Skocz do zawartości

Kriss33

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kriss33

  1. olej kupiłem tutaj: http://www.eurocars.com.pl/ wymiana obok - tutaj http://www.jetronik.pl/ filtr do diesla jest drozszy niz benzyny, a ja mam benzyne, inspekcji nie robiłem co by to nie znaczyło
  2. olej Castrol SLX Profesional 5 W 30 - 7l x 25 zl = 175 zl filtr oleju i powietrza - 60 zl wymiana ze skasowaniem inspekcji - 30 zł RAZEM 265 zł
  3. ja mam 30 stopnie, mam E39, ale silnik ten sam co w E36, 2 litry
  4. mi wychodzi zimą 1,5-2 l /100 km przy jezdzie w miescie , odcinki głównie po 10 km, jak w lecie nie wiem jeszcze
  5. a jakie masz to spalanie?
  6. Kriss33 odpowiedział(a) na Adam318 temat w E39
    a Ty dalej swoje, wysmiewaj sobie co chcesz, na pewno Twoj obiektywizm jest najlepszy i na pewno wszyscy podzielaja Twoje zdanie..., nie chce mi sie wiecej pisac w tym temacie, bo w kółko jest to samo!
  7. Kriss33 odpowiedział(a) na Adam318 temat w E39
    ja na pewno nie uzywam auta do przemieszczania z A do B, bo gdybym tak chciał to bym nie jeździl BMW, a LPG to nie zakłada sie tylko dlatego zeby było tanio, w podtekscie jak ktoś zakłada to go nie stac na jezdzenie na benzynie, ale dlatego ze umiem liczyc i tyle
  8. Kriss33 odpowiedział(a) na Adam318 temat w E39
    po pierwsze nie chwale, a po drugie jezdziłem i wiem jaka jest róznica, w codziennej ekspolatacji jak dla mnie nie do wykorzystania ani 520i ani tym bardziej 528i
  9. Kriss33 odpowiedział(a) na Adam318 temat w E39
    jezeli ponizsze kryteria maja decydowac o wyborze silnika "sprint do setki, na 1/4 mili", to napewno 520i to całkowita porażka...a vmax w 520 i to tylko 220 km/h, wiec porazka na całej linii...
  10. Kriss33 odpowiedział(a) na Adam318 temat w E39
    A Wy (nie wszyscy oczywiście) znowu swoje 528 lepsze od 523 bo szybsze?, a 520 to juz w ogole tragedia. Gdzie Wy tą moc wykorzystujecie to ja naprawde nie wiem. Mi spokojnie wystarcza 520 i i tyle... Pojeździj różnymi i bedziesz wiedzial.
  11. Kriss33 odpowiedział(a) na Michał z Ursusa temat w E39
    w zawieszeniu masz 8 wahaczy aluminiowych, po 2 na koło, koszt 2-ch ( do jednego koła) za dobrej firmy - 600 zl. Najczesciej wymienia sie przy jednym kole, nie wszystkie od razu. Może sie okazać, że wystarczy wymienic tuleje wahacza (60 zl). Wymiana co 60 - 100 tys km na Polskich drogach. Amortzatory - 800 zl przod Bilstein czy Sach, za tarcze tył i klocki na 4 koła dałem 600 zl (Ate, Textar). Uważam, że koszty normalnych czesci eksploatacyjnych nie beda znacznie odbiegac od innych aut, podobnych klas.
  12. Kriss33 odpowiedział(a) na Michał z Ursusa temat w E39
    no walsnie, Castrol SLX Profesional to olej stosowany przez serwsisy, ja taki kupiłem ale 5w30 za 25 zl / litr w normalnie dostępnym sklepie! we Wrocławiu http://www.eurocars.com.pl/
  13. Kriss33 odpowiedział(a) na Michał z Ursusa temat w E39
    No własnie, jak sam zauwazyles mozna i tak, ja akurat tak bym nie ryzykowal i w sytuacji autora postu bym nie kupil E39, ale sa tacy co zaryzykuja i beda liczyc na brak awarii, albo na bogatych rodzicow itp.
  14. Kriss33 odpowiedział(a) na Michał z Ursusa temat w E39
    taki model wcale nie jest tanszy w utrzymaniu :!: tu nie chodzi o samo kupno auta,ale o jego utrzymanie :wink: kolege stac na kupno my mówimy tu o jego zarobkach w stosunku do utrzymania :8) wiem o czym tu piszemy, ale oczywiste jet ze jak cos padnie w silniku diesla to bedzie drozej niz w benzynowym, a koszty paliwa to tez moga byc spore, wiec dlatego zaproponowalem LPG... Tylko LPG trzeba zalozyc, nie ukrywajmy ze auto z LPG ma juz przeaznie duzy przebieg, a instalcja jakas sensowna to okolo 5000 ... Przeciez nie kupi za 35 tys zl auta + LPG, tylko np za 30 tys i zalozy sobie LPG, a przebieg raczej w benzyniaku bedzie mniejszy niz w dieslu ( co oznacza mniej wyeksploatowane auto) i zakup 530d bedzie wiekszy o ładnych kilka tys zl. "Bezsensowna" instalację mozna załozyc za 3000... Ja sadze ze przebieg benzyny +LPG bedzie raczej wiekszy niz diesla. Diesla mozna kupic zeby miec diesla, ja chcielm to mam, kupilem z niskim pzebiegiem i male przebiegi robie. Taka sama sytuacja jest z benzyna, ktos chce to kupuje benzyne, ale jak chce bardzo duzo nia jezdzic to dodaje LPG>.... No tylko 3000 to 2 wyplaty.... przeczytaj spokojnie co napisalem... napisałem o propozycji kupienia silnika benzynowego i w ramach posiadanej na zakup auta kwoty zalozyc instalacje, a nie zbierac z pensji, hej
  15. Kriss33 odpowiedział(a) na Michał z Ursusa temat w E39
    taki model wcale nie jest tanszy w utrzymaniu :!: tu nie chodzi o samo kupno auta,ale o jego utrzymanie :wink: kolege stac na kupno my mówimy tu o jego zarobkach w stosunku do utrzymania :8) wiem o czym tu piszemy, ale oczywiste jet ze jak cos padnie w silniku diesla to bedzie drozej niz w benzynowym, a koszty paliwa to tez moga byc spore, wiec dlatego zaproponowalem LPG... Tylko LPG trzeba zalozyc, nie ukrywajmy ze auto z LPG ma juz przeaznie duzy przebieg, a instalcja jakas sensowna to okolo 5000 ... Przeciez nie kupi za 35 tys zl auta + LPG, tylko np za 30 tys i zalozy sobie LPG, a przebieg raczej w benzyniaku bedzie mniejszy niz w dieslu ( co oznacza mniej wyeksploatowane auto) i zakup 530d bedzie wiekszy o ładnych kilka tys zl. "Bezsensowna" instalację mozna załozyc za 3000...
  16. Kriss33 odpowiedział(a) na Michał z Ursusa temat w E39
    taki model wcale nie jest tanszy w utrzymaniu :!: tu nie chodzi o samo kupno auta,ale o jego utrzymanie :wink: kolege stac na kupno my mówimy tu o jego zarobkach w stosunku do utrzymania :8) wiem o czym tu piszemy, ale oczywiste jet ze jak cos padnie w silniku diesla to bedzie drozej niz w benzynowym, a koszty paliwa to tez moga byc spore, wiec dlatego zaproponowalem LPG...
  17. Kriss33 odpowiedział(a) na Michał z Ursusa temat w E39
    moze cos z LPG, albo kup 523 lub 528 i załoz LPG http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4228648
  18. Przy osiagnieciu temp 30 st. dokladnie jak schodzi z niebieskiego pola. Przy temp ok O stopni na zewnatrz, po ok 2 km, przy + 6 - 1,5 km
  19. a gdzie kupic taka gume jak w oryginalach?
  20. tak samo sie sprawuje jak na benzynie, nie wiem jakie sa polecane listwy i wtryskiwacze, nie wnikam jakie mam
  21. Mógłby ktoś kto ma STAG-A potwierdzić tą informację? Nikt Ci tego nie potwierdzi ponieważ to bzdura. oczywiście ze bzdura ! mam Staga 300
  22. mam dokładnie tak samo , co jest nie tak?
  23. Kriss33 odpowiedział(a) na falcone temat w E39
    znajdz elektryka , który Ci podłaczy działanie tego wiatraczka w pozycji 1 - zapłon, a wtedy nie bedzie chodzil bez "przekreconej stacyjki"
  24. Kriss33 odpowiedział(a) na YatzeK temat w E34
    koniec niebieskiego to wg mnie zdecydowanie 30 Stopni, bo wtedy mi sie przelacza na gaz, stad tak sądzę
  25. Kriss33 odpowiedział(a) na spayo temat w E39
    było na forum, ale krótko to oznacza konieczność wymiany płynu hamulcowego, zaświeca się co 2 lata, od ostatniego skasowania

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.