Treść opublikowana przez lord_Simon
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Dokładnie, było to poruszane na forum, że jest jakiś błąd w INPA, który pokazuje taki kosmiczny przebieg. Także bez paniki :cool2: E: i to jeszcze u każdego jest chyba ta sama liczba.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jeżdżę takim od września to się wypowiem. Auto jest wspaniałe, ale nie pozbawione wad :lol: 1. Ja jak szukałem rocznika 2003+ to miał być najpierw do 17tys, ale jak obejrzałem za taką kwotę zaniedbanego trupa z rozwaloną dwumasą to wolałem dołożyć parę tysi. Końcówka produkcji powinna mieć dalej cenę z "2" z przodu, a taką przynajmniej mam nadzieję :) Starsze roczniki pewnie w granicach 15-20tys ale oprócz ogólnego stanu wizualno-mechanicznego, dużo też zależy od wyposażenia. Ceny z allegro są spaczone przez handlarzy i łowców okazji, lepiej przeglądaj mobile.de. 2. Przebieg 250tys na tym dieslu wrażenia nie robi o ile ktoś dbał jak należy. Przebieg sprawdzisz tylko w ASO BMW, ale zapomnij że Ci w Polsce coś powiedzą przez telefon :mad2: Ja dzwoniłem do 5 ASO i wszędzie ta sama gadka: przyjedź z właścicielem, pokaż dowód rej. (najcześciej też zapłać ze 2 stówki) to Ci powiemy. Jak masz zdjęcie książki serwisowej, to po pieczątce możesz znaleźć dane miejsca, gdzie był serwisowany i do nich zadzwonić/napisać maila. Często udzielają informacji. 3. Sprawdź temp. silnika, czy łapie pion, czy nie opada wskazówka, bo często tu padają termostaty a jest ich dwa co daje już ok. 300zł na wymianę. Oprócz tego to jak i w każdym dieslu, turbina czy nie gwiżdże, dwumas czy nie stuka... 4.Auto jest wspaniałe, ale nie pozbawione wad :lol: 5.Zależy w jakim stanie kupisz, jak w naprawdę dobrym to 2tys może wystarczy na pakiet startowy.
-
BMW e46 320d 150KM. LIFT 2002r. Nie odpala !! ??
Moja opinia jest taka, że to pompa paliwa, bo powinno ją być trochę słychać. Jest jeszcze pompka podprogowa.
-
E93 330d VIN: WBADY71080E432515
lord_Simon odpowiedział(a) na Rooned temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa nie rozumiem jednego: jak w cabriolecie, który z założenia jest samochodem sezonowym na krótkie, weekendowe przejażdżki, dowalili 3-litrowego diesla :shock:
-
[e46] Szukam drzwi i błotnika !
Napisz w dziale Giełda\Części a najpierw go przejrzyj. :cool2:
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Hehe proces to za dużo powiedziane. Napisałem maila do lokalnego ASO z prośbą o sprawdzenie po VINie, czy łapę się na wymianę. Miły pan odpisał, że tak i że zamawia dziś poduszki i skontaktuje się jak przyjdą, żeby się umówić na 1,5 godz wymianę.
-
E46 coupe 328/330 czy CLK320 w209. Poważna dyskusja ;)
Poczekaj, może JohnnyBravo jeszcze odwiedza to forum, bo miał e46 a teraz kupił merca i jego opinia będzie pewnie miarodajna.
-
Pomoc w wyborze fabrycznego radia.
To jakaś bzdura. Radio z tzw. "dużym wyświelaczem" to tylko ewentualny drugi wyświetlacz dla komputer pokładowego a nie cały komputer. Przycisk BC masz w lewej manetce.
-
BMW E46 328 BRZYSKA WBABM51060JH34273
lord_Simon odpowiedział(a) na hakashi temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSą tylko w cenie z dwójką z przodu a kiedy ktoś tu takie ogłoszenie wrzucił?
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Dostałem odpowiedź z ASO BMW, że mój egzemplarz 09/2004 też podlega akcji serwisowej. Poduszka zamówiona, jak przyjedzie będzie kontakt i umawianie się na 1,5godz wymianę.
-
[318CI]Oklejanie raczek carbonem
Jest.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Mam czarnego sedana Black Sapphire Mettalic i nie powiem, bo wygląda zacnie po umyciu, ale utrzymać lakier w czystości to łatwo nie jest. Widać każdy zaciek a jak się przejedzie przez jakiś piach czy koło robót drogowych to ukurzony w momencie. Na myjnie wydaję więcej niż na eksploatację ;-)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
No to szukaj w M-pakiecie, potem malujesz nerki na czarno, zmieniasz lusterka, robisz glebę, kupujesz 18'' felgę... Szukaj mocnego silnika, bo co z tego, że z zewnątrz potwór, jak pod maską 318i i byle krawat w Focusie 1.6 TDCi Cię wciąga. :)
-
Pekniety przewod hamulcowy
Już myślałem, że do zapasowego koła w bagażniku idzie ten piąty :mrgreen:
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Podałem im od razu VIN. Zobaczę czy/co odpiszą i dam znać.
-
Spryskiwacze reflektorów BMW E46
Jest złącze OBD2 to powinien kabel pasować. Oprogramowanie potrzebne do sprawdzenia to któryś z INPA\DIS\NCS instaluje się w paczce. Tylko może się jeszcze zastanów czy na pewno chcesz to włączać, bo raczej wszyscy odradzają.
-
Spryskiwacze reflektorów BMW E46
:search: Zanim zapytasz - POSZUKAJ! :search: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=202908
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Popełnił harakiri? :D Napisałem wczoraj do ASO BMW w Kielcach zapytanie czy akcji podlega również rocznik 09/2004. Na razie bez odpowiedzi.
-
Nierówna praca zimnego silnika e46 2.0d 150KM
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=117366 miłej lektury :) Nie zaszkodzi jeszcze sprawdzić w teście 9.0 napięcie podczas tego falowania, czy są duże wahania.
-
Dziwne objawy po wymianie sprzęgła e46
Fajnie, że opisałeś rozwiązanie problemu. Wszystkim tym, co zakładają tematy a nie piszą później rozwiązania należy się chłosta.
-
e46 n42b20 skoki napięcia?
Robisz dokładnie jak na filmiku. Na samym końcu człowiek włączył TEST2 i skończył filmik zanim się test zaczął, ale Ty sobie doklikaj do nr 9 - to jest aktualna wartość napięcia. Możesz to też robić na odpalonym silniku, podczas jazdy - nie ma problemu. Ja często z nudów w korku sobie klikam i patrzę na różne testy :D
-
e46 n42b20 skoki napięcia?
Wiesz jak włączyć testy pod zegarami? To test nr 9.0 pokazuje aktualne napięcie.
-
BMW e46 Będzin WBAAL31090AY39079
lord_Simon odpowiedział(a) na wilden temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKontrolka poduszki - może uszkodzona mata zajętości pasażera? Toć to przecież ten typ tak ma. Z 1000zł nowa mata albo 20zł wyłączenie jej.
-
Co to za Nawigacja?
A na jakim systemie to "jedzie"? Na androida to nie wygląda ani na Windowsa CE.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
No to dobrze, że dbasz, bo wiadomo, że "Jak dbasz tak masz" :cool2: Obroty wiadomo - optymalne, nie za nisko nie za wysoko. A dokładnie jakie wartości to niech się użytkownicy tego silnika wypowiedzą. A jak oceniasz przesiadkę z diesla na benzynę? Nie brakuje trochę niutonometrów? Był kiedyś fajny temat " Diesel czy benzyna - merytorycznie" ale umarł. Widocznie powiedziane zostało wszystko na ten temat.