Skocz do zawartości

Poprawa car audio Hifi 676 w X7 G07


MaciejBimmerTech

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,


Szukam właściciela X7 z 676 Hifi, który chciałby poprawić fabryczny system audio iDrive 7. Jak wiadomo przez braki w scalakach większość X5 i X7 z bieżącej produkcji nie ma nawet chociażby nawet Harmana o B&W nie wspominając a 676 szału nie robi. Od strony elektronicznej mamy już wszystko rozgryzione. Nasz wzmacniacz można bardzo łatwo dopiąć do fabrycznej wiązki bez żadnego cięcia kabli, wszystko jest odwracalne i nic się nie popsuje. Jedyny szkopuł jaki jest to wymyślić równie odwracalny montaż do jakichś fabrycznych śrub, bez żadnej rzeźby.


Robimy to już dla G20, G01 i G05. Pora na G07. W G01 dołożenie wzmacniacza z procesorem DSP do auta z 676 zajmuje ok. 3 min dzięki naszym wiązkom i dopracowanej blaszce montażowej której prototyp osobiście wyrzeźbiłem z blachy szlifierką i spawarką:


https://drive.google.com/file/d/1mxSw_-ZaMV6QpcwLfAFrruBUquew_1Re/preview


Tak to wygląda już w aucie:


https://drive.google.com/file/d/1bKmHpasqDQxsntrNdVsx7F821X_pU7o3


Film z instalacji w G01 X3:




Kilku klientów wzięło od nas wzmaka do X7, ale na własne życzenie. Sami musieli kombinować jak go wmontować. Trochę niekoszerne rozwiązanie, dlatego oficjalnie jeszcze nie oferujemy wzmaków do X7. W związku z tym szukam chętnego, który użyczyłby mi auta na jeden dzień. Zdejmę boczek (30min) i z tekturą, blachą, szlifierką i spawarką w ręku w kilka godzin będę w stanie stworzyć idealny uchwyt montażowy. Jak popsuję spinkę - wymienię na nową, jak porysuję panel - odkupię nowy. Nic takiego mi się jednak nie zdarza ;) Już wiem, że miejsca pod boczkiem jest wystarczająco, bo kolega zza wielkiej wody pokazał mi na facetime co tam jest pod spodem. Ba, mam nawet fabryczne uchwyty wzmacniacza od X7 na biurku.


Zrobioną blachę montażową wyślę do sklonowania i jak dojadą klony - będziemy mogli profesjonalnie zamontować wzmacniacz, wystroić DSP i granie już będzie bardziej efektywne. A gdyby jeszcze wymienić głośniki, to byłaby bajka.

Nawet dilerzy BMW z USA biorą od nas komplety wzmacniacza i głośników dla swoich klientów X5. Bez Harmana w USA ciężko upłynnić wóz z placu.


Za użyczenie auta odwdzięczę się adekwatnie - do dogadania. Jakby coś proszę o kontakt na PW - podam telefon bezpośrednio do mnie.


Pozdrawiam,

Maciej Stalmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Do Harmanów wzmacniaczy nie mamy :(. Na iDrive 6 i starszych jest wymagany piecyk na optyce 9 kanałów, zaś do iDrive 7 też potrzeba 9 kanałów - a takich piecyków nie mamy.


Podobnie jak na G07 jestem też łasy na G22, G23, G42, G30 - wszystko z iDrive 7 676 - wtedy można robić robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.