Treść opublikowana przez macste
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Od kiedy mnie było stać na auto (12letnie Paseratti ponad 20 lat temu) to jeździłem tylko na najlepszych oponach. Właśnie ze względów bezpieczeństwa. Mam wielu kolegów co robili dokładnie tak samo. Jak ktoś jest arogantem lub po prostu nie ma środków to kupuję co jest lub jeździ 15 lat na jednych... znam taki przypadek. W tym mój kumpel z Japonii. Auto 20lat z przebiegiem 20tyś km....
-
M340d co sądzicie?
Dźwięku stockowego M340i bym nie przeceniał. Jest ok. Na plus byłem zaskoczony warkotem M340d przy niższych prędkościach obrotowych silnika.
-
Nowe M340i jaki lać olej silnikowy? Wasze sugestie?
Poproś o zużyty filtr itd. Zaznacz permanentem na nowym do wymiany np. datę lub coś osobistego i przy następnej wymianie będziesz miał pewność.
-
M340d co sądzicie?
Cieszę się że wreszcie praktyk potwierdził jednoznacznie to, jaki wniosek można na podstawie doświadczeń i charakterystyki prędkościowej silnika wysnuć. Chyba wszystko w tym temacie 😀
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
W większości staraliśmy wyjaśnić problem ale jesteśmy ludźmi i pojmujemy świat w różny sposób. Jak powyższe argumenty nimi nie są to nie ma co dalej...
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Nie, wsiadajmy do aut, w których ryzyko wypadku jest mniejsze i są bezpiecznie. O tym piszę.
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Nie patrz na noc tylko sytuację awaryjną. Nikomu to się nie zdarzyło tylko i wyłącznie z winy innego użytkownika ruchu. Czasem 1m ratuje życie. 10m może uratować 3... Jak to nie jest argument to nie przekonam nikogo ... "Jeżdżę wolno a o niebezpiecznych sytuacjach tylko czytałem/widziałem w TV..." Ehhhh Sprawa jest prosta, ekonomia i czas. Tylko to rozumiem chociaż ciężko przy aucie, które nowe kosztuje >200kpln.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
W tych okolicznościach tylko rwd. Lżejsze, zwinniejsze auto. Przy tych mocach jedynie przy mocnej zimie jakikolwiek uzysk. Miałem 328i F30 i nigdy nie pomyślałem, żebym wolał xdrive. Jak systemy będą powłączane nigdy to auto nie jest skore do zabicia właściciela 😀 Bierz rwd bo zaraz to będzie rarytas 😀
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Też miałem mieć produkcję w tygodniu 4. 2023 (koniec stycznia). Okazało się że auto wyprodukowane było w grudniu '22. Akurat mnie to nie martwiło bo auto u mnie zostanie więcej niż 6 lat. Ale jak ktoś leasing bierze na 2-3 lata może to mieć znaczenie. Bardziej psychologiczne dla potencjalnego kupującego. Auto z zeszłego roku ma już rok...
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Właśnie, większość argumentuje ze wolno jeździ i po co 😀
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
teraz wszystko jasne 😀
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Zdecydowanie, jak chcesz top bierz Michelin PS4S lub 5S.
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Wiele osób preferuje runflat... Ciekawe. Na pewno jak ktoś lubi twardo i bardziej bezpiecznie. Mniej maintenance'u... Osiągi i komfort pod stronie nie rft. Są bardziej komfortowe... Odwrotnie, jak opona z twardszym barkiem może być bardziej komfortowa, nie wyprowadzaj ludzi w błąd.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Tylko 7% by deafault bez robienia niczego pokazując że nie interesuje nas rabat. 20% robiąc wszystko i wówczas wszystko o konkurencji.
-
G20 M340i Brooklyn/Cognac - Peka
Fajne, trzymają i dla mnie wygodnie a tak były stygmatyzowane na forum. Nawet żona zadowolona, sama mówi że trzymają i super można je dostosować pod siebie. Wygląd też bardziej premium sport... jechałem takimi tylko niby lepsza skóra i wentylacja w M3 i mnie przekonały jak i opinie paru kolegów z forum.
-
Zakup 340i w 2024
Grzecznie Panowie, każdy ma prawo do opinii tylko nie ma co generalizować i narzucać je innym. Być może (raczej na pewno) ustawienia M są inne w kombiaku niż w sedanie. Jechałem też M z 18" w sedanie i było twardo ale dla mnie ok. Gdyby nie RFT to było by super. Ale przy adaptacji mam wybór, powoli to standard w lepszych autach i uważam, że o ile postęp w silnikach i skrzyniach biegów jest marny przez ostatnie parę lat (dekadę) to zawieszenie i napęd poszedł mocno do przodu.
-
Zakup 340i w 2024
Fajnie, że jesteś fanem zawieszenia M ale np. w przypadku m340i świadomie adaptacyjne zawieszenie wybiera 90% kupujących. Też wiem dlaczego 100% chciałem takie mieć. Jeździłem pełnym M i tym i bez wahania zrobiłbym dokładnie to samo. Czy jest na forum ktoś, kto nie jest z niego zadowolony?
-
Sportowy dyferencjał M
To z doświadczenia, która najlepsza na zimę i czy można bez * a gwarancja dalej będzie obejmowała napęd?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Nigdy tego nie robiłem, auto miałem 10 lat (F30) czyli starsza 8HP, zero problemów. Myślę że to był wyjątek, pech.
-
G20 LCI2 2025
Jak czujecie że zalegają dajcie znać jakie i cenę. Mam auto pół roku ale zimówek jeszcze nie. Będzie 19" i najlepiej z Pirelkami. Ciężko o taki setup, mam oferty z Conti 860 index H. Jakoś lepiej bym się czuł z V i Pirelkami, które na papierze są cichsze i bardziej do mokrego, suchego. Czyli w moim przypadku 90% zimy... Może ktoś ma dobry namiar, najlepiej asocoby nie było wątpliwości co do jakości.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Na plus to że mam aso Inchcape 1km ode mnie i jest wygodnie. Oddaję auto rano lub po południu i odbieram na drugi dzień lub po 2-3 godzinach.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jasne, te ceny które podałem powyżej też między interwałami... paru kolegów, w tym g20 m340i lci też zapłacili po 1000pln. 700pln to rzeczywiście mega promka. Jak pisałem same materiały to ok. 500pln kupując najtaniej OEM(8l oliwki plus filtr).
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No to Wrocek przygina... Inch i Team. Gdańsk lubię i bywam... może przy okazji 😀 a wiesz jaką oliwkę masz wlaną?
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Ale pewnie zamówienie 2 lata temu? Coś za duża ta różnica... chyba że 330tyś po rabacie vs konfigurator z "0" rabatu 😀
-
Jaki materiał na fotele?
To prawda, po drugie skórę odświeżysz, zregenerujesz... Też kupiłem auto na dłużej i myślę że Vernasca to najbezpieczniejszy wybór. A że te skóry nie przypominają tych sprzed 20, 30 lat ... ehhh.