Treść opublikowana przez lopico
-
Schemat elektryczny climatronika
Zainstaluj poprawnie jave, skonfiguruj odpowiednio i e9x series->complete vehicle->body->heating and air conditioning function W czym problem?
-
Schemat elektryczny climatronika
http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/
-
Wymiania aku
szukać a nie tworzyć setny raz te same tematy
-
Navi e90 nie działa
Nie wiem jak w BMW ale jak w audi zostanie rozłączony pierścień MOST - światłowód to nie odpali nawigacja. Można w tym wypadku spiąć światłowód rx z tx i spróbować - to moja sugestia. A czy podłączyłeś inpe i sprawdziłeś co się dzieje, czy cośtam żyje ?
-
Moduł do tylnych świateł LCI ?
A nie lepiej przepiąć piny w oryginalnych wtyczkach i było by za free? (w końcu wtyczki są identyczne a da się to zrobić bezinwazyjnie) NIe ma znaczenia czy frm1 czy 3 na każdym mogą być podłączone LED wystarczy wyłączyć sprawdzanie żarówek poprzez kodowanie w NCS.
-
Wymiana kokpitu
a czemu nie :)
-
Navi e90 nie działa
No to padła jednostka centralna. Częsty przypadek. Mulf w bagażniku pod podłogą.
-
E91 problem szyba tylna
Ja Ci powiem z mojego doświadczenia, zrób to po przerwie np. godzina i nie odpalaj silnika. Najlepiej jak się uda za pierwszym razem. Jak kombinowałem kilka razy to nigdy nie zapamiętał, po przerwie udawało się to od strzała. Nie wiem jakie ma to znaczenie ale ma. Właśnie wczoraj adaptowałem i reguła się u mnie potwierdza. Po nocy idę do auta i stacyjka na zapłon szyba w dół 10s po czym szyba w górę 10s i gotowe.
-
Samoistne obracanie sie kierownicy po wymianie maglownicy.
W vw jest kalibrowanie, jeśli zaś to nie zadziała to masz felerną maglownice bo to jest objaw uszkodzenia. Działo się no oczywiście na przekładni elektrycznej.
-
Wymiana FRM na FRM2
Bo każdy myśli, że zmiana z frm na frm2 to wpakować zaprogramować i gotowe, otóż nie. Jak przyjrzycie się schematom to jest istotna różnica w wyjściach świateł. Samo programowanie to zaprogramować nowy VIN skopiować SA z CAS do FRM i gotowe. Za to problem będzie w NCS jeśli masz frm1 wg rocznika a fizycznie będzie frm2 i ncs nie odczyta właściwego sterownika. Potrzebny będzie plik ssd w którym zaemulujesz sobie rocznik z Twoim wyposażeniem i gotowe lub ręczny wybór pliku sterującego. Jednak skusił bym się sprawdzić schematy, bo jeśli nie masz LED a wpakujesz moduł frm z obsługą LED to na 1999 milionów procent inne są wyjścia tylnych lamp, przednich ringów itd.
-
[e92] wymiana kierownicy
To ja Ci napiszę coś więcej, jak zmienisz sobie kierownice na poliftową to zmień sobie od razu ze starej do nowej wszystkie elementy metalowe, bo będziesz mieć poduszkę luźną. Nie wiem czym to się różni ale ja tak miałem przełożyłem i jest ok.
-
[e92] wymiana kierownicy
Podejdzie, przyciski w większości przypadków są droższe lub równe wartości kierownicy.
-
akumulator- jaki ?
Nie wiem nad czym można się tak spuszczać, ja kupiłem zwykły akumulator klasowo niższy niż centra, grunt aby miał parametry jak ori. Jeżdżę już 4 rok i zero problemów. Nawet gnoja nie kodowałem tylko wyciągnąłem starego i w to miejsce nowy. Toć to auto nie jest z cukru bez przesady. Co do AGM to mam złe skojarzenia z tego typu akumulatorami w autach bez start-stop. Polegają one na tym, że aku szybciej się ładuje, problem polegał na tym, że w niskich temp. jak auto stało np miesiąc to się rozładowywał 2 krotnie szybciej niż na zwykłym aku. Proszę nie poprawiać mnie tekstem, przecież nie kodowałem, otóż nie mam jednego auta i nie miało to miejsce w BMW. Co do marki agm to były to exide i varta. Jest zwykłe aku pakujemy zwykłe, i oszczędzamy kasiore.
-
320D 163PH STUKI W SILNIKU NISKI POZIOM OLEJU
Kuźwa prorok się znalazł, stwierdziłeś to telepatycznie ? Przecież jak nie ma oliwy w motorze to nie działają właściwie regulatory luzów zaworowych, nieprawidłowo działa napinacz rozrządu. Dolej oliwy i stwierdź czy po tym dalej będzie głośno pracować.
-
temperatura silnika
Nie chce zakładać nowego tematu, ale mam dziwne przeczucie. Od jakiegoś czasu auto spala mi ponad 1dm3 więcej. Wczoraj coś mnie natchnęło i włączyłem sobie wskazania temperatury. Warunki: deszcz, 10st na zewnątrz, włączona klima i 17 na klimatroniku. Właściwą temp. 87-88st osiągnął po przejechaniu 12km co mnie zdziwiło. Fakt jechałem raczej eko - ok. 80km/h bo mgła była, ale nawet grzania nie miałem porządnie włączone. Kurczaki to normalne? Termostaty zmieniałem 3 lata temu - ok. 100kkm temu.
-
Gałka zmiany biegów - zamiana
Wow emocje jak na grzybach :) , a gałka to istna poezja. Trzeba było by tą instrukcję skopiować do zrób to sam :)
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Mi się wydaje, że nie są to ori BMW, ponieważ ori dekielek jest większej średnicy.
-
Prosba o odczytanie wynikow silnika
Korekty do 3 są w "normie". Jeśli przekraczają 3 to nie znaczy o uszkodzeniu wtrysków. Wyniki szału nie robią, tragedii też nie ma.
-
Prosba o odczytanie wynikow silnika
Ty podaj mi może wynik jutrzejszego losowania lotto :)
-
[E90] 325d Wymiana Lozyska, tyl.
dokładnie jest wewnątrz piasty
-
Gałka zmiany biegów - zamiana
http://www.aliexpress.com/item/Replacement-Black-Car-6-Speed-Gear-Shift-Knob-Shifter-Knob-For-BMW-E46-E90-E91-E92/32461973158.html?spm=2114.01020208.3.2.4zdOnH&ws_ab_test=201556_6,201527_3_71_72_73_74_75,201560_1 niecałe 60zł http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Promotion-Car-Gear-Knobs-Shift-Gear-Knobs-for-BMW-E30-E32-E34-E36-E38/2021228755.html?spm=2114.01020208.3.241.lQXNv4&ws_ab_test=201556_6,201527_3_71_72_73_74_75,201560_1 42 zł fakt trzeba poczekać 3 tyg, ale być może warto Sam używam performance z ori, lecz trzeba się przyzwyczaić.
-
Gałka zmiany biegów - zamiana
Jest to najtańsza opcja gałki zmiany biegów, często podrabiana w chinach - oczywiście można ją za groszki kupić. Demontaż i montaż banalnie prosty wystarczy użyć siły i wyciągnąć. Ps tylko sobie krzywdy nie zrób ciągnąc - bo czasami naprawdę ciężko idzie.
-
Koło dwumasowe i sprzęgło E91 320d Wymiana
Co wymienisz to Twoja sprawa. Jeśli jesteś pewien że dwumas jest ok. to wymieniaj tarczę i docisk. Jeśli za pół roku masz wymieniać dwumas a wymiana kosztuje parę stów to lepiej zamontować od razu kpl. Do e90 kpl nie jest za drogi przy dobrych wiatrach zmieścisz się w 1400zł więc to jeden czort wymienił bym kpl.
-
Zmiana klapy i świateł pre lci na lci
Jak wiesz, że były to je odkop i przeczytaj, wszystko było kilkanaście razy opisywane.
-
Czujniki zmierzchu i deszczu.
Podświetlane klamki są dodatkowym elementem wyposażenia i niezależnym od czujnika zmierzchu / wycieraczek. Nie ma osobno czujnika zmierzchu i wycieraczek - jest to jeden czujnik pełniący dwie funkcje. Po spojrzeniu na szybę od razu widać czy pojazd ma czy nie.