Treść opublikowana przez kulfon3
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
EGR to generalnie system recyrkulacji spalin,ale potocznie pisząc o EGR mówi się o zaworze. to miałem na myśli. możliwe,że to ja Ciebie nie zrozumiałem. tak czy inaczej,to co wyczyściłeś to przepustnica ;) :cool2:
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
no to niech służy bezawaryjnie :cool2: to co nazywasz tutaj EGR to jest przepustnica. egr ,razem z chłodniczką egr masz z przodu silnika po lewej stronie. na zdjęciu poniżej to to z napisem WAHLER:
-
330xd cypisek
jak się tak zapitala to i ciężarki odpadają ;)
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
Moim zdaniem twarde byłyby lepsze. Seryjny IC jest krótszy, więc w oryginale wchodzi w te zaczepy. Żeby przy większym IC wykorzystać to mocowanie musiałbym zmienić obudowę wiatraka na większą (z 335). Wtedy nie byłoby tej przerwy. Moim zdaniem nie jest to konieczne, bo IC i tak się trzyma na śrubach. Chyba że zmieniałbym wiatrak na większy, ale u mnie już seryjnie mam mocniejszy (ze względu na xdrive), więc nie ma sensu.
-
Intercooler wymiana BMW e90 320d 177km
No serio. Tak, z 335 ucinasz końcówkę która idzie w rurę do kolektora i spawasz w jej miejsce końcówkę z 320. Tak miałem zrobione. Wszystko podchodzi bez problemu. Napisałem jak uważam. Każdy robi w swoim aucie co chce.Nie ma się co irytować. Teraz to już w ogóle mam podłączenie plug and play, bo założyłem oryginalny IC z zestawu performance power kit (to samo co 335, ale fabrycznie zrobiony pod rury z 320d). Ciężko taki trafić w dobrej cenie, więc najlepiej przerobić samemu ten z 335. Zdjęcia poniżej. Widać też jak miałem ten z 335 pospawany. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=216265&start=780
-
Intercooler wymiana BMW e90 320d 177km
Dokładnie to właśnie w moim poście wyżej napisałem. Ja tam lubię mieć zrobione jak w oryginale. Sztukować kolanka, obejmy, zaciski, złączki to ja mogę przy instalacji zlewu w kuchni. ;)
-
Intercooler wymiana BMW e90 320d 177km
Możesz szukać taniej. Za 500 to sprzedałem właśnie swój przerobiony. Na pewno jest sens. Z tego co pamiętam to u mnie sam IC dał +15km/30nm.
-
[E92] 330d 2011- Podrasowany Dziadkowóz
piękny kolor i zacne mody! :cool2: żaden tam dziadkowóz ;)
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
dzięki! u Ciebie to norma,u mnie to czasem się zdarza ;) dzięki! zawsze przyjemnie montować nowe części ;)
-
Intercooler wymiana BMW e90 320d 177km
kup sobie IC z wersji 335d/i - wystarczy u spawacza plastiku przerobić wylot do rury kolektora albo poluj na taki jaki do siebie ostatnio kupiłem - z Performance Power Kit,który podchodzi p&p. będzie to wyglądać i żadnych problemów z podłączeniem. no i spokojnie na 250km starczy.
-
[E90] 335d LCI
Zazdro lusterek. Gdzie kupiłeś? Ori?
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
dzięki! ;) allergo. bo miałem okazję.
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
rower sprzedany. kolor słaby ;) podkładek nie polecam -przynajmniej tych ,które kupiłem - ta guma jest za miękka i niestety nie chroni dobrze podkładki... :nienie: jakoże klient na auto się nie znalazł,a ręce dalej świerzbią to zakupiłem nowy oryginalny intercooler z zestawu Performance Power Kit dedykowanego dla silników N47 2.0D serii 3. numer części: 17512162455 https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2162455-chlodnica-powietrza-doladowujacego jeżeli chodzi o wymiary to jest on identyczny z tym montowanym do 335d/i,ale podchodzi p&p w przeciwieństwie do 335d/i gdzie trzeba przerabiać końcówkę od strony kolektora,bo średnica rury jest inna. poniżej kilka zdjęć porównawczych Performance vs 335d/i (srebrny wydaje się większy na zdjęciach,ale w istocie są takie same): tutaj porównanie ori IC z wersji 320d z tym większym 335d/i: a tutaj już nowiótki IC na aucie:
-
335i e92, mock (404KM 590Nm TC-performance)
Pedały edelstahl nie mają znaczka M i są najlepsze :)
-
335i e92, mock (404KM 590Nm TC-performance)
Mega odmiana na plus!
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
już dawno o tym wiedziałem :wink: myślę,że nie masz co panikować. kup używkę albo ten bez klapek. na pewno znajdziesz za grosze. EGR nie ruszaj jeżeli masz DPF - tak jak Bartek pisał.
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
Zestaw nowych klapek w ASO to można kupić na bank do silnika n47, ale w wersji 184KM - takiego jak już montowali w Fkach. do 177KM nie ma takiego zestawu. możesz poszukać używanego kolektora z klapkami w dobrym stanie albo kolektora z wersji bodajże 143KM,gdzie fabrycznie klapek nie ma.
-
[E91] BMW 320d Performance
Artur zgodził się na nieoryginalne akcesoria BMW w swoim samochodzie?? Świat się kończy.... :lol: Trzeba na żywo oblukać te dokładki
-
BMW F30 320d Sport
Nowe fotki super! Szczególnie ta przedostatnia. Masz jakieś chody na stadionie? :)
-
E91 330xd swap wiekszych hamulcow
chyba najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest założenie porządnych klocków i tarcz do zestawu 335d.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
może macie lipne adaptery. ja korzystam z adaptera do Carly. wszystko śmiga bez zająknięcia.
-
F30 328ix MSport Estoril - Randall *koniec przygody* str. 50
Coś pięknego! To teraz rękawiczki na ręce i można jeździć ;)
-
[E91] BMW 320d Performance
No w końcu :cool2:
-
BMW e90 LCI 330d SpaceGrau
Na podstawie tych zdjęć to jak dla mnie spłaszczone
-
330xd cypisek
Fajna, gruba, lubię takie :wink: Tylko ta blenda mi nie leży. Przynajmniej na zdjęciu.