Treść opublikowana przez Kriss33
-
[e60]silnik2,0d
Krotko i na temat 3 litry diesla. Miałem podobny dylemat, bałem sie diesla, a na forum są same ochy i achy nad tym silnikiem, ale tak bardzo w to nie wierzyłem, dopóki takim sie nie przejechalem. Osiagi sa o niebo lepsze od 528i, ten moment obrotowy 500 Nm jest nie do pobicia, a na dodatek mało pali. Na trasie jak bedziesz jechal bez szalenstw to spokojnie ponizej 7 l/100 w miescie 9-10 w automacie (poki co wakacje wiec bez korkow). Przejedz sie takim i bedziesz wiedzial co zrobic.
-
[e60]silnik2,0d
po pierwsze temat jest juz na forum , poszukaj, po drugie E39 520d ma 136 kM, a od siebie dodam ze przejechalem sie E60 520 d i dla mnie porazka do 530d nie ma porownania
-
BMW Road Map Europe Professional 2009-2
o co chodzi z ta podmianą pliku nr 25? co trzeba zrobic? chodzi o to ze ten plik był uszkodzony tak? a czy dobrze rozumiem ze teraz na Rapidzie juz jest dobry i nie trzeba go podmieniac?
-
Castrol txt softec LL04 5W-30
skad Ty wziales ze to olej mineralny? masz napisane ze to olej syntetyczny, to jest olej uzywany w serwisie, jak go kupowalem i wlasnie u nich , mozesz smialo kupic
-
E60 lusterko pasażera
czy w kazdej E60 tak sie lusterko przestawia?
-
[E60] Co z tym airbagiem??
zapłaciłeś 450 zl za podładowanie aku???
-
Navi E60
Hej, mam navi profesional, potrzebuje fachowca , który sprawdzi czy działa mi navi. Pozyczyłem od kolegi płyta chyba z 2008 roku i czytnik jej nie czyta. Po podpięciu auta pod kompa navi nie wykazuje błedów. Gdzie to sprawdzic we Wrocławiu lub okolicach? Audio w czytniku DVD działa, czy to znaczy że czytnik jest ok? W ASO nie mogli mi dać płyty do sprawdzenia bo maja zapakowan, to wg mnie jakis zart.
-
Kolektor wydechowy 3,0d - czy poprawiono ?
Czy ktoś z Was montował kolektor wydechowy z E39 do E60 530d? podobno pasuja, a są żeliwne wiec powinnyc byc wytrzymale w przeciwienstwie do tych z E60. Czy mozecie pokrótce napisac jak dobrac sie do tego kolektora ponoc duzo pracy z 6 h. Co kupic oprocz kolektora?
-
Jakie tarcze i klocki na wymiane?
ja zakladalem klocki Textar, a tarcze (ale na tył) ATE
-
[740i]+[m60b40] pali bp i lpg, czy to normalne ??
moze zawiesil sie wtryskiwacz benzyny ? a nie kopci ?
-
Nowe paliwo V-POWER DIESEL GTL...padły mi po nim wtryski!!!!
a jest różnica w cenie między Shell V-Power Diesel z GTL a Shell V-Power Diesel? Przeszukałem trochę net w temacie i znalazłem info, że Shell V-Power Diesel z GTL zastąpi dotychczasową generację paliwa Shell V-Power Diesel.
-
Nowe paliwo V-POWER DIESEL GTL...padły mi po nim wtryski!!!!
- [E60] Ile pali?
a jaka masz skrzynie , po jakim miescie głównie jezdzisz?- 3 cylindry w BMW :-|
ze 2 lata jest juz 4 cylindrowy 520i http://www.bmw.pl/produkty/samochody/Seria_5/Modele_BMW_serii_5/BMW_serii_5_Limuzyna/Dane_i_fakty/Silniki_i_uklad_jezdny/Dane_techniczne.html- 3 cylindry w BMW :-|
jak to wracamy? 520d i 520i maja 4 cylindry- zwykłe paliwo, a ultimate/super/mega diesel
jak to skomentujecie? http://moto.onet.pl/1553436,1,jak-sprawdzano-bp-ultimate,artykul.html?node=23- Nowe paliwo V-POWER DIESEL GTL...padły mi po nim wtryski!!!!
jak to od zawsze?, przecież dopiero co sie pojawiło to paliwo, autorowi zapewne chodzi o to: http://www.shell.com/home/content/pl-pl/shell_for_motorists/fuels/v_power_diesel/fuels_vpd_na_antenie_24092004.html- zwykłe paliwo, a ultimate/super/mega diesel
tez tak slyszalem z dobrych zrodel- Kupuje E60-doradzcie!!
a propo skrzyni do E60, na forum chyba wszyscy polecają automata, dlaczego?- Partikelfilter-czy ktoś montował?
Przybywam z dobrą nowiną: ;) po wyciągnięciu wnętrza DPF OBD nie wykazał żadnego błedu. Zachowanie auta: Jest dynamiczniejszy, szczególnie pow.3000obr/min. A teraz najciekawsze, co mnie mile zaskoczyło, auto nie puszcza dymka z wydechu ! Przy nagłej zmianie obciążenia (gaz na max) pojawiła się delikatna mgiełka ledwo dostrzegalna. Moje wnioski: aby auto nie kopciło wystarczy zadbać o "higienę" silnika. U mnie wymieniono filtr powierza, paliwa,oleju, "odmy"(ukł.odpowietrzania skrzyni korbowej), olej Castrol EDGE Sport 0w40, przeczyszczono układ dolotowy, przeczyszczono EGR i wymieniono sondę lambda. Jestem zadowolony i moge polecić wszystkim którzy mają już dość użerania sie z DPF optymistyczne wiesci :), dawaj znac jak przebiega eksploatacja bez DPF- Partikelfilter-czy ktoś montował?
Dochodzę do wniosku, że w Polsce to nawet trzeba bo tylko same problemy z tym filtrem a żadnych korzyści. Z filtrem auto często zamula szczególnie gdy dużo się jeżdzi po mieście a w moim przypadku przyczynił się do zajechania turbiny (o kosztach nie wspominam). Na prawdę nie warto montować DPF tylko po to by nie puszczał "bąków". Jestem po konsultacjach z mechanikami z ASO i twierdzą, że można DPF usunąć bez żadnych konsekwencji dla silnika. jak twierdzą szczęsliwym trafem w naszych DPF'ach jest czujnik ciśnienia tylko przed filtrem a za już nie ma (są rozwiązania filtrów z 2 czujkami: przed i za) więc zdaniem fachmajstrów usuwamy bebechy filtra (zostaje sama obudowa) i nie będzie żadnych problemów a wręcz dodatkowe korzyści (brzmi pięknie). Ja nie mam nic do stracenia bo mój DPF jest wewnętrznie już wyjarany i nie da się go regenerować (tylko nowy) więc jutro będzie wybebeszanie wnętrzności filtra i tesy auta. Podobno auto po wyrzuceniu DPF jest dużo bardziej dynamiczne i oszczędniejsze. Pytanie czy ktoś już usuwał DPF i faktycznie może potwierdzić, że jest to operacja bezproblemowa dla auta (silnika) ? Proszę o opinie ludzi znających sie na mechanice a nie dyletantów. napisz jak juz usuniesz filtr- Trzęsie kierownica przy hamowaniu
jakie załozyles tarcze i za ile?- Co łatwiej sprzedac na rynku wtórnym? Seria 1 czy 3?
nie znam cen jedynki ale E60, 520i, 2003 rok w zblizonej cenie sa wystawiane na allegro od kilku miesiecy...- 535d Wymiana filtra czastek stalych.
w i-drive, w zakładce serwisowej będziesz miał podane ile tys km do wymiany. nie bierz tego przebiegu na 100% bo można go łatwo "wyzerować" (ustawić na 200tys km) a serwis to bedzie wiedzial ?- zwykłe paliwo, a ultimate/super/mega diesel
rozumiem, ze masz na mysli to ze te paliwa oczyszczaja wtryski i mozna co jakis czas zatankowac takie, ale na co dzien nie? a jeszcze ponawiam pytanie czy na Shelu podstawowy diesel jest identyczny jak z Lotosu? bo na stronie pisza ze niby nie , ktos wie? - [E60] Ile pali?
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.