Treść opublikowana przez B-T-K
-
E92 335D LeMans Blau: 410KM/750Nm - SPRZEDANE
Same konkretny, niezły wydech :cool2: Nie uważasz tylko, że końcówki wydechu od strony pasażera są delikatnie inaczej osadzone niż po drugiej stronie tzn. bardziej po skosie? Wybacz, że się czepiam ale jestem pedantem :mrgreen:
-
E90 325i 2005 AC Schnitzer
Ładna sztuka :cool2: Pakiet ACS na duży plus. Zmieniłbym kilka dodatków typu lampy Blackline, nakładki chrom na rury wydechowe, pomyślałbym o spojlerze na klapę ACS, dodałbym multifunkcję i będzie malina. Oczywiście wszystko stopniowo :wink: Szerokość opon zostaw, zmień ewentualnie runflaty na bardziej miękkie opony wzmacniane xl.
-
E90 felgi ET
Z tych zdjęć niestety wynika co innego: E90: http://i.imgur.com/IqVtR0C.jpg E92: http://i.imgur.com/cj9Kcfs.jpg M3 to inna historia.
-
[E9x] Dystanse
Na B12 jeździ się super. O wiele lepiej niż na standardowym zawieszeniu w e90. Jest bardziej sprężyste (oczywiście czuć, że jest sztywniej), ale sprężyny lepiej wybierają nierówności, no i wiadomo, zestaw bardzo, bardzo lubi zakręty (przy okazji muszę zrobić coś z hamulcami, tarcza 300mm nie daje zbytnio rady właśnie w zakrętach). Głuche odgłosy podczas pokonywania mniejszych dziur w drodze i studzienek zostały wyeliminowane (pomimo twardych opon RFT, na których cały czas się poruszam). W środku zrobiło się ciszej (mowa o plastikach itp.) Summa summarum polecam :cool2: A co do dystansów muszę jeszcze zgłębić temat. Domyślam się, że po zastosowaniu dystansów różnej grubości zmienia się umiejscowienie/rozłożenie masy stosunek oś/koła (inaczej przód inaczej tył)? Pewnie dlatego łożyska dostają bardziej po tyłku.
-
[E9x] Dystanse
Odświeżam temat. Otóż po wymianie zawieszenia na B12 moje koła przy stylingu 162 są ciut schowane w nadkolach. Chciałbym w związku z tym założyć dystanse. Felgi styling 162 mają ET34 z przodu i ET37 z tyłu (czyli różnica przód/tył wynosi ET3). Rozważam kupno dystansów przykręcanych do piasty na tył (20mm na stronę, z tego względu że to maks żeby nie przycierało przy oponie 255/35/18) i dystansów przelotowych 10mm na przód (wolałbym przykręcane ale takie występują niestety od 20mm wzwyż). Większość osób używa właśnie takiego połączenia dystansów przód/tył przy dystansach grubości j.w. I teraz moje pytanie. Gdy założę dystanse 10mm przód i 20mm tył stosunek ET przód/tył wyniesie 7, czyli więcej niż przy ustawieniach oem. Czy wie może ktoś z Was jak to wpłynie na trakcję (jest to w końcu samowolna ingerencja w ustawienia parametrów zawieszenia). Wiem, że fajnie to wygląda bo koła są wypchnięte na zewnątrz i większość osób tak robi, ale czy nie przysporzy to kłopotów. Do końca nie wiem czy można dobrowolnie żonglować sobie grubością dystansów przód/tył.
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
Chyba chodzi wam o cenę, i to i to można dostać za 1,5k.
-
E90 felgi ET
Wejść wejdą ale nie wiadomo czy będzie można jeździć bez przycierek. Wszystko zależy od ET. Jak to możliwe, przecież to ta sama płyta podłogowa co e90.
-
E90 felgi ET
9,5 cala to nie za dużo? Nie będą przycierać? Moim zdaniem tak. Jakie ET, 35? Chyba, że założysz śmieszną oponkę o szerokości 235 z naciągiem.
-
Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?
Zawieź zderzak do spawania plastiku Lakiernik położy później podkład na to lakier i nie będzie śladu.
-
e91 320d M-Pak by Fazi
Z tym się zgadzam, chociaż dwururka po jednej stronie o średnicy 76mm albo 80mm też wygląda :cool2:
-
BMW E90 325iA (SALON POLSKA) M Pakiet LCI
Auto wygląda świeżej, na plus :cool2: Jeszcze lusterka, shadowline, felgi, zawieszenie (nie stoi jak m zawiecha) i przednie lampy? Ale wszystko po kolei, wiem że nie da się zrobić wszystkiego od razu. Znaczek ///M to już mówiłem, pasków na grillu za 3 zł też bym nie brał pod uwagę.
-
e91 320d M-Pak by Fazi
Nie odczuwasz spadku dynamiki przy obecnych felgach/kołach? Felgi te często wykorzystywane są w autach stylu stance. Idziesz w tym kierunku? Co do wydechu jak wyżej, ale to twoja decyzja.
-
n54 :) bedzie cs
Piękna :obloki: Cudowny kolor :cool2:
-
e91 - koła 18'
Moim zdaniem będzie tarło. Max co możesz włożyć bez tarcia (na styk) do ET37 przy 18" i oponie 255/35/18 to 20mm dystansu na stronę (czyli de facto ET17). A Ty będziesz miał ET24 minus 0,5cala (felga ma 9 cali i jest szersza o 0,5 cala ode felgi oem do e9x), czyli wyjdzie Ci ET11,a to już za mało i będzie obcierać.
-
BMW E90 325iA (SALON POLSKA) M Pakiet LCI
Ten znaczek nie jest wart naklejania go gdziekolwiek. Uwierz nam, dobrze Ci radzimy, poważnie :wink:
-
BMW E90 325iA (SALON POLSKA) M Pakiet LCI
zwłaszcza ze strony innych kierowców BMW, inni niekoniecznie mogą wiedzieć o co chodzi i będą myśleć, że to prawdziwa Mka. Ale nie na tym Ci chyba zależy. Pierwsza M325i :norty:
-
E92 335i by be..mw | SPRZEDANE
70 tys. zł to chora dopłata (wiem wiem, silnik ekstra ale dopłata obciążona w dużym stopniu akcyzą). 330i to idealny kompromis między osiągami a spalaniem, kiedyś nie do pomyślenia. To auto ma 5,8s do 100km/h (nie jest to najważniejsza wartość, nikt nie będzie się cały czas ścigał spod świateł, ale tak czy inaczej robi wrażenie). M5 e39 miało 5,3s, a był to prawdziwy samochód sportowy (pomijając liczbę cylindrów i kulturę pracy, im więcej cylindrów tym lepiej). B48 podobno nieźle brzmi, lepiej niż poprzednik o mocy 245KM. Zaletą jest też sportowy 8 stopniowy automat, odgrywa on naprawdę niebagatelną rolę. Nawet lepiej niż samochód rodzinny.
-
BMW E90 325iA (SALON POLSKA) M Pakiet LCI
Ok, ale proszę Cię zrób to po shadowline i po felgach :wink:
-
E92 335i by be..mw | SPRZEDANE
Mając 340i nie musisz przecież cały czas bić rekordów prędkości, też możesz jeździć "zgodnie z przepisami", chociaż większa moc bardziej kusi. No i za sam silnik jest spora dopłata już na dzień dobry. 330i nie jest przecież zawalidrogą, 252 KM to dużo, a te nowe czterocylindrowce są coraz szybsze, także argument wyboru 330i tylko dlatego żeby szybko nie jeździć jest słaby :norty: Jest przecież jeszcze 316i :mrgreen:
-
E92 335i by be..mw | SPRZEDANE
Kolega zamówił 330i a Ty go kusisz cały czas 340i, lubisz się znęcać, nieładnie :nienie: :wink:
-
BMW E90 325iA (SALON POLSKA) M Pakiet LCI
Ja też odradzam znaczek ///M. Lepiej dokończ mpakiet, zresztą takie znaczki nie występowały na modelach z mpakietem.
-
BMW E90 325iA (SALON POLSKA) M Pakiet LCI
Ale są przynajmniej mpakietowe. Innych m w rozmiarze 17" do e9x nie ma. A zakładanie innych 17stek z e9x (nie mpakietowych) trochę nie gra. Kolega stara się zwracać uwagę na detale, zderzaki, progi, zrobił już wnętrze, skompletował zaczepy, ślizgi od m aero a tu nagle założy felgi od czapy. Moim zdaniem jak już robić to dobrze, ale to nie mój wóz. PS. tak w ogóle to bym założył co najmniej 18".
-
BMW E90 325iA (SALON POLSKA) M Pakiet LCI
Wzory, które pokazujesz będą moim zdaniem śmiesznie wyglądały w rozmiarze 17", część z nich w takim rozmiarze nawet nie jest dostępna, chyba że chińczyki.
-
BMW E90 325iA (SALON POLSKA) M Pakiet LCI
Jak robisz mpakiet to radziłbym się trzymać stylingu 194 (17 cali). Styling 188 do mpakietu nie pasuje, chyba że jako zimówka.
-
Zakup ze strony mmtuning.pl
To nie są oem części więc cena jest niższa niż w ASO. Co do jakości to jest loteria, spoiler wykonany pewnie z ABSu także raczej słabo.