Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
A kolega skąd wie?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, od 31.03.2003 318d było na cr a wcześniej na vp44.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ! Chciałbym poradzić się co do kupna BMW,właśnie sprzedałem swoję e39 i chciałbym kupić E46,mam pytanie o Awaryjność i spalanie silników,który według was jest najlepszy ?? Nie pokonuje większych tras. A więc do wyboru 2.0D 136KM; 2.0D 150KM; czy 1.8D ?? Słyszałem jeszcze o jakimś 2.0D 116KM. Proszę o porady. Rozpatruje kupno auta po lifcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerze mówiąc miesięcznie pokonuje nie więcej niż tysiąc kilometrów,nie potrzebuje dużego komfortowego auta gdyż nie mam jeszcze rodziny itp. Chciałbym żeby było w dieslu i mało paliło no i oczywiśćie jak najmniej awaryjne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Inpa, dis. Lepsze to pojęcie względne :P ja bym szukał na cr.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie w sprawie informacji na temat danych serwisowych bmw, pytałem w Katowicach czy mogą udzielić mi informacji o aucie, które chce kupić i dowiedziałem się, że historię samochodu poznam jak zapłacę 300zł i pokaże im dowód rejestracyjny :/ gdybym miał tyle płacić za każde obejrzane e46 to bez pieniędzy bym chodził. Ma może ktoś dojścia w ASO, żeby takie informacje wydobyć po podaniu numer VIN?
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak będziesz chciał sprawdzić historię to zadzwoń do innego aso i powiedz, że masz auto na oku tylko nie jesteś pewny przebiegu, powiedz jaki jest na zegarach i chciałbyś potwierdzić..jak nie w tym to w drugim.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a tym VCDSem cos dam rade zdzialac tzn zdiagnozowac ??

a jak wyglada serwis w tym modelu tzn rozrząd jaki olej lac i na co zwrocic najwieksza uwage w tym wlasnie modelu ??

Rozrząd w każdym e46 jest na łańcuchu, olej z normą ll-04.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał sprawdzić historię to zadzwoń do innego aso i powiedz, że masz auto na oku tylko nie jesteś pewny przebiegu, powiedz jaki jest na zegarach i chciałbyś potwierdzić..jak nie w tym to w drugim.

jutro spróbuje ;) thx

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym kupić dla żony e46 Compact 316i...widzę bardzo często w Niemczech uszkodzony motor, przeważnie wina łańcucha rozrządu. Czy te silniki mają jakieś problemy z rozrządem? Celuję w rocznik 2003...w tym roczniku silnik jest poprawiony pod tym względem? Jakie są koszta aby wymienić taki rozrząd za wczasu? Z góry dzięki za pomoc.
www.facebook.com/bmwbyfazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż to mój pierwszy post na tym forum pragnę cie przywitać i prosić o wyrozumiałość :D

Otóż przymierzam się powoli do kupna mojej pierwszej bawarki E46.Wybór padł na benzynę (z racji tego że-proszę nie bić :duh: -ma być założona instalacja LPG-nie należę do grona tych co będą fruwać bokiem ,siedząc jak ze skoliozą na pół leżąco itp. :wink: )Nadwoziowo sedan i ewentualnie kombi.

Interesują mnie silniki głównie:

2,0-150 kM

2,5-170 kM

Jako iż jestem kompletnie zielony w mechanice BMW to pytanie dotyczy awaryjności i eksploatacji tych 2 silników.

To że rozrządy na łańcuchu to doczytałem ,że 2,5 ma dwumase też ,jednakże jak z regulacją luzu zaworowego tak ważnego przy instalacji LPG- szklanki? płytki czy hydraulika? Jak z apetytem na olej? Jak sprawdzić czy auto nie jest z "3 przystanków" skręcone.-jakieś serwisowe folie na progach czy inne cuda typowe dla e46.

Czy różnica między tymi silnikami jest bardzo odczuwalna w przyśpieszaniu/elastyczności??

z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Różnica jest znaczna a spalanie podobne, nie brałbym pod uwagę 2.0 150km, chyba, że egzemplarz byłby w wyjątkowo dobrym stanie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa kontrowersyjna. E46. Kwota do wydania bez opłat? Około 2 000 euro (na opłaty, koszty rejestracji itp mam osobny budżet).

 

Szukam 316 lub 318 golasa rocznik 1998/9. Nie przekreślam modeli bez klimatyzacji. Nie nastawiam się na super stan. Przeglądając autoscout24 znalazłem kilka modeli godnych uwagi, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

 

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=230388778&asrc=st

Tego mam blisko

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=238880667&asrc=st

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=238806808&asrc=st

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=236698421&asrc=st

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=239537145&asrc=st

 

Warto bliżej przyjżeć się tym modelom? Które odrzucić?

 

Uprzedzam pytania. NIE spodziewam się kosztów eksploatacji na poziomie Golfa, Megane itp. Nie jara mnie moc i wolałbym mały silnik R4. Odrzucam też pomysł z końcowym wypusem E36 z silnikiem mocniejszym i lepszym wyposażeniem. Rysy (takie jak na zielonym za 1 799) toleruję. Jedynie czego nie chciałbym, to zostawiać 3, 4 śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wiesz co chcesz i wszystko przemyślałeś.Ten zielony co o nim wspominasz to poza rysami to może być godny do obserwacji , pisze że serwisowany warto sprawdzić czy to prawda. Hmm... daje do niego opony na zmianę, może sie przydać.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Zdecydowanie uważam, iż każdy przypadek oraz wymagania są inne, dlatego postanowiłem napisać. Zamierzam nabyć BMW 320d 150 km (bo z tego co czytałem jest to lepszy silnik 2.0 niż 136 km). Proszę powiedzieć mi jak wygląda sprawa awaryjności? Czy warto w ogóle to kupić? Naczytałem się mnóstwo rzeczy i już nie wiem jak to z tymi modelami jest. Głównie chodzi mi o to, aby auto działało bezawaryjnie. Nauczony doświadczeniem poprzednich lat, aut pragnę nabyć egzemplarz, który sprawi, że nie będę musiał się obawiać, że nie odpali, że nie popsuje się silnik itd. (wiem, że w przypadku używanych aut to loteria, ale proszę w miarę możliwości o konstruktywną opinię). Proszę o ocenę, która pozwoli mi zdecydować, czy warto kupować bmw 320d 150km czy nie. Dodam, że jeżdżę 65% miasto i 35% trasa.

 

Btw. Jeśli ktoś będzie chciał wydać opinie zastanów się co w ogóle chcesz, czy opinie w stylu prześmiewczym, negatywnym proszę o wstrzymanie się od komentarza.

 

Jesteście tu po to (jako fachowcy) aby mi pomóc w wyborze i rozwiać moje wątpliwości jako osoby, która chce nabyć uważam jedno z solidniejszych aut (BMW) na rynku samochodowym.

 

Jeśli uważacie model 320d za słaby, zły proszę o alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie wątkiem.

 

Jutro jadę na zwiady zobaczyć tego niebieskiego z Usedom za 2 000euro. Nie znam się zbytnio na samochodach, ale ruinę rozpoznam. Widzicie coś na zdjęciach na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

 

Aha, nie są to wszystkie oszczędności jakimi dysponuję. Po prostu założyłem sobie budżet 2 000 euro na samo auto. Przybliżone koszty eksploatacji, części, sprowadzenia znam :cool2: Nie będę z nim obchodził się jak z jajkiem, ale do złego stanu technicznego auta nie doprowadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy polecam PB + LPG najlepiej R6.

Silnik dużo tańszy w naprawach niż diesel.

 

Ten mało kto kupuje Diesla. Ropa droga, a utrzymanie silnika zawsze będzie dużo droższe niż PB.

Jeżeli kupisz PB i założysz LPG np u Toudiego z Nasielska to będziesz zadowolony.

 

A jak kupisz PB R6 to będziesz miał super dźwięk silnika.

http://www.milodiagnostyka.pl/kamil/bmka2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.