Skocz do zawartości

Ocynkowane blachy w BMW ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy BMW posiada ocynkowane blachy w swoich modelach, jesli tak to jakie modele i od ktorych lat takie zabezpieczenie jest przez firme stosowane ? Audi np cynkowalo swoje blachy w modelu 80 juz od 86,87 roku.

Takie pytanie mi sie nasunelo w zwiazku z wypowiedzia blacharza ktory powiedzial ze BMW i Mercedes nie stosuje ocynkowania ???

 

Posiadam model 525 TDS z 95 i blacharke ma idealna, nigdzie ani sladu najmniejszej korozji. Byc moze dlatego ze auto stosunkowo niedawno sprowadzone z Niemeic , a tam drog nie solą.

m62, V8, 245 km
Opublikowano

Posiadam model 525 TDS z 95 i blacharke ma idealna, nigdzie ani sladu najmniejszej korozji. Byc moze dlatego ze auto stosunkowo niedawno sprowadzone z Niemeic , a tam drog nie solą.

hehe nie sola jak jechalem z Weiden do Freiburga padal snieg oba miasta w Niemczech i non stop autostrada jechalem a auto po podrozy mialem biale wiec nie wiem czy tak nie sola.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Opublikowano
A od kiedy BMW stosuje blache ocynkowaną ?
http://img222.imageshack.us/img222/9720/bmw3ln0.png
Opublikowano
E32 i E34 były na 100% ocynkowane.
Opublikowano

Posiadam model 525 TDS z 95 i blacharke ma idealna, nigdzie ani sladu najmniejszej korozji. Byc moze dlatego ze auto stosunkowo niedawno sprowadzone z Niemeic , a tam drog nie solą.

hehe nie sola jak jechalem z Weiden do Freiburga padal snieg oba miasta w Niemczech i non stop autostrada jechalem a auto po podrozy mialem biale wiec nie wiem czy tak nie sola.

 

to z czego miałeś białą blache to nic innego jak chlor oni nie uzywają soli.

Opublikowano
E32 i E34 były na 100% ocynkowane.

 

nie wiem czy całe bo np e36 ma cynkowana maske,nadkola i chyba dach ale nie jestem pewien.poszukajcie był juz taki temat

Opublikowano
E32 i E34 były na 100% ocynkowane.

Frank, a E30 :roll:.

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Opublikowano
E32 i E34 były na 100% ocynkowane.

Frank, a E30 :roll:.

 

na E30 sie nie znam :P

 

 

@LEGO - ocynk błotników jest chyba z przyczyn praktycznych wazniejszy niz np dachu . Tak czy owak E34 i E32 są VOLL VERZINKT

Opublikowano

e30 jest całe ocynkowane od końca '87 /szeroka lampa/

 

Krzyżacy oczywiście zimą, tak jak cała północna Europa, stosują sól i inną chemię.

 

pzd.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Tak czy owak E34 i E32 są VOLL VERZINKT

 

Dokładnie tak, E34 na pewno od początku produkcji.

Kai
Opublikowano

Model E30 ma blachy ocynkowane od wprowadzenia zmodyfikowanej wersji nadwoziowej, czyli od 1987roku (czyt. szeroka lampa)........

 

U mnie rdzy brak :police:

Opublikowano
hmm z e36 to roznie z tym ocynkowaniem...u mnie na klapie bagaznika na rancie gdzie jest zgrzana blacha i wykonczona taka guma jakby mam babla...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
hmm z e36 to roznie z tym ocynkowaniem...u mnie na klapie bagaznika na rancie gdzie jest zgrzana blacha i wykonczona taka guma jakby mam babla...

 

A to akurat standard z prostej przyczyny, woda do tego profilu dostaje się przez nieszczelności w lampkach oświetlenia tablicy, niby w klapie od środka są otwory którymi ma wypływać ale zawsze jakaś część zostaje, do tego dochodzi sprawa syfu jaki woda spływając zabiera z tylnej klapy.

Opublikowano

W E36 moga sie zdarzyc jakies wady w warstwie ocynku, szczegolnie jezeli samochod ma juz kilka lat i pareset tysiecy kilometrow.

Ale jakiekolwiek wieksze slady korozji swiadcza o tym, ze samochod ma powypadkowa przeszlosc.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Opublikowano
no moja korozja jest ten babel na klapie na dole...
Opublikowano
Rdzę na klapie ma naprawdę sporo E36 - to niestety jakaś wada jest...
Sama radość :)
Opublikowano
U mnie niestety zaczyna pojawiać się rdza przy przednich drzwiach i na klapie bagażnika :/
http://img222.imageshack.us/img222/9720/bmw3ln0.png
Opublikowano
rdza w okolicach tylniej klapy w e36 to norma,poprostu woda sie tam zbiera.Co do rdzy i pecherzy na lakierze, wystarczy ze kamien zrobi malutka dziurke w lakierze pod ktorym potem dostaje sie woda i tak sie robia pecherze,auto wcale nie musi byc powypadkowe
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
witam mam pytanie mam e36 318 z 93 rok i mam pewien problem chodzi o to ze pomiedzy uszcezlkami przedniej szyby a "pacholkami" lewymi i prawymi pokazuje mi cos jak rdza albo odprysk lakieru. Moje pytanie brzmi czy da sie cos z tym zrobic? Jesli tak co zrobic aby uniknąc rdzy rowzniez w inny miejscu jesli sie pojawi? Sa na to jakies sposoby czy to juz jest proces nieodwracalany i wtedy nalezy sprzedac bmw?!!
Opublikowano
Model E30 ma blachy ocynkowane od wprowadzenia zmodyfikowanej wersji nadwoziowej, czyli od 1987roku (czyt. szeroka lampa)........

 

U mnie rdzy brak :police:

 

nie zgodze sie z Toba bo moja e30 z 86 roku ma ocynk

[email protected]

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Opublikowano

e-39 jest na pewno ocynkowane ale nie przypuszczam aby ocynkowali e-34.

kolega ma bardzo mocno pokorodowaną m-5 z 1991 roku.

skorodowany szyberdach ,błotniki i przednia maska.posypane nadkola.tak raczej nie zachowuje sie ocynkowany samochód.

czasami się mylę
Opublikowano
wg niektorych opini zadna bmka nie ma ocynku jest tylko dobrze zakonserwowana, ale na ile mozna wierzyc plotka!!!??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.