Treść opublikowana przez Kriss33
-
Migajaca kontrolka ciśnienia oleju 520i
miałem dokładnie takie same objawy, zmieniłem czujnik ciśnienia oleju (ok 30 zl do E39) i odpukac problem zniknąl, olej mam dalej te sam, obr mam ok 650 i nic nie mruga , nawet jak przy wlaczeniu klimy spadna na moment na ok 550 to i tak nie mruga teraz kontrolka, wg mnie zacznij od wymiany tego czujnika, moze byc po prostu brudny lub uszkodzony, a to 3 min pracy i koszty zadne
-
BENZYNA vs DIESEL w serii 5, E34,E39,E60 a i inne
zobaczcie te 2 filmy, wynika z nich ze 530 i jest szybsze do 200 km?h o ok 8 s, co mnie zaskoczyło, po tych zachwytach na forum nad 530 d, szkoda, ze nie wiadomo jakiej dokładnie mocy sa oba silniki http://pl.youtube.com/watch?v=ppdYGNVYI7Q&feature=related http://pl.youtube.com/watch?v=CYtROX7nDC4
-
Koszty wymiany klockow i tarcz
ja wymienilem przednie klocki (Textar), tylne klocki i tylne tarcze (ATE) - części 600 zl, robocizna za piwko u kolegi w garażu, dla mechanika to prosta sprawa, może jak dojde do wymiany przednich tarcz bedzie problem, ale z tym nie było żadnego
-
[E60] Ile pali?
ale przy jakich prędkościach, jaki styl jazdy?
-
e39 2.0l Ile naprawde pali?
Mi w miescie nie przekracza 12 l ( z klima), dynamiczna jazda, jak jest tydzien, że nie grzeje słońce , czyli jazda bez klimy to nawet w 11l sie mieszcze. W trasie to zalezy od predkosci od 7 (przepisowa jazda - raz przetestowałem) do 10 l ale predkosci rzedu 160-180) Podałem spalanie gazu, ale benzyny palil mi tyle samo.
-
Nie chce odpalic
dzięki, jak mogę to chętnie pomogę :)
-
Nie chce odpalic
pod podwoziem, pod fotelem kierowcy, jest opisane w dziale zrób to sam ze zdjeciami, poszukaj
-
Nie chce odpalic
tak był zasyfiony , ze nie odpalił?>
-
Materialy eksploatacyjne
muszę wymienić płyn hamulcowy i z rozeznania w warsztatach wiem, że chcą za to 70 zł (usługa + płyn), a z ciekawości zadzwoniłem do ASO BMW , 350 - 400 zł !!!!!!!!!!!!!!!
-
świece i fajki //// pilne
ja wymianiłem własnie świecie i te fajki, nie wiem jakiej firmy miałem, ale teraz mam BERU, wymieniłem wszystkie, choć nie wszystkie były popękane, ale sa przegrzane i w kazdej chwili moga popekac, a oszczedzisz ile? za wszystkie świece i fajki dałem 280 zl, przeciez to koszt zbiornika benzyny ! a propo przed wymiana mialem podobne objawy do Twoich , szarpanie na niskich obr, przez kilkaset metrów i auto nie mailo mocy, jakby z połowe, prawi nie przyspieszal, a po wymianie zero problemów!
-
Ciśnienie oleju
poniewaz musze dolewac miedzy wymianami ok. 1,5 l, dlatego wydaje mi się ze własnie Valvoline, maxlife 10W40 zmiejszy zuzycie oleju, moze ktos to potwierdzi?
-
Ciśnienie oleju
własnie a propo oleju, to myslę nad maxlifem 10W40, ale jeszcze sobie poszukam na jakich olejach 10W40 koledzy jezdzą
-
Ciśnienie oleju
mam jeszcze syntetyk, bede zmienial na pól
-
Ciśnienie oleju
Na wolnych obr. mrugała mi kontrolka cisnienia oleju. Poziom oleju w normie. Po kilkuminutowym postoju problem sie nie pojawił, co to może byc?
-
szarpanie przy wolnych obrotach
napisz koniecznie jak juz rozwiażesz ten problem
-
E39 520i kłopoty z sekwencją STAG 300- 6 Help:)
mi pali do 12 l gazu, wiec cos jest bardzo nie tak, ale ja robiłem u goscia pod wrocławiem, wiec daleko od Ciebie
-
Trzęsienie kierownicy powyrzej 100km
mimo że raz wyważyłeś to zrób to ponownie, bo opony sie układaja i po ok 500 - 1000 km powinno sie wyważac ponownie
-
Plusy i minusy e39!!!
napisałem , że odradzam TDS a nie , że są złe, przy kwocie 20 tys zł na pewno kupić można TDS a duuuzym przebiegiem, a to jest duuuże ryzyko, generalnie ja nie kupiłbym diesla, szczególnie BMW z przebiegiem powyżej 200 tyś km, bo większośc ludzi jeździ dość ostro BMW , bo po to są ale nie odpowiednio traktuje diesle, benzyniaki są bardziej odporne na ostre traktowanie...
-
Plusy i minusy e39!!!
temat rzeka, setki razy na forum, powiem krótko, raczej mało na dobre (zadbane) E39, a TDS odradzam (dlaczego poczytaj na forum), lepiej już kupić benzyne i zagazować, najlepiej 528i
-
Bezawaryjność E60 i inne miłe rzeczy
po prostu prawdziwych mechaników sam. jest coraz mniej, teraz są "wymieniacze", a najwiecej jest ich wlaśnie w ASO...
-
dane techniczne
dzięki za to, jak mogłbys przetłumaczyć będę wdzięczny
-
dane techniczne
Prosze o podanie danych technicznych E60 530i, ewentualnie 525i,520i, z lat 2003-2005. Chodzi mi o takie przede wszystkim o elastyczność, spalanie rzeczywiste, bo moc, moment itp znam na pamiec, a tego nie moge nigdzie znaleźć. Może macie jakieś testy, głównie 530i - 231 kM.
-
V-power Diesel VS Diesel Extra i Neste - Ciekawostka....?
to ja wtrące cos o LPG, na początku tankowałem LPG na różnych stacjach, Orlen, Jet itp. i na Shellu. Otóż Shell ma rzekomo lepszy gaz, tak sie chwala, ale sam sie chciałem przekonać, wyniki odczuwalnie wieksza moc i nizsze spalanie o 10 % !
-
Ile palą te betki:)
jak pojezdzisz R6 to nie bedziesz juz chcial 4 cylindrów :) ach ten dzwięk...
-
Spalanie benzyny przy sekwencji gazu
Czy to możliwe że jak silnik pracuje sobie na wolnych obrotach do momentu przełączenia na gaz to mniej spali niż jak sie jedzie odrazu ? weż tylko pod uwage fakt ze jak bedziesz rozgrzewał silnik na postoju to spalisz paliwo a nie przejdziesz nawet metra...