Skocz do zawartości

Badania techniczne. Pytania do diagnosty


Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z kierunkami bocznymi. Kupiłem auto bez haka, dorzuciłem hak, pojechalem na przegląd, nie mieli zastrzeżeń. Zrobiłem już 6 razzy przegląd, ten coroczny i nikt się jeszcze nie przyczzepił, tak samo w czasie kontroli drogowej. Hak jest OEM BMW, nieodczepialny. Czy kierunki boczne muszą być i mam po prostu farta, czy nie są wymagane???

 

PZDR>

Po pierwsze jakie to auto?

Jak to E30 to musisz mieć boczne bo to auto nie posiada kierunków przednio - bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

od.2 Jesli zapłaciłeś za badanie to dostaniesz odmowę na pismie ....

- nie odmowę tylko wynik negatywny z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym.
Tak samo ma prawo odmówić wykonania przegladu Alpiny podając uzasadnienie ustne ale nic nie płacisz tylko dalej nie masz pieczątki :mad2:

- nie ma czegoś takiego - to tylko dobra wola diagnosty, że cię nie skasuje i nie zatrzyma DR. Ale ja zanim bym cię wygonił podzwoniłbym do Wydziałów odpowiednich czy jest to gdzieś odnotowane. Takie przypadki są i będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja mam pytanie odnośnie awaryjności BMW E60 520d 2006r. Mam okazję kupić właśnie ten model, z silnikiem 2,0. Znając historie samochodu od samego początku, kiedy to przyjechał do Polski w 2009r. wiem, że oprócz standardowych wymian eksploatacyjnych, samochód nie zawiódł, nic nie było naprawiane.

Samochód ma obecnie przejechane 240000. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że jak ja go kupie, nagle zacznie wszystko po kolei się sypać? Gdyż dotychczas nic sie nie działo?

Czy nie ma reguły? Z góry dziękuję za odpowiedź, bo bardzo mi zależy na tym, żeby po zakupie nie okazało się, że będzie to studnia bez dna... Pozdrfawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak można obniżyć DMC przyczepy???

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, jak można obniżyć DMC przyczepy???

Pozdrawiam.

 

Nie jest to takie proste. Po pierwsze jaki to model?

Jeżeli dany model był homologowany tylko na takie D.M.C lub wyższe - to jest to nie do przeskoczenia w świetle przepisów.

 

Często obniżenie D.M.C przyczep odbywa sie poprzez zmiany konstrukcyjne (np wymiana osi) - jednak bez konfliktu z przepisami jest to możliwe tylko w przyczepach własnej produkcji SAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jest to przyczepa kempingowa o DMC 1200kg razem z moim autem 2310 kg mam 3510 kg DMC no i niestety

muszę płacić VIATOLL z powodu tych 10 kg :mad2: , nie są to jakieś astronomiczne kwoty, ale jakoś nie specjalnie

widzę potrzebę płacenia dodatkowej kasy tylko dlatego że jadę na wakacje.

I stąd moje pytanie o zmianę DMC przyczepy, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić, no i czy w ogóle to jest opłacalne

bo koszta mogą być takie że taniej wyjdzie opłacanie Viacharaczu :mrgreen:

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie,co do przyczepki.

Jak wygląda sprawa z zarejestrowaniem świeżo wyprodukowanej przyczepki samochodowej typu "SAM" ?Jak sprawa się ma z nabiciem numerów i jak określa się DMC takiej przyczepki?

Pzdr.

 

Jak masz gotową przyczepke to idziesz do WK po skierowanie na nabicie nr

Z tym i z przyczepka jedziesz na Okręgówkę i tam najlepiej zapytaj wczesniej co i jak.

Ja np pomagam wypełnić wniosek z danymi technicznymi

Do tego musisz mieć zdjęcia z czterech stron i rysunek techniczny z wymiarami.

Co do DMC to sam sobie ustalić mozesz, a diagnosta sprawdzi czy jest to mozliwe (maksymalny nacisk osi wykozystanej, nośność opon i konstrukcja)

Do 750kg to przyczepa lekka bez hamulca a powyzej z hamulcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zależy mi, żeby moją E32 zarejestrować jako zabytek i czytając kryteria (źródło internet) wydaje mi się, że moge nie mieć szans.

 

Mam wiele gratów z innej siódemki które będę wkładał a które nie mają pokrycia z VINEM np inny kolor tapicerki, włożenie m30b35, zmiana radia na "młodsze", klima, zmiana zderzaka na zderzak ze spryskiwaczami itd...

 

Jakie są kryteria? Bo ciężko zrozumieć to co jest napisane. Piszą, że auto musi mięć minimum 75% oryginalnych częsci i teraz pytanie jak to rozumieć?

W przypadku zmian których dokonam (te które napisałem wyżej) to moge być z dyskwalifikowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak ciężko zrozumieć?

Auto ma być jak najbardziej zbliżone do tego jak zostało wyprodukowane i tyle.Nie sądzę,żeby rzeczoznawca chciał nawet oglądać auto złożone z kilku,a tym bardziej wydał pozytywną decyzję.I auto powinno być odresteurowane lub jak najmniej zużyte.Najpierw składa się wniosek z tysiącem zdjęć.

Jak byś zarejestrował auto na zabytek to byś podlegał pod konserwatora zabytków.Jesteś zobowiązany wtedy do utrzymywania auta w nienagannym stanie,dlatego wiejski tuning itp. rzeczy odpadają.I jeszcze musisz mieć zgodę na wywóz auta z kraju.

Pierwszy lepszy artykuł.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.gazetapodatnika.pl%2Fartykuly%2Frejestracja_pojazdu_zabytkowego-a_3045.htm&ei=HXQNUeqTGMbIsgahooHgBw&usg=AFQjCNEjOpMoFL0WCRnB52xrUiaIHGw5xA

Nie jest to takie proste.Ja mam pojazd z 1977r i interesowałem się tym,ale uznałem że nie warto i odpuściłem.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam! Mam pytanie co do świateł drogowych. Czy do lamp przystosowanych do zwykłej żarówki można legalne wstawić xenon(mam na myśli chińszczyznę :duh: )? Czy może światła drogowe też są obwarowane przepisami podobnymi do tych tyczących się świateł mijania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła drogowe też podlegają regulacji przepisów. Twój reflektor nie jest homologowany na ksenony, a chińskie wytwory często nie spełniają żadnych określonych norm europejskich. Światła drogowe na ksenonach to tzw Bi-xenon i nie występuje jako osobne źródło światła tylko działa po odsłonięciu przesłony ze światła mijania. ale swoja drogą jeżeli suma swiatłości swiateł drogowych nie przekroczy 225 kcd, a róznica miedzy nimi nie będzie większa jak 50% to nie powinno być problemu. Jednak wątpię aby dwa reflektory ksenonowe nie przekroczył max 225 kcd.

P.S.

Po co ci w tak mocnych lampach drogowych jak posiada E34 ksenon? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam! Chcialbym sie dowiedziec dlaczego wynikaja roznice DMC przyczepy z hamulcem w takich samych samochodach?

Mialem kiedys identyczne auto jak moj ojciec, U niego w dowodzie DMC przyczepy z hamulcem bylo 1100kg u mnie 900?

Pytalem kiedys na innym forum i takie rozbierznosci nie sa czyms niezwyklym. Mowie caly czas o identycznych samochodach (model, nadwozie, silnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Mam pytanie...czy jeśli kupie przetworniki HID z takimi lampami http://allegro.pl/lampy-bmw-e39-95-03-ringi-xenon-d2s-h7-black-depo-i3645971462.html będzie to legalnie? tzn chodzi o policje i przegląd...

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie...czy jeśli kupie przetworniki HID z takimi lampami http://allegro.pl/lampy-bmw-e39-95-03-ringi-xenon-d2s-h7-black-depo-i3645971462.html będzie to legalnie? tzn chodzi o policje i przegląd...

Jeżeli lampy posiadaja homologację z literką E1,2,3 itd., jeżeli zamontujesz spryskiwacze lamp to powinno być ok o ile posiadasz także automatyczny system poziomowania lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

spokojnie :norty:

ja mam ori wszystko.

w tym wątku sadzą się że zenon jest legalny jak tylko lampa ma homologację.

to im wytłumacz: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=117625&start=210

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jutro jade na stację diagnostyczną z 520d 2007 rok.

Proszę o poradę co dokładnie sprawdzić przy tym egzemplarzu.

Czy warto zasugerować diagnoście aby spojarzał na konkretne punkty w aucie do sprawdzenia ? Jakie to punkty przy tym BMW 520d ?

Czy mozesz polecić w Krakowie jakiegoś konkretnego diagnoste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta samochodowy sprawdza stan techniczny pojazdu i jego wyposżenia. Bardziej wnikliwie zrobisz to u lakiernika, elektromechanika i mechanika. Diagnosta może ci jeszcze sprawdzić geometrię kół. Diagnosta jest w stanie w przybliżeniu określić czy przebieg nie jest kopnięty, ale pod warunkiem, że auto nie śmigało tylko na autostradzie i z samym kierowcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.