Skocz do zawartości

Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki


kacpercio

Rekomendowane odpowiedzi

rekord w trasie (do tej pory nie chce mi się wierzyć) - 7,2

 

Może coś ci się zepsuło:) Mi przy jeździe autostradą 60-70km/h w trakcie gołoledzi spalił około 8 z tego co pamiętam

noc, mgła, ślisko, 255 z tyłu, brak AC, nowe dla mnie auto - przejechałem trochę ponad 300km i 22 l mi wlazły do baku :D ale za to kiedyś z kolei zdarzyło mi się przejechać na 20l niecałe 100km ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 541
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdarzyło mi się osiągnąć 7,3 litra / 100 km w trasie W-wa - Kazimierz Dolny .

Totalnie powolna trasa bez możliwości pogonienia .

Z drugiej strony trasa autostradowa szybka średenia predkosc 155 , praktycznie 160-200 w deszczu i pod wiartr - spalanie 12,4 litra /100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się osiągnąć 7,3 litra / 100 km w trasie W-wa - Kazimierz Dolny .

Totalnie powolna trasa bez możliwości pogonienia .

Z drugiej strony trasa autostradowa szybka średenia predkosc 155 , praktycznie 160-200 w deszczu i pod wiartr - spalanie 12,4 litra /100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zdarzyło mi się osiągnąć 7,3 litra / 100 km w trasie W-wa - Kazimierz Dolny .

Totalnie powolna trasa bez możliwości pogonienia .

Z drugiej strony trasa autostradowa szybka średenia predkosc 155 , praktycznie 160-200 w deszczu i pod wiartr - spalanie 12,4 litra /100 km

 

 

12,4 potwierdzam, 7,3 u siebie w N52B30 nigdy nie widziałem ale też nie oczekiwałem że będę widział:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M57 231 KM (270 po chiptuningu), manual, rwd, kombi, opony 225/17/45, bez dpf i egr:

 

- średnia z 15 000 km jazdy 50% miasto i 50% krótkie trasy z wyższa szybkością to 8,6 l,

 

- jazda po mieście ok 10 l/100 km, * w Warszawie czy Krakowie było by oczywiście więcej, ja jeżdżę w Bielsku-B, niewiele korków dobry układ komunikacyjny,

 

- szybka jazda autostradowa mierzona na odcinku 500 km, prędkości od 120 do 220, przeciętnie 150 km/h - 6,9 l / 100 m

 

Spalanie ogólnie pozytywnie mnie zaskoczyło. Generalnie tym lepsze im szybciej się jeździ.Wyniki podane w oparciu o prawdziwe spalanie a nie o komputer. Tankuję zwykły ON, w zimie jakieś lepsze czasem. Jeżdżę starając się przewidywać i nie marnuje nie potrzebnie paliwa. Gdy silnik jest ciepły to pracuje do 4000 rpm wykorzystując swoją moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka dobra komunikacja to bym polemizował, latam teraz głównie po Krakowie ale w Bielsku kilka lat przejeździłem i z roku na rok co raz gorzej, chociaż jako lokales oczywiście znam skróty i inne. Do Krakowa faktycznie porównania nie ma ale no też już się stoi w korkach.

 

To spalanie w 318 143KM

 

Bielsko-Kraków średnie 7.8

Miasto: 9,5

Trasa nad morze - przelotowa 150km/h plus całe auto zapakowane - 8.9

 

Latam z wyrzuconym dennoxem i z ciężką nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się osiągnąć 7,3 litra / 100 km w trasie W-wa - Kazimierz Dolny .

Totalnie powolna trasa bez możliwości pogonienia .

Z drugiej strony trasa autostradowa szybka średenia predkosc 155 , praktycznie 160-200 w deszczu i pod wiartr - spalanie 12,4 litra /100 km

 

 

12,4 potwierdzam, 7,3 u siebie w N52B30 nigdy nie widziałem ale też nie oczekiwałem że będę widział:)

 

Tak naprawdę to wiele czynników może mieć wpływ , więc co tankowanie mogę generować osobny raport .

generalnie : N52B25, '2005, przebieg 236 kkm , paliwo w Polsce przeważnie Verva 98 , opony Nokian RoF 205/55 R16 indx oporów E

co tankowanie reset V śr i spalanie na kompie

V śr do 60 (praktycznie miasto) : spalanie 10.5 - 13

V śr 70 do 90 (praktycznie wolna trasa) : spalanie 7.5 - 10

V śr 120-180 (praktycznie autostrada) : spalanie 9,5 -12,5

sporo zależy od kraju pochodzenia paliwa (Polska , Austria , Włochy , Niemcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e90 330d m57n2 seria (jeszcze :( )

 

Latam raczej ścieżki 70% trasa 30% miasto, przy dynamicznej jeździe średnie spalanie 9.3 (nie jest to wskazanie komp. tylko moje obliczenia)

Gdy przychodzi mi smigać po Krakowskich korkach spalanie dochodzi nawet do 12l

Trasa Kraków-Gdynia przy zapierdzielaniu wyszło 8.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Auto: e92, 335i n54 . przebieg 115 tys

Ogumienie: przód tył 225

Dystans: 10 km

Rodzaj trasy: Kraków co 300 metrów światła , korki. temperatura na zewnątrz -5. temperatura oleju silnika po dzięsieciu km przed 80 stopniami

Zużyte paliwo: 1.8 l

Rodzaj paliwa: 98 shell

Średnie spalanie wyliczone: 18

Średnia prędkość BC: 21 km/h

 

Krakusy a jak u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e90 330d, automat, opony zimowe 225/45 R17

Duże miasto, raczej poza godzinami szczytu, ale też nie w środku nocy,

ostatni rzeczywisty wynik: 10,65 l/100 km

(komputera dawno nie kasowałem więc nie mam innych aktualnych danych)

 

Update: Zrobiło się cieplej i spalanie spadło poniżej 10 l/100 km

 

Minimalne spalanie w trasie (poza autostradą): 6,7 l/100 km

Edytowane przez M2bZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E91 330xi 258KM Automat, koła 18" zimówki, 4 osoby na pokładzie.

Trasa ok. 280 km Warszawa - Biała Podlaska - Warszawa.

Jazda dosyć spokojna: przez ok. 60km prędkość ok. 120-140 kmh, poza tym ok. 90-100 kmh.

Spalanie z komputera: 9,1 l/100km.

 

Nie wiem, chyba się mieści w normach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To faktycznie ostatnie dwa posty pasują do tematu :lol:

Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e91 318i manual 2010 r. 143 KM

 

miasto: 9,5 l

trasa autostrada 135 km/h tempomat: 7,5 l

trasa zwykła krajówka: 6,8 l

średnie wychodzi: 8,5 l (to co komputer pokazuje mniej więcej pokrywa się z dystrybutorem)

 

pomiar zimowy (temp niemal cały czas poniżej zera)

Jestem ciekaw czy to całe Efficient Dynamics, które jest akurat u mnie to placebo, czy rzeczywiście daję chociaż ten 1 l oszczędności na spalaniu benzyny.

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 330XD '06 , chip na 286km i 590nm. Opony 4x17" 225/45 Continental Winter Contact TS860. Jazda to 90% trasa, z czego również jakieś 90% to drogi A lub S, pozostałe paręnaście procent to główniejsza krajówka.

Mam wrażenie, że samochód pali dość dużo, praktycznie nie da się zejść poniżej 7 litrów. Przy jeździe na tempomacie autostrada A4 na odcinku Wrocław-granica z Niemcami ,przy 130km/h pali ok 7,5l, przy 160 będzie to jakieś 8,5l. Pamiętam, że przed chipem przy 140km/h również na tempomacie spalał 6,7-6,8l na tych samych trasach. Delikatnie operując pedałem gazu(powiedziałbym nawet BARDZO delikatnie) da się dojść przy 130-140km/h do tych około 7 litrów, jednak przy każdym mocniejszym wciśnięciu pedału gazu, paliwo do silnika leje się chyba ciurkiem, bo spalanie rośnie momentalnie. Jadąc dość dynamicznie(ale bez bóg wie jakich szaleństw) około 160km/h, spalanie dochodzi do 9l. Wydaje mi się, że może coś nie tak jest z programem. Czasem jadę z żoną i dzieckiem, nie mam zamiaru szaleć i jadąc te 130km/h chciałoby się zobaczyć ekwiwalent w postaci liczby 6 przed przecinkiem, ale to niemożliwe... Nie jestem żyła, leję zawsze najlepsze paliwo, ale nie lubię tankować i po to brałem diesla, żeby rzadziej odwiedzać stację... jak mi auto ma palić pod 9l przy 160km/h, to wole 335i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Niedawno kupiłem e90 320i 2006r. (150km) i chciałem się zapytać czy to normalne, że w mieście (Łódź) nie jestem w stanie zejść poniżej 11 litrów mimo możliwie jak najdelikatniejszej jeździe i poza godzinami szczytu? Podobnie na trasie 550km, 300km autostradą i reszta krajówki, spaliło mi 7,6 przy oszczędnej jeździe. Chyba trochę dużo na ten silniczek?

Pozdrawiam

Edytowane przez michaszek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego nie rozumiem twojego rozczarowania. Ja posiadam e91 330x-drive i teraz nie schodze poniżej 12l. Dziś nawet moje poczciwe e46 330xd automat zjadlo 18.8l na 100km. A najmniej miałem e91 - 6.7l, a e46 7,8l. Poniżej 7 litrów było trzeba szukać 2.0. Kolega ma 3.0 w benzynie i ciężko mu zejść poniżej 15l. Wszystko zależy od miasta i innych warunków. U mnie w Zakopanem nawet Corsą 1,4 w benzynie uzyskałem 12l w tych samych warunkach, a podobno pala 5l.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Konie jak są używane, muszą swoje wypić, to chyba oczywiste, ale kiedy używane nie są, to mimo wszystko powinno dać się z tym spalaniem trochę zejść. Nie mówię tu o wynikach 4.X lub 5.X , ale żeby było to chociaż 6,7 przy 130km/h przy bardzo spokojnej jeździe, powiedziałbym emeryckiej. A tu mniej niż 7,2-7,3 się nie da chociaż nie wiem co. Wynika z tego, że tym autem nie opłaca się spokojnie jeździć,bo różnica w spalaniu jest niewielka :P A przed chipem takie spalanie dawało się uzyskać. Nie chodzi mi tu o pieniądze, bo gdyby chodziło to bym wziął dupowóz 2.0. Dla mnie tankowanie to strata czasu i zawracanie dupy, chciałbym mieć po prostu większy zasięg niż 650-700km i złodziej się włącza. Dlatego napisałem, że gdybym wiedział, że tak będzie, to wziąłbym 335i :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
e91 318i manual 2010 r. 143 KM

 

miasto: 9,5 l

trasa autostrada 135 km/h tempomat: 7,5 l

trasa zwykła krajówka: 6,8 l

średnie wychodzi: 8,5 l (to co komputer pokazuje mniej więcej pokrywa się z dystrybutorem)

 

pomiar zimowy (temp niemal cały czas poniżej zera)

Jestem ciekaw czy to całe Efficient Dynamics, które jest akurat u mnie to placebo, czy rzeczywiście daję chociaż ten 1 l oszczędności na spalaniu benzyny.

 

Pytanie ile z tego ED zostało, jeśli faktycznie jest.

Bo z tego co wiem to tylko 320d były ed.

 

Inny dyfer, felgi, opony, zawieszenie, wspomaganie, odzyskiwanie energii, dwumas itp.

 

Bo opony masz z oporami toczenia 'A' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich,

Niedawno kupiłem e90 320i 2006r. (150km) i chciałem się zapytać czy to normalne, że w mieście (Łódź) nie jestem w stanie zejść poniżej 11 litrów mimo możliwie jak najdelikatniejszej jeździe i poza godzinami szczytu? Podobnie na trasie 550km, 300km autostradą i reszta krajówki, spaliło mi 7,6 przy oszczędnej jeździe. Chyba trochę dużo na ten silniczek?

Pozdrawiam

Ale wiesz że masz benzynę a nie diesla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Konie jak są używane, muszą swoje wypić, to chyba oczywiste, ale kiedy używane nie są, to mimo wszystko powinno dać się z tym spalaniem trochę zejść. Nie mówię tu o wynikach 4.X lub 5.X , ale żeby było to chociaż 6,7 przy 130km/h przy bardzo spokojnej jeździe, powiedziałbym emeryckiej. A tu mniej niż 7,2-7,3 się nie da chociaż nie wiem co. Wynika z tego, że tym autem nie opłaca się spokojnie jeździć,bo różnica w spalaniu jest niewielka :P A przed chipem takie spalanie dawało się uzyskać. Nie chodzi mi tu o pieniądze, bo gdyby chodziło to bym wziął dupowóz 2.0. Dla mnie tankowanie to strata czasu i zawracanie dupy, chciałbym mieć po prostu większy zasięg niż 650-700km i złodziej się włącza. Dlatego napisałem, że gdybym wiedział, że tak będzie, to wziąłbym 335i :P

 

W 335i tankował byś co 300-350 km w mieście :lol: :lol: :lol:

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.