Treść opublikowana przez chris99
-
chip tuning - wykres
Może lepiej niech zarząd wypowie się na temat: dlaczego post został wykasowany. Zastanawia mnie, czy zarząd jest tak czujny, czy jednak konkurencja :?:
-
chip tuning - wykres
Z tego co pamiętam to w N47 143KM i 177KM pompa CR jest taka sama, choć ciśnienie wtrysku jest inne. Wtryskiwacze są oczywiście inne: elektromagnetyczne vs piezoelektryczne, turbiny również inne.
-
chip tuning - wykres
Ten N47 z F30 ma dużo większy potencjał niż ten starszy z E87/E90 143KM/300Nm. Jakie wartości wychodzą zazwyczaj z tego starszego N47 143KM?
-
Problem z czujnikiem hamulcy tył i przód BMW E91
Zewrzeć dwa kabelki czujnika razem. Zamknąć drzwi i próbować kasować z poziomu licznika. U mnie poszło, w I-drive oraz na liczniku nie wywala błędu, ale w Inpie jest.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Może masz już wersję silnika C, i stąd nie kwalifikuje się do wymiany?
-
Co zrobić/sprawdzić po 100000km w M3 E92?
Rzeczywiście wygląda to niepokojąco :( Trzeba być w temacie i na bieżąco, aby zapobiegać skutkom takiego zużycia. W jakim stanie jest wał, są ślady przytarć? (Ja kupiłem N47 z przytartymi panewkami, ale nawet nie próbowałem remontować tylko przyszedł drugi silnik).
-
e90 n47 320d- problem
Musisz poszukać w swojej okolicy kogoś chociażby z INPą i wstępnie sprawdzić błędy. Mógłbyś też np odłączyć do testów przepływomierz - ale lepiej wcześniej przeskanować błędy aby nie mieć później dylematu - czy ten błąd już był czy powstał po odpięciu wtyczki. Napisz skąd jesteś i może ktoś z forum się znajdzie w okolicy. Przyczyn może być wiele: przepływomierz, układ paliwowy, turbina i jej sterowanie, nieszczelność w dolocie, któryś z czujników...
-
118 d 143 km realna moc w serii
Jakieś konkrety, dlaczego można popsuć Power Boxem? Jak by nie patrzeć: chip tuningiem też można popsuć. Chyba wszystko zależy: Jaki Power Box i jaki Chip tuning.
-
e90 330d - plama ropy po zatankowaniu do pełna
Z tego co pamiętam, to występuje on w raczej w dieslach 3.0d, 2.0d, ale w benzynach jest też taki odpowietrznik, więc i tam jest możliwa podobna awaria. Rurka odpowietrzająca jest plastikowa (taka trochę harmonijka) i przeciera się o karoserię. Mogli tam zastosować zbrojony wąż ropo-odporny (niektórzy taki zakładają przy naprawie wycieku) i było by bezproblemowo. Ja akurat założyłem nowy oryginał (bo wymieniałem u znajomego daleko od domu) i nie miałem czasu po demontażu na szukanie odpowiedniego gumowego przewodu. Gdybym miał czas, to na pewno kupił bym taki gumowy przewód i naprawa zamknęła by się materiałowo może w kilkunastu złotych, a nie jak obecnie w jakiś 200zł (nie licząc ewentualnej robocizny) http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/16_0595-zbiornik-paliwaelementy-dod/i48825#part16 NR 16.
-
[e87]Błędy, problemy, brak mocy , modyfikacje.
Ratuj DPFa / katalizator i nie truj innych i siebie. Sprawdzałeś stan tych klapek, że od razu chcesz je wywalać? Świec i sterownika pewnie też nie sprawdziłeś i kupujesz trochę w ciemno. Może świece są sprawne i gdyby tak było, to nie bądź nadgorliwy - te świece lubią się ukręcać.
-
[e87]Błędy, problemy, brak mocy , modyfikacje.
Co do klapek, to ja u siebie w 3.0d nie usuwałem. Kontroluję ich stan co 1-1,5 roku. Te kolektory mają już wzmocnione, poprawione klapki (np w porównaniu z E46 320d 150km czy starszych E60 218km bez dpf), ale ryzyko urwania zawsze istnieje, z tym że kilka razy mniejsze. Gdy nie mają wyraźnych luzów, to ja bym ich nie ruszał - ale to twój wybór. Ja wolał bym założyć nowy kolektor.
-
[e87]Błędy, problemy, brak mocy , modyfikacje.
Zacznij od sprawdzenia temperatury w ukrytym menu, jeśli masz M47 to jest duże prawdopodobieństwo że termostaty już nie trzymają temperatury. Odpowiednia temp jest niezbędna do rozpoczęcia procesu wypalania. Jeśli temperatura ok, czyli 88-92'C to możesz spróbować wypalić dpf. Jest to możliwe pomimo błędów filtra ale trzeba cały czas kasować błąd w czasie jazdy (oczywiście nie po mieście).
-
[e87]Błędy, problemy, brak mocy , modyfikacje.
Hi Co do 4587 Kraftstofffilter , to przeczytaj ten temat: viewtopic.php?f=73&t=167346 Może podgrzewacz przed filtrem paliwa szwankuje. 480a, 481a Partikelfiltersystem,,,oraz "Od niedawna świeci mi się kontrolka dpf ,żółta, do połowy przekreślona i zakropkowana" - z tym może być trochę trudniej. Pewnie zatkany filtr DPF i przez to są problemy z mocą. Trzeba zacząć od sprawdzenia przyczyny zapchania filtra: termostat, przepustnica, styl jazdy, stan wtryskiwaczy...Później próba wymuszonego wypalania. ( nie wycinaj filtra, tylko próbuj go ratować). Te błędy: 4212 Gluehkerze Zylinder 1 , Ansteuerung 4222 Gluehkerze Zylinder 2 , Ansteuerung 4232 Gluehkerze Zylinder 3 , Ansteuerung 4242 Gluehkerze Zylinder 4 , Ansteuerung to najprawdopodobniej zepsuty sterownik świec żarowych, ewentualnie spalone wszystkie świece żarowe ale stawiam na to pierwsze. Sterownik można naprawić u forumowicza ROGER-Nysa, ale zacznij od sprawdzenia świec. Najpoważniejszy błąd, to ten związany z DPF i od tego trzeba zacząć. Jeśli traci moc, to nie jeździł bym do czasu usunięcia usterki. Jaki przebieg?
-
118 d 143 km realna moc w serii
W E81 118d 143KM, silnik z 04.2009 z ok 100 tys przebiegu, mam założone takie cudo :wink: http://www.ebay.pl/itm/Tuningkit-Classic-BMW-1er-E87-118d-105kW-143PS-Power-Box-/261514577777?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3ce37bc771 Przyrost w porównaniu do serii jest zauważalny, tylko jakiego realnego przyrostu się spodziewać :?: W ten deklarowany przez firmę raczej nie wierzę :norty:
-
E92 330d - prośba o rady
Trudno powiedzieć co najważniejsze, ale ja zaczął bym od sprawdzenia termostatów i ewentualnej ich wymiany (raczej tylko serwisowe). Olej w silniku - wiadomo. Norma LL04 i wymiana raczej co 15 tyś km (max 2 lata) a nie jak wg komputera co 34 tys km. Ja zalewam Shell ETC 5w30 (niedrogi i spełnia moje oczekiwania). Rolki i pasek też wymieniałem (ale ten elastyczny ciągle oryginalny). Wymieniłem szczotki w dodatkowej pompce wody, świece żarowe oraz ich sterownik. Płyn w wspomaganiu i w chłodnicy. Egr jest za przepustnicą a przed kolektorem ssącym. Nie licz że będzie czysty. Są do tego preparaty, ale bez dłubania nagaru i tak się nie obędzie. Najlepiej wyczyścić to ultradźwiękowo (kolektor ssący też, ale nie każdy ma dostęp do myjki). Klapek nie usuwałem, za to trochę uszczelniłem wycieki z kolektora w okolicy klapek. Jak masz kasę to kup nowy kolektor i będziesz miał spokój na lata. Kontroluj stan klapek co 1-1,5 roku, w nowym kolektorze możesz zapomnieć na lekko 100 tyś km lub więcej. Jak ściągniesz kolektor ssący, to od razu powymieniaj wężyki podciśnieniowe.
-
e90 330d - plama ropy po zatankowaniu do pełna
Przetarcie jest około 5-10cm od wejścia odpowietrznika do zbiornika. Tankowanie do pierwszego odbicia nie rozwiązuje problemu z wyciekiem, ale np do 3/4 już tak. W mojej ocenie powinna być na to akcja serwisowa, ale niestety... Wymiana niestety nie jest szybka i prosta (przynajmniej za pierwszym razem).
-
e90 330d - plama ropy po zatankowaniu do pełna
Przerabiałem temat wycieku po tankowaniu do pełna, zaraz po zakupie E91. Rzeczywiście przetarty przewód odpowietrzający zbiornik paliwa. Wymiana nie łatwa - trzeba opuścić zbiornik paliwa.
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
...nie wspominając o 135i :wink:
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Gdy auto ci się podoba, to bierz. O rozrządzie pomyślisz za 100-150 tyś km. Wersje silnika C są bardziej odporne na zerwanie łańcuchów.
-
Proszę o pomoc. 2 razy wymieniana dwumasa. E90 318D
W DE na kursach dla mechaników uczą, aby przy wymianie dwumasy od razu założyć nowy rozrusznik (ewentualnie taki po kapitalnym przeglądzie). Ma to duży wpływ na żywotność dwumasy. Razem z nowa dwumasą powinno przyjść nowe sprzęgło. Przyjrzał bym się też w jakim stanie jest koło pasowe i napinacz, oraz poduszki pod silnikiem, choć pewnie te drgania pochodzą od zespołu skrzyni biegów.
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
Niedawno gdy szukałem serii 1, to również brałem pod uwagę zakup z silnikiem benzynowym 118i, ale te silniki nie są wcale takie całkiem bezproblemowe: problemy z katalizatorem/nox, cewki (najlepiej poszukaj o tym na forum). Wolałem wybrać diesla N47 w którym trzeba zadbać o rozrząd, bo poza tym silnik jest udany.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
W E91 z przodu mam Textary z Bmw a z tyłu Textary z normalnej dystrybucji, i nie mogę powiedzieć złego słowa. Nie jeżdżę ekstremalnie i w zupełności są wystarczające. Niedawno myślałem o zakupie klocków "Ceramic" niebrudzących felgi, ale po tych wszystkich raczej nieprzychylnych opiniach, chyba pozostanę przy Textarze. Kiedyś zastanawiałem się nad montażem Jurid White do E81, bo obecne ATE masakrycznie brudzą felgi. Może ktoś testował te Juridy White?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
U mnie akurat zaczęły bić prawie nowe przednie oryginalne tarcze - i tak praktycznie bez żadnego powodu. Auto stało ponad tydzień nie jeżdżone i po tym postoju zaczęło się bicie. Przetoczyłem u doświadczonego z tarczami tokarza, i służą dalej - było to 4.5 roku temu. Teraz na tylnej osi od 2 lat mam zestaw Textara - zero problemu.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Co do czujnika, to jeśli nie dotykał jeszcze tarczy podczas eksploatacji i się nie przytarł, to wymiana nie będzie konieczna. Ja ostatnio urwałem tylny w E91, zauważyłem to po drastycznym zmniejszeniu dystansu do wymiany klocków (a klocki były prawie wcale jeszcze nie zużyte), skasowałem wymianę ale zapalił się błąd (gdy kasowałem to nie wiedziałem jeszcze że mam urwany czujnik). Udało mi się skasować "wymianę klocków" z urwanym czujnikiem (zlutowałem kabelki i przyłożyłem do zacisku) - ale Inpa wykrywa błąd uszkodzonego czujnika - ale na zegarach i w I-Drive wszystko ok, i dystans do wymiany klocków też duży.
-
320d Ile pożyje? 500+ !
Wychodzi na to, że w silnikach "C" jest już znacząco lepiej z trwałością rozrządu, ale warto prześledzić długi wątek o rozrządach w wersjach silników N47: w "A" i "C". Myślę że częsta wymiana oleju też miała znaczący wpływ na trwałość rozrządu i ogólnie silnika. ...ale gdyby jednak łańcuch się zerwał (a często zrywają się nawet nie hałasujące), to jesteś ok 10 tyś zł w plecy, dużo szukania, załatwiania aby auto naprawić. Zobacz ile kosztują te silniki (naprawa nie zawsze jest opłacalna), a do tego i tak trzeba założyć nowy rozrząd, bo znów będzie loteria ze starym. Też miał bym dylemat czy wymieniać rozrząd przy takim przebiegu, ale jednak starał bym się go wymienić. Zawsze to atut przy odsprzedaży auta i większy spokój przy eksploatacji.