Skocz do zawartości

lord_Simon

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lord_Simon

  1. Dokładnie, było to poruszane na forum, że jest jakiś błąd w INPA, który pokazuje taki kosmiczny przebieg. Także bez paniki :cool2: E: i to jeszcze u każdego jest chyba ta sama liczba.
  2. Jeżdżę takim od września to się wypowiem. Auto jest wspaniałe, ale nie pozbawione wad :lol: 1. Ja jak szukałem rocznika 2003+ to miał być najpierw do 17tys, ale jak obejrzałem za taką kwotę zaniedbanego trupa z rozwaloną dwumasą to wolałem dołożyć parę tysi. Końcówka produkcji powinna mieć dalej cenę z "2" z przodu, a taką przynajmniej mam nadzieję :) Starsze roczniki pewnie w granicach 15-20tys ale oprócz ogólnego stanu wizualno-mechanicznego, dużo też zależy od wyposażenia. Ceny z allegro są spaczone przez handlarzy i łowców okazji, lepiej przeglądaj mobile.de. 2. Przebieg 250tys na tym dieslu wrażenia nie robi o ile ktoś dbał jak należy. Przebieg sprawdzisz tylko w ASO BMW, ale zapomnij że Ci w Polsce coś powiedzą przez telefon :mad2: Ja dzwoniłem do 5 ASO i wszędzie ta sama gadka: przyjedź z właścicielem, pokaż dowód rej. (najcześciej też zapłać ze 2 stówki) to Ci powiemy. Jak masz zdjęcie książki serwisowej, to po pieczątce możesz znaleźć dane miejsca, gdzie był serwisowany i do nich zadzwonić/napisać maila. Często udzielają informacji. 3. Sprawdź temp. silnika, czy łapie pion, czy nie opada wskazówka, bo często tu padają termostaty a jest ich dwa co daje już ok. 300zł na wymianę. Oprócz tego to jak i w każdym dieslu, turbina czy nie gwiżdże, dwumas czy nie stuka... 4.Auto jest wspaniałe, ale nie pozbawione wad :lol: 5.Zależy w jakim stanie kupisz, jak w naprawdę dobrym to 2tys może wystarczy na pakiet startowy.
  3. Moja opinia jest taka, że to pompa paliwa, bo powinno ją być trochę słychać. Jest jeszcze pompka podprogowa.
  4. Ja nie rozumiem jednego: jak w cabriolecie, który z założenia jest samochodem sezonowym na krótkie, weekendowe przejażdżki, dowalili 3-litrowego diesla :shock:
  5. Napisz w dziale Giełda\Części a najpierw go przejrzyj. :cool2:
  6. Hehe proces to za dużo powiedziane. Napisałem maila do lokalnego ASO z prośbą o sprawdzenie po VINie, czy łapę się na wymianę. Miły pan odpisał, że tak i że zamawia dziś poduszki i skontaktuje się jak przyjdą, żeby się umówić na 1,5 godz wymianę.
  7. Poczekaj, może JohnnyBravo jeszcze odwiedza to forum, bo miał e46 a teraz kupił merca i jego opinia będzie pewnie miarodajna.
  8. To jakaś bzdura. Radio z tzw. "dużym wyświelaczem" to tylko ewentualny drugi wyświetlacz dla komputer pokładowego a nie cały komputer. Przycisk BC masz w lewej manetce.
  9. Są tylko w cenie z dwójką z przodu a kiedy ktoś tu takie ogłoszenie wrzucił?
  10. Dostałem odpowiedź z ASO BMW, że mój egzemplarz 09/2004 też podlega akcji serwisowej. Poduszka zamówiona, jak przyjedzie będzie kontakt i umawianie się na 1,5godz wymianę.
  11. Jest.
  12. Mam czarnego sedana Black Sapphire Mettalic i nie powiem, bo wygląda zacnie po umyciu, ale utrzymać lakier w czystości to łatwo nie jest. Widać każdy zaciek a jak się przejedzie przez jakiś piach czy koło robót drogowych to ukurzony w momencie. Na myjnie wydaję więcej niż na eksploatację ;-)
  13. No to szukaj w M-pakiecie, potem malujesz nerki na czarno, zmieniasz lusterka, robisz glebę, kupujesz 18'' felgę... Szukaj mocnego silnika, bo co z tego, że z zewnątrz potwór, jak pod maską 318i i byle krawat w Focusie 1.6 TDCi Cię wciąga. :)
  14. lord_Simon odpowiedział(a) na grubas007 temat w E46
    Już myślałem, że do zapasowego koła w bagażniku idzie ten piąty :mrgreen:
  15. Podałem im od razu VIN. Zobaczę czy/co odpiszą i dam znać.
  16. Jest złącze OBD2 to powinien kabel pasować. Oprogramowanie potrzebne do sprawdzenia to któryś z INPA\DIS\NCS instaluje się w paczce. Tylko może się jeszcze zastanów czy na pewno chcesz to włączać, bo raczej wszyscy odradzają.
  17. :search: Zanim zapytasz - POSZUKAJ! :search: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=202908
  18. Popełnił harakiri? :D Napisałem wczoraj do ASO BMW w Kielcach zapytanie czy akcji podlega również rocznik 09/2004. Na razie bez odpowiedzi.
  19. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=117366 miłej lektury :) Nie zaszkodzi jeszcze sprawdzić w teście 9.0 napięcie podczas tego falowania, czy są duże wahania.
  20. Fajnie, że opisałeś rozwiązanie problemu. Wszystkim tym, co zakładają tematy a nie piszą później rozwiązania należy się chłosta.
  21. lord_Simon odpowiedział(a) na czoper temat w E46
    Robisz dokładnie jak na filmiku. Na samym końcu człowiek włączył TEST2 i skończył filmik zanim się test zaczął, ale Ty sobie doklikaj do nr 9 - to jest aktualna wartość napięcia. Możesz to też robić na odpalonym silniku, podczas jazdy - nie ma problemu. Ja często z nudów w korku sobie klikam i patrzę na różne testy :D
  22. lord_Simon odpowiedział(a) na czoper temat w E46
    Wiesz jak włączyć testy pod zegarami? To test nr 9.0 pokazuje aktualne napięcie.
  23. Kontrolka poduszki - może uszkodzona mata zajętości pasażera? Toć to przecież ten typ tak ma. Z 1000zł nowa mata albo 20zł wyłączenie jej.
  24. lord_Simon odpowiedział(a) na RagnaR869 temat w E46
    A na jakim systemie to "jedzie"? Na androida to nie wygląda ani na Windowsa CE.
  25. No to dobrze, że dbasz, bo wiadomo, że "Jak dbasz tak masz" :cool2: Obroty wiadomo - optymalne, nie za nisko nie za wysoko. A dokładnie jakie wartości to niech się użytkownicy tego silnika wypowiedzą. A jak oceniasz przesiadkę z diesla na benzynę? Nie brakuje trochę niutonometrów? Był kiedyś fajny temat " Diesel czy benzyna - merytorycznie" ale umarł. Widocznie powiedziane zostało wszystko na ten temat.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.