Treść opublikowana przez maciekszz
- szpera
-
co zrobic po wymianie akumulatora ?
Mój też miał 4 lata i rozładował się przez syrenę alarmową u blaharza(całą noc wyła) Ładowałem go ale to nic nie dało, w serwisie powiedzieli że uszkodzone są dwie cele i trzeba było nowy kupić. Mam nadzięję że u Ciebie tak nie będzie :) A co do podłączenia to ja odpaliłem samochód po zamontowaniu i poczekałem aż się nagrzeje na wolnych obrotach ok 10 min i wszystko jest ok.
-
Znacie test na szczelność uszczelki pod głowicą?
Znacie takiego w Wawce?? :)
-
Znacie test na szczelność uszczelki pod głowicą?
Witam!! Jak w temacie czy znacie test na szczelność uszczelki pod głowicą? Analiza spalin coś da czy bierze wode? I jeszcze jedno: Czy poziom płynu w zbiorniku od chłodnicy na gorącym silniku mimo ubywania płynu byłby ten sam? Tzn jak jest zakręcony korek to poziom jest niższy a w trakcie odkręcania podnosi się. Wytłumaczy mi ktoś dlaczego tak się dzieje?? :D Byłbym wdzięczny :) :mrgreen:
-
Płukanie silnika
Hmmm zobacz, może ten wałek pasuje do Ciebie a cena...... :) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=50416690
-
uszkodzone popychacze
Nikt nie wie?? ........... Gdzieś czytałem że to podobno zużyty ma inną długość ale nie wiem czy to prawda... Albo że jak w taki popychacz dostanie się troszeczkę powietrza to też stuka bo powietrze się spręży a olej nie... Ja niedługo tzn chyba przyszły tydzień biorę się za to ostro więc będę pisał co i jak :)
-
uszkodzone popychacze
Czy ktoś się z Was orientuje po czym można się zorientować że dany popychacz jest uszkodzony lub sprawny? Czy ma coś z tym związana długość popychacza? A co sądzicie o wymianie tylko tych uszkodzonych jakby udało się je rozpoznać?
-
Płukanie silnika
Hehe, podjadę do nich i popytam się: co jeśli się rozszczelni albo się pogorszy praca silnika? Ciekawe jaką dają gwarancję że to coś pomoże... Mój ojciec mówi ze zrobił kiedyś takie płukanie i cały silnik mu strasznie zaczął chodzić, stracił moc i wogóle porażka... Ale w wolnej chwili podjadę i się dowiem :)
-
Płukanie silnika
No właśnie się nad tym zastanawiam tylko że to co mi proponują to jest zamiast oleju wlewane a nie do paliwa... Jak kupiłem autko jeździło na połsyntetycznym i na bagnecie były wyczuwalne "grudki" brudu. Po ok 5tyś zaczęły stukać popychacze a pozatym nadszedł czas wymiany oleju to wymieniłem na syntetyk ale popychacze cykały jak cykały a na dodatek silnik się rozszczelnił... tzn pojawił się wyciek z uszczelki pokrywy zaworów... Zalałem więc spowrotem półsytetykiem i tak jeżdzę a popychacze stukają... I teraz nie wiem co zrobić. Zna ktoś dobry i ZAUFANY warsztat w Wawie gdzie robią takie płukanie?
-
Płukanie silnika
Witam!! Co sądzicie o teorii ze popychacze stukaja bo są poprostu zabrudzone?? Jeden z mechaników powiedzial ze wystarczy dwa razy przeplukać silnik i nie powinny stukać? Ale czy takie cos nie rozszczelni silnika? Macie jakies doswiadczenia związane z płukaniem silnika? Jakim olejem gop pozniej zalać? M50 z vanosikiem ok 185tyś przebiegu.
-
Filtr paliwa - blad czy zbieg okolicznosci?
Również mam filtrona a poprzedni filtr był oryginalnym bmw z datą 1993 czyli z datą produkcji samochodu... No i oczywiście nie mam żadnych problemów :)
-
Naprawa siłownika sprzęgła ile??
Witam!! Orientujecie się ile może kosztować naprawa reparaturki? Tzn kompletu naprawczego siłownika sprzęgła? Bmw 325i e-36 93r.
-
ODSZEDŁ - lecz dla mnie wciaz bedzie...
[*] Współczuję... Ps. Może jakbyś mógł zamieść zdjęcia samochodu po... Może to będzie przestrogą dla niektórych... Jeszcze raz współczuję...
-
Hydroregulatory a ciśnienie...
Mam takie pytanie czy ciśnienie z cylindrów może wydostawać się na zewnątrz przez stukające popychacze a co za tym idzie spaliny wydostające się przez odme? Czy takie coś jest możliwe czy raczej nieszczelność jest spowodowana pierścieniami?
-
dosc dziwna awarja zegarow
Przycisk od Check Control :)
-
dosc dziwna awarja zegarow
Musisz wcisnąć guzik od kasowania dziennego przebiegu kilometrów przy wyłączonej stacyjce i włączyć stacyjke trzymając go. A jeśli nie zadziała to z tym drugim przyciskiem od CC. Jak Ci się ruszy wskazówka to wina pewnie gdzieś leży na kablach między prędkościomierzem a skrzynią biegów (pewnie wtyczka do prędkościomierza)
-
dosc dziwna awarja zegarow
Zrób test zegarów. Może to cos Ci podpowie...
-
Pomocy!! Olej w dolocie??!!
Byłem wczoraj u jeszcze jednego mechanika i powiedział że to może być spowodowane szybką jazdą np wysoki poziom oleju, i ostre zakręty przy wysokich obrotach i olej tam się dostaje. Wyczyszcze to i zobaczę co dalej :) Dzięki za pomoc!! Ale jakby ktoś wiedział do czego ta rurka nr 1 na foto 1 to byłbym wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!!
-
Pomocy!! Olej w dolocie??!!
Na foto 1 rurka o oznaczeniu 1 to chyba nie odma bo wciąga powietrze... tym mocniej im wyższe obroty silnika... Ma ktoś schemat tych rurek albo jakiś programik na płytce gdzie byłoby to wszystko rozrysowane? Prześlę na konto koszty przesyłki i płytki. Z góry wielkie dzięki.
-
roznice miedzy swiecami NGK
Ja śmigam na tych lepszych "best in class" i jestem bardzo zadowolony, czuć że silnik równiej pracuje i bardzo ładnie wkręca się na obroty :)
-
Pomocy!! Olej w dolocie??!!
Byłem u mechanika i powiedział że jak się szybko jezdzi to tak jest.... Cos mi sie w to wierzyć nie chce. Oleju jest na ciut poniżej 3/4 a co do silnika na wykończeniu to mam ok 185tys przebiegu i chodzi bardzo dobrze... równo pracuje dobrze przyspiesza cały samochód jest w b.dobrym stanie więc mam nadzieje że silnik jeszcze trochę pożyje ;)
-
Pomocy!! Olej w dolocie??!!
Właśnie może wcześniej u mnie też były opary ale teraz to olej spływa po tych rurkach które nie są przystosowane do oleju gdyż nie mają żadnych uszczelek...
-
Pomocy!! Olej w dolocie??!!
Tak to własnie te urządzenie, i 4 była odłączona ale już jest na swoim miejscu... A co do tej odmy to jutro podjadę do mechanika i się dowiem co i jak...
-
Pomocy!! Olej w dolocie??!!
To urządzenie na 3 fotce znajduje się po dolotem na wysokości przepływomierza i ma kształt walca, co to może być?
-
Pomocy!! Olej w dolocie??!!
Właśnie też mi wygląda to na odmę... A jak rozebrałem dolot to w miejscu gdzie ta rurka wchodzi do środka jest pełno oleju, cała przepustnica jest zasyfiona... Napewno tak nie powinno być... Jak ktoś coś wie to dzięki za pomoc.