Skocz do zawartości

320d - transofrmacja "przeciwmgielne na dzienne"


malarz84

Rekomendowane odpowiedzi

czesc witam, przeszukałem internet ale nie znalazłem odpowiedzi na temat który mnie interesuje.

mienowicie:

 

chciałbym uzywac swiatel przeciwmgielnych jako dzienne.

Pomijam kwestje przepisow drogowych ... ze te siwatla nie sa do tego, moc zarowki, odblysniki itd.

Czy istnieje patent na uruchomienie tych swiatel bez włączania "postojowych?"

 

z gory dzieki pozdr

Grzechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy to kij, dostaniesz 2 punkty i 5 dych nagrody od stróżów prawa i tyle. Ale pomyśl, jak wiejsko będzie to wyglądało :shock: Jak sobie inni uczestnicy ruchu będą myśleć "baran w bmw jedzie na halogenach", to dzięki za taką reklamę marki.

Można natomiast zrobić długie na 30% mocy, czyli DRL. Tak ma połowa z nas. Też mozna się kłócić co do zgodności z prawem, mój diagnosta nie ma zastrzeżeń, a i w oczy na drodze tak nie kłuje.

Ciężko radzić komuś, kto nawet nie pofatygował się podać rocznik auta.

 

Uprzedzam, że nie wiem, czy można zrobić halogeny jako dzienne (muszą się automatycznie wyłączać po włączeniu świateł mijania lub drogowych), więc jeśli reszta mojej wypowiedzi jest nie na temat, proszę ją zignorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego widze ze jestes bardzo ambitnym reklamodawcą BMW, uwazasz ze jazda na halogenach jeste faktycznie takim wstydem? hehe, uwazasz ze to bedzie wiejsko wygladalo w dodatku:))) rozbawił mnie twoj komentaż do mojego postu tak naprawde ktory brzmiał:

 

"Czy istnieje patent na uruchomienie tych swiatel bez włączania "postojowych?"

 

nie interesuje mnie, co beda myslec inni uczestnicy ruchu, ani co inni o tym sądzą. Pytanie bylo proste ale jednak nie dla wszystkich.

moj temat szedl bardziej w kierunku tego jak mozna włączać i wyłączyć swiatła halogenowe bez wzgledu na to czy masz włączone postojowe lub mijania a dostałem odpowiedz typu "to dzieki za taka reklamę marki":))))))))))

/czy faktycznie rok auta rozwiał by twoje wątpliwości jak to zrobić i twoja rada byłaby faktycznie pomocna ?

 

wracajac do tematu, myslalem ze moze jest jakis układ ktory mozna podłączyc w instalacje swiateł przeciwmgielnych dający pełna swobote w obsługiwaniu tych swiateł.

 

przeciągajać temat dalej mialo by to uzasadnienie nastepujące, chciałbym wykozystac fabryczna instalacje przeciwmgielnych do montażu lamp do jazdy dziennej w ich miejsce, chcialbym kozystac z włącznika tych siwateł ktory jest teraz uzywany do halogenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i zastanawiam się po co właściwie fabryka wyposażyła autka w przeciwmgielne. Jak widzę dla części kolegów są one po prostu zbędne :mad2:

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tragizuj chłopaczyno... :mad2: :mad2:

Każdy niech sobie dopieszcza jak mu się podoba...

Mało potrzebne są i tyle.

Tylko czy można w miejsce przeciwmgielnych wstawić ledy..bo jest tam jakiś przepis określający na jakiej wysokości można założyć takie lampki?

 

W E46 to mogłoby naprawdę ciekawie wyglądać i spalanie minimalnie spadnie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolego chaos, że to Twoje "chłopaczyno" nie wynika z braku szacunku tylko to jakiś nowy slang??

Bo jeśli jest inaczej to proponuję zapoznać się z regulaminem forum.

Jednym przeciwmgielne się przydają , innym nie. Twój wybór. Równie dobrze możesz cały zderzak ozdobić ledami. Nie mój cyrk nie moje małpki:)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem widzimy na drogach odpust jak w jakimś Pakistanie...

Przy całym szacunku dla Pakistanu ;)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy Panie Krzysiu...To nie jest obraźliwe słowo....

I nie chodzi tu o cyrk tylko o oszczędność bardziej,a co do zamontowania porządnych ledów w miejsce przeciwmgielnych to powinno wyglądać Ok.

Bez Pakistanu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie chodzi tu o cyrk tylko o oszczędność bardziej

 

Oszczędność czego?

Ciekawi mnie czy kiedykolwiek ludzie zrozumieją, że ledowe pseudoświatełka dzienne dzięki temu, że są umieszczone zwykle w zderzaku, mają małą powierzchnię, słabe natężenie światła itd. są ZDECYDOWANIE mniej widoczne od fabrycznych świateł mijania lub fabrycznych świateł dziennych. I jedyna oszczędność, jaką się "zyskuje" je stosując to oszczędność na (co mnie niewiele interesuje) własnym bezpieczeństwie oraz (co mnie interesuje zdecydowanie bardziej) bezpieczeństwie innych. O ile kiedyś, jak nie było obowiązku jazdy na światłach kierowcy byli przyzwyczajeni do widoku samochodów bez świateł, tak teraz samochody jadące bez świateł lub na nieodpowiednich światłach są po prostu niewidoczne.

Chcesz dobrze wydać pieniądze na światła - kup fabryczne xenony - odpada problem palących się ciągle żarówek bo żarniki mają wielokrotnie dłuższą żywotność. Zyskasz lepszą widoczność dla siebie i dla innych. Inny sposób to aktywacja DRL, czyli długich świecących ze zmniejszonym natężeniem. Oszczędzasz żarówki, jesteś dobrze widoczny. Inna sprawa, że jest to niezgodne z debilnym prawem, ale cóż, chińskie pseduoświatełka ledowe są za to legalne i super bo mają wytłoczone literki RL a reflektory nie. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgielne mozna zakodowac zeby doswietlaly pobocze przy skretach lewo/prawo.

 

 

kolego może podpowiesz jak to zrobić, jakiś manual czy coś, kiedyś zastanawiałem czy da się to zrobić lecz nikt nie wiedział jak mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie chodzi tu o cyrk tylko o oszczędność bardziej

Bardzo bym chciał aby człowiek który tak twierdzi przeprowadził jakiś proces dowodowy z konkretnymi wyliczeniami potwierdzający tą rzekomą opłacalność przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac sie, ze poplynalem z tym kodowaniem... :duh: mozna zakodowac rozne rzeczy w NCSie(doprowadzenie do domu, swiatla do jazdy dziennej itp.), ale niestety doswietlanie halogenami nie wchodzi w gre:/

 

Jak ktos ma na to ochote to jest tylko jedna rada:

 

http://allegro.pl/modul-turning-light-doswietlanie-zakretow-hit-i1995482685.html

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał aby człowiek który tak twierdzi przeprowadził jakiś proces dowodowy z konkretnymi wyliczeniami potwierdzający tą rzekomą opłacalność przedsięwzięcia.

Nie da rady. Najlepiej chlapnąć 'chłopaczyną', dołączyć twierdzenie, że całość będzie ciekawie wyglądać i dosmażyć tezę o zmniejszeniu spalania. I już mamy fachową wypowiedź. A wystarczyło się po prostu zastanowić i nie pisać głupot. Chyba nikt z nas nie wierzy, że ludzie wrzucają ledy, żeby zaoszczędzić.

 

Ja pisałem na początku, koledzy potwierdzili - robisz DRL (w sumie autor tematu dalej nas olewa i nawet nie wiemy, jaki ma rocznik) i temat się kończy.

 

Aha, gwoli wyjaśnienia - nie jestem reklamodawcą BMW, jak to raczył bzdurnie stwierdzić autor :duh:

No i tym bardziej nie jestem i nigdy nie będę jego kolegą, jak to również raczył bzdurnie stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum ma pomagać i ukierunkowywać w zdobyciu wiedzy na konkretny temat...np.czy warto.

 

Ale zawsze znajdzie się jakiś obrażony i poruszony :cool2: ,że jakiegokolwiek potwierdzenia teorią naukową nie zauważył na żadne wpisy bądź stwierdzenia czy zapytania???

Twoje fochy psują te eleganckie forum.

Nie ma nic gorszego niż słuchać pustego wymądrzania!

 

Wg mnie to ty tu w ogóle głosu nie zabieraj tylko idź się obrażaj.... :duh: :duh:

 

Właśnie po to wrzucają ledy by zaoszczędzić....chociaż 2-e setki na 100km

Ledy prawie wcale prądu nie pobierają-no to na logikę spalanie musi spaść chociaż minimalnie....

Nie bez powodu te rozwiązanie stosują bardzo konkretni inni producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.