Treść opublikowana przez Varrol
-
Tylne Lampy - koledzy podpowiedzcie
O znalazłem moje zdjęcie: http://img124.imageshack.us/img124/5825/bmw7wl3.th.jpg Tu jest to poprawnie przydymione - światło przepuszcza normalnie - tak samo jak zwykła lampa - w ogóle z początku myślałem, że one są oryginalnie przydymione, bo nic nie widać, żeby było coś robione. PS - ramkę tablicy już zmieniłem na czarną :lol:
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
Zawsze samemu wyjdzie taniej - tylko czas poświęcony na szukanie części i naprawę alternatora mogę wykorzystać na np. jakiś projekt i zarobić 2x tyle co zapłaciłem w serwisie... Nie mówiąc już o tym, że gdybym wymienił tylko regulator, to szybko by znowu padł, bo sam nie zwróciłem uwagi na uszkodzone pierścienie ślizgowe. Lubię grzebać przy samochodzie, ale w granicach rozsądku...
-
Jak zapobiec zarysowaniom na szybach
Szkło poleruje się tylko pastą do szkła - żadną inną. Ja mam jeszcze taki środek do polerowania w postaci podobnej do wosku samochodowego - ale to na bardzo malutkie zarysowania.
-
Tylne Lampy - koledzy podpowiedzcie
Coś takiego: http://moto.allegro.pl/item280349207_bmw_3_e36_tylnie_lampy.html Tylko tu jest to bardzo kiepsko zrobione - chyba zwykłym sprayem ktoś psiknął.
-
czy ktos ma takie migacze
Miałem jakiś czas te drugie - sprzedałem i kupiłem też dymione, ale bez pomarańczowego środka. Ta pomarańczowa poświata głupio wygląda.
-
Tylne Lampy - koledzy podpowiedzcie
A mnie się bardziej z dymionym wstecznym i kierunkiem podobają.
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
Na pewno go sprawdzili. Zresztą właśnie go zamontowałem - nie ma to jak praca po ciemku z latarką do tego przy mżawce :lol: - jeszcze musiałem podszlifować zaczepy, bo wejść nie chciał. Zmierzyłem napięcie ładowania i jest ok. Kontrolka też świeci normalnie. Nawet przejechałem kawałek. Zapłaciłem aż 220zł - w tym ogólna diagnostyka jak sprawdzenie diod, wymiana pierścieni i wymiana regulatora (i co ciekawe na oryginalny Valeo - choć używany - zawsze to lepiej jak zamiennik - chyba). Mógłbym za to kupić nawet dwa używane - które mogły by być po miesiącu do podobnej naprawy... Pozostaje pytanie, czy regulator po prostu padł ze starości, czy spowodowało to nadmierne zużycie pierścieni/szczotek, czy coś w instalacji (oby nie).
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
OK, alternator naprawiony - chyba, bo jeszcze nie zamontowałem - pomierzyłem trochę i teraz masa wydaje się ok. Wymieniony był regulator, ale też pierścienie ślizgowe - dziwna sprawa - miałem wyjechane pierścienie prawie do zera i szczotki też mocno przytarte. Zastanawiam się, co mogło być powodem - swego czasu chlapnęło mi sie olejem na alternator - ale czy mógł się dostać pod szczotki i zebrać jakieś śmieci?
-
jakie stosujecie płyny do spryskiwaczy w Waszych bumerach ?
Też leję markowy ze stacji - z noname różnie bywa - jedne nic nie dają, inne niszczą uszczelki, czy lakier - już nie wspominając o zamarzaniu w zimie.
-
BMW E34 M5 - Ciekawy Individual
Piękna i zadbana beemka - w tym kolorze wygląda ok, ale wolałbym jednak inny - niebieski, granatowy albo czarny.
-
Centrum Handlowe Arkadia --- warszawa
Zawsze można się znaleźć w tych kilku procentach :D
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
Dzięki, wygląda na to, że nie ma. Zresztą jak tak przeglądam podobne problemy w internecie, to sporo przypadków, gdzie winna jest dioda. Mój regulator wygląda tak: http://www.autohausaz.com/secure/PartImages/12321739435.jpg
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
kazdy ma regulator napiecia...niektore maja chowane za obudowa...ty chyba wcale nie ogladales alternatora :?: podjedz do elektryka to ci pomorze :cool2: Ja jestem naprawdę wdzięczny, że odpowiadasz w moim temacie - ale nie mogę zrozumieć dlaczego chyba tylko raz odpowiedziałeś na moje pytanie, a w pozostałych przypadkach piszesz coś, co nijak się ma do postu na który odpowiadasz... Tu piszę, że szukam po sklepach i nie mogę znaleźć regulatora do alternatora Valeo, a ty mi odpowiadasz, że każdy alternator ma regulator. Wcześniej się pytam, czy samemu wymieniać regulator, czy do elektryka zanieść - a ty piszesz, żeby regulator wymienić. A jeszcze wcześniej się pytam, czy regulator może powodować słabe świecenie kontrolki na poz 2 kluczyka, a ty mi odpowiadasz, że na poz 2 kontrolka powinna się świecić. MarekM-535i - no właśnie tego się boję, że okaże się winna dioda i niepotrzebnie wydam pieniądze. Tylko qrka wszyscy elektrycy których znam gdzieś poza Warszawą siedzą, a ja muszę teraz komunikacją jeździć.
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
No dobra - Hella nawet w katalogu nie ma regulatora do alternatora Valeo - ciekawe, czy w ogóle zamiennik dostanę - bo jak nie to chyba tylko używany alternator...
-
Centrum Handlowe Arkadia --- warszawa
Parking jest na drugim poziomie parkingu - kieruj się znakami.
-
Klekotanie silnika w e36 318i
:search: :search: :search: :search: :search: Jak ci się nie chce używać wyszukiwarki, to tu masz kilka tematów do przeglądnięcia: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=66974 A o wymianie oleju też poczytaj, bo nie można tak sobie wlać bądź jakiego oleju.
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
OK - nawet nie spodziewałem się, że tak łatwo to wyjąć - w Unie było jakoś ciężkawo o ile pamiętam. Regulator, to ta część ze szczotkami? - żebym czego innego nie wymienił. :lol: A tak przy okazji, to gdzie najlepiej w Wawie to kupić? W sklepie motoryzacyjnym niedaleko mają wszystko ok 1.5x drożej niż przeciętnie.
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
OK, podłączyłem ten cieńszy kabelek i lampka świeciła normalnie. A wcześniej na alternatorze było na nim ok 5 Voltów przy włączonym zapłonie. Teraz pytanie - czy brać się za to samemu, czy do serwisu zanosić - jak do serwisu, to jakiegoś od BMW, czy każdy mi to zrobi? Alternator już wyjąłem.
-
15-letnie opony. Strach czy nie?
Jasne, że nie ma co przesadzać, ale też zakładać opony mające 15 lat do samochodu, którym może się zdarzyć i 200km/h polecieć to dość duże ryzyko. Guma może się tylko wydawać, że jest w idealnym stanie, ale po tylu latach mogła się zmienić jej struktura, tak, że teraz łatwiej pęka. Trzeba by takie opony dobrze sprawdzić - powyginać itp.
-
Tylne lampy
Tylnej lampy w E36 nie da się rozebrać. Oczywiście zakładam, że Lucass_81 nie pyta o wyjęcie lampy - dla mnie pomiędzy słowami 'wyjąć' i 'rozebrać' jest dość wyraźna różnica...
-
Tylne lampy
Do lampy sie leje, jak uszczelka jest uszkodzona, albo sparciała.
-
Co zrobic regenerowac ? czy nowe ?
A co sądzicie o komplecie Billsteina B4 za 700zł z Allegro? Lepszy Sachs? Na wiosnę chyba będę musiał sprężyny+amorki z tyłu zmienić, bo mi coś za nisko siedzi i zastanawiam się co wybrać.
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
Mam Valeo - da się do tego dostać bez wyciągania alternatora? Znalazłem dwa tematy o problemach z kontrolką aku: http://forum.tempra.org/topics54/konczacy-sie-regulator-napiecia-vt3637.htm http://www.capri.pl/forum/55280 W sumie to już sam nie wiem, gdzie leży problem - najłatwiej chyba mi będzie zacząć od sprawdzenia regulatora napięcia odłączając ten cienki kabelek - jeżeli to nie to, to mam parę dni macania kabelków w samochodzie... No nic - jutro szukam dobrego elektryka w Wawie, jakbym miał alternator do naprawy (bo jak już robić, to pełny przegląd i wymiana szczotek).
-
Słabo świecąca kontrolka ładowania - problemy z alternatorem
Ten cienki przewód powinien być obok tego grubego? Właśnie patrzyłem - co prawda z latarką - ale go coś nie widziałem, Oglądnąłem też kable w pod kierownicą i chyba nie bardzo coś tam mogło się poluzować, czy urwać. Najdziwniejsze jest to, że kontrolka tak słabo świeci przy wyłączonym silniku - w większości przypadków o jakich czytałem taki problem występował podczas jazdy.
-
Wycieraczki skacza po nanopokryciu szyby przedniej
Ja też jakiś czas temu użyłem nanośrodka do szyby przedniej (tylko mój to nie niewidzialna wycieraczka, ale po prostu środek do mycia szyb zapobiegający parowaniu). Przeżyłem koszmar jadąd na trasie - wycieraczki skakały jak głupie - aż pióro wypadło przy końcu z ramki i mi szybę porysowało...