Treść opublikowana przez Arturl1
-
Spryskiwacze szyb
Recznie mogę wysunąć dyszę spryskiwacza ciągnąc za jej końcówkę. Po puszczeniu wraca na swoje miejsce, nie odstaje też od zderzaka. Ale przy uruchamianiu sprysku nie wysuwa się.
-
Spryskiwacze szyb
Dzięki. Bez rozbiórki się nie obędzie pewnie.
-
e90 n47 320d- problem
To tylko diagnoza kompem.
-
e90 n47 320d- problem
Może poluzował się przewód dolotowy dochodzący z IC do przepustnicy. Jest tam taka zapinka i ona może się poluzować. Miałem tak ostatnio i były podobne symptomy i brak checka. Sprawdź wszystkie przewody idące od turbo do przepustnicy.
-
Spryskiwacze szyb
U mnie z kolei spryskiwacze działają oprócz reflektora - tego po prawej stronie (pasażera). Dysza się nie wysuwa. Lewy działa normalnie. Nic nie cieknie. Przepychałem delikatnie dyszę cienkim drucikiem ale nic to nie dało. Cóż to może być?
-
coś na masce
Spoleruj ręcznie pastą polerska jak najdrobniejszą te miejsca.
-
Brak Mocy BMW 320D M47N2 poważny problem..
Dziś miałem taką sytuację. Jadąc normalnie po odpaleniu auta, ze 40km/h stanąłem na światłach, po czym delikatnie ruszyłem. Auto Zaczęło jechać bez mocy ale lepiej niż z odłączoną turbiną. Zjechałem na parking by przejrzeć sprawę. Okazało się, że wąż dolotowy DELIKATNIE -jakieś 2mm- się zsunął z przepustnicy. Docisnąłem , poprawiłem spinkę i auto wróciło do normy. Ostatnio czyściłem egr i przepustnicę i pewnie źle założyłem. Żaden check się nie zapalał, tylko autu mocy brakowało. Może u Ciebie też jest niewielka nieszczelność na drodze turbina - przepustnica.
-
aktualizacja softa
Potwierdzam, zna się i ceny ma ok.
-
aktualizacja softa
W Podjuchach jest autoryzowany partner bmw. Gdy byłem w Szczecinie z odwiedzinami u siostry, to sprawdzał mi auto po zakupie. Proponował też aktualizacje ża tyle właśnie.
-
[e 91] buczenie w kabinie -pomocy
Od kilku dni irytowało mnie buczenie w kabinie, szczególnie po porannym odpaleniu silnika ale tylko na biegu jałowym. Po podniesieniu maski nie można był zlokalizować tych dźwięków, bo silnik zagłuszł. W kabinie Brzmiało to niejednostajnie z co kilkusekundowymi nasileniami. W miarę rozgrzewania silnika słabły by niemal zaniknąć na całkowicie rozgrzanym. Sprawdzałem wszystko: mocowanie górnej osłony silnika, mocowania dolnych osłon i innych dokręcanych elementów, kortekty na wtryskiwaczach, węże paliwa itp. I co? I nic, po poprawkach bez zmiany. Aż wczoraj wieczorem przyszło olśnienie - rezonator drgań silnika (tak to się chyba nazywa), czyli gumowo-siatkowany element pomiędzy obudową filtra powietrza, a wlotem powietrza nad wentylatorem. Sprawdziłem rano i okazało się, że jest on trochę luźny i nie przylega ściśle do króćców, do ktorych powinien być dość mocno przymocowany (nasunięty). Okazało się, że guma już dość mocno stwardniała i zrobiła się bardzo sztywna. Aby wyeliminować ten element jako źródło drgań, założyłem dwie opaski zaciskowe na obu jego końcach i bingo - drgań żadnych już nie ma. Pozostało mi kupić ten rezonator nowy i wymienić. Edit: dziś kupiłem, a nazywa się to tłumik szmerów ssania, w aso za 110zł.
-
aktualizacja softa
W Podjuchach.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Z dzisiejszej trasy: Ilość osób: dwie Auto: e91 320d, manual, seria 190,5KM Opony: 206/55/16 letnie Dystans: 546km (Warszawa-Toruń-Warszawa) Rodzaj trasy: 90% - droga ekspresowa i autostrada, 10%-miejska Średnie spalanie wyliczone 5,17l/100km - z BC: 5,2l/100km predkosc srednia: 127km/h paliwo: On zwykły
-
Usterki E90
Wątek o poszukiwaniu samochodu znajduje się tu: viewtopic.php?f=70&t=242291&start=2775 i tu możesz pytać o konkretne auta.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Dopiszę jeszcze nowe wyniki: przejechane ok 4600km, średnia prędkość ok 50km/h, średnie spalanie 5l/100km. Jazda normalna: 30% - 40% miasto Wawa, reszta trasy podmiejskie, obwodnica, ekspresówki i autostrada. Przebieg auta ponad 206kkm.
-
e90 320d - Korekcja wtrysków
Wymień świece i/lub sterownik, czyli to, co masz niesprawne. Skoro było tylko 8stC, to może być właśnie to przyczyną. Nie czekaj do jesieni.
-
E90 bicie kierownicy
Miałem kilka dni temu kilka ostrych hamowań awaryjnych, gdy inne pojazdy zajeżdżały mi drogę. Po tych hamowaniach zauważyłem, że mam delikatne wibracje na kierownicy przy wychodzeniu z łuków na drodze lub po zmianie pasa w prędkościach 70-90km/h. Pojechałem na wyważenie kół i okazało się, że trzeba je wyważyć od nowa. Po wyważeniu ok. Gumiarz powiedział mi, że drgania kierownicy mogą pochodzić od krzywych/nierówno startych opon lub ich wady w postaci wewnętrznego rozwarstwienia, którego nie widać gołym okiem.
-
Brak Mocy BMW 320D M47N2 poważny problem..
Wygląda to, wg mnie, na nieszczelność na drodze filtr powietrza - silnik. Sprawdź wylot z IC (przewód, złączka, itp.) i sam IC. Kolektor dolotow w jakim stanie, klapki?
-
Jak sprawdzić sprawność termostatu?
Potwierdzam. Też tak miałem.
-
Stuki w kierownicy
Przekładnię można regenerować, a krzyżak należy wymienić. Sprawdza się ręcznie, która część niedomaga - mechanik będzie wiedział jak.
-
Stuki w kierownicy
Wygląda to na przekładnie kierowniczą i/lub krzyżak.
-
Bezpiecznik numer43 montaz kabla od spryskiwaczy reflektorow
I ?
-
Koło dwumasowe i sprzęgło E91 320d Wymiana
Ma rację, też tak miałem po wymianie. Ustało.
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Panowie, bardzo dziękuję za info.
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Panowie, czy to też dotyczy e91? Mam ze stycznia 2006r. Poniżej artykuł z motofaktów: " BMW wzywa do serwisu ponad 1,6 mln samochodów Serii 3. Powodem jest możliwość wystąpienia usterki systemu poduszek powietrznych. BMW 3-Series 320d Sedan E46 2001 / Fot. BMW Wiadomo, że chodzi o auta, które zostały wyprodukowane pomiędzy majem 1999 roku a sierpniem 2006 roku. Zastosowane w nich mechanizmy odpowiadające za wypełnienie poduszek powietrznych w momencie wypadku mogą ulec uszkodzeniu i ranić kierowców oraz pasażerów. Rzecznik BMW Dave Buchko podkreślił, że obecna akcja serwisowa jest rozszerzeniem ubiegłorocznej akcji, która objęła 240 tys. samochodów na całym świecie i ma charakter prewencyjny. Poinformował, że pojazdów odwołanych wcześniej obecne wezwanie do serwisu nie dotyczy. Zaznaczył również, że dotychczas nie są znane żadne wypadki, które mogłaby spowodować usterka. Spośród aut objętych akcją 574 tys. sprzedano w USA, około 450 tys. w Niemczech i 189 tys. w Wielkiej Brytanii."
-
Particle filter -czy to DPF do wypalenia ?
Dokonałem kilku ciekawych obserwacji związanych z dpf. Pierwszą z nich jest delikatnie głośniejsza praca silnika, gdy zbliża się czas wypalania (kilka km przed). Druga to wahania obrotów jałowych, które są widoczne tylko w w ukrytym menu (są zbyt małe, by wskazówka je odzwierciedlała ) i wynoszą + - 5 do 8rpm. Trzecią sprawą jest minimalne "przycięcia" gazu przy dodawaniu w sytuacji, gdy hamując silnikiem delikatnie go dodamy (jest to zauważalne szczególnie jadąc z większą predkością, np. autostradową). Kolejną jest znany już wzrost temperatury i głośności pracy silnika podczas wypalania dpf. Po jego wypaleniu obroty jałowe się stabilizują i odchyłki są rzędu + - 1rpm, przyciecia gazu nie występują, a silnik pracuje gładko i jedwabiście.