Skocz do zawartości

Felgi do F10

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Moderatorzy

Jak założysz seryjne opony, to przód wejdzie w nadkole od strony wew. 2,4 mm i wyjdzie jednocześnie na zew. 10,4 mm (masz szerszą felgę 0,5 cala niż seria).

Tył natomiast wejdzie od strony wew. do wewnątrz 8,7 mm. Felga wyjdzie na zew. 16,7 mm.

Spokojnie będzie banglać.

  • Odpowiedzi 972
  • Wyświetleń 212,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

  • Użytkownik525xd
    Użytkownik525xd

    Mordo czy ty masz 17 lat żeby nawet nie podziękować na wstępie za kompletne info jakim kolega wyżej cie uraczył? Czy ty myślisz że forum to jest google i roboty tu odpowiadają? Troche kultury i wdzięc

  • Użytkownik525xd
    Użytkownik525xd

    Trzymaj zdj fabryczne 245/40R19. Trochę większe powinny też wejść i jeszcze nie wystawać poza obrys auta. Co do sensu szerszej/wyższej opony to już nie wiem, jest tu taki gość @Ponta z tego co widział

Opublikowane grafiki

Opublikowano
Jak założysz seryjne opony, to przód wejdzie w nadkole od strony wew. 2,4 mm i wyjdzie jednocześnie na zew. 10,4 mm (masz szerszą felgę 0,5 cala niż seria).

Tył natomiast wejdzie od strony wew. do wewnątrz 8,7 mm. Felga wyjdzie na zew. 16,7 mm.

Spokojnie będzie banglać.

 

Dzięki Ponta!


Czyli jeśli dobrze rozumiem będą trochę wystawać poza obrys...? Kurcze szkoda, fajne felgi od m4 ale wystawać nie mogą...

Opublikowano

Witam,


Pytanie mam do ludzi którzy mają za sobą przesiadkę z 17 na 19 cali albo na odwrót.

Posiadam obecnie Borbety 19 cali (przod 245, tyl 275), samochdów F11 M-pakiet i myslę o zmianie na balony 17. Dlaczego?

Samochód wydaje się bardzo ociężały, toporny i twardy, czuję każdą nierównosć, nawet zmiany w typie asfaltu są ogromnie wyczuwalne, do tego głośne te koła w pieruny. Mam wrażenie że powyzej 130km/h to fura juz się strasznie męczy żeby przyspieszać. Poprzedni VW CC z kołami 18 cali 235mm i 170km w dieslu byl o niebo szybszy a według książki niby wolniejszy. Nie wiem czy to mozliwe zeby te koła byly az tak cieżkie?

Czytam trochę ten temat i ludzie piszą że róznica miedzy 18 i 19 w komforcie juz jest niezauwazalna więc jeśli chcę się poczuć bardziej komfortowo to jedynie 17 wchodzi w grę.

Proszę o opinie i rady, to moje pierwsze BMW, nie chcę się zrazić...

Opublikowano
  • Moderatorzy

To kwestia i sztywnego zawieszenia i dodatkowo tych felg.

Masz profil 40 z przodu i 35 na tyle dodatkowo pewnie masz run flaty - będzie twardo.

Na 17 masz profil 50 to będzie balon i możesz przegiąć w drugą stronę.

Opublikowano
Panowie nie mogę się zdecydować. Który rozmiar opon będzie lepszy do mojej bmw f10 2.0d?



przód 8,5" 245/40/r20, tył 9,5" 275/35/r20

 

Mam taki rozmiar w F10 bez runflat. O niebo lepiej się jeździ niż na dedykowanym rozmiarze + runflat.

Zawieszenie B12.

Przód dystans +5 mm tył +15mm.

 

czy bez dystansów i na oryginalnym zawieszeniu bedzie cos szurać? ;/

Opublikowano
Panowie nie mogę się zdecydować. Który rozmiar opon będzie lepszy do mojej bmw f10 2.0d?



przód 8,5" 245/40/r20, tył 9,5" 275/35/r20

 

Mam taki rozmiar w F10 bez runflat. O niebo lepiej się jeździ niż na dedykowanym rozmiarze + runflat.

Zawieszenie B12.

Przód dystans +5 mm tył +15mm.

 

czy bez dystansów i na oryginalnym zawieszeniu bedzie cos szurać? ;/

 

Mam felgi M373 tył et44. Rozmiar 275/35/20 wchodzi bez problemu na standardowym zawieszeniu. Ale koło siedzi dość głęboko dlatego mam dystans +15mm.

Co do przodu z standardowa zawiechą czy będzie szurac?

Przód et33 245/40/20 i zawieszenie B12 tu koło jest BARDZO blisko górnego wahacza. Dla spokoju dałem dystans.

Nie mam kryształowej kuli i nie mogę stwierdzić jednoznacznie, ze u ciebie będzie OK?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam Panowie,

Mam pytanie odnośnie felg do BMW F11 prelci z 2012 - 525d bez xdrive. Czy będą pasować takie koła z BMW F30:

przód: 225/45 R18, 7845880 , 8Jx18EH2, ET34,

tył: 255/40 R18, 7865881 , 8.5Jx18H2, ET47?


Model felgi BMW 400M, bardzo ładnie wyglądają z tym, że widziałem je właśnie na BMW F30, proszę o jak najszybsze udzielenie pomocy/opinię, ponieważ chciałbym je dzisiaj ewentualnie kupić i założyć.


Z góry dziękuję

Opublikowano
  • Moderatorzy

Nie możesz założyć tych opon, powinieneś mieć:

8,0x18 245/45 przód (lub przód i tył jak na tyle takie same felgi)

9,0x18 275/40 tył]

Same felgi podejdą, bo wartości ET odbiegają tylko o 3-4. Dodatkowo tylna felga 400 ma szerokość 8,5 a ty w serii masz 9,0 więc opona 275 na 8,5 to nie jest najlepszy pomysł. Nie bierz ich.

Edytowane przez Ponta

Opublikowano
Dziękuję za odpowiedź. Może trochę źle napisałem ;) na sprzedaż są kompletne koła: felga+opona w takiej konfiguracji jak powyżej napisałem. Rozumiem, że ET byłoby ok, wyglądałoby dobrze, tylko nie polecasz zakładania na te felgi opon, o wartościach, które wymieniłeś?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Felgi schowane 4mm głębiej, a opony za małe
Opublikowano
  • Moderatorzy

Zobacz co napisałem jakie powinny być opony a jakie ty chcesz mieć.

To nie są homologowane rozmiary do twojego auta, nie możesz sobie wybrać opon jakich chcesz, bo tak. Widzę, że jednak w takim toku rozumujesz, że rozmiar i profil nie mają znaczenia.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ponta popraw na poprzedniej stronie profil dla tylnej opony bo jeszcze kolega takie kupi i dopiero będzie 'BAD" :wink:
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Dziękuję Panowie za pomoc. Kupiłem inne felgi i opony, felgi wszystkie takie same rozmiar 19, ET30, 8,5J, opony wszystkie takie same 245x40x19.
Opublikowano

Panowie prosze o pomoc.

Felgi przód: - węższe


średnica 19 cali, szerokość 8 cali, ET29, piasta 72.5mm, rozstaw śrub 5x120.


Felgi tył: -szersze


średnica 19 cali, szerokość 9 cali, ET40, piasta 72.5mm, rozstaw śrub 5x120.


Czy te felgi podejda do bmw f10 ?

Opublikowano
  • Moderatorzy

Podejdą bez problemu. Seryjnie f10 miała:

8,5x19 front ET 33

9x19 back ET 44

a więc tylko przednie felgi będziesz miał węższe o pół cala. Opony seryjne zostaw 245/40 i 275/35.

Opublikowano
Podejdą bez problemu. Seryjnie f10 miała:

8,5x19 front ET 33

9x19 back ET 44

a więc tylko przednie felgi będziesz miał węższe o pół cala. Opony seryjne zostaw 245/40 i 275/35.

 

Dzieki Ci wielkie kolego, takie tez kupie opony do tych felg ! :D

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
Podejdą bez problemu. Seryjnie f10 miała:

8,5x19 front ET 33

9x19 back ET 44

a więc tylko przednie felgi będziesz miał węższe o pół cala. Opony seryjne zostaw 245/40 i 275/35.

 


mam identyczne opony lato, chcialem kupic na zime, co myślicie o zamontowaniu na w/w felgi 4x 245/40 ?

gm7CfMp.jpg?1
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam...

dziś spotkał mnie pewien problem,mianowicie mam orginal felgi z e60 17 ,j8 et24

i tu zonk chciałem je założyć do f10 i lipa przy nowych klockach felga mocno obciera, wcześniej zakładałem felgi 17 j8 et 34 i mialy okolo 2 mm luzu od zacisków, może mi ktoś to wytłumaczyć jakim cudem tak jest. czytam tu ze polecają nawet felgi z et 38 jak to jest możliwe.

bmw 520d rok 2011 184km

Opublikowano

Koledzy chce założyć do mojej F10-ki felgi:


Przód: 20" 8,5" ET20 do 40 (do wyboru) z oponami 275/30 R20

Tył: 20" 10" ET20 do 40 z oponami 245/35 R20


I teraz pytanie - jakie ET z przedziału 20 do 40 do przodu i jakie do tyłu aby zrównać felgi z nadkolami (aby spełniały wygania przepisów drogowych - niewystawania kół poza obrys samochodu)?


Znalazłem gdzieś, że zalecane szerokości to:


Przód: 8,5 x 20 ET33

Tył: 9 x 20 ET44


ale niestety felgi które wybrałem nie mają dostępnego rozmiaru 20" o szerokości 9". Pozostaje dopasować szerokość 10" poprzez dobranie odpowiedniego ET. Pomożecie? ;)

Opublikowano
  • Moderatorzy

Seria:

8,5x20 245/35 ET 33

9x20 275/30 ET 44

Na tył daj ET 30 siądzie idealnie. Przód daj 20, ponieważ koła skręcają, aby nic nie tarło na dołkach.

To są bezpiecznie wartości. Jak robisz jakieś negatywy i naciągi to się idzie dalej, ale nie sądzę, aby cię to interesowało.

Edytowane przez Ponta

Opublikowano
Seria:

8,5x20 245/35 ET 33

9x20 275/30 ET 44

Na tył daj ET 30 siądzie idealnie. Przód daj 20, ponieważ koła skręcają, aby nic nie tarło na dołkach.

To są bezpiecznie wartości. Jak robisz jakieś negatywy i naciągi to się idzie dalej, ale nie sądzę, aby cię to interesowało.

Dzięki za rzeczowe informacje! :cool2: Przy ET20 będzie tak idealnie siedziało jak z tyłu? ;)

 

Używałem https://willtheyfit.com - też fajny kalkulator :norty: ale chciałem opinii osób, które już temat znają i dobrze go przerobiły, bo kalkulator nie pokaże Ci odległości felgi od amortyzatora czy brzegu błotnika ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.