Treść opublikowana przez piotrek1
-
Kupno e36-warto?!
Kurcze ty to masz wzrok :shock: .No ale jak tak piszesz to pewnie tak jest nie.Odwołuje swój post żeby nie było że chłopak kupi bite auto z kazdej strony.A tobie gratuluje spostrzegawczości,jak będę chciał zmieniać auto to skontaktuję się z tobą :D .
-
Kontrloka CHECK ENGINE
Niestety tak daleko nie rozbierałem i nie pomogę.U mnie kontrolka podczas testu zegarów też się nie zapala.
-
Kontrloka CHECK ENGINE
Z tego co wiem kontrolka check engine zapala się w BMW dopiero od roku 2000 ,czyli z systemem diagnozowania OBD II z wtyczką diagnostyczną w przedziale kierowcy.A więc jeżeli masz przed tym rokiem to nie powinno się zapalać. żeby wyjąć tą płytkę z elektroniką trzeba przekręcić takie zatrzaski w kształcie X w tylnej części licznika jest ich parę.Nie ma tam żadnych srubek i jest z tym trochę gimnastyki :duh:
-
Kupno e36-warto?!
Bierz ta z linku 5,rury możesz wywalić.Reszta mi sie nie podoba oprócz ewentualnie pierwszej,ale jest tam do zrobienia parę rzeczy.Co do linku 3 silnik bez vanosa,link 4 te lampy nie pasują za bardzo. To moje zdanie ,ale o gustach sie ni rozmawia :P
-
Numer silniczka krokowego.
Według nr katalogu BMW taki 13 41 1 435 995
-
Proszę o opinnie tych lamp
Mi się podobają,na fotkach wyglądają bardzo fachowo,ale czy pasują jak oryginały.
-
zaświecił sie zegarek obok inspekcji oleju
Pavo E39 w instrukcji dokładnie piszę że ten zegarek oznacza wymianę płynu hamulcowego,wczoraj czytałem :D .Wczoraj mi się ten zegarek zapalił i skasowałem go tak samo jak inspekcję czyli pin 7+masa, tylko że musiałem czekać około 30 sekund.
-
Wentylator klimatyzacji
A więc klima się na postoju sie załancza,ale wentylator nie. Ale u mnie jest coś takiego: Jak połącze przewód czerwono czarny z masą-słyszę tylko takie tyk tyk ze skrzynki z komputerem i przekażnikami(to pewnie oznaka że przekażniik pracuje) za to po połączeniu przewodu siwo czarnego-działa wentylator na 2 biegu.Zacząłem szukać pierwszego biegu i wypiąłem kostkę z czujnika ciśnieniowego,połączyłem kabel siwo czarny z masa i znalazł się pierwszy bieg.Co jest grane przecież to czerwono-czarny powinien dawać prąd. Bezpieczniki mam wszystkie w porzadku razem z tym duzym głównym TYPER i co teraz :(
-
Bezpieczniki w e39
Zaczeliśmy nowy wątek,przyłącz się. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=345260#345260
-
Wentylator klimatyzacji
Zgadza sie.Ja podaje prąd na tą kostkę i wentylator pracuje. http://img232.imageshack.us/img232/6668/1002766zl0.jpg Ale po rozłączeniu tej kostki nie ma w niej prądu :cry2: . http://img514.imageshack.us/img514/2415/1002767gi9.jpg Czy to znaczy że wine ponosi czujnik ze zdjęcia pierwszego.
-
Wentylator klimatyzacji
No o coś dalej wiemy :D .Musisz zdjąć boczek koło nóg pasażera z lewej strony i osłonę pod schowkiem.Jest on zamontowany w obudowę układu wentylacji,musisz dobrze sie przyjrzeć idą do niego kable i jest przykręcony na dwie śrubki.Jest dość głęboko.
-
Wentylator klimatyzacji
Myślałem że może jeszcze to ma winę http://moto.allegro.pl/item181816910_regulator_sterowania_klimatyzacja_bmw_e39.html#photo Dzwoniłem nawet do sprzedawcy i on był przekonany że to jest to.Ale ja nie jestem pewny :mad2:
-
Wentylator klimatyzacji
W schowku są dwa małe(normalne) i bezpieczniki główne wentylatora są dużo większe niż standardowe.Jak je znalezć-musisz zdjąć osłonę pod schowkiem(jest tylko wsunięta) i włożyć dość głęboko rękę one są jeszcze wyżej niż schowek.Jak nie znajdziesz ich w ten sposób to wymontuj schowek jest do nich wtedy lepsze dojście.Ja niestety mam je sprawne,a wentylator nie działa.Napisz jak dojdziesz co jest bo ja już nie mam pomysłów.
-
Wentylator klimatyzacji
Właśnie co do tego czujnika to nie jestem pewien,ponieważ jak miałem pusta klimę to nie załanczała się sprężarka,a tym właśnie steruje ten czujnik-czyli wychodzi że czujnik sprawny.masz trzy piny w tej kostce d czujnika temp.nie pamiętam niestety który to był,ale podłącz masę i próbuj każdym po kolei.Jeden z nich jest masa a dwa prądowe.
-
Wentylator klimatyzacji
Poczytaj to my mamy ten sam problem z wiatrakami.Dodam tylko tyle że odpinając kostkę z czujnika temp.i podłączajac po kolei piny z masa pojazdu wentylator zadziałał(czyli silnik i opornica ok,a i tak nie chodzi). http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=48218
-
Lampy led tył
Ja tez mam tylko ja kupiłem na niemieckim ebayu,świecą superancko,to moje autko http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=46989 I jak chcesz kupować to te z drugiego linku,te pierwsze stanowczo za drogo.
-
Wentylator klimy+regulator sterowania.
Panowie czy ten regulator sterowania moze być odpowiedzialny za nie włącznie się wiatraka od klimy bo mi nie chodzi,ale klima smiga. http://moto.allegro.pl/item181816910_regulator_sterowania_klimatyzacja_bmw_e39.html#photo Dzwoniłem do sprzedającego i on stwierdził że to na 100% to ponosi winę.
-
Bezpieczniki w e39
Gdzie jest ten czujnik?
-
Bezpieczniki w e39
Mam w 100% taką samą sytuacje jak ty.Te dwa bezpieczniki o których piszesz to bezpieczniki główne wentylatora są dużo większe niż standardowe.Jak je znalezć-musisz zdjąć osłonę pod schowkiem(jest tylko wsunięta) i włożyć dość głęboko rękę one są jeszcze wyżej niż schowek.Jak nie znajdziesz ich w ten sposób to wymontuj schowek jest do nich wtedy lepsze dojście.Ja niestety mam je sprawne,a wentylator nie działa.Napisz jak dojdziesz co jest bo ja już nie mam pomysłów.
-
Mata pasażera-Zdjęcia-piszcie co wiecie.
U mnie świeciła cały czas.U ciebie jest bardzo dziwny objaw bo z tego co wiem to poduszka jak już sie raz zaświeci to tylko komputer ją zgasi.
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
Krok po kroku jak odciąć matę i wlutować diodę i pozbyć sie męczącej kontrolki od poduszek powietrznych. http://img68.imageshack.us/img68/9376/72648956pe4.jpg http://img262.imageshack.us/img262/336/74425069yn7.jpg http://img479.imageshack.us/img479/720/35855308ol5.jpg http://img248.imageshack.us/img248/3839/78070759pn8.jpg http://img479.imageshack.us/img479/282/56353056mt5.jpg Dodam tylko że fotel lepiej odkręcić z 4 śrub i unieść do góry Dioda typ 4001 i pół godziny pracy+kasowanie błędu.Razem 51 zł.
-
Mata pasażera-Zdjęcia-piszcie co wiecie.
Dzięki bardzo za pomoc :D .Kontrolka zgasła bez problemu i wszystko jest ok.Link do naprawy,bez zbędnych opisów bo wszystko idealnie widać. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=344251#344251
-
książka serwisowa, instrukcja obsługi
Następnym razem musisz szukac na forum: http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/model/e36/22 http://bmwmanual.fm.interia.pl/ Klikasz Pobierz i pózniej Download,przy okazji masz tam Sam naprawiam i inne pierdoły
-
Jaka minimalna temp na klimatronik
U mnie tez do 16,a niżej to tylko po włączeniu klimy.
-
Mata pasażera-Zdjęcia-piszcie co wiecie.
Właśnie o tym rozmawiamy.Największy problem to MATA.a wiec,albo nowa,albo to co ja jutro będę robił-czyli obejście tego dioda.