Skocz do zawartości

F30 wady i zalety


swde

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze na forum X3 (F25) temat zmiany kierownicy ze sport na m byl walkowany i tam nie bylo zadnych problemow. Tylko tam sa inne kierownice i nie wiem jak to wyglada w F30. W kazdym razie zawsze mozna oddac do obszycia i efekt dotykowy/komfortu bedzie podobny. Wizualnie obie ciesza oko, ja wybralem M tylko ze wzgledu na to, ze swietnie trzyma sie ja w rekach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Ja wymieniłem ze sport na mpakiet ale ta wcześniejsza wersje bo do niej airbag mi pasował :) 15 minut roboty a jezdzi sie jakby sto razy lepiej, skóra na tej "sportowej" jest twarda i nie przyjemna w przeciwieństwie do mpaka :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero problemów. Mam przyzwyczajenie z choppera i często zakładam beżowe, skórzane rękawiczki dla kierowców. Ale nie zawsze. Reszta też bez kłopotów. Dbam tylko żeby nie wsiadał nikt w mokrych jeansach. jeżeli chce to pod dupke dostaje koc. Ale w 99% jezdze sam. To wszystko. To moje pierwsze auto z jasnym wnętrzem i jestem zadowolony, dosyć juz miałem szarosci i czerni.
17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę Ci powiedzieć że wygląda nietuzinkowo i bardzo ładnie. I o ile wstawki z drewna wg mnie prawie zawsze są słabe, to w Twoim wypadku pasują wręcz idealnie! Gratki za pomysł i odwagę w takiej konfiguracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Moderatorzy
Mam, bmw f30 diesel 2012 z przebiegiem 78 000 km, kupiona w salonie jako nowa i właśnie padła skrzynia biegów ( manual) bmw da 50 % na naprawę musze dorzucić 7200 zł, a i jeszcze drżenia kierownicy- ten model tak ma mówią… lipa straszna

 

I dlatego własnie trzeba oba pakiety 5 letnie BSI i BRI kupować . Wtedy nie ma problemu z naprawami. Zwraca się pakiet już przy wymianie tarcz i klocków :-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, bmw f30 diesel 2012 z przebiegiem 78 000 km, kupiona w salonie jako nowa i właśnie padła skrzynia biegów ( manual) bmw da 50 % na naprawę musze dorzucić 7200 zł, a i jeszcze drżenia kierownicy- ten model tak ma mówią… lipa straszna

 

I dlatego własnie trzeba oba pakiety 5 letnie BSI i BRI kupować . Wtedy nie ma problemu z naprawami. Zwraca się pakiet już przy wymianie tarcz i klocków :-)

 

 

czyli uważasz że to normalne że pada skrzynia po 3 latach i 78 tys km ? w samochodzie za 170 ty zł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam, bmw f30 diesel 2012 z przebiegiem 78 000 km, kupiona w salonie jako nowa i właśnie padła skrzynia biegów ( manual) bmw da 50 % na naprawę musze dorzucić 7200 zł, a i jeszcze drżenia kierownicy- ten model tak ma mówią… lipa straszna

 

I dlatego własnie trzeba oba pakiety 5 letnie BSI i BRI kupować . Wtedy nie ma problemu z naprawami. Zwraca się pakiet już przy wymianie tarcz i klocków :-)

 

Prawie nowa używka kosztuje może z 2 tys. złotych, więc jaki sens pakować się w jakieś wymiany na nowe i dopłacanie 7 albo 10 tys. złotych? Jeżeli to te same skrzynie co w E90, to zdarza się, że nie chce wchodzić jedynka. Psuje się to dość rzadko w sumie, więc nie ma tragedii. Naprawdę przestańmy narzekać na BMW, bo przy innych premium i tak dają radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Wracając do tematu wnętrza serii 3 (tu akurat M3) :twisted:

 

Individual Opal White Interior

 

http://f80.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1342909&d=1452036460

 

http://f80.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1342906&d=1452036460

 

i z zewnątrz:

 

Individual Mexico Blue

 

http://f80.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1342902&d=1452036460

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Nowa wersja 25d w końcu trafi do serii 3 i 4. Oprócz tego czwórka dostanie motory jak 3er LCI czyli 430i i 440i.

 

http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1215009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem pierwszego w życiu BMW - F30. Kupowałem je jako używane, więc nie miałem dużego wyboru jeżeli chodzi o specyfikację.

Generalnie same zalety, ale ...

 

Oprócz samych plusów dostrzegłem jeden minus - standardowy zestaw audio. Mam navi Business co oznacza chyba, iż mam radio Professional. Jest to chyba najgorszy standardowy zestaw nagłośnienia z jakim przyszło mi do tej pory się spotkać. Dźwięk nie ma żadnego wyrazu, basy praktycznie nie istnieją. W poprzednich samochodach (Audi A6, Golf VI) standardowe zestawy audio były znacznie lepsze.

 

I tak jestem z samochodu zadowolony, ale jestem zaskoczony, że jest tak słabe nagłośnienie. Dobrze jedynie słucha się wiadomości. Dla osób, które zwracają uwagę na dźwięk polecam dobranie wyższych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nagłośnienie jest słabe, może BMW kiedyś w końcu przestanie pchać to badziewie :duh: Ja mam hi-fi i też szału nie robi żadnego. W poprzednim aucie miałem zwykłe to był dramat całkowity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie rozumiem tego narzekania. Co prawda mam H&K ale w Zetce mam podstawowy zestaw i mi wystarczy.

Słuchacie jakoś przesadnie głośno i wtedy zniekształca dźwięk?

Tak jak ktoś tu wyżej napisał - cieszę się, że nie mam tak wyczulonego ucha bo to droga cecha jest :wink:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.