Skocz do zawartości

Dywaniki E60


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytania odnośnie dywaników:

1. Gumowych - czy istnieje opcja zakupu w ASO innego zestawu niż komplet 4 szt. ?? W zasadzie jak wiadomo najbardziej narażony jest ten kierowcy i tą jedną sztukę bym potrzebował kupić a nie cały komplet. Ewentualnie sam przód (2 szt.).

2. Welurowych - niestety moje auto nie było w to wyposażone seryjnie - więc chciałbym kupić na lato jakieś welury czarne do wnętrza. Oryginałów nie bardzo mi się chce kupować za kwotę około 400-450 PLN, natomiast pytam was czy znacie i polecacie jakieś sprawdzone rozwiązania - zamienniki ??

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam zakup dywaników gumowych firmy petex..

przykładowa aukcja: http://allegro.pl/bmw-serii-5-e60-e61-dywaniki-gumowe-petex-stopery-i2060275674.html ceną jak widać nie zabijają, a jakością naprawdę nie odbiegają od oryginału, mam dywaniki tej firmy w kilku autach i w każdym idealnie pasują wymiarowo i ciągle świetnie się trzymają :cool2:

Ja bym to przemyślał bo tu masz 4szt za ~100zł a w ASO taki komplet 300-400

 

jeśli chodzi o welurowe to polecę dokładnie tą samą firmę :wink:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=petex+e60&category=18670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zobaczę jaki jest koszt ale gumowe chyba kupię sam przód w ASO (te oryginały które mam mają już 8 lat :D i niefortunnie rozerwały się przy wyciąganiu dywanika do czyszczenia - na połączeniu materiału z gumą). Z Petexem nie mam dobrych doświadczeń gdyż szybko się przecierają (niestety obcasy wykańczają je w mgnieniu oka i przecierają dziurę w jednym miejscu tuż pod pedałem gazu - takie są moje przejścia w poprzednich autach)

 

Co do welurowych - myślałem o takim czymś http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-fabryczne-bmw-seria-5-e60-e-60-i2047842859.html lub http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-lux-bmw-seria-5-e60-61-2003-2009-i2017981052.html chyba że to jest to samo. Chodzi o to że bardzo często w tańszych dywanikach rzekomy welur to szorstki materiał z jakaś pseudo welurową powłoką. Znajomy się specjalizuje w materiałach i pokazał mi różnicę ;) której klucz to odpowiednia gramatura materiału z jakiego są wykonane. Wiadomo przekłada się to na grubość i w konsekwencji wytrzymałość.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedne i drugie tylko ORI , jak dobrze poszukasz to znajdziesz ori welury za 80-100 zł za komplet juz 2 razy takie kupiłem w beżu , a gumowe ori używane w idealnym stanie kupiłem za 50 zł także szukaj a znajdziesz i tylko ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratpit dobrze pisze, dywaniki tylko ori, szczególnie gumowe. Miałem patexy i na ich jakość nie narzekałem ale wizualnie w ogóle mi nie pasowały, wyglądają jak z poloneza. Oryginalne bmw nie dość, że są porządne to w dodatku ładnie się prezentują.

 

Jak już wybierzesz na realoem te które Ci odpowiadają to skopiuj nr części i wklej tutaj. Poznasz cenę w PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedne i drugie tylko ORI , jak dobrze poszukasz to znajdziesz ori welury za 80-100 zł za komplet juz 2 razy takie kupiłem w beżu , a gumowe ori używane w idealnym stanie kupiłem za 50 zł także szukaj a znajdziesz i tylko ori

 

Skorzystałem z Twojej sugestii -> zakupiłem na alleeeedrogo komplet używek z E60 za 70PLN - welur oryginalne. Jakość rewelacyjne i wyglądają generalnie jak nówki !

Gumowe zakupię sam przód w ASO bo sprawdziły się :cool2:

 

Dziękuję za pomoc

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedne i drugie tylko ORI , jak dobrze poszukasz to znajdziesz ori welury za 80-100 zł za komplet juz 2 razy takie kupiłem w beżu , a gumowe ori używane w idealnym stanie kupiłem za 50 zł także szukaj a znajdziesz i tylko ori

 

Skorzystałem z Twojej sugestii -> zakupiłem na alleeeedrogo komplet używek z E60 za 70PLN - welur oryginalne. Jakość rewelacyjne i wyglądają generalnie jak nówki !

Gumowe zakupię sam przód w ASO bo sprawdziły się :cool2:

 

Dziękuję za pomoc

 

 

super ori to ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polecam wszystkim Dywaniki Firmy Petex "Comet" , Petex produkuje do koncernu BMW welurowe "Comet"i znalazłem sprzedawcę na portalu Allegro , poniżej przesyłam link dla wszystkich zainteresowanych . Sam kupiłem do swojej dziuni i jestem bardzo zadowolony , koszt u tego sprzedawcy 180,00 a te same w ASO 328,00

http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-bmw-e60-petex-comet-oryginal-i2327495122.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadałem 2 komplety dywaników welurowych firmy PETEX. Dywaniki solidne, ale szczerze mówiąc, w tej cenie dywaniki konkurencji są o wiele lepsze. Jednak wszystkie dywaniki "umywają" się do oryginałów. Dywaniki oryginalne mają kolor, który idealnie pasuje do wykładziny /PETEXY niestety nie/, drugą bardzo istotną zaletą oryginałów to spód dywaniku - cały spód to taki pseudo rzep, który idealnie trzyma dywaniki na miejscu /Petex tego nie posiada/.

Ze względu na abstrakcyjną cenę oryginalnych dywaników, ja kupuje dywaniki używane /w ASO można kupić pojedyńczy dywanik/.

 

Reasumując:

1 - oryginały - nawet używane, w miarę dobrym stanie są lepsze niż nowe PETEXY i dywaniki innych firm

2 - dywaniki z górnej półki cenowej na Allegro - welur minimum 2-krotnie lepszy niż w PETEXach

3 - PETEXY - solidne dywaniki, ale nie mające nic wspólnego z oryginałami /mimo, że PETEX produkuje jakieś dywaniki do BMW/ i zdecydowanie za drogie - nie warte swojej ceny

 

Osobiście jestem pedantem i dużo wody upłynęło i wiele dywaników przewinęło się, nim zrozumiałem, że w tym wypadku NIC nie przebije oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za zółte ori na przód u Smorawińskiego płaciłem coś ok 230zł. Różnica nie jest bardzo drastyczna, względem nieoryginalnych, a trwałością jak już ktoś napisał przebijają wszystkie
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Polecam wszystkim Dywaniki Firmy Petex "Comet" , Petex produkuje do koncernu BMW welurowe "Comet"i znalazłem sprzedawcę na portalu Allegro , poniżej przesyłam link dla wszystkich zainteresowanych . Sam kupiłem do swojej dziuni i jestem bardzo zadowolony , koszt u tego sprzedawcy 180,00 a te same w ASO 328,00

 

Kupiłem dywaniki Petex Comet kilka tygodni temu i nie polecam. Pisanie że mają coś wspólnego z oryginalnymi to wprowadzanie w błąd :!:

Niestety nie ma alternatywy dla oryginalnych, pewnie za jakiś czas wrócę do moich "starych" dywaników które wydawały mi się zużyte.

W Petexach które kupiłem są co najmniej trzy problemy :

- mocowanie na bolce zamiast na rzepy (myślałem że w odpowiedniku oryginału będą rzepy)

- niedokładny wymiar, dywanik kierowcy jest za szeroki i nie leży dokładnie pomiędzy podnóżkiem a pedałem gazu,

- welur jest twardy, inny niż oryginał, zostają na nim ślady butów.

 

Rozpisałem się, ale nie lubię być naciągany.

Ogólnie nie polecam, zawiodłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam, za ważą radą kupiłem używane dywaniki, stwierdziłem że petex commet mimo iż piszą na stronach że są montowane w bmw to podejrzewam że inna jakość. Ale ja tu nie o tym, brakuje mi tych kołków do montazu dywaników chyba to się nazywa stopery. Znalazłem na na BMW STORE nr katalogowy są tam one opisane jako element rzepowy mocowania bagnetu, nie do konca jestem pewny czy to jest to, jeśli tak to mam kupić jedno i drugie po 9szt :?:

 

Element rzepowy mocowania bagnetu

51 47 7 128 140 D52MM/L13,5MM 6,70 zł

 

Element rzepowy mocowania bagnetu

07 14 9 166 609 D62MM/L14MM 5,44zł

 

Tutaj również jest ta spinka tylko rysunek poglądowy jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki, a w podlodze nie mam nic oprócz dziur :cry2:

 

http://s1.pokazywarka.pl/i/1890021/367263/3139894340-2.jpg

 

Czyli mam kupic coś takiego ?

 

http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/53980_x800.jpg

http://www.bimmerboard.com/members/q/original/Velcro%20Hook%20Pad%20for%20velcro%20floor%20mat%20anchors.jpg

 

rozumiem że różnica pomiędzy 13,5 a 14mm jest tylko w średnicy tego talerzyka z rzepą, czy chodzi tu o głębokość montażową w podłodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.