Treść opublikowana przez maciekszz
-
Jaki olej do wspomagania ?
Lepiej dolej bo mozesz zniszczyć sobie wspomaganie.
-
co to jest?
To jest przewód elektryczny? Jak tak to może masa? :) Gdzie ten przewód prowadzi?
-
Naprawa siłownika sprzęgła ile??
Witam!! Temat wraca, bo wkońcu stało się coś takiego, ze wpadł pedał sprzęgła i nie chce się unieść. Czyli padł wysprzęglik. Teraz mam takie pytanie skad macie takie ceny wysprzęglików? To są podróbki? Bo na Narbuta wysprzęglik jest w cenie 280zł!! Co wydaje mi się dużą kwotą...
-
Naprawilem wyswietlacz OBC w komputerze
Podaj namiar na tego fachowca to się wszystkim przyda.
-
Znów olej...
A czy ktos moze uzywal tego oleju softec txt?? I myslicie ze to co jest na stronie castrola dotyczące olejów do skrzyni i dyfra to jest oprawda i takie lać?
-
FEBI czy lepiej ORYGINALY?
Witam!! Bede wymienial niedlugo popychacze i teraz pytanie kupic lepiej oryginaly i dolozyc 500zl do nich czy kupic Febi i piec stow zostawic w kieszeni? Mieliscie doczynienia z popychaczami od Febi? Co sadzicie?
-
Światła - mruganie czy to alternator
U mnie też tak było ale okazało się że kabel na akumulatorze był nie dokręcony i lekko stykał, prąd przewodził ale z problemami i stąd było takie delikatne mruganie...
-
Znów olej...
Witam!! Ja juz nic nie wiem! Po wielu rozmowach, czytanych artykułach doszedłem do wniosku że zaleję swoją beemeczke e-36 325i 93r. olejem cstrol gtx magnatec 10W40. Wcześniej też był 10W40 ale oryginalny bmw(przynajmniej taka była plakietka). Dziś na stronie Castrola http://www.castrol.com/castrol/castrolhomepage.do?categoryId=3175 wyczytałem że ten olej na którym jeźdzę jest ledwo dopuszczalny a najlepszy byłby jakiś txt softec LL 01. Ten olej z tego co doczytałem na stronie: http://www.chiniewicz.pl/index.php?m=oferta&gid=18&id=120 jest olejem o lepkości 0W30 czyli jest olejem syntetycznym a wcześniej był półsyntetyk. Myślicie że jak przyjdzie pora na wymianę a już niedługo to zmienić na ten Softec albo chociaż na Magnateca 5W40? Doradzcie coś...
-
pompa wspomagania - czy taka może być?
Wejdź na tą stronkę, może gościu cos Ci pomoże, http://www.turbosprezarki.waw.pl/sprezarki.html wyślij mu swoją pompę kurierem.
-
Wał może łożysko?
A może zużyte opony? Też wyją jak są stare i bez bieżnika...
-
Pompa wspomagania...
Ok. Dzięki. Jakoś przeglądałem i nie mogłem znależć, widać muszę uważniej patrzeć, ale i tak nadal mam pytanko czy ktoś ma doświadczenie z regenerowanymi pompami? Znalazłem gościa w Wawie który regeneruje za 250zł, o gwarancje nie spytałem ale dowiem się wszystkiego jutro.
-
"Twardość wspomagania"
A jakie masz opony? A jakie kolega? Jeśli masz szersze to chyba wszystko jasne? :) Szersze opony większy opór = ciężej się kręci kierownicą :) Pozdrawiam!!
-
Pompa wspomagania...
Nikt nie wie?? Pomóżcie i napiszcie czy regeneracja coś da...
-
Pompa wspomagania...
Witam... Właśnie odebrałem zregenerowaną maglownicę i dowiedziałem się, że są w niej opiłki metalu... teraz muszę wymienić pompę wspomagania bo podobno to właśnie z niej są te opiłki... Co radzicie zrobić i czy orientujecie się czy można i gdzie zregenerować taką pompe w Warszawie? Czy wogóle coś takiego ma sens? Bo cena nowej to 1300zł... Dzięki za wszelką pomoc.
-
Maglownica
Ja też mam luz na przekładni i Panowie w Aso powiedzieli że to zaden problem, jedyne 3700zł za nową i już :D Hehehe Ale nie ma tak dobrze!! Umówiłem się na poniedziałek w warsztacie który poleca MisiekWawa, Maciezysz. Za zdjęcie i założenie 120zł więc chyba nie dużo. Później zdjętą zawoże na ul. Słomianą i tam za 350zł robią regeneracje i daję gwarancje na 6 miesięcy. Więc spoko :) Później oczywiście dobrze jest zrobić całą geometrię że jak juz nie masz luzów to profilaktycznie warto wszystko ustawić.
-
Maglownica
Ok. Już wiem wszystko. Dzwoniłem i powiedzieli że trzeba im przywieźć wymontowaną z samochodu i koszt do 350zł a gwarancje dają na 6 miesięcy więc teraz tylko potrzebuje kogoś kto by mi wyjął tą przekładnie. Macie znany jakiś warsztat w okolicach żoliborza jelonek bemowa?
-
Maglownica
Tak czysto teoretycznie to czy sami zdjęli maglownice czy musiałeś gdzie indziej zdjemować i oni tylko regenerowali? Musze tam podjechać to się dowiem co i jak :)
-
Maglownica
Teraz u mnie jest problem z przekładnią... jest luz ale nie ma wycieków, czy wtedy pomoże regeneracja? Za nową chcą 3500 więc odpada, mam propozycję używanej z gwarancją na 6 miesięcy za 1000 no i z tego co tu wyczytałem może regenracja mojej. Czy ktoś z Was już regenerował przekładnie jak miała luz i jakie były efekty i koszta? Dzięki za wszelką pomoc!! A i jeszcze mam luz na sworzniu, ile taka wymiana wraz z częścią powinna kosztować żeby nie przepłacić? :)
-
Osłony dolne silnika
Właśnie!! Kupiłem taką osłonę jaka jest na allegro i kiszka!! Nie pasuje... Chyba dlatego bo mam zderzak od M-ki... Wiecie gdzie można taką dostać i ile jest rodzai takich osłon? Bo przydałaby się... Pozdrawiam!!
-
chrobot w okolicach rozrzadu
Aha :) Czyli z tego co tam jest napisane to ten nowszy szedł od marca 95 więc jak kupować coś nowszego to po marcu 95 :) Dzięki za odpowiedz.
-
chrobot w okolicach rozrzadu
U mnie też grzechocze... Łańcuch wymieniłem, gdyż się trochę wyciągnął ale to po redukcji z 4 na 2 przy 120... Coś jeszcze grzechocze tylko nie wiem co... Może ten VANOS? Możecie zamieścić link z nowym i starym Vanosem w ETK? Żebym wiedział co mam :D Dzięki :)
-
Płukanie silnika
Byłem u mechanika i powiedział na temat płukania silnika, że jest to bardzo dobra sprawa ale jak robisz to np co drugą wymianę oleju od zakupu NOWEGO autka. Takie coś zrobione pierwszy raz po 180tyś, może chodź nie musi rozszczelnić silnik... Ryzyko jest duże, a co do popychaczy to powiedział że zamiast płukać (tak robił ostatnio w 5) najlepiej rozebrać wszystko i samemu ręcznie przepłukać i wtedy powinno wszystko grać jeśli oczywiście stukanie było przyczyną jedynie dużej ilości brudu, w tamtej piątce pomogło i jest piękny pomruk rzędowej szóstki :dance:
-
Znacie test na szczelność uszczelki pod głowicą?
Z tego co mechanik powiedział to albo uszczelka jest walnięta i grzeje się i wogóle są problemy, płyn ucieka i tak dalej a jak nic się nie dzieje tzn że wszystko jest cacy :D
-
co zrobic po wymianie akumulatora ?
Raczej nie, u mnie nie było aku ok tygodnia i wszystko było wporządku po podłączeniu.
- szpera