Treść opublikowana przez kuba290.94
-
520d klekot przy gaszeniu
Wiem że dwumas można zobaczyć czy jest sprawny właśnie poprzez wciśnięciu sprzęgła i zgaszeniu silnika.Jeśli nie różni się dźwiękiem od gaszenia silnika bez wciśniętego sprzęgła to wszystko ok. Takie stukanie jak na filmiku to raczej obstawiałbym łożysko. A u mnie klekot przy gaszeniu to raczej mi się wydaje że poduchy pod silnikiem do zmiany. :|
-
PROBLEM Z ODPALENIEM BMW E39 520i 98r.
Trzaski ? To akumulator, sprawdź wszystkie bezpieczniki, sprawdź czy akumulator jest naładowany a najlepiej podłącz pod prostownik
-
528- cieknie "borygo"- "Wąż odpływu"
Zasada jest prosta w BMW nie ma czegoś takiego jak oszczędność :)
-
Bmw e39 520i silnik m54
Walnij turbo i nitro :D a tak poważnie to tak jak mówili chłopaki, nie ma ciągnąć więcej z 2 litrowej benzyny która i tak już jest stosunkowo wyżyłowana. Swap to też sprawa nie do końca rozsądna dużo zabawy i koszty. Najlepiej sprzedaj i kup 528 lub 530i :) A najlepiej 530d kozak silnik :)
-
520d klekot przy gaszeniu
sprzęgło odpada działa wyśmienicie, a z tego co wiem żeby dowiedzieć czy dwumasa jest wyrobiona to sprzęgło się wciska do końca przy gaszeniu i wtedy nie ma tych dzwonów. Obstawiał bym ten napinacz :) Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie ?
-
520d klekot przy gaszeniu
Czyli poduszki pod silnikiem tu nic nie mają do gadania ?
-
520d klekot przy gaszeniu
Witam mój problem jest taki że przy gaszeniu mam taki klekot silnikiem, myślę że to poduszki pod silnikiem mam rację ? i czy ten zabieg trzeba pilnie przeprowadzić czy można jeździć :D
-
e39 520D pompa paliwa
O tak ! :) ale koszty utrzymania M'ki to po prostu odbiegają od realiów Polskich zarobków :lol:
-
e39 520D pompa paliwa
No to brać 530i lub 540i w gazie :D
-
e39 520D pompa paliwa
Jestem zaskoczony tym że tyle osób ma z tym problem. Minus dla BMW za takie coś. Jak można do takiego czegoś dopuścić w takim aucie, to jest nie porozumienie. Ja osobiście jestem już po 2 wymianach pompy paliwa, 2 razy mnie ściągali z autostrady... Ogólnie to się boje jak zapala się rezerwa to od razu gnam na stacje. Następny wybór to napewno będzie 3.0d
-
Metaliczny dźwięk przy ruszaniu
Witam jak ruszam z jedynki i jak otwieram drzwi to słyszę taki metaliczny dźwięk jakby coś o coś biło. Ktoś miał takie coś lub wie ? Poważne to ? :roll: viewtopic.php?f=72&t=117890
-
[e39]Podlaczenie lamp tył led po lifcie
a to dlatego przy przekręceniu stacyjki na poziomie 2 mam dyskotekę na ringach :D
-
[e39]Podlaczenie lamp tył led po lifcie
Przerabiałem temat :) Też mam ledy w swojej i jak wiadomo większość świateł na aukcjach są nie orginalne więc po podpięciu takiego klosza z lampami na kompie wyskakuje błąd w postaci spalonej żarówki, są takie przekaźniki które oszukują komputer ale to wyższa szkoła jazdy :D ale wiem że coś takiego istnieje :)
-
520D M47D20 Po wyłączeniu silnika zapala się kontrolka oleju
Jak mówisz że nie masz tego problemu latem to mogą być jakieś kable zamarznięte lub zapchane. Może jakaś nieszczelność w układzie? Teoretycznie nie powinno być to miejsca. Moim zdaniem kontrolka jest jeb**** :)
-
Ekonomizer 520d
Że wam ludzie nie siada pompa na takiej rezerwie ? Mi już 2 razy klękła... :duh: za jazdę na rezerwie. Teraz się boje, jak zapala się rezerwa to od razu pod dystrybutor.
-
520D M47D20 Po wyłączeniu silnika zapala się kontrolka oleju
Sprawdź stan oleju, sprawdź czy nie wlecze się za tobą ślad oleju :norty: jak po chwili gaśnie kontrolka to nie przejmuj się.
-
Ręczny (Rękawek) :D Jak naciągnąć ?
Czy jest możliwość naciągnięcia go ? Szukałem na forum ale nic nie znalazłem na temat e39 i naciągania. Jest możliwość naciągnięcia go w domowy sposób ?
- Ekonomizer 520d
-
TERMOSTAT? Silnik ma za niską temp. 530d
Nie mam automatu i rocznik 2000r. Wskazówka nawet w tracie nie dochodzi do pionu :roll:
-
Ekonomizer 520d
Nie wierzę. To uwierz auto zatankowane pod korek i przejechano tyle :) Wystarczy umiejętność jazdy ekonomicznej
-
Ekonomizer 520d
Ekonomizer jest przeznaczony do chwilowego spalania. Jak ja ruszam czasami to i 30l trzyma się :D Ale jak pisałem to jest chwilowe. Myślę że na 4 biegu przy prędkości 60-90 powinieneś zamknąć się w przedziale (0-10l) Nie wiem czy uwierzycie ale moja Beta w cyklu mieszanym pali 5.5l (miasto&trasa ) :lol:
-
TERMOSTAT? Silnik ma za niską temp. 530d
mam ten sam problem w 520d. Skazówka nie staje stopniowo i nie wiem co może być problemem. Spalanie jakie było takie jest
-
E39 głośniki wymiana - co kupić?
Moim zdaniem gra nie warta świeczki żeby wywalać lekko 2 kafle :roll:. Mi osobiście nie przeszkadza audio w e39 :), kwestia przyzwyczajenia. Chyba że ktoś faktycznie na upartego szuka "mocniejszych wrażeń" :D
-
E39 525i Automat PISZCZY PO DODANIU GAZU...
z tego co wiem to wymiany oleju w skrzyni biegów powinno się wymieniać co 50 tys km +/- wtedy zaoszczędzisz na naprawy które nie należą do tanich.
-
E39 głośniki wymiana - co kupić?
Możesz ustawić sobie ustawienia głośników w przycisku "tune" tam masz Bass, treble itp ja mam wszystko na maksa :D. A jeśli chcesz naprawdę fajne głośnikiczki http://allegro.pl/glosniki-bmw-e30-e36-e46-z3-e31-e34-e39-e32-e38-i3753047030.html. Tu masz Magnata dosyć dobra firma.