Skocz do zawartości

macste

Zasłużeni forumowicze

Treść opublikowana przez macste

  1. macste odpowiedział(a) na rlapin temat w G20, G21, G80, G81
    3 miesiące do przyznania slotu produkcyjnego (nie produkcji): Zamówienie: koniec czerwca Produkcja: połowa grudnia Odbiór: koniec marca Całość 9 miesięcy.
  2. Dokładnie tak, różnica pomiędzy Mpak i Mperf przy pojedynczym hamowaniu będzie marginalna. Odporność na fading po stronie większej tarczy. Na minus większa waga nieresorowana.
  3. macste odpowiedział(a) na rlapin temat w G20, G21, G80, G81
    Niestety, traktują Europę powoli jak 3ci kraj pod kątem obsługi klienta.... przykre. W US od zamówienia 3ki do odbioru to często 4-6 tygodni.... ja czekałem na przyznanie slotu produkcyjnego prawie 3m-ce... dramat. Gdyby mi nie zależało na tylko i wyłącznie 340 to bym poszedł do konkurencji właśnie przez to traktowanie.
  4. Jabłko do jabłka. Odnosimy się tutaj tylko do wpływu jakości opony na hamowanie. Reszta bez zmian. Hamulce następna ważna sprawa, też mam tutaj co fabryka dała najlepszego. Rewelacji dalej nie ma ale 378mm tarczy wygląda jak duża pizza 😀 Szkoda, że nie ma dobrych 6tłoczków, Brembo ma fajne systemy i nie są to b.drogie rozwiązanie... ehhhh
  5. 4m różnicy w hamowaniu to wyhamować i nie uderzyć człowieka, w drugim przypadku potrącasz go z prędkością ok. 30km/h... i na tym zakończę. Nie chcę pisać dalej, że ktoś może mieć kości z gumy a inny nie, że nie zawsze się uderzy głową a być może będzie miał że sobą dużą piłkę która zamortyzuje. Ja Ciebie nie przekonam, Twojego rozumowania i argumentowania nie rozumiem. Czasem są osoby, które nigdy, przenigdy nie potrafią przyznać racji drugim nawet w obliczu niepodważalnych argumentów. Nigdy nie chciałem ani Ciebie ani nikogo na tym forum obrazić. Szanujmy się nawzajem i cieszmy samochodami, które lubimy 😀
  6. Lub jak większość kupujących M340i lubi charakter benzyny, b58 w szczególności 😀 Masz rację, że w codziennych sytuacjach diesel z ogromnym momentem będzie odczuwalnie dynamiczniejszy. Jak komuś jego charakterystyka odpowiada a przy okazji robi długie trasy to strzał w 10. Każdy świadomy wybór ma swoje racje 😀
  7. Nie bądź taki wrażliwy 😀 Arogant dlatego, że mając 100% fakty grupa ludzi nie wierzy, że droga hamowania krótsza o np. 10m może uratować nie jedno życie w krytycznej sytuacji. To jest argument, którego niektórzy niemogą, bądź nie chcą zrozumieć. Tylko i aż tyle. Krutyni sytuacja to w szczególności taka, że kierowca czyli ja i Ty nie mamy na nią wpływu np. ktoś wyjeżdża z drogi podporządkowanej lub ktoś zajedzie Ci drogę w momencie wyprzedzania. Nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć ale mamy realny wpływ na ograniczenie ryzyk. Dlaczego nie potrafisz/ nie chcesz się z tym zgodzić?
  8. Od kiedy mnie było stać na auto (12letnie Paseratti ponad 20 lat temu) to jeździłem tylko na najlepszych oponach. Właśnie ze względów bezpieczeństwa. Mam wielu kolegów co robili dokładnie tak samo. Jak ktoś jest arogantem lub po prostu nie ma środków to kupuję co jest lub jeździ 15 lat na jednych... znam taki przypadek. W tym mój kumpel z Japonii. Auto 20lat z przebiegiem 20tyś km....
  9. Dźwięku stockowego M340i bym nie przeceniał. Jest ok. Na plus byłem zaskoczony warkotem M340d przy niższych prędkościach obrotowych silnika.
  10. Poproś o zużyty filtr itd. Zaznacz permanentem na nowym do wymiany np. datę lub coś osobistego i przy następnej wymianie będziesz miał pewność.
  11. Cieszę się że wreszcie praktyk potwierdził jednoznacznie to, jaki wniosek można na podstawie doświadczeń i charakterystyki prędkościowej silnika wysnuć. Chyba wszystko w tym temacie 😀
  12. W większości staraliśmy wyjaśnić problem ale jesteśmy ludźmi i pojmujemy świat w różny sposób. Jak powyższe argumenty nimi nie są to nie ma co dalej...
  13. Nie, wsiadajmy do aut, w których ryzyko wypadku jest mniejsze i są bezpiecznie. O tym piszę.
  14. Nie patrz na noc tylko sytuację awaryjną. Nikomu to się nie zdarzyło tylko i wyłącznie z winy innego użytkownika ruchu. Czasem 1m ratuje życie. 10m może uratować 3... Jak to nie jest argument to nie przekonam nikogo ... "Jeżdżę wolno a o niebezpiecznych sytuacjach tylko czytałem/widziałem w TV..." Ehhhh Sprawa jest prosta, ekonomia i czas. Tylko to rozumiem chociaż ciężko przy aucie, które nowe kosztuje >200kpln.
  15. W tych okolicznościach tylko rwd. Lżejsze, zwinniejsze auto. Przy tych mocach jedynie przy mocnej zimie jakikolwiek uzysk. Miałem 328i F30 i nigdy nie pomyślałem, żebym wolał xdrive. Jak systemy będą powłączane nigdy to auto nie jest skore do zabicia właściciela 😀 Bierz rwd bo zaraz to będzie rarytas 😀
  16. Też miałem mieć produkcję w tygodniu 4. 2023 (koniec stycznia). Okazało się że auto wyprodukowane było w grudniu '22. Akurat mnie to nie martwiło bo auto u mnie zostanie więcej niż 6 lat. Ale jak ktoś leasing bierze na 2-3 lata może to mieć znaczenie. Bardziej psychologiczne dla potencjalnego kupującego. Auto z zeszłego roku ma już rok...
  17. Właśnie, większość argumentuje ze wolno jeździ i po co 😀
  18. teraz wszystko jasne 😀
  19. Zdecydowanie, jak chcesz top bierz Michelin PS4S lub 5S.
  20. Wiele osób preferuje runflat... Ciekawe. Na pewno jak ktoś lubi twardo i bardziej bezpiecznie. Mniej maintenance'u... Osiągi i komfort pod stronie nie rft. Są bardziej komfortowe... Odwrotnie, jak opona z twardszym barkiem może być bardziej komfortowa, nie wyprowadzaj ludzi w błąd.
  21. Tylko 7% by deafault bez robienia niczego pokazując że nie interesuje nas rabat. 20% robiąc wszystko i wówczas wszystko o konkurencji.
  22. Fajne, trzymają i dla mnie wygodnie a tak były stygmatyzowane na forum. Nawet żona zadowolona, sama mówi że trzymają i super można je dostosować pod siebie. Wygląd też bardziej premium sport... jechałem takimi tylko niby lepsza skóra i wentylacja w M3 i mnie przekonały jak i opinie paru kolegów z forum.
  23. macste odpowiedział(a) na revq temat w G20, G21, G80, G81
    Grzecznie Panowie, każdy ma prawo do opinii tylko nie ma co generalizować i narzucać je innym. Być może (raczej na pewno) ustawienia M są inne w kombiaku niż w sedanie. Jechałem też M z 18" w sedanie i było twardo ale dla mnie ok. Gdyby nie RFT to było by super. Ale przy adaptacji mam wybór, powoli to standard w lepszych autach i uważam, że o ile postęp w silnikach i skrzyniach biegów jest marny przez ostatnie parę lat (dekadę) to zawieszenie i napęd poszedł mocno do przodu.
  24. macste odpowiedział(a) na revq temat w G20, G21, G80, G81
    Fajnie, że jesteś fanem zawieszenia M ale np. w przypadku m340i świadomie adaptacyjne zawieszenie wybiera 90% kupujących. Też wiem dlaczego 100% chciałem takie mieć. Jeździłem pełnym M i tym i bez wahania zrobiłbym dokładnie to samo. Czy jest na forum ktoś, kto nie jest z niego zadowolony?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.