Skocz do zawartości

BMW wzywa do serwisow...


pieczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podbijam-jak to się ma do aut sprowadzonych z DE? Na stronie pewnejhttp://www.sfora.pl/Masz-BMW-Auto-moze-miec-powazna-usterke-a35768 widziałem listę 999 sztuk numerów VIN ale czy to się ma do aut zakupionych w PL czy w całejEuropie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podjechac obojetnie do jakiego ASO, dać dowód rejestracyjny i zapytać czy auto jest na liscie samochodów do naprawy usterki. To jest akcja ogólna wiec łachy zadnej nie robią!

No i widzisz nie jest to takie proste gdyż moje auto stoi na parkingu i niema komu aby "tylko wystarczyło podjechać..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podjechac obojetnie do jakiego ASO, dać dowód rejestracyjny i zapytać czy auto jest na liscie samochodów do naprawy usterki. To jest akcja ogólna wiec łachy zadnej nie robią!

No i widzisz nie jest to takie proste gdyż moje auto stoi na parkingu i niema komu aby "tylko wystarczyło podjechać..."

 

Co to w ogóle za problem. A moje stoi pod drzewem, niech całe BMW wpadnie do mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podjechac obojetnie do jakiego ASO, dać dowód rejestracyjny i zapytać czy auto jest na liscie samochodów do naprawy usterki. To jest akcja ogólna wiec łachy zadnej nie robią!

No i widzisz nie jest to takie proste gdyż moje auto stoi na parkingu i niema komu aby "tylko wystarczyło podjechać..."

 

Co to w ogóle za problem. A moje stoi pod drzewem, niech całe BMW wpadnie do mnie...

 

Czy ja pisałem,że problem? Po co wogóle takie osobiste wycieczki-nie na temat... Napisałem jedynie celem wyjaśnienia powód dlaczego nie mogę podjechać i tyle-po co jakieś złośliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info pisemne z serwisu M-Cars Kraków ws. swojego pojazdu.

Witam,

Akcja dotyczy pańskiego samochodu. Jednak na ta chwilę nie ma dostępnych części potrzebnych do wykonania tej akcji. Skontaktujemy się z Panem gdy będą części na stanie.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę jutro na oględziny do ASO. Chciałem wymienić tylko płyn hamulcowy według kompa a tu takie kwiatki ;)

Auto kupiłem 2 tygodnie temu ( 525xi LCI ) Dzwoniłem dziś dowiedzieć się o tą akcję a Pani poinformowała mnie, że dla mojego auta są aż 4 akcje :0

1. Cewki

2. Wtryski

3. Programowanie pompy paliwa wysokiego ciśnienia

4. Kabel akumulatora

 

Odbywaliście wszystkie te akcje ? Pytanie raczej do właścicieli z benzynami N53.

 

Pozdrawiam

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc troszkę szczegółów:

ryzyko wadliwego zamocowania osłony kabla akumulatora - to przyczyna wezwania takiej ilości aut! Podobno niegroźna usterka ale nie chcą ryzykować.

Dziś dzwoniłem do serwisu (Smorawiński Poznań) Pan po nr VIN sprawdził czy muszę przyjechać, okazało się że tak... jednakże stwierdził że jest bardzo dużo samochodów do poprawienia 1,3mln i jest problem z częściami dlatego wpisał mnie do wymiany (bo jakieś części trzeba wymienić) i powiedział czekać. Na moje pytanie kiedy mogę się spodziewać wezwania odpowiedział że - "maj..." trochę dolina no ale co zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i usterka ale według mnie to bardzo dobrze przemyślana akcja PR-owa. Zaprosi się klientów, posiedzą w salonie, pooglądają nowe modele, może uda się kogoś namówić do kupna czegoś świeżego, może nawet niektórym zaproponują zostawienie obecnego auta w rozliczeniu dzięki czemu cena nowego będzie atrakcyjniejsza. Sprzedaż salonu wzrośnie, producent będzie się cieszył a koszty tego w sumie niewielkie bo pewnie się okaże, że w większości tych aut wezwanych do serwisu mocowanie tego kabla było zrobione prawidłowo i nic nie trzeba wymieniać.

A myśl taka nasunęła mi się ponieważ dziwi mnie fakt, że dopiero po tylu latach się zorientowali o źle zamontowanym jakimś kablu. Przecież takie rzeczy wychwytuje się na poziomie projektowania lub kontroli jakości w fabryce bądź tez długich jazd testowych wykonywanych przecież w dość skrajnych warunkach a nie po 9-10 latach (wzywają roczniki nawet z 2003 roku).

Dlatego osobiście uważam, ze to jedynie dobry chwyt marketingowy (jakby wezwali do serwisu najnowsze modele to byłaby to wtopa grożąca spadkiem sprzedaży dlatego wezwali sobie modele, których w sprzedaży już nie ma co oczywiście podbije akcje BMW jako firmy dbającej o klientów nawet tych wcześniejszych modeli, itp, najnowsze modele nie ucierpią na tym wizerunkowo bo przecież ich akcja serwisowa nie obejmie a może jeszcze dzięki temu ich sprzedaż wzrośnie), dobrze skalkulowany i mający na celu głównie podniesienie sprzedaży - jak wiadomo sprzedaż nowych aut w salonach dość mocno spada więc trzeba coś robić.

Oczywiście to tylko moje zdanie i być może się mylę...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś został już przyjęty do serwisu z tą usterką ? Ja dzwoniłem kilka dni temu do BMW Inchcape i na pytanie czy posiadają w ogóle jakąś listę numerów VIN, które auta mają się zjawić, pracownik odpowiedział, że nie i żeby się kontaktować w maju ponieważ na razie kompletują te części z racji tak dużej liczby tych aut. Zastanawia mnie czy gość mnie po prostu zbył i dla pewności dzwonić do innego ASO czy faktycznie takiej listy nie posiadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dzwoniłem do Zdunka w GD-tam mam najbliżej w sumie. Pytałem o podgrzewacz filtra, ale mój VIN nie był na liście natomiast miły gośc sprawdził,że jest na liście do wymiany klemy, czy przewodu "plusowego" akumulatora-czas na umówienie do poprawki usterki to niespełna miesiąc. Liste VIN-ów mają więc muszą Tobie udzielić takiej informacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.