Skocz do zawartości

Badania techniczne. Pytania do diagnosty


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak w telegraficznym skrócie. Czy można montować te śmieszne ledy do jazdy dziennej? Jeżeli tak, to jakie czynności homologacyjne trzeba pózniej wykonać.

Żadnych homologacji nie trzeba robić. Muszą być te światła homologowane i z oznaczeniem DRL, minimum 60 cm miedzy nimi i każdy nie dalej niż 40cm od bocznego obrysu auta. Zapalać się muszą automatycznie po włączeniu zapłonu lub odpaleniu silnika. nie mogą się świecić równocześnie ze światłami mijania czy drogowymi, a w autach od 2010 musza świecić tylko one i żadne inne światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Czy można montować te śmieszne ledy do jazdy dziennej?

 

nie można.

te śmiszne co się ledwo bżdżą na niebieskawo pewnie Cię tak poruszyły, i czasem 4 ledy na krzyż? :norty:

wieśniaki takie zakładają z taśmy ledowej za 5zł metr w lidlu. z zastosowaniem do oświetlania wypasionego zestawu szafek kuchennych z płyty kartonowej :mrgreen:

bez homologacji.

Edytowane przez pete_wwa

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie nietypowe jak na klub BMW pytanie do diagnosty :

czy golf IV (99r) nie posiada metalowej tabliczki znamionowej ?

numery ma na podszybiu a z tego co znalazłem w necie ma dwie niby tabliczki znamionowe

jedna to nalepka z foli aluminiowej na lewym kielichu

a druga to papierowa naklejka we wnęce koła zapasowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie nietypowe jak na klub BMW pytanie do diagnosty :

czy golf IV (99r) nie posiada metalowej tabliczki znamionowej ?

numery ma na podszybiu a z tego co znalazłem w necie ma dwie niby tabliczki znamionowe

jedna to nalepka z foli aluminiowej na lewym kielichu

a druga to papierowa naklejka we wnęce koła zapasowego

Nr vin jest trwale nabity na przegrodzie czołowej, tabliczka znamionowa jest w postaci czarnej nalepki, bywa w różnych miejscach pod maską, a ta biała papierowa nalepka w bagażniku to opis techniczny tego modelu i to nie jest tabliczka znamionowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy znasz odpowiedź czemu kuba wojewódzki ( z małej bo to cham ) nie ma z przodu w Lambo tablicy rejestracyjnej ?

Bo myśli, że mu wszystko wolno, albo ma odstępstwo od ministra transportu, w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzięki

czyli metalowej i przynitowanej faktycznie nie ma

 

a czy znasz odpowiedź czemu kuba wojewódzki ( z małej bo to cham ) nie ma z przodu w Lambo tablicy rejestracyjnej ?

 

Kolego, chamem jesteś ty (z małej) bo nazywasz go chamem. ;)

 

A z tyłu tablice ma polską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie.

Czy można holować na linie holowniczej lub na sztywnym holu pojazd nie posiadający aktualnych badań technicznych ?

Jeśli jest to możliwe lub nie, jaka jest tego podstawa prawna.

Dziękuję i pozdrawiam.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kiedyś miałem styczność z taką sytuacją.

Nie może być, tylko laweta. Jest to w świetle prawa pojazd nie dopuszczony do ruchu więc nie może brać w nim udziału. A czy on jedzie o własnych siłach czy nie to nie ma znaczenia, bo bierze w nim czynny udział.

Ale niech jeszcze diagnosta się wypowie :wink: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holowany samochód to zapewne niesprawny samochód więc już z automatu ma nieaktualne badania techniczne, bo ma jakąś usterkę. Nie ma wzmianki o aktualnych badaniach technicznych. Kodeks drogowy Rozdział 5 odział 9 holowanie Art. 31.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu kumpel mnie holował

miałem włączone postojówki i za szybą trójkąt ale policjant jak zobaczył że jedne auto jedzie blisko tego poprzedzającego to był pewny że jego kierowca ma coś na sumieniu

cza było widzieć jego zmieszanie jak zobaczył linkę holowniczą

ale już kiwnął lizakiem to nie odpuścił

fakt że mój kumpel niepotrzebnie się zatrzymał bo policjant tylko mnie zatrzymywał ...

padło tylko "pokażcie czy macie jakieś dokumenty"

ale dojrzał że badania mi się skończyły

mówia że jak mam zrobić badania jak odpalić już od kilku miesięcy nie umia ?

i że zrobia jak będzie na chodzie

puścił nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Pytanie niekoniecznie związane z BMW, ale może mi odpowiesz:

 

czy po dopięciu przyczepy o dmc 2000 kg do półrocznego sprintera o dmc 3500 kg należy zamontować - poza viatollem - tachograf ? Jak taki zestaw 5500 kg traktują Niemcy, Austriacy, Szwajcarzy lub Anglicy ? Dodam, że Spinter jest leasingowy, a firma prowadzi przewozy na użytek własny (sprzedaż własnych produktów). Kierowca etatowy C+E.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To może sprecyzuję. Na własny użytek, czyli prywatny użytek. Nie powinno mieć tu znaczenia czy auto jest firmowe, w leasingu itd. Niestety jeżeli chcesz wozić nim towar, którym handlujesz to musisz mieć tachograf. Chyba, że wozisz taki towar, że zawsze możesz się wytłumaczyć, że to do celów prywatnych. To tak jak z wożeniem samochodów. Zawsze można powiedzieć, że aut/auta kupiłeś dla siebie a nie na handel. Jeżeli jednak wykonujesz usługę dla kogoś, faktura zakupu nie jest na Ciebie i wieziesz auto to musisz mieć tachograf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co ma Viatoll do tego w ogóle??? To właściciel firmy nie może sobie przewieźć mebli domowych na przykład autem firmowym z przyczepą?? Albo pożyczonym autem firmowym od znajomego nie możesz wieźć prywatnych rzeczy? A auto z wypożyczalni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.