Skocz do zawartości

320d 136km Całkowity wyciek oleju ?


TaZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem. Otóz 3 tygodnie temu wymieniałem olej w swoim bmw na 5w40 Castrola. Wszystko było ok zadnych problemów do dzis. Byłem w dłuższej trasie 600km. Przez całą droge zadnych problemów. Po zajechaniu na miejsce odstawieniu samochodu na około 1h. Wsiadłem znów i pojechałem do sklepu zauwazyłem ze czerwona kontrolka od oleju sie zapala i gasnie. Po 20min paliła sie juz cały czas na biegu jałowym. Po powrocie na miejscu w którym stałem była spora plama oleju. Zerknełem pod spód a tam wręcz kapało. Sprawdziłem poziom oleju było minimum. Po 30 minutach nie było go już wcale. Kompletna susza. Dodam ze w trasie miałem z 2 wpadki w niezłe dziury. Jak to w Polsce. Czy to możliwe aby miska olejowa pękła ? Co o tym sądzicie. Dodam ze wczesniej zawsze było sucho. Przed tą trasą zrobiłem ok 1500 km na tym oleju. I tez nic. Jakieś sugestie ? Jeżeli to miska to jaki koszt wymiany orientacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Czytając Twój post zastanawia mnie dlaczego widząc czerwoną kontrolkę oleju jechałeś dalej zamiast się zatrzymać jak najszybciej?? zamiast miski możesz teraz potrzebować cały silnik więc miską bym się tak nie przejmował na Twoim miejscu a jeśli chodzi o miejsce wycieku to otwórz maskę wejdź do kanału i zobaczysz którędy cieknie. Mogłeś coś uszkodzić na tej dziurze w drodze a może masz zatkaną odmę i szabelką Ci wywaliło olej. Radziłbym zalać olej i próbować odpalić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko oględziny, olej z paru miejsc może lecieć np. miske, połączenia olejowe przy turbo, bagnet od miarki oleju za łączeniu z silnikiem itd

 

najlepiej czymś wyczyść żeby dokładnie widzieć gdzie leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,moze przy wymianie oleju cos odwaliłes ,nie dokręcona sruba spustowa oleju lub zerwany gwint i po czasie sie obluzowała lub nie dokrecona pokrywka filtra oleju a moze i peknieta trzeba sie wszystkiemu dokładnie przyjzec najlepiej wszystko umyć zalac olej jak w ogóle nie zatarłes silnika jak kolega wyzej napisał odpalic i patrzec gdzie leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o to czemu sie nie zatrzymałem. To nie miałem wyjścia. Pierwsza w nocy ja gdzies w lesie. Najblizsi ludzie chetni pomoc 600km ode mnie. Musiałem jechac dalej. Przyznam ze zrobiłem z ta kontrolka moze 50km. Silnik chodził normalnie. Tez sie martwiłem o ten olej. Ale po dojechaniu na miejsce wciaz z niego kapało wiec pomyslalem ze jeszcze musi go troche byc. Od tamtej pory nie odpaliłem samochodu. Oleju juz nie ma wcale. Posprawdzalem filtry i obudowy wszystko dobrze sie trzyma i pod maską sucho. Póki co nie mam mozliwosci zajrzec pod spód. Co dziwne zauwazylem ze samochod jest zachlapany olejem prawie po całej długości. Tj. Od początku przedniej szyby do konca tylnych kół. Sam juz nie wiem. Podczas wymiany oleju wszystko było ok. Nie robiłem tego sam tylko w zakladzie sygnowanym przez Castrola. No i 1200km bez zadnego problemu. Dopiero po tej trasie. Co dziwne wjezdzajac w ta dziure nie czułem zebym otarł o cos. Tez juz czytałem na temat tej odmy. Ale czy to możliwe zeby wywaliła 5 litrów oleju w ciagu nie wiem 2 godzin ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka miejsc przez które olej mógłby wydostać się z silnika:

 

1. pęknięta misa olejowa w skutek zaliczenia "kratera" jak sam autor wspomniał (będzie widać po pokrzywionej rozpórce o której pisał już kolega "yoshimura01")

2. wyciek w skutek przeciągnięcia gwintu śruby spustowej oleju (nr.3 na rysunku) lub jej obluzowaniu jak wspomniał kolega "ROBERT 2309"

3. wyciek przez uszczelkę (nr.9 na rysunku) łączącą blok silnika z podstawą filtra oleju http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2104&hg=11&fg=30

4. wyciek przez przewód doprowadzający olej do turbosprężarki (nr.7 na rysunku) o czym pisał kolega "semi14" lub przez powrót oleju z turbosprężarki (nr.13 na rysunku) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2111&hg=11&fg=50

5. wyciek przez pierścień uszczelniający czujnik poziomu oleju (nr.16 na rysunku) lub przez o-ring uszczelniający rurkę prowadzącą bagnet oleju (nr.11 na rysunku) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2089&hg=11&fg=10

 

Inne opcje to:

*uszczelka miski olejowej

*uszczelniacz wału korbowego (simering)

*zapchana odma jak pisał kolega "yarq89"

 

To tylko domysły.

Skoro pod maską sucho i z góry nic nie widać należałoby wjechać na kanał, powycierać silnik, dokładnie pooglądać, obadać z każdej strony jeżeli kolega nie zauważy wycieku to należy uzupełnić olej, odpalić silnik i wtedy na pewno miejsce wycieku samo się zlokalizuje.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za sugestie. Bede wiedział na co zwrocic uwagę. Z tego co sie domyslam wszystkie wymienione przez was przyczyny nie są jakies super drogie do naprawy. Najwięcej chyba będzie kosztował olej. Jeszcze jedno małe pytanie. Czy uwazacie ze mogłem zatrzec silnik ? Po przyjezdzie do domu. Zauwazyłem ze ciut głosniej chodzi. Zadnego kopcenia dymienia itd. Poprostu ciutke głośniej. Przypominam ze olej jeszcze ciekł po zatrzymaniu sie. Co oznacza ze troche jeszzce go było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniej tzn ? wył podczas zwiekszania obrotów czy poprostu lekko klekotał ? jak klekotał to zaczeło spadać ciśnienie w głowicy jak dobrze kombinuję , jeśli wył to już nieco przykra sprawa . ale generalnie jakieś ciśnienie było bo inaczej by się dławił i szarpał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.