Skocz do zawartości

Badania techniczne. Pytania do diagnosty


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Rozmawiałem dzisiaj z diagnostą. Podstawowy przepis jest taki, że wszystkie urządzenia zamontowane w samochodzie muszą być sprawne i wszystko w temacie. Nieważne czy to jest oświetlenie, radio czy szyba. Jeżeli jest to ma działać i koniec. Takie są przepisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Artykuł 66 pkt 2:

 

2. Urządzenia i wyposażenie pojazdu, w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu i ochronę środowiska przed ujemnymi skutkami używania pojazdu, powinny być utrzymane w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Teoretycznie by mógł, ale przez to, że są to mniej ważne elementy, ustawodawca użył określenia "[...]w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu[...]" po to żeby nie było na to nacisku. Tylko, że u nas jak zwykle tworzy się przepisy niejasne i nieprecyzyjne. Nie lepiej było po prostu określić, które elementy muszą być sprawne i tyle albo że muszą być sprawne te odpowiadające za bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Tak to jak trafi się złośliwy diagnosta to może męczyć człowieka za niesprawną elektrykę tylnej szyby którejś. A co ciekawe jakby tej szyby nie było to diagnosta może nam skoczyć, ale jak będzie obecna ale niesprawna to już jest się do czego przyczepić. Jakby diagnosta sprawdzał wszystko tak jak powinien, wg przepisów, to przegląd trwałby z godzinę. Wiadomo, że to prywatny biznes i każdemu zależy żeby jak najwięcej aut zaliczyć, więc sprawdzają najważniejsze rzeczy byle nie stracić uprawnień. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

E3 Wyprodukowane we Włoszech

 

HCR halogenowe pozycyjne i mijania

Szczalka w prawo, ruch prawostronny

PL klosz z plastiku ... Poly-cośtam :wink:

 

A pozycja lampy

---> po prawej

<--- po lewej

 

9459 numer badania zgodnego z ECE

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak się właśnie zastanawiałem czy to 1 czy kreska od kratki :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy diagnosta tu zagląda jeszcze i nie wiem czy bedzie mogł mi odpowiedziec ale mam takie pytanie.

Ostatnio na drodze spotkałem auto które z tyłu zamiast polskiej tablicy miało kwadrat z USA a z przodu pod polską blachą również była blacha z USA. Auto zarejestrowane na 100 % u nas w kraju. Czy można na takim czyms wogole jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze to auto mialo załozoną z tyłu talbice z USA ze stanu Illinois a a z przodu nasza Polska rejestracja i pod nią również blacha z Illinois. Wiem ze w Stanach jest coś takiego ze w samochodzie tablica wystarczy z tyłu pojazdu a z przodu możesz sobie załozyc nawet z Uzbekistanu. Tylko czy w Polsce można jeździć na blachach z USA ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli samochód jest zarejestrowany w USA oraz osoba, która nim jeździ jest jego właścicielem, to można. W tej sytuacji mowa o jakimś dziwnym przypadku, bo skoro założona była polska tablica, to znaczy, że auto było w Polsce zarejestrowane. Może tę z tyłu zgubił, albo miał gdzieś za szybą, bo miał problemy z zamontowaniem, a świeżo co zarejestrował. Przypadków może być wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W amerykańskich autach dużo osób wozi te tablice po prostu dla ozdoby bo są ładne.

Nawet możesz sobie na allegro zamówić na wzór takiej tablicy np z imieniem i tam jakieś palmy itp. To coś takiego jak w ciężarówkach tablica z imieniem/ksywką kierowcy za szybą.

W niektórych autach amerykańskich nasza tablica się nie mieści nawet ta kwadratowa niektórzy przycinają,cudują itp.

Prawda jest taka, że przycięta tablica też już jest nie ważna i nie powinno sie z taką jeździć. W Polsce nikt nie przywiązuje jakoś do tego wagi, a powinni.

To samo krew mnie zalewa jak widzę czerwone kierunkowskazy świecące na stałe i migające po włączeniu. Jednak takim autom też ktoś ten przegląd podbija.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Za to można jeździć z czerwonymi kierunkami. :D Co rusz takie można spotkać.

 

Cytując inne forum:

 

Tak długo aż Policja nie zabierze ci dowodu rejestracyjnego.

Podstawa:Załącznik numer 6 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31

grudnia 2002 w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich

niezbędnego wyposażenia (Dz.U. 32 poz 262 z roku 2003 z późniejszymi zmianami).

W załączniku 6 w tabeli pozycja 3. Jasno powiedziane że kierunkowskazy z tyłu

mają mieć kolor żółty samochodowy. Z przodu też.

 

A co do przeglądów w polsce to śmiech na sali.. inaczej tego nazwać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Pęknięć nie może mieć wogóle, odprysk nie może być w tym miejscu naprawimy

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.