Treść opublikowana przez piotrek1
-
Taki plastik przed tylnymi kołami ;)
Chodzi ci o częsc nr 15 tak? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE21&mospid=47424&btnr=41_0000&hg=41&fg=25&hl=23 Cena tego plastiku w serwisie wg.cennika 02-2007 niecałe 4 euro,a nie złote.Sorki za błąd :lol:
-
Dziwne usterki na OBC
I jeszcze fajna stronka na temat e38.Można dużo rzeczy zrobic samemu. http://www.e38.org/
-
Dziwne usterki na OBC
To tylko część,bo w e38 pewnie jest więcej. BREMSLICHT - przepalona żarówka światła hamowania ABBLENDLICHT - światło mijania (przepalona żarówka, uszkodzony bezpiecznik lub obwód) ANHANGERLICHT - światła przyczepy (uszkodzony bezpiecznik lub obwód) BETRIEBSANLEITG – instrukcja obsługi BREMSBELAGE - zużycie okładziny hamulców BREMSFLUSSIGKEIT - poziom płynu hamulcowego osiągnął MIN BREMSLI. ELEKTRIK - brak świateł hamowania (stopiony bezpiecznik lub obwód) CHECK CONTROL - usterka w układzie elektronicznym GETRIEBEPROGRAMM - usterka w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni HANDBREMSE LOSEN - zwolnić hamulec ręczny KEIN BREMSLICHT - brak świateł hamowania (przepalone żarówki lub bezpiecznik) KENNZEICHENLICHT - oświetlenie tablicy rejestracyjnej (jak wyżej) KOFFERRAUM OFFEN – bagażnik otwarty KUEHLWASSERSTAND - niski poziom płynu chłodzącego KUHLWASSERTEMP - za wysoka temperatura płynu chłodzącego LICHT AN? - włączone światła NEBELLICHT HONT. - światła przeciwmgielne tył NIVEAUREGELUNG - samochód przeciążony OEIST. LENKHILFE – płyn wspomagania kierownicy OELDRUCK MOTOR - za niskie ciśnienie oleju w silniku. Natychmiast wyłączyć silnik OELDRUCK SENSOR - czujnik oleju nie działa nie podłączony OELSTAND MOTOR - poziom oleju w silniku osiągnął MIN RUCKLICHT – światło cofania (jak wyżej) NEBELLICHT VON - światła przeciwmgielne przód SENSOR OELSTAND - uszkodzony czujnik poziomu oleju SPEED LIMIT - informacja o przekroczeniu zaprogramowanej prędkości STANDLICHT – przepalona żarówka światło postojowe (jak wyżej) TANDLIHT – przepalone żarówki świateł pozycyjnych TUR OFFEN – drzwi otwarte WASCHWASSERSTAND - niski poziom płynu do spryskiwaczy
-
Jak zaświeci sie rezerwa to jak dlugo mozna jeszcze jechac??
Jak daleko opada to nie wiem,wiem tylko tyle że masz 8 litrów rezerwy od zapalenia sie kontrolki i pchanko :D
-
Dziwne usterki na OBC
Zdjęcie pierwsze-jeszcze nie wiem,ale wydaje mi sie że coś z fotelem. Zdjęcie drugie-Bremsbelag prüfen-okładziny hamulcowe(klocki) Zdjęcie trzecie-Nebellicht vorne prufen-światła przeciwmgielne przód(halogeny) Zdjęcie czwarte-standlicht prufen-przepalona żarówka światła postojowego
-
Strasznie wolna 520i
Niestety nie wiem jakie są różnice.A kupić możesz np.na Allegro http://moto.allegro.pl/item171978138_bmw_5_e34_3_e36_520_525_320_325_dyfer_krakow.html http://moto.allegro.pl/item175159418_skrzynia_biegow_bmw_e34_520_24v.html
-
jakie żarówki ???
ETK-elektroniczny katalog części tzn.możesz obejrzeć sobie całe twoje autko,z jakich części sie składa.Tu masz link do takiego katalogu online. http://www.realoem.com/bmw/select.do Można też w sieci znależć ETK działającego na domowym PC.
-
jakie żarówki ???
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AF51&mospid=47254&btnr=63_0047&hg=63&fg=05 nr 12 żarówki
-
jakie żarówki ???
Według ETK jest taki sam rodzaj.Tylko w krótkich jest soczewka i tak jak piszesz może je osłabiać.
-
jakie żarówki ???
1. Świtała mijania (krótkie) - 12V 55W H1 2. Świtała drogowe (długie) - 12V 55W H1 3. Halogeny (przeciwmgłowe) - 12V 55W H3
-
jakie żarówki ???
Halogen 12v 55w H3 światła 12v 55w H1
-
Byłem dzisiaj na wymianie sprężyn z tyłu a TU CO????
No i słuchaj kolegów :D
-
Strasznie wolna 520i
Powinno być tak jak piszą koledzy 4000 obr 140 km/h.Znalazłem numery skrzyń-23001222055 lub 23001222057 i dyfer 33101212896 lub 33101212898.Niestety nie wiem w którym miejscu znajdziesz te numery.
-
Strasznie wolna 520i
Powinno być tak jak piszą koledzy 4000 obr 140 km/h.Znalazłem numery skrzyń-23001222055 lub 23001222057 i dyfer 33101212896 lub 33101212898.Niestety nie wiem w którym miejscu znajdziesz te numery.
-
abblendlicht prufen- po wymianie lamp
Nie stsety nie wiem gdzie jest moduł świateł w serii 7 i nie mogę ci pomóc,ale na forum jest trochę siódemek,może oni coś wiedzą.
-
Strasznie wolna 520i
Podaj mi numer Vin to ci sprawdzę jakie powinienies miec numery skrzyni i dyfra.
-
Strasznie wolna 520i
W opisie kolega ma że 24v.
-
Byłem dzisiaj na wymianie sprężyn z tyłu a TU CO????
W ETK pisze Powietrzna Kolumna Mc persona-tzn że chyba jest na powietrze.
-
Strasznie wolna 520i
Miałem ten sam motor w e34,ale te twoje obroty mnie zastanawiają,wydaje mi się że są za wysokie na ta predkośc-ja na 5 biegu w swojej przy 100km/h miałem około 2000 obr.U mnie było tak że na 5 wskazówki od obrotów i prędkości była zawsze na równi.PRZY 3400 obr powinno być już około 130km/h.Może miałeś kiedyś wymieniany dyfer nie od tego modelu lub skrzynie,bo coś mi tu dziwnie wygląda.
-
łańcuch rozrządu wymiana
Hmmm.Ciężko pali przez wyciągnięty łancuch :? .Z tego co wiem to TDSy maja to do siebie że ciężko palą na ciepło,szczególnie przy większych przebiegach.A odpowiedzialna jest za to elektronika pompy.łancuchy rozrządu najczęściej przetrzymują silniki bez wymiany.Ale użyj jeszcze szukajki bo wiem że na ten temat było bardzo dużo na forum.
-
Byłem dzisiaj na wymianie sprężyn z tyłu a TU CO????
Spokojnie,BMW nie stworzyło tego żeby sie psuło,tylko żeby poprawić jeszcze bardziej niż to możliwe komfort resorowania.Niestety ja nie mam takiego czegoś u siebie,ale może odpowiedzialny jest za to sterownik nr 11,lub 12 czujnik poziomu-cena około 65 euro,który reguluje dopływ powietrza.Co do awaryjności to nie słyszałem o tym nic,żeby stwarzało problemy.Nazywa to się po prostu zawieszenie pneumatyczne.
-
abblendlicht prufen- po wymianie lamp
Według mnie do nowych lamp nie pasuje moduł świateł od lamp starych.
-
zawieszwnie
Nie chciałem drugi raz pisać,ale masz coś takiego.Niestety nie wiem czy to działa samoczynnie czy trzeba gdzieś to włączać. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=46618
-
compact;jak nałożyć tuleje na wahacz?
Wymieniałem kiedyś koledze w coupe na wahaczu z przodu i nie ma rady trzeba użyć prasy.
-
Byłem dzisiaj na wymianie sprężyn z tyłu a TU CO????
Masz coś takiego: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=33_0520&hg=33&fg=50 Część oznaczona numerem 4 masz pod kołem zapasowym,a część oznaczona numerem 1 zastępuje zwykłą sprężynę i amortyzator.Koszta to część nr 1-około 400 euro część nr 4-około 590 euro.Oczywiście są to ceny serwisu.A działa to na zasadzie pneumatyki,czyli bardzo fajna droga i wygodna sprawa. Opisałem e39,bo nie wiem o którą ci chodzi,ale w e38 zasada ta sama.