Treść opublikowana przez kubaj123
-
Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+
Tarcze można zakładać i tak i tak. jeden sposób ma zalety i drugi ma zalety. Ogólnie lepszy sposób zakładania jest ten co Ty masz i tak większośc producentów kładzie. U mnie w M6 Competition jest tak samo.
-
Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?
To co mówiłem wcześniej tyczy się jednego jak i drugiego.
-
Radio Professional USB - doposażenie USB
Musisz ściągnąć profile do NCS, wpisz sobie w Google profile ncs mlodzik1 i na chomiku będziesz mieć. Druga sprawa nie zmieniaj daty produkcji ani w FRM ani w CAS bo możesz mocno napsuć. Koniecznie wróć do poprzedniej daty produkcji. Jedyne co masz zrobić to: dodać nowe VO do FRM I CAS zapisując to funkcja fa_write. Następnie wybierasz moduł RAD2 i kodujemy go funkcją SG. Możesz wybrać pojedynczy moduł, nie musisz kodować całego auta tak jak to mówisz.Do obu czynności wybierasz profil expertmous. Jak dodasz nowe profile to będziesz wiedział o czym mówię. Jak nie ruszy na jednym profilu to spróbuj na drugim który będzie w paczce. Twój problem pierwszy to bez sensu zmiana produkcji a drugi to to, że nie możesz się dostać do RAD2 poprzez zły profil. Zmień profil użyj SGcodiren i VO przypisze się do radia.
-
Radio Professional USB - doposażenie USB
Haha takiej oferty jeszcze nigdy nikt mnie nie przedstawił :D powiedz mi dokładnie gdzie zmieniałeś te datę produkcji? W którym module? Jeżeli dodałeś VO do modułu FRM i CAS to wystarczy funkcja SG przekodować radio i wszystko powinno ruszyć. Pamiętaj aby użyć odpowiedniego profilu.
-
E90, doposażenie w sensor deszczu.
Zrobisz w 100% a co do domyślnej aktywacji myśle, że może być coś takiego ale trzeba by poszukać w plikach - pewien nie jestem
-
E90, doposażenie w sensor deszczu.
Można zmienić jego czułośc. Użyj NCS Dummy i będziesz miał wszystko dane na tacy
-
Zmiana na M-pakiet e90... przerabial już to ktoś?
Pasować nadkola będą bez problemu, wyglądać będzie ok. Ale wloty na tarcze powietrza już nie będą wyglądać ok, pasować będą ale będzie widoczna szpara jak ktoś spojrzy w kratkę z przodu zderzaka.
-
Wtyczka podświetlania klamek tył - czy jest?
Własnie nie ma rozróżnienia i po tym domyślam się, że już jest wiązka ale co mnie zastanawia. W przypadku wersji z głośnikami L7 musi być dodatkowy kabel pod głośnik którego nie ma na 100% a nie ma rozróżnienia od wersji z systemem audio, no chyba, że BMW system audio liczy jako osobną wiżakę a nie jako wiązkę drzwi.
-
Wtyczka podświetlania klamek tył - czy jest?
Cześc zastanawiam się czy w każdym E90 czy np e84 LCI jest wtyczka w wiązce drzwi jeżeli chodzi o podświetlanie klamek. Próbowałem znaleźć to łopatologicznie i wygląda na to że jest. Wytłumacze o co mi chodzi. Wiem, że kabla nie ma (raczej) od FRM do Drzwi, ale z tego co się dowiedziałem (chyba) zawsze jest od drzwi do klamki już poprowadzona. Niestety nie mam auta bez podświetlenia żeby sprawdzić czy są, u mnie już jest to od nowości i próbuję się teraz dowiedzieć czy jak auto było bez podświetlenia klamek czy jest wiązka Drzwi>Klamka. FRM>Drzwi wiem, że na 99% nie ma. Wie ktoś z was coś na ten temat?
-
Radio Professional USB - doposażenie USB
Te trzaski to na ogół jest jest źle zakodowane radio. Gdzie te date zmieniłeś? w radiu się nie zmienia daty produkcji, nie da się i niczemu to nie służy ponieważ VO idzie z FRM i CAS. Masz źle zakodowane radio na 99%. Jak będziesz w łodzi podjedź a Ci to ogarne. Jeżeli nie czujesz się na siłach z kodowaniem to nie próbuj bo zmieniając bez sensu daty produkcji w modułach możesz sobie narobić więcej szkód niż pożytku
-
Jak otworzyć bagażnik gdy silnik pracuje. Rozłożenie tylnej
Ad.2 musisz mieć system załadunku żeby móc rozłożyć tylna kanapę. Jeżeli nie masz w bagażniku klamek do składania to nie masz takiej możliwości czyli nie masz systemu załadunku.
-
Przegrzewanie sie skrzyni/sprzegła bmw e90 330i 2005
Jest taka możliwość, że od złego oleju Ci się przegrzewa. Producent projektując skrzynie założył pewne normy których trzeba się trzymać a zmiana oleju na inny na bank nie wpływa dobrze. Jeżeli nie masz pewności, że został zalany dobry olej to kup oryginalny ZF, to nie kosztuje tyle co auto żeby oszczędzać każdy grosz a później mówić, że się skrzynia sypie. Jeżeli masz pewność, że dobry to sprawdź czujnik temperatury
-
Różne typy uszczelek karoseryjnych w jednym aucie!!!!!
Ja znalazłem jeszcze jeden lepszy sposób i trwały na wieki: Wystarczy wyregulować zamki aby drzwi lepiej się dociągały przy zamykaniu. Tak jak u mnie uszczelki trzeszczały jak w starym autobusie tak zamki dociągnąłem bardziej do karoserii i jak ręką odjął.
-
E90 320D Problem z temp. silnika
maniek nie spamuj kilku tematów na raz tylko pisz w jednym bo siejesz zament na forum. Jeżeli spada Ci poniżej 80 to wymień egr jeżeli masz 85+ to jest wszystko ok.
-
Łódzkie
A co dokładnie zamierzasz zmienić? Napisz mi PW
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Wszystko masz ok
-
Czy można przeskalować prędkościomierz?
Raczej nie ma takiej możliwości. Prędkościomierz jak i obrotomierz jest skalowany w fabryce a jak się go rozskaluje to jest więcej problemu. Najprawdopodobniej kupiłeś tarcze nie od swojego zegara ponieważ były chyba 4 czy 5 różnych skali prędkości w E9x
-
E90 320d@Alpina D3 Monaco Blau M-pakiet lci 1-wł.
Oo to rzeczywiście też jest jakaś opcja. Musze popatrzeć jak to ugryźć od innej strony jeżeli nie znajde takiego lusterka. U mnie też jest ten problem, że nie mam tego dolnego panelu.
-
E90 320d@Alpina D3 Monaco Blau M-pakiet lci 1-wł.
haha dla tego własnie nie chciałem się go pozbywać. Auto na chwile obecną ma 313tyś km i sprawuje się genialnie. Nie psuje się, nic mu nie dolega a co wakacje jeszcze zrobi trase przez pół europy 3-4tyś km. Myślałem, nad zmianą ale też nie wiem na co. Czwórka to koszt minimum 100tyś a F10 w 2.0d nie chce ze względu na rozrząd. Jak już to bym celował w 3.0 jak mam w GT ale to już koszt ogromny w porównaniu do aktualnej wartości auta. Dla tego teraz też doposażam w jakieś pierdoły które nie są drogie a troche polepsza samą satysfakcję z użytkowania. Myślę nad kolejnymi dwiema rzeczami w doposażenie a jedna to by była składana kanapa, znajomy ma kanape za 70zł składną plus dokupiłym zamki, pare spinek i myśle, że w 150zł bym się zamknął ze wszystkim a że i tak w lipcu będę prać całe wnętrze to bym miał dwie pieczenie na jednym ogniu. Druga rzecz to szukam lusterka z wbudowanym pilotem - ciężko ję znaleźć ale mocno by mi się przydało. Najtańsze jakie znalazłem było od E60 za 150zł ale nie spieszy mi się więc czekam na okazje. Auto za rok moze dwa przejdzie w posiadanie mojej siotry także nadal będzie w rodzinie można powiedzieć w jednych rękach. Amortyzatory wahacze tuleje są nowe, układ hamulcpwy cały nowy, to nie ma nawet co tam wymieniać :D Zanim go ode mnie przejmie chyba wymienię profilaktycznie sprzęgło, żeby kobieta miała świeże i to by było na tyle. Aaa i zapomniałem musze w końcu poszukać spoilera carbonowego na tylną klapę. Gdzieś jest ale go zgubiłem :D A tak z ciekawości, myślicie, że ile moje E90 jest warte? Wiem, że sprzedaż na wolnym rynku jest nie realna ze względu na przebieg i na to jak cebula patrzy na wszystko ale mam wielu znajomych z E90 czy E84 czy E60 z podobnych lat i przebiegi mają 130-170tyś gdzie wnętrzach w ich autach wyglądają jakby miały po 3mln kilometrów w porównaniu do mojego. Jakbym cofnął przebieg do jakis 90tyś to 99% z was by w niego uwierzyło :D U mnie nic nie odpada, nic nie jest podarte, nic nie jest zepsute wewnątrz. A tam? dramat :D Myśle sam, że swoje E90 bym wycenił na 35tyś - tak, wiem, że tego się za tyle nie sprzeda z tym przebiegiem ale biorąc wartośc auta a nie dopasowanie się do rynku to chyba tyle bym zawołał.
-
E90 320d@Alpina D3 Monaco Blau M-pakiet lci 1-wł.
Fakt roboty było od groma. Robiłem cały jeden dzień z przerwami oraz pół następnego. Nie spieszyłem się z niczym a efekt super i polecam każdemu PDC :D
-
E90 320d@Alpina D3 Monaco Blau M-pakiet lci 1-wł.
Update'u co do zastąpienia sylikonu wokół splitterów jeszcze nie ma. Narazie się tym nie zajmowałem. Ale jest inny update, zobaczcie sami: http://i64.tinypic.com/11mdwus.jpg http://i64.tinypic.com/k0plhu.jpg http://i68.tinypic.com/219s58z.jpg A co to takiego? Jest to zestaw doposażenia w PDC Tył oraz Fog Lights z przodu. Wszystko oparte o oryginalne schematy BMW wraz z nowymi wiązkami wtyczkami pinami itp. Wszystko podłączone tak jak fabryka chciała z czego jestem bardzo zadowolony i co sam robiłem. Ogólnie wszystko wyszło mnie jakieś grosze. Moduł PDC z 40zł. Wiązka nowa przód i środek jakieś 100zł więc zostało tylko wszystko położyć i zakodować. Nie wiem czemu moje auto mimo, że zamawialiśmy je w ASO z xenonem i pakietem oświetlenia nie miało w standardzie świateł przeciwmgielnych z przodu. Nie wiem zupełnie. Najwidoczniej taki jest minus zamawiania auta przedpremierowo, że za każdy detal trzeba zapłacić. Dodatkowo wjechał nowy podłokiednik od modelu LCI z poprawionym lakierem który już nie odpada jak głupi. Wszystko podłaczone działa mega super. Wraz z doposażaniem świateł przeciwmgielnych zamontowałem przełącznik świateł chromowany od LCI. http://i64.tinypic.com/30tg9qe.jpg
-
Jak wyjąć pin wtyczki przeciwmgielnych mpakiet
Wkurwi**m się mocno i po 4h pitolenia po prostu wykur**łem wtyczke w kosmos bo już dość miałem "mysli technicznej" Hansa i spółki z BMW. W poniedziałek jadę kupić nową wtyczkę i piny a moim zdaniem ten wielki szrot jest jednorazowago użytku.
-
Jak wyjąć pin wtyczki przeciwmgielnych mpakiet
Jak w temacie, męczę się już kilka godzin i nie mogę sobie poradzić z wyjęciem pinów z wtyczek do przeciwmgielnych z mpakietu przód. Próbuje dłubie i nic. Ma ktoś z was jakieś wskazówki czym to zrobić lub jak?
-
Wymiana FRM na FRM2
Instrukcje kodowania FRM były nie raz poruszane na forum wystarczy poszukać w różnych wątkach gdzie nawet ja opisywałem co i jak trzeba robić. Zmiana daty produkcji to koniecznośc przy zmianie FRM z 1 na 2.
-
Wymiana uszkodzonego radia professional alpine w e87
Byłym miliony wersji radia jak i wyposażenia. Modułów bluetooth także było kilka. To, że radio ma BT nie oznacza, że akurat będzie wszystko działać. Musisz wszystko zakodować i wtedy powinno ruszyć. Wrzuć zdjęcie górnej nalepki Twojego radia i 7 ostatnich znaków numeru VIN. Masz jeszcze to stare uszkodzone radio? Albo napisz do mnie na PW i się może dogadamy jakoś.