Treść opublikowana przez maciekszz
-
Pompa paliwa i ciśnienie
Witam! Wczoraj jechałem dość długo na rezerwie aż komp pokazywał że zostało tylko 10 km do przejechania. Później zatankowałem prawie do pełna, i wieczorem zauważyłem że coś przy baku wyje... Jest to taki odgłos jakby jakiś silniczek głośniej pracował, czy to jest pompa paliwa? Problemów z rozruchem nie było ani wczoraj ani dziś w zasadzie wszystko ok tylko te wycie... Można jakoś sprawdzić ciśnienie paliwa i jak je sprawdzić gdzie i czym :) Pozdrawiam i dzięki za wszelskie info.
-
Dodatkowe światło stopu
Witam!! Czy ktoś z Was może montował do e-36 trzecie światło stop? Jakie kupić? I oczywiście żeby dobrze świeciło i wyglądało ładnie a nie robiłio jakiejś wiochy. Pozdrawiam
-
filtr paliwa !!
Jeśli chodzi o świece to obowiązkowo firma NGK i tu masz wybór albo tak jak w oryginale albo z platynową końcówką i 4 elektrodami (BKR6EK to sa standardy a chyba BKR6 EQUP to te platynowe. Podobno na tych platynowych można zrobić większy przebieg między wymianami. Ja już przejechałem na nich ok 20 tysięcy i wszystko jest ok.
-
Niebieski kolor wyświetlacza kompa?
Nie rób wiochy... Kup passata jak chcesz mieć niebieskie podświetlnie, tam chyba takie jest, a każde bmw ma pomarańczowe i niech tak zostanie :) Ale na upartego napewno jakoś by dało radę.
-
podświetlenie przełącznika świateł
Jest podświetlany po włączeniu zapłonu i świeci się cały czas, nie ma też możliwości regulacji mocy jego świecenia, prawdopodobnie przepaliła Ci się żaróweczka...
-
filtr paliwa !!
Słuchajcie filtr paliwa ORYGINALNY BMW kosztuje niewiele więcej u Pań na Narbutta(kontakt na stronie bmw-klubu) A jednak nie ma to jak oryginał, jeśli nie macie kasy na części oryginalne to chociaż kupujcie oryginalne filtry... Np filtr oleju do bmw e-36 325 kosztuje 25 zł!! To chyba Filtrona jest droższy!! Naprawdę polecam oryginał a zobaczycie że beemka Wam się odwdzięczy :)
-
Mandaty - kiedy kasują się punkty?
A czy nie jest tak przypadkiem?? "kasują się po roku od otrzymania mandatu pod warunkiem, że w tym okresie nie dostaniemy kolejnego mandatu bo wtedy ten okres wydłuża się o kolejny rok"??
-
Nie swieci STOP
U mnie było podobnie lecz zaczęło się od tego że słabiej świeciły światła stopu, okazało sie że ścieżki w oprawce żarówki były już wypalone, dorobiłem nowe lutownicą i cyną i teraz świci jak ta lala :) spróbuj
-
Hamulce czułość hamowania
No właśnie wszystko jest nowe! I klocki i tarcze! Dziwne jest to że jak jadę szybciej i dłuzej hamuje to z prawego koła dochodzi dziwny dźwięk szurgotania... Również na przeglądzie (ale wtedy były stare tarcze i klocki) gościu powiedział że prawa strona później łapie... co do szurgotania to oglądałem tarcze i kolcek i wygląda że wszystko ok tarcza ładna z obydwu stron, może to te powietrze...
-
Hamulce czułość hamowania
Witam!! Zakupiłem wczoraj z kolegą ładną beemeczkę E-36 320i od Duska (pozdrawiam) i tam hamulce są jak brzytwa tzn wystarczy delikatnie nacisnąć na pedał hamulca i już dość ostro hamuje, a u mnie w takiej samej trójce tyle że 2.5 trzeba wcisnąć pedał całkiem mocniej aby wogóle zaczęła hamować, później już są dobre hamulce ale nie ma takiej czułości jak w tej drugiej. Mam tarcze Brembo Max i klocki Ferodo Premier płyn wymieniany jakiś rok temu na Castrola... Poradźcie coś :)
-
ANTYRADAR Który da znać że nagrywają mnie z tyłu?
Z tego co mówią koledzy to chyba tak, więc w takim razie po co antyradary z czujką na 360 sto[pni??
-
ANTYRADAR Który da znać że nagrywają mnie z tyłu?
Witam!! Może macie jakieś doświadczenie z antyradarami, chodzi mi o taki że jak jadę sobie spokojnie autkiem i za mną leci nieoznakowany radiowóz i mnie nagrywają to jaki antyradar to wykryje? Mój znajomy ma Cobre 9000 i mu nie wykryła co poskutkowało mandatem za 300zł... Doradźcie coś.
-
Wspomaganie E36 320 M50
A pompa nie wyje? Pasek dobrze założony? Regeneracja maglownicy to koszt ok 500-700zł i jest na to gwarancja.
-
sprężyny tył
Ja u siebie wymieniłem na oryginalne używane sprężyny od mojego modelu(wymieniłem bo stare pękły) i jak narazie od 1,5 roku jestem zadowolony :) Kupiłem na allegro
-
Wspomaganie E36 320 M50
Wchodzi ok 1,5 litra najlepiej zdemontuj zbiorniczek wszystkie węże i chłodniczkę płynu jeśli się da, przemyj wodą i tym olejem ATF, tylko bardzo dokladnie możesz użyć karchera do płukania, później wysusz wszystko skręć zalej świeżym ATF, na odkręconym zbiorniczku pokręć trochę kierownicą w prawo, lewo zakręć pojeździj troche i wymień jeszcze raz. Powinno być dobrze a jak nie to wymień pompę bo moze być przyczną że pompa pali olej (tak było u mnie)
-
Szarpanie na 1 biegu..
U mnie też tak było, ustało po wymianie sprzęgła.
-
zła praca silnika
Kable WN to kable wysokiego napięcia te co idą do świec, może cewki są wilgotne? Spróbuj zdjąć obudowy i jak się ściemni to obserwuj czy nie skaczą iskry przy cewkach, a może filtr paliwa jest do niczego? Sprawdźcie też czy nie łapie lewego powietrza.
-
zła praca silnika
Sprawdźcie świece oraz kable WN może one są wilgotne i jest gdzieś przepięcie Powodzenia
-
Co sądzicie o takich spojlerach? Miał ktoś coś takiego?
Dzięki za odpowiedzi, chyba macie racje a raczej napewno. W takim razie biorę się za poszukiwania :) Dam znać jak już coś zmienię :)
-
Co sądzicie o takich spojlerach? Miał ktoś coś takiego?
Czy ktoś z Was ma tego typu dokładki i jak to się prezentuje? Nie chce robić wiochy z auta ale też nadałbym mu trochę sportowego wyglądu i czy zrobić to takimi dokładkami?? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=88329797 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=88329652 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=88475508
-
Vanos i popychacze, czy pasują od 323i do 325i?
Właśnie tam sprawdzałem i wydaje się że będzie pasować, będę dziś u mechanika to napiszę co powiedział specjalista :) Dzięki
-
Vanos i popychacze, czy pasują od 323i do 325i?
Naprawdę nikt nie wie?
-
Vanos i popychacze, czy pasują od 323i do 325i?
Witam! Jak w temacie czy popychacze i Vanos pasują do silnika M50, 325i 93rok z e-36 323i silnik M52 z końcówki 95r? Dzięki za odpowiedzi!! A jak coś nie pasuje to co ewentualnie trzeba jeszcze zmienić żeby te części pasowały do tego starszego autka?
-
czujnik deszczu - jak dołożyć?
Odżwieżam temat gdyż jestem zainteresowany zamontowaniem czegoś takiego do siebie. Chciałbym się doweidzieć czy ktoś może już kupił ten Raintronic Helli, jak się Wam spisuje? Warto wydać kilka stówek?
-
Płyn wspomagania
Najlepiej zalej świeżym, pokęć kółkiem, spuść go i zalej jeszcze raz świeżym i napewno przez następne dwa lata nie będziesz musiał zaglądać do pompy ani każdego innego urządzenia od wspomagania. Tylko kontroluj poziom!!