Skocz do zawartości

F10 Hi-Fi Proffesional


bumie5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest kilku, ja korzystałem i o ile tylnej części ciała nie urywa, to zawsze najbardziej wypasione dostępne audio dla mnie podstawowy element wyposażenia każdego BMW :cool2:

 

Będziesz zadowolony, a jeśli nie, bo z czasem użytkowania efekt 'wow' opada, to już na pewno zadowoleni będą monterzy sprzętu audio, bo na pewno zaproponują Ci lepsze elementy zestawu za równie dobrą opłatą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na dniach odbieram nowe F10. Zamówiłem audio w wersji Harman/Kardon licząc że będzie to nieźle grało. Jak wygląda to w praktyce - są tutaj posiadacze takiego audio?

 

Gra znakomicie zarówno opcja HiFi jak i HiFi Pro czyli HK :cool2:

Różnica niewielka, na tylnych siedzeniach na korzyść HK gdzie są dodatkowe głośniki w tylnych drzwiach.

Konkretna zmiana na lepiej przy B&O.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Partnerzy klubu
Witam

Na dniach odbieram nowe F10. Zamówiłem audio w wersji Harman/Kardon licząc że będzie to nieźle grało. Jak wygląda to w praktyce - są tutaj posiadacze takiego audio?

Witam,

 

 

będziesz zadowolony. Zestaw jest dość mocny i dobrze wyważony. Przykładam dosyć dużą wagę do jakości dźwięku i mnie ten zestaw nie zawiódł.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Standard / Hi-Fi / Hi-Fi Pro / Bang & Olufsen :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bang & Olufsen moim zdaniem gra tak samo jak profesional.

W x5 mam profesional a w mojej 535 mam B&O - i szczerze nie słyszę różnicy.

Różnica w B&O jest tylko taka, że w każdym miejscu w aucie dźwięk słychać tak samo.

W systemie profesional można zgłośnić tak że głośniki już trzeszczą a w B&O się nie da.

 

W B&O fajnie wygląda na głośnik wysoko tonowy - wysuwa się z deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W systemie profesional można zgłośnić tak że głośniki już trzeszczą a w B&O się nie da.

Generalnie HK gra całkiem ładnie, ale u mnie głośniki trzeszczą już przy ok. 50% głośności... :(

Jako pierwszy zaczyna trzeszczeć sufitowy z tyłu (mam F11), potem dołączają się inne...

 

Czy ktoś to reklamował i po naprawie (wymianie) było lepiej...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki trzeszczący głośnik w x5 żonki - lewe przednie drzwi.

W serwisie bez problemu wymienili głośnik - ale to był tylko jeden głośnik.

 

Ale to był serwis w Niemczech - znając życie to w naszych rodzimych serwisach BMW będą wciskać kit że to Twoja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Słuchanie muzyki w samochodzie to tak jakby zamknąć się w szafie w połowie wypełnionej ubraniami. Zasady akustyczne można sobie na półkę między książki włożyć. Akustyka w aucie zmienia się w zależności od miejsca w którym siedzisz. Wydaje się, że im więcej głośników tym lepiej, bo system jest rozporszony (mniejsze moce głośników), nie powstaje ściana dźwięku która wali od szyby do szyby. Każdy system to czarownie klienta, liczą się osobiste odczucia więc jeśli masz możliwość wcześniejszego odsłuchu to świetnie. Teoretycznie idealnie by było jakbyś miał system który kształtuje charakterystykę każdego głośnika w zalezności od miejsca w którym siedzisz oraz ilu masz psażerów na pokładzie.

Jeśli dużo słuchasz tylko z jednego systemu to i tak po jakimś czasie system ci się znudzi.

 

 

Oprócz ostatniego zdania, zgadzam się z powyższym.

 

Audiofilem jestem od 15 lat (wzmacniacze lampowe, gramofony i te sprawy). Mam F30 i audio w chyba w tej środkowej wersji (są suby pod fotelami) ale całość gra marnie. Nic z tym nie robię bo samo auto już jest kiepskim miejscem do słuchania muzyki. Szumy opon, szyb, silnika, niewielkie i zmienne gabaryty wnętrza. Za 20tys lepiej kupić fajny zestawik do salonu i cieszyć się muzyką po podróży.

Wazne : nie warto przesadzać z basem w samochodzie, bo na starość trzeba będzie polubić aparat słuchowy.

 

Jezeli zaś chodzi o te często wymieniane firmy Harman Bose i Bang... Dla kogoś kto się nie interesuje tymi tematami, może się wydawać że to jakaś górna półka, tymczasem w świecie audio to są firmy produkujące mocno średni sprzęt o brzmieniu nastawionym na tymczasowy efekt (tylko kup).

Bang jest dizajnersko ciekawy (jeżeli ktoś lubi takie klimaty) ale brzmienie zestawów ma fatalne. Marka Harman już bardziej jest zasłużona w świecie audio, choć to nadal low end. Bose nagłaśniał samoloty i to mu jako tako wychodziło. Radia do kuchni też robił fajne.

 

Jezeli ktoś chce dopłacić w salonie BMW 20tys do lepszego audio, to wg mnie lepiej wyjechać wersją podstawową a te 2dychy dać firmie która włoży tam naprawdę profesjonalny system audio. Żaden Harman Bang Bose czy Alpine. Wówczas to zagra. Oczywiście jakiś 10razy gorzej niż w domu, ale z kolei 10razy lepiej niż fabryczny zestaw prof.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też się podepnę pod temat - mało w całym wątku piszecie o drugiej od dołu opcji - czyli nagłośnienie po prostu HiFi. Za parę dni odbieram swoje F10 i mam nadzieję, że to jakoś zagra, bo standard jest faktycznie kiepski, podobnie było w E60 (ale to już pisane było wielokrotnie, nie o to mi chodzi).

Jaka jest Wasza opinia systemu HiFi? Wiem, że jak ktoś ma z najwyższej półki, to to mu nie gra, ale pytanie jest, czy jest znaczna poprawa od kiepskiego standardu...

 

Co do faktu, że w domu dobry sprzęt zagra lepiej (pewnie, że tak) ale dla mnie samochód to jedyne miejsce, gdzie mogę sam na dłuższej w trasie posłuchać muzyki - w domu to na poczciwym Technicsie córka próbuje udawać gwiazdę Torie lub Kirę a syn nawala przez kolumny na PS3 w Assasina albo leci Ben10 (niektórzy mnie rozumieją :)) - więc nie mam czasu i możliwości na słuchanie w domu... chyba że w słuchawkach.

Więc jak wsiadam do samochodu i jadę sam, to muza ma dla mnie znaczenie - zawsze miałem tą lepszą opcję fabrycznego audio za dopłatą, teraz wziąłem F10 z programu PS, więc nie miałem wyboru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
HiFi gra ok, nie będziesz zawiedziony jak nie jesteś jakimś maniakiem jakości dźwięku. Bas jest mocny, nawet na dużej głośności jest czysto i wyraźnie. Jak ktoś wyżej napisał, samochód to nie miejsce do słuchania muzyki na poziomie high-end. Z drugiej jednak strony jest to dość mały obszar w miarę symetryczny, niczym nie zakłócony i człowiek jest otoczony głośnikami z wszystkich stron, co w domu jest ciężko zrealizować. Obecnie mam E60 z Individual Audio System. To jest coś jeszcze lepszego niż HiFi Professional, można powiedzieć, że odpowiednik Bang and Olufsen w F10 (chociaż nie wiem kto ten system dostarcza i tworzył w E60). Faktycznie dźwięk jest niesamowicie soczysty i czysty aż do maksymalnej głośności. Generalnie rewelacja. Z drugiej strony, jakiejś oszołamiającej różnicy między HiFi w F10 nie odczułem. Nie mam teraz takiego pod ręką więc nie porównam bezpośrednio, ale jeszcze raz powtarzam, że wg mnie HiFi w F10 gra bardzo dobrze i powinieneś być zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mandus

możesz być spokojny hifi, tak jak napisał kolega wyżej, jest wystarczające, pozwala też na rozbudowę w miarę niskim kosztem gdyby było za słabo. Ma 2 suby, odseparowany zestaw z przodu, światłowody, wzmacniacz odseparowany, jest ok.

 

Natomiast zestaw podstawowy jest chyba najgorszy na rynku nowych samochodów wszystkich klas, jak to włączyłem raz w aso to byłem w szoku, to po prostu wstyd, jest o 2 klasy gorsze niż np w fordzie fieście (ostatnio miałem taki z wypożyczalni). Dźwięk przypomina taki z radiobudzika, ze smarfona jest lepszy :) Jak ktoś kupuje 5er, a nie jest przyzwyczajony do wybierania opcji np. po przesiadce z aut japońskich, to nieźle może się naciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany - podbudowaliście mnie - tak na chwilę to włączyłem podczas oglądania samochodu - no i wydawało mi się OK, ale wiecie, jak człowiek chce kupić i mu się autko podoba, to trochę sobie ideologię potrafi dołożyć... Mam nadzieję, że będzie jak mówicie.

 

Żeby nie wałkować tego tematu o standardowym zestawie w E60 - ale napiszę :) - faktycznie, pamiętam jak szwagier podjechał pierwszy raz E60, to w sumie nic nie krytykowałem bo fura super, ale patrzę - zwykła skrzynia -mówię - no dobra, chciałeś tak to masz, ale jak włączyłem właśnie muzę - uwierzcie mi - nie mogłem uwierzyć - na siłę szukałem jakichś ustawień i nie wierzyłem, że już nic nie da się zrobić :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj był ten szczęśliwy dzień i odebrałem swoją bawarę - 520d z 2014 z Premium Selection. Potwierdzam Wasze wypowiedzi na temat zestawu Hi-Fi - nie rozczarowałem się, jest OK - i powiem, że gra ładnie, wystarczająco czysto (jak pliki są dobrej jakości oczywiście), basy nawet bardziej niż OK, ale ogólnie żeby du.. urywało - to na pewno nie. Niemniej uważam, że to powinien być podstawowy zestaw audio w tym samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wroclaw/okolice - znacie jakas dobra firme ?

 

Odbieram na dniach auto z podstawowym audio i od razu biore sie za zmiane ( wczesniej mialem HiFi Pro DSP i gralo bardzo przyjemnie )

 

na allegro znalazlem cos takiego :

 

http://allegro.pl/audio-system-x200-bmw-plus-f10-f10-e60-e90-i5577232051.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.