Treść opublikowana przez kiokio
-
Prawdziwy przebieg
Prawdziwy przebieg jest zapisywany w kołach przecież to one najlepiej wiedzą ile przejechały, jest to napisane gdzieś z boku opony :lol: a może modół wycieraczek??
-
Pasek wieloklinowy i rolki - problem!
No widzisz ja też myślałem tak jak Ty w starym Fordzie miałem wiatraczek co 6A zjadał prądu, dopiero mnie uświadomił silnik dmuchawy od Hondy, a te prawie 300W + 130W światła + 60W pompa paliwa +200W komputer + inne komponenty i nie daj boże ogrzewanie tylnej szyby nawet nie wiem ile może miec ale się nie zdziwie jak 0,5kW, a wydajność alternatora to jakieś 1100-1500 W więc nawet przy standardowej proceduże odmrażania szyby +włączone światła dostaje on nieźle po tyłku
-
ratujcie moją kochaną. nie chce ciągnać :-) na benz.i gazie
Wszystko zależy od tego jak jest podłączony gaz jakiej firmy, jaki komputer, czy zczytuje sam z czujników czy pobiera dane od kompa fabrycznego. Co do świec Briska też słyszałem różne rzeczy raczej mało pochlebne, załóż stare świece może to pomoże, a jeśli nowe to NGK lub Beru z naciskiem na NGK
-
Prawdziwy przebieg
w module ogrzewania tylnej szyby?? albo nie napewno we wzmacniaczu antenowym buhahaha :lol: :lol:
-
Pasek wieloklinowy i rolki - problem!
Nie wiem ile ma w BMW ale mam luzem wentylator od jakiejś Hondy czyna Civic i jest na nim jak byk wybite 12V 24A więc to będzie prawie 300W to chyba nie jest mało, miałem go po małych przeróbkach założonego jako wentylator chłodnicy i radził sobie z dużym śmigłem bez problemu
-
Pasek wieloklinowy i rolki - problem!
Jeśli dmuchawa staneła i nie zadziałał bezpiecznik bo np był włożony za duży to może zapalić sie ładowanie dmuchawa pobiera dość dużo prądu pogła byc powodem zwarcia w inst. i nadmiernego obciążenia alternatora, w skutek czego przepaliły sie diody w alternatoże lub poprostu pasek zaczą się ślizgać nagrzał sie i rozciągną. A rolki to musisz sprawdzić organoleptycznie
-
ratujcie moją kochaną. nie chce ciągnać :-) na benz.i gazie
Spróbuj odłączyc przepływomież moje M50 bez przepływomierza na wolnych obr chodzi przełącza sie tylko w tryb awaryjny to wyeliminuje ewentualną awarie przepływomieża, spróbuj unieść przepustnice aby nie kręcić śróbką podkładaj sobie papierki różnej gróbości pomiędzy ogranicznik, tak samo spróbuj odłączyć sonde bez niej też powinien chodzić wyeliminujesz błędne wskazania, sprawdz wszystkie podciśnienia kup w sklepie motoryzacyjnym taki spray do czyszczenia przepustnicy lub nitro w sprayu psikaj nim przy wszystkich połączeniach jeśli jest fałszywe powietrze to silnik zmieni odgłos bo rozpuszczalnik dostanie sie do silnika to jest bardzo dobry sposób. Rozumiem że przerwa na świecach jest taka jak powinna.Silniczek krokowy też możesz odłączyć i metoda prób i błędów próbowac palcem zmniejszać i zwiększać przepływ powietrza jeśli uda Ci sie doprowadzić silnik do stabilnej pracy to może być to, czasem wyczyszczenie nic nie daje. To tyle co możesz zrobić we własnym zakresie. Jeśli Ci się nie uda zostaw samochód w jakimś zaufanym warsztacie i przedstaw problem niech usuną wtedy nie będziesz brał na siebie wymysłów pana "Kazia" typu wymień to tamto a jak nie pomoże to i jeszcze to, albo wymień samochód Powodzenia
-
Przy zimnym silniku śmierdzi benzyną...
Ale z kąd śmierdzi z pod maski z rury wydechowej?? Jeśli z rury to masz za bogata mieszanke czyli coś z sondą, kompem, przepływomierzem itp nie potrwfie określić dokładnie bo wiesz moga byc tysiące przyczyn, może zalewa świece i nie dopala, cewka raczej odpada bo walnięta cewka będzie działeć lepiej na zimno niż nagrzana. Jeśli z pod maski to może z filtra węglowego, może rozszczelnia się jakiś wężyk przy przepustnicy bo jes zmarźnięty i mało plastyczny - posprawdzaj wszystkie podciśnienia, sprawdz czy filtr powietrza nie śmierdzi benzyną, możesz mieć zapchana odmę, uszczelka wtryskiwacza może puszczać jak się nagrzeje to wyciek ustaje, jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę
-
pytnie o obrotomierz w 325 2,7
to jest silnik 2,7 eta, odprężony ma stosunkowo małą moc ok 130KM, za to duży moment obrotowy uzyskiwany przy małej prędkości obr. nie pamętam dokładnych danych tech. Obrotomież masz prawidłowo wyskalowany bo max. moc wypada przy ok 4600 obr. podobno bardzo udany silnik, przedewszystkim nie do zajeżdzenia
-
I po co klucz do świec :)
Co do oryginalnego klucza do świec w e34 to też jest porażka, niby pasuje wszędzie ale jest nim bardzo łatwo zniszczyć świecę bo zamiast gumki ma takie twarde plastikowe badziewie do trzymania świecy i wystarczy że zacznie się odkręcać świecę pod innym kątem niz pionowo do świecy i po świecy :( ukrysza się porcelanka a przy tak dużej dzwigni nawet tego nie czuć. Nie polecam używania oryg. klucza w e34
-
Nowe lampy "In- Pro" Engel Eyes E34... wrażenia
bbbbbbboskie, rewelka - dech mi zaparło wypowiem się puźniej.... :jawdrop:
-
Czy BMW potrafią zmieniać kąt zapłonu?
Jest prawie nie możliwe uzyskac spalanie stukowe na LPG. W kopułkowych zapłonach wyprzedza się nawet o 10st zapłon do LPG aby zniwelować spadek mocy i spalanie stukowe nie występuje. Poza tym nawet samochód z lat 70 w pewnym stopniu rozpozna lepsze paliwo (pod warunkiem że stan tech silnika jest ok) każdy aparat zapłonowy ma wyprzedzenie zapłonu za pośrednictwem podciśnienia w kolektorze ssącym, jeśli zastosujemy lepsze paliwo to podciśnienie w kolektoże wzrasta z powodu większej sprawności zasysania, a co za tym idzie zapłon zostanie mocniej wyprzedzony.To tyle teorii, w praktyce jest to nie do odczucia ponieważ zapłon zostanie wypszedzony o 1-2 st.
-
vanos - allegro - bzdura?
no Vanos to to nie jest na 100%, i jeszcze ten gaz na "śróbę" bosze litości :mad2:
-
Moje 525 24v wzieło oley!!!!!!!
Oczywiście że możliwe i wcale nie musi to być obiawem zużytego silnika, poprostu pierścienie olejowe nie nadążaja zbierać filmu olejowego. pół centymetra na bagnecie to będzie ok 300ml o ile się nie mylę, jeśli cały czas jeździsz b. ostro to nawet nowy silnik będzie tyle żłopał
-
Tylny most
Jeśli chodzi o mnie to jak widzać problemu nie rozwiązałem bo bym o tym napisał, poza tym ja jestem dość wymagający więc nawet najmniejszy chałas mnie niepokoii, problemu puki co nie bede rozwiązywał bo po pierwsze nie wiem dokładnie co to jest a po drugie myśle że jeszcze długo pojeździ zanim się rozsypie, taka mam przynajmniej nadzieje. Ale ogólnie to dobry pomysł z tym kończeniem wątków bo nie każdy pisze w jaki sposób pozbył się problemu.Poza tym temat nie umarł bo jak widać co jakiś czas wraca tak jak i inne tematy
-
2.0 M50 położenie przepustnicy??
śrubka jest po to aby regulować domykanie przepustnicy bo przecież ona się wyciera i jest bardziej do wkręcania niż wykręcania. Dzwigienka przepustnicy musi sie lekko opierać o śróbkę aby przepustnica się nie klinowała w otworze może tak być przy raptownym puszczaniu gazu, poza tym przepustnica by szybko rozkalibrowała otwór. Trzeba ustawić tak aby nie ucierała a silnik pracował równo na "oko" da sie to zrobić bez problemu, ewentualnie po takiej regulacji można sprawdzić czy TPS wskazuje 0V czyli przpustnica zamknięta
-
Mam 22 l w zbiorniku a silnik nie dostaje paliwa. Help!
aby sprawdzić czy to napewno to, nie musisz spuszczać paliwa bo nakrętka jest od góry, przed odkręceniem oczyść dokładnie odkużaczem wnęke przy nakrętce bo lubi się tam zbierać kurz i piasek. P.S. Co do tych lamp to totalna porażka cenowa i niech Ci ktoś wiedzie na parkingu (odpukać) w taką lampe i jestes wyleczony, ciekawe czy ubezpieczyciel uznaje tekie przeróbki
-
Mam 22 l w zbiorniku a silnik nie dostaje paliwa. Help!
:duh: już znalazłem nie szukałem sorki :modlitwa: , a czy można takie cudo kupić troszkę taniej bo 322 euro to troszkę kosztują http://www.dragon.istore.pl/sklep,405,10104699,74021644152618,03,,pl-eur,66033,0.html P.S. jak dobrze rozumiem w skład kompletu wchodzą obydwie lampy + kierunkowskaz??
-
Mam 22 l w zbiorniku a silnik nie dostaje paliwa. Help!
Ja tak z innej beczki, jak wyglądaja "IN- PRO" ANGEL EYES do e34 może mi ktoś jakiś link zapodać żebym se lukną :?: Dzięki
-
Mam 22 l w zbiorniku a silnik nie dostaje paliwa. Help!
waldek500 ma 99.99% racji, też mi to po głowie chodziło napewno buja się gdzieś w połowie wysokości baku jeśli chcesz się upewnić że to to podlewaruj samochód z minimalnym stanem paliwa żeby chodził z tej strony gdzie jest smok i jeśli zgaśnie to sprawa oczywista. Jeszcze myślałem o uszkodzonym czujniku bezwładnościowym ale to napewno nie to bo działo by się losowo
-
Alternatywa dla paliwa czyli CNG.
Nie wiem czy to przejęzyczenie, 10 m3/100km to strasznie dużo (10tyś litrów, jeśli się nie myle). Tak z ciekawości zapytam ile waży w takim razie 1m3 CNG? Myśle że tu chodzi o 10m3 gazu rozprężonego
-
TEST KOMPUTERA
U mnie wychylają się do końca bardzo mi sie to podoba :D
-
korozja?? czy to mozliwe?
no właśnie to czemu mi rdzewieje rant tylnej klapy? reszta jest ok a tylna kalba w burchlach, ale słyszałem że to normalka w tym modelu. Napewno nie bita
-
korozja?? czy to mozliwe?
No właśnie czy nadwozia BMW są ocynkowane - nurtuje mnie ten temat, było troche pytań na forum ale nikt jednoznacznie nie odpowiedział czy e 30, 32, 34, 36 maja ocynk :?:
-
korozja?? czy to mozliwe?
Moim zdaniem problem jest w tym że niemcy nie zabezpieczaja samochodów a po 7-8 latach powinno się to robić dla naszych warónków drogowych głównie chodzi o sól. Takie niezabezbieczone auto pojeździ sezon po soli i zaczynaja wyłazić burchle