Treść opublikowana przez eryk1806
-
316i. Duże spalanie i wachlowanie obrotów.
Zamiast wydawac bez sensu pieniadze na robienie metoda prob i bledow mogles jechac na kompa. Obroty z reguly faluja przez niesprawnosc jakiegos czujnika a jak do tego duzo pali to przeplywka badz sonda lambda. Po odlaczeniu przeplywki powinna chodzic rowno ale zapali sie check na zegarach, a przynajmniej powinien sie zapalic
-
[E36] Dyferencjały - przełożenia
przy 1.8 takie obroty to norma
-
BMW e36 nie chodzi na benzynie, tylko na gazie
sprobuj wtryski wyczyscic
-
Kontrolka airbag pomimo fabrycznego braku poduszek
Dokladnie tak jak mowi kolega wyzej, jak poducha byla to bedzie i wtyczka po zdjeciu kierownicy, watpie zeby komus sie chcialo wywalac te kable jak nawet nie chcialo sie zegarow wyjac zeby wyjac zarowke z kontrolki. Czujniki to takie male pomaranczowe kostki pod maska przy kielichach po jednej i drugiej stronie samochodu
-
Kontrolka airbag pomimo fabrycznego braku poduszek
Kierownica kazda- kwestia tego czy masz przykrecana nakretka czy sruba, jaka masz taka musisz szukac. Mozliwe ze samo podlaczenie i wykasowanie bledow wystarczy, ale moga byc czujniki pod maska do wymiany albo czujnik obciazenia pod fotelem
-
Problem dymienie na biało;elektryka gasnie+FILM
mozliwe ze przeplywomierz jak nie trzyma obrotow albo czujnik polozenia przepusticy
-
BMW e36 nie chodzi na benzynie, tylko na gazie
pompka moze dziala ale sprawdzales jakie daje cisnienie? na 90% pompka sie zajechala i nie daje odpowiedniego cisnienia
-
problem z silnikiem 1,8 m 43
Walnieta przeplywka albo jakas nieszczelnosc w dolocie
-
[320i VANOS] Rozrząd.
Jak jezdzisz na mineralnym oleju to bardzo mozliwe ze sie wyciagnal
-
[E36] Dyferencjały - przełożenia
jak najkrotszy, bez wymiany walu i polosi od 1.6
-
[E36] 320i jaki wydech wybrac?
Ja osobiscie polecam firmy WM Sport, nie jest drogi dwie rurki tez ma, za glosny nie jest, a ladny bas ma
-
rozrusznik e36 M43 jak wymienić ?
Dkladnie opusc troche skrzynie i musisz od dolu wymacac srube i dluga przedluzka
-
rozrusznik ?e36
Nie torx tylko odwrotnosc torxa(nasadka na gwiazdke). Niby duzo roboty nie ma dwie srubki odkrecic ale trzeba to zrobic od spodu skrzyni bo od gory nie ma dojscia i cezko jest go wyjac bo malo miejsca, warsztat chyba nie wezmie duzo za takie cos, ale jak masz kanal to nie bedziesz mial problemu i warto by bylo samemu zrobic
-
318i m40 nie wkreca sie do odciecia
Problem rozwiazany. Okazalo sie ze jest walnieta przeplywka
-
Kontrolka oleju 325 TDS
Nie koniecznie by swiecila caly czas. Skoro silnik jest zimny to olej jest gesty. A jak jest gesty to wiadomo ze pompka bedzie wieksze cisnienie wytwarzac
-
[E36] Problem z ciepłym nawiewem Compact 1.6 lpg
W bmw z nawiewu na twarz nie poleci cieple powietrze zeby nie usypiac kierowcy, tylko na nogi i szybe
-
Ucieka woda
Jak juz tak mocno leci to raczej nic sie z tym nie zrobi, kup jakas uzywke tanio mozna wyrwac
-
Problem przy hamowaniu
Kolego wejdz sobie na czescidobmw.pl tam za tarcze na przod zmiescisz sie w 400zl (same tarcze) ATE power disc
-
Proszę o pomoc przy zakupie:)
2,5 nie pali az tak duzo, 2x vanos w 2.5 to wersja 170km, bardzo dobry silnik, ale ja bym proponowal 2.5 w wersji 192km na pojedynczym vanosie, lepsze osiagi ;) no i to m50 czyli silnik ''idioto odporny'', bardzo trawala jednostka troszke wieksze spalanie jak 2.0 a osiagow nie ma co porownywac. Przede wszystkim to jaka kwote chcesz przeznaczyc na zakup? Bo najlepszy by byl silnik 2.8 kompromis miedzy osiagami a spalaniem ale z tymi silnikami juz troche drozsze sa
-
swap z m40b18 na m50b25 koszty
W vinie mam zakodowane ''m podwozie sportowe'' no i rzeczywiscie jest sztywna i nizsza niz normalne e36 ale czy to m-tech czy od m3 to nie wiem w sumie dokladnie, ale jak by bylo m-tech to chyba by pisalo ze m-tech
- Sprzęgło e 36 318i
-
swap z m40b18 na m50b25 koszty
Z tego co wiem zawiecha i hamulce zostaja, hamulce dopoki sie nie skoncza podobno dadza rade a skoro mam od m3 to tam trzyma sporo ciezszy silnik niz 2.5. No i czesc kosztow tez sie wraca bo sprzedaje swoje czesci
-
Slaba moc, wieksze spalanie, dlawienie sie, kopcenie..
I jak? Jest dobrze?
-
swap z m40b18 na m50b25 koszty
Dzieki kolego ;) O zawieche sie nie martwie bo mam od m3 takze powinna utrzymac ;p
-
nie grzeje w samochodzie
Albo ktos wlal srodek do uszczelniania chlodnic. Co prawda w wiekszosci przypadkow uszczelniaja chlodnice ale lubia tez zapychac nagrzewnice