz w zimie ciezej, ten uciekajacy tyl i uczucie ze je jest sie preudo drifterem bezcenne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a e46 320 dostałbym w miare ok do 15k?

 

Dostaniesz spokojnie , zarówno 320i jak i 323i. Tylko że nie coupe, szukaj sedana. Nawet ładne i zadabne 328i e46 dostaniesz w tych pieniądzach, tylko że sedan. O coupe bedzie duzo trudniej.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to ok 11 średnio przy ekonomicznej jeździe powinien spalić.

 

10-11 takie auto pali na trasie.

 

W 323i nigdy w miescie nie udało mi sie zejsc poniżej 12,5 litra przy spokojnej jezdzie. Przy ostrzejszej jeździe albo w ostrą zimę dochodziło do 15 litrów.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo to już coś wiem, czyli sedan, jednak jeszcze jest kwestia silnika, jestem trochę niezdecydowany, 2.0 czy 2.5l....

 

Oba silniki to jest ta sama konstrukcja, czyli są tak samo wytrzymałe.

Kup taką sztukę, którą uda Ci znaleźć w jak najlepszym stanie. Niezaleznie czy bedzie to 320i czy 323i.

 

jesli koniecznie chcesz coupe, to możesz cos szukac, ale w tym budżecie to będzie tylko 318Ci.... czyli nieco słabszy silnik - coupe są wyraznie drozsze od sedanów

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić bmw e46 na oku mam silniki 320i 325ci 328ci od razu mówię że mniejsze silniki mnie nie bardzo interesuję, chociaż jeśli ktoś ma jakieś porządne uzasadnienie że akurat ten jest dobry bardzo chętnie posłucham.

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć jednym z lepszych silników jest 328ci lecz jest produkowany tylko do 2000r a ja myślałem nad e46 2000+. Słyszałem też również że BMW mają problemy z elektryką na ten temat też chętnie posłucham parę słów. Również będę wdzięczny jeśli doradzicie mi na co zwracać uwagę kupując ten model BMW co często się psuje, jakich silników najlepiej unikać, no co zwracać uwagę przy kupnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam użytkowników

 

zainteresowałem się tą beemką

http://otomoto.pl/bmw-318-benzyna-116-km-C30593157.html

w tym temacie wyczytałem, że niektórzy forumowicze nawet po zdjęciach potrafią coś o aucie powiedzieć - np. nie ten zderzak albo dokładane lampy. mnie jedyne co dziwi to brak zdjęć wnętrza.

typ od ogłoszenia żadnych danych nie podał ale po wygooglowaniu numeru wyszło, że to jakiś handlarz z 5 autami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.