Treść opublikowana przez kubaj123
-
Termostat bmw e91 2005r. Jaka firma? Jak zdiagnozować?
Właśnie kupowałem na Allegro. Wpisałem w wyszukiwarkę termostat behr i sortowanie po cenie od najniższej. Główny ma już 4 lata a EGR padł po 2-3 latach.
-
Termostat bmw e91 2005r. Jaka firma? Jak zdiagnozować?
Jack ale Behr robi oryginalne wiec dostaniesz to samo za polowe mniej gdzie nawet logo BMW było na moim „zamienniku” nie do końca zeszlifowaniu. Mnie behr wytrzymał już 4 lata i działa do tej pory. Oryginalny ma logo behr.
-
RADIO PROFESSIONAL
Jeśli trafisz na dobre wyposażenie to teoretycznie nie ale często trzeba.
-
Jaki silnik do e90?
Według twojego rozumowania co dziennie rano po dłuższym postoju jak zleci olej na dno miski, trzeba wymienić na nowy. A najlepiej żeby pracował 24/7 żeby nie zleciał na samo dno
-
E91 doposażenie w tempomat ??
To logiczne że sedan nie ma tylnej wycieraczki i skoro masz kombi to musisz mieć od kombi.
-
Jaki silnik do E90
To już lepiej V12 od e34 hartge :D
-
Podwozie służbowe a koronka ABS
Sama budowa czujnika wydaje mi się, że będzie taka sama. Sprawdziłem nr części i niby występuje tylko w 4 garowych i od 6 garowych nie pasuje. Może to był problem u KKX właśnie, że czujniki były od 6 cylindrów
-
Podwozie służbowe a koronka ABS
Ok to zamawiam druga polos. Na szybko złoże i dam znać co z tego wyszło. Jeśli nie pójdzie to będę się bawić w dsc
-
Podwozie służbowe a koronka ABS
Fakt Lci ma inne zwrotnice i piasty natomiast łożyska maja te same. Tez myslalem nad zmiana na LCI ale znowu bym musiał półosie metoda prób i błędów dopasować. Póki co liczę że się uda a nawet jeśli nie to pompy dsc są po 50-100zl w moich okolicach wiec na bank coś wybiorę. A co ciekawe przednia oś po VIN u mnie wychodzi tylko jeden typ czujnika ABS niezależnie od wyposażenia. A co do samych piast. Warto brać ten optimal za 80zl niż fag za 250? W sumie to tylko Piasta a łożysko i tak daje fag.
-
Podwozie służbowe a koronka ABS
Jesteś pewien? Z tego co teraz się dowiedziałem to E91 320d M47n2 przedlift miały w serii większe półosie (każdy kombi 4 gary takie miał) i właśnie odczyt abs po łożysku niż półosi. Sprawdziłem numery pomp i sterowników wyglądają na identyczne. Półośki jak i zwrotnice wziąłem dokładnie od E91 2006r. Pod moim VIN wyskakują dwie opcje czujników jeden po półośce a drugi po łożysku s102. Sama budowa czujnika ABS opiera się na magnesie czyli + i - Wydaje mi się, że kodując S102 różnice w średnicach pierścieni będą zniwelowane, o ile wgl pierścienie po łożysku a po półośce mają różną średnicę, sprawdzę.
-
Podwozie służbowe a koronka ABS
Już ogarnąłem, Czujnik ABS jest wbudowany w łożysko które i tak będę wymieniał. Każdy poleca FAG więc wrzuce FAG ale musze też raczej zmienić piasty bo ktoś łupał młotem nowe zwrotnice na tył. Pytanie FAG kosztuje nowy 250zł za samą piastę natomiast jest takie coś jak Optimal za 80zł więc różnica w cenie ogromna a skoro to tylko piasta bez łożyska czy jest sens żeby kłaść piastę FAG? Na łożysku nie cebule bo są i tak tanie.
-
Wymiana pompy wtryskowej
Zrób próbę olejowa to dowiesz się czy to zawór czy pierścienie
-
Rzucanie silnikiem przy odpalaniu poniżej 5 stopni m
To że diesle nie lubi zimnego paliwa i jak masz -15 stopni bez świec i jeszcze bez podgrzewacza to 100% nie odpalisz. Zmrożone paliwo jest jak glut i ciężko to rozpylić
-
Wymiana pompy wtryskowej
Serio plaga, przez ostatnie pol roku raz na miesiąc czy częściej pojawia się M47 bez kompresji. Jaki masz przebieg bo u mnie przy 300-310tys padł. Cały słupek 1000zl z gwarancja 30 dni. W remont mi powiedzieli 5.5-6tys
-
640xd F13 Spacegrau - Letni setup M5 343M 20cali
zawsze mnei zastanawiało jak jest z praktycznością takiej platformy, czy nie jest ona wkurw*. Np. musisz gdzies rano pojechać na szybko coś załatwić a pod autem stoi auto. Czyli musisz pierw wyjechać jednym, wyjechać drugim, wprowadzić pierwsze, odjechać :D
-
BMW E91 2.0D M47N2 białe swiece
świece normalne są to tylko się grzeje w końcu diesel nie potrzebuje iskry do zapalenia mieszanki. Najpierw sprawdź kompresję i później patrz dalej niż od razu wszystko wymieniać. Ostatnio coś jest plaga M47 z przedmuchami i połykającymi olej litrami
-
Puste dźwięki na nierównościach
Standard w E90 z przodu, aktualnie też mam do zmiany :D
-
Podwozie służbowe a koronka ABS
Przejrzałem i u mnie półosie kiedyś już wyjmowałam i wyszły na luzie a na zdjęciach widzę że masz ręczny 185mm. 160mm jest na równo z miastą a 185mm bardzo mocno wystaje
-
Podwozie służbowe a koronka ABS
Troche sam sobie odpowiedziałem, trochę nie. Czujnik ABS dla pojazdu służbowego, 25d 123d itd jest dużo dłuższy i wyglada jak taki patyk trochę. Czy to by potwierdzało to, że nie ma koronki tylko jest wbudowane w półoś?
-
Podwozie służbowe a koronka ABS
Cześć, Zmieniam u siebie w E90 półosie jak i zwrotnice/mocowanie koła tył na wersje dla pojazdu służbowego - powód prosty. Mam hamulce od 35i a od 5 lat nie mam przez to ręcznego. Muszę zmienić półoś i zwrotnice ale nie w tym konkretnie rzecz... Trochę zagadka dla mnie: Seryjnie M47 koronkę abs ma nabijaną na półoś. Super ale półosie zmieniam wiec kupiłem jedna 7533448 która według etk jest zamienna z 7561783 czyli tą która jest od pojazdu służbowego czyli ma od strony dyfra takie samo mocowanie a od strony zwrotnicy większe na śrubę 27mm. No i teraz zaczyna się problem bo te większe półosie nie maja żadnych koronek od abs a abs przecież musi być. Czy ktoś wie o co tutaj chodzi? Czy koronka jest „wbudowana” w półoś? Wszystkie które przeglądałem na Allegro nie maja tych koronek. Półoś wychodziła seryjnie w 123d, 325d m57 automat i paru jeszcze innych.
-
Rzucanie silnikiem przy odpalaniu poniżej 5 stopni m
Podgrzewacz koniecznie
-
Radio BMW profesional nie działa bluetooth
Mówimy o radiu, nie o nawigacji. Wbudowany w radio był dopiero od 2010r
-
Radio BMW profesional nie działa bluetooth
Radio z 500, wiazka z 150, mikrofon z 50 no i kodowanie i montaż. Na ogół przy BT były USB od razu to jakieś + 300-400 w częściach w tym nowa wiazka z ASO
-
Radio BMW profesional nie działa bluetooth
Od 2010 były
-
Ogrzewanie BMW e90 320d 2005
A tez często pada klapa mieszacza powietrza czy jakoś tak to się nazywa. Ją tez możesz sprawdzić