Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. Nie, nie jest dziwne, nalezy sie jak psu buda bym nawet powiedzial. Jezeli taki noob jak ja widzi co sie dzieje z motoryzacja, z ustawodastwem, ze od lat idzie nowe, ze US i Chiny pra all-in w elektryki i wolumenowa sprzedaz i ludzie to kupuja to decydenci europejskich firm motoryzacyjnych od 10 lat powinni byc na to gotowi i teraz tylko wjezdzac na bialym koniu ze swoimi swietnymi elektrykami na nowych, dedykowanych platformach, z nowoczesnym softem. Po to wlasnie maja dzialy R&D, po to maja zasoby gotowkowe - nie na 15-ta wersje 320d, nie na dywidendy, nie dla tlustego zarzadu. A oni chyba mysleli, ze to chwilowa moda, ze beda mieli jeszcze 30 lat dojenia ludzi na autach spalinowych, ze ludzie beda wybierac auto za znaczek a nie oferowana technologie. No i zdziwko. Przeciez takie problemy VW z np wieszajacym sie topornym softem czy nieumiejetnoscia OTA wystawia najwieksza firme motoryzacyjna swiata na POSMIEWISKO. Dobrze, kubel zimnej wody sie przyda na ochlode. Dla pocieszenia Japonczycy byli jeszcze bardziej slepi ze swomi przeswietnymi hybrydami ^^ Tymczasem ze swiata Tesli - wrocily referale, taka reklama firmy poczta pantoflowa. Dostalem niedawno 2 maile, ze 2 rozne osoby (chyba z USA sadzac po nazwiskach) zamowily auta uzywajac mojego polecenia (ktorego nigdzie nie podawalem w sumie, raz tutaj z rok temu i raz na portalu elektrowozu). Myslalem ze to jakis fejk a wczoraj dostaje maila ze pierwsza osoba auto juz odebrala i mam 7500 punktow na koncie. 5000 punktow mozna wymienic na wallboxa Tesli albo na 5000km ladowania na SC (akurat na dobry eurotrip w wakacje). Milo, takie rzeczy tylko w Tesli 🙂
  2. Spidersweby i inne pudelki beda mialy uzywanie :DD A teraz troche faktow: 1. Rocznie tonie kilkadziesiat duzych statkow (w zeszlym roku prawie 40 sztuk), pozar jest druga najczestsza przyczyna Allianz: Shipping Losses Hit a Record Low in 2022, but Jump in Fires, Shadow Tanker Fleet and Economic Uncertainty Pose New Safety Challenges | Business Wire 2. Informacja, ze pozar jakoby wywolal BEV zostala zdementowana przez holenderska straz przybrzezna, przyczyna jest nieznana na chwile obecna (ciekawy artykul na ten temat Surprise! Media is misreporting the source of a Dutch cargo ship fire (electrek.co)) 3. Nie dalej jak 3 tygodnie temu palil sie kontenerowiec z 1200 autami spalinowymi, kilku strazakow zginelo, statek na szrot, slyszal ktos o tym, anybody? 😜 "The firefighting efforts were being prolonged by vehicle gas tanks that continue to explode, adding literal fuel to the fire." "The fire started on the 10th deck as crew members and local stevedores were moving cars, vans and trucks. Upon arrival, firefighters located the fire, which broke out in five to seven cars" Newark Port fire: Fire expected to burn a few more days on cargo ship in New Jersey that killed 2 firefighters - ABC7 New York (abc7ny.com) Fatal Cargo Ship Fire Is Out, More Than Five Days Later - The New York Times (nytimes.com) Z ciekawostek - w tym pozarze insynuacje byly identyczne ^^ "The persistence of the fire led to speculation that some of the cars on board were electric vehicles with lithium ion batteries." "But Beth Rooney, the port director for the Port Authority of New York and New Jersey, said the ship’s manifest indicated that there were no electric vehicles on it. She said that the ship had carried new electric vehicles to Baltimore before arriving in Newark, where it took on a load of “previously owned vehicles” bound for West Africa." 4. Nie bronie BEV, predzej czy pozniej ktorys statek sie zapali od jakiegos BEV i pojdzie na dno, to czysta statystyka, ale naprawde nie ma co demonizowac bo to juz sie robi nudne, rocznie w kontenerowcach jest juz przewozonych miliony aut elektrycznych i jakos nie slychac zeby sie te statki palily na lewo i prawo. Troche to zaczyna przypominac 5G ^^
  3. Komedia 😄 In challenge to Tesla, major automakers launch EV charging network By Reuters (investing.com)
  4. tak, z pewnoscia, zwlaszcza ze wiekszosc elektrykow ma limitery na 160 czy 180 km/h no chyba ze mowisz o ruszaniu spod swiatel - to ze elektryki startuja pierwsze i robia to dynamicznie pisalem tu od stu stron - ot cecha napedu i max momentu obrotowego od 0rpm
  5. Porsche V8 (zarowno SUV i limuzyna) to chyba najgorsze polaczenie jezeli chodzi o utrate wartosci. Wystarczy zerknac ile kosztuja dzisiaj kilkuletnie egzemplarze a ile kosztowaly jak byly nowe. To powiedziawszy obserwujac rynek norweski moge powiedziec jedno - kilku czy kilkunastoletnie 6/8cyl. w 3/4-er nie traca nic juz wartosci w erze powszechnych elektrykow - 15 letnie E92 335i chodza po 150-200k PLN, M3 E92 po 200-250k PLN bezproblemowo i regularnie zmieniaja nabywcow i ciesza sie nieslabnacym zainteresowaniem. Zadbane egzemplarze, wersje specjalne (np 335is czy wersje Competition) z malym przebiegiem osiagaja jeszcze wyzsze ceny.. To samo 911, ceny koncza sie na ~300k PLN i nizej juz nie spadaja, bez wzgledu na rocznik.
  6. Haha, pieknie unikasz odpowiedzi natomiast kto sledzi watek wnioski wyciagnie sam. Jezeli zatwardzialy hejter BEV kupuje po 3 latach pierwsze BEV a po kilku miesiacach az przebiera nozkami na mysl o kolejnym - dla mnie sprawa jest oczywista i nawet nie musisz odpowiadac w sumie 🙂 Przekreslasz po prostu swoimi decyzjami 3 lata teoretyzowania w tym watku 😉 Co do doplaty do wersji 500-600KM - znowu - dla mnie sprawa jest oczywista, kosztuje to tak relatywnie niewielkie pieniadze (przewaga technologiczna BEV nad ICE!) ze az glupio nie doplacic, bez znaczenia czy ktos jezdzi jak dzik na codzien czy nie, ja tylko nigdy nie zaklinalem rzeczywistosci ze to bezsensowne/ze chce sie zygac, ze lepiej zamiast ultra-dynamicznego auta miec 530i ktore przez 3h moze jechac teoretycznie autstrada 200km/h etc 😜 PS. Ja nie jezdze jak zolw, tydzien temu w PL spotkalem jedne jedyne G80 i lyknalem je na ekspresowce, ciezko nie bylo bo jechalo przepisowe 120 km/h jak miazdzaca wiekszosc aut na drodze, ja o tym tu w watku od lat pisze, ze ludzie jezdza duuuzo wolniej niz kiedys ale rzeczywistosc sobie a opowiesci forumowe sobie 🙂
  7. Ano wlasnie, ludzie glosuja portfelem 😉 @słonik40 - ja to wszystko co napisales rozumiem DOSKONALE, lepiej niz myslisz. Nowe auto, nowa zabawka, dobre value, dostepnosc od reki, premium, prestiz, AMG, 500 koni, topowe GUI, swiecidelka etc etc Tylko nadal nie odpowiedziales na proste pytanie, co z tymi wszystkim kompromisami BEV o ktorych tu pisales przez 3,5 roku? Zamierzasz w koncu wydac 450k PLN, bedziesz mial w domu tylko 2 auta elektryczne, co z ta mityczna jazda 120km/h po autostradzie, co z obowiazkowymi postojami na hotdoga na Orlenie, co z "turnusami wakacyjnymi" i slaba dostepnoscia ladowarek DC? Co z ladowaniem AC przez 2 doby jak pojedziesz gdzies gdzie nie bedzie ladowarek DC? No i czemu AMG i 500 koni, przeciez wiele razy pisales, ze w elektryku od przyspieszenia chce sie tylko zygac, ze to niepotrzebne przeciez? 😄 ccc i nagle wszystkie obawy zniknely i jednak "da sie" zyc z tymi elektrykami nawet w Polsce? 😉 Ze 500KM w dobrej cenie jest jednak kuszace? Czyzby jazda elektrycznym iX1 przez kilka mies. nie byla jednak tak straszna jak to tutaj przedstawiales przez 3,5 roku? Ja odpowiedz znam ale chce ja wydusic od Ciebie, to w koncu nic zlego sie nawrocic ^^
  8. Rozumiem. Ale presji jakiejs wielkiej na sprzedaz G30 (w oczekiwaniu na wymarzone ICE) nie miales przeciez z tego co rozumiem, nie? Czyli w Twoim przypadku, po zakupie jednego elektryka i "obwachaniu sie" osobiscie z technologia nie widzisz wielkiego problemu z wydaniem 300k+ na kolejnego elektryka? Nawet przy Twoim autostradowo-weekendowo-szybkim stylu jazdy? Wystarczyl dobry rabat i juz te wszystkie problemy z ktorych szydziles przez ostatnie 400 stron sa zupelnie akceptowalne, tak? Czyli z tego co rozumiem w Twoim przypadku problemem nie byla jednak sama technologia a relacja ceny BEV/ICE? Napisz szczerze, to nie boli 🙂
  9. Slonik mam do Ciebie pytanie. Od 3 lat tutaj jestes glownym antyfanem BEV. Plules na elektryki ile sie dalo (juz pal licho Tesle), wysmiewales jazde z Grazynami 120 km/h po autostradzie, wysmiewales zasiegi, brak infrastruktury w PL, braku przewagi w kulturze pracy jednostki napedowej, wysmiewales oszczednosci z tego ze sie jezdzi na pradzie, ze przy utracie wartosci aut premium koszt benzyny to orzeszki, wysm,iewales koszt elektrykow i generalnie PLULES na wszystko co sie dalo zwiazane z elektrykami. Po 3 latach kupiles BEV, ok zachecila dotacja, moze byles ciekawy bo zalozyles fotowoltaike, moze sie polakomiles na tania ekploatacje, nie wnikam. Minelo doslownie KILKA miesiecy od kupna jednego BEV - sprzedales swoje G30 i piszesz ze "Szarpalbys jak reksio szynke" kolejnego elektryka. Od 3 lat powtarzales, ze Twoja jazda to 20km w tygodniu po miescie i setki kilometrow w weekendy po autostradach, szybka jazda gdzie jak wszyscy wiemy elektryki kuleja. I teraz po kilku miesiacach od zakupu jednego elektryka chcesz kupic drugiego. Wiec napisz prosze - czy zmieniles zdanie o 180 stopni i jednak te elektryki sa fajne i LEPSZE od ICE tak jak tu tluke od 3,5 roku czy planujesz kupic drugiego elektryka zeby oszczedzac kilkanascie zlotych na 100km w zamian za kwitniecie godzinami na Orlenie przy hotdogach. Bo ja mam jedno wielkie wtf w glowie przyznam szczerze.
  10. Wyobraznia albo raczej dedukcja. Musk to freak bycia "naj", sprzedaz/marka jest niesiona przez hype, ludzie maja miec o czym gadac. Jak wychodzila TM3P to byla szybsza i do setki i na cwiartke od F80 M3, to bylo jej credo - kupcie TM3 bo kopie spalinowa konkurencje uznawana za punkt odniesienia, ze elektryczne jest lepsze/szybsze od ICE. Obecnie G80 miazdzy TM3P osiagami wiec wersja Performance po lifcie MUSI byc znaczaco od niej szybsza czyli sub 3.0 na setke i zauwazalnie ponizej 11.5s na cwiartke. Wtedy wroci z osiagami na tron i bedzie sie sprzedawac. Ma technologie z Plaida wiec to jest tylko kwiestia aspiracji bycia "naj". Jezeli oleje osiagi to jak dla mnie model 3 zostanie skazany na kanibalizm moda na SUVy i rownie dobrze moze zostawic juz tylko model Y ktory kupuje kazdy Kowalski bo przeciez teraz kupuje sie tylko SUVy, wiadomo 😉
  11. Za max kilka miesiecy wychodzi odswiezona TM3. Jak na moje TM3P bedzie miala ~650HP i 0-100 ~2,8-2,9s a 0-200 ponizej 11s Wtedy przezyje lipne kierunkowskazy na kierownicy czy brak wybieraka zmiany biegow.
  12. EQE 350+, max. zasieg w tym modelu, 680km WLTP (100kWh bateria!), 6s czy 4s to jeden pies w takiej kolumbrynie, kultura pracy jednostki napedowej taka sama jak w AMG w przeciwienstwie do napedow ICE, a extra km na autostradzie sie przydadza podczas szybszej jazdy. I 130k PLN w kieszeni, bedzie na opcje dodatkowe 😆
  13. Patrz slonik, w Norwegii jest zatrzesienie elektrykow - kazda marka ma conajmniej kilka modeli w ofercie, masz wybor posrod 100 roznych modeli BEV. A na koniec dnia jedziesz na parking - stoi pod sklepem jeden motocykl, jeden bus i 4 Tesle i to tutaj juz nikogo nie dziwi - ja jadac gdziekolwiek, nawet do sklepu po bulki mijam dziesiatki/setki Tesli, na kazdym rondzie, na kazdej krzyzowce. A Norwedzy do biedakow nie naleza, stac ich i na iX3, i na i4, i na etrony a na koniec dnia chcesz elektryka - idziesz najczesciej po Tesle. Myslisz ze w Niemczech czy Polsce za kilka lat nie bedzie podobnie? O tym jest ten watek wlasnie..
  14. Zgadzam sie z Toba, wg mnie problemem S/X nie jest jednak cerata a po prostu cena, auto segmentu E zaczynajace sie od 500k PLN jest skazane na sladowa sprzedaz bo to po prostu slabe "value". Juz nie mowiac o ogolnoswiatowym trendzie gdzie sprzedaz limuzyn spada i spada. Jezeli niewiele mniejszy sedan (3) z niewiele gorszymi osiagami mozna dostac za 200-250k to odsetek ludzi kupujacych model S za 500k bedzie znikomy. Powinni wprowadzic do oferty takie "520d" za 300-350k PLN tak jak kiedys bylo i wtedy by byla inna rozmowa. Skoro tego nie robia to znaczy ze im nie zalezy na tym segmencie bo kase widza w pickupie (najpopularniejsze nadwozie w US) i w ciagnikach siodlowych - Cybertruck/Semi, preorderow na pickupa z tego co pamietam mieli cos kolo 1,5 miliona, o czym tu w ogole gadac - a podaz baterii nie jest z gumy. Ja biore informacje z ich wynikow finansowych za Q2, stoi jak byk ponad 18%, nie wiem o czym mowisz? Dochodzisz do clue problemu. Ty w koncu kupisz, Twoj sasiad kupi, cos o czym pisze od 3 lat tutaj w watku. Bedziesz mial do wyboru za te same 200k PLN kupic model 3/Y z 6s do setki i 500km zasiegu albo gole 318i albo jakiegos e-Golfa. Albo i4 za 350-400k. Przeprosisz i wybierzesz Tesle pomimo utyskiwan zony ^^
  15. Wiesz, "warunki gospodarcze" tycza sie wszystkich producentow. Jednym sprzedaz spada/stoi od kilku lat (i tlumacza to sobie coraz innymi wymowkami -polprzewodniki, covid, wojna, podwyzki stop etc etc etc) a innym z powodzeniem rosnie. Mozemy sobie dyskutowac oczywiscie ze jak Tesli sprzedaz bedzie 2 miliony czy 3 miliony czy 4 miliony to w koncu osiagna sufit, kto wie, pozyjemy zobaczymy. Ja mysle ze nowe fabryki nie buduja sie na wiwat a marze jakos dziwnie wiedziec czemu po mega obnizkach nadal sa ponad 18%. Ale bardziej prawdopodobne beda stekania typu - "ee tam 5 milionow to zaden wyczyn, zrobili z siebie Toyote", albo - "BMW spada bo to marka PREMIUM, ida w jakosc a nie ilosc" :DD
  16. Masz racje, nasyca sie, tyle ze innymi markami ^^, wlasnie o tym mowie. Gdzies od 2017 klient pokazuje firmie BMW, ze jej rozwoj przebiega w zlym kierunku i jezeli sie nie ogarna to beda sie zwijac a nie rozwijac. A czy jest to "zasluga" obecnego designu, napedu, wagi, usterkowosci, serwisowania czy tez postrzegania marki jako takiej to juz niech decydenci rozkminiaja, biora w koncu za to grube $.
  17. I jednoczesnie news z dzisiaj: Zeby nie bylo niejasnosci - to jest bez podzialu na rodzaj napedu Tesla Model Y Crowned Europe's Best-Selling Car Overall In H1 2023 (insideevs.com)
  18. A tymczasem Tesla planuje rozbudowe niemieckiej Gigafactory, docelowo ma to byc najwieksza fabryka samochodowa w Europie ktora bedzie w stanie produkowac 1 milion aut rocznie, czyli prawie 3000 elektrykow dziennie 😲 Tesla reveals plans to expand German factory into Europe’s largest car plant By Investing.com Europejscy producenci, nic sie nie stalo, nie martwcie sie, auta sa brzydkie, zle wykonane, nie sa "refined", 3s do setki czy gry/netflix nie sa nikomu potrzebne etc ^^
  19. CH Madison w Gdansku nie dla elektrykow Polecam poczytac komentarze, pieknie obrazuja swiadomosc Kowalskiego nt BEV 🙂 Na parking tej galerii handlowej "elektrykiem" już nie wjedziesz - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT (trojmiasto.pl)
  20. I jeszcze ciekawostka - wrocily referrale Tesli, dostalem na maila informacje, ze 2 osoby (nie znam ich nawet) zamowily auta z mojego polecenia, po odbiorze za kazde dostane 7500 punktow. Na co mozna wymienic? Ano 5000 kredytow mozna zamienic na gratisowe 5000km na ladowarkach SC albo 5500 kredytow mozna zamienic za najnowszego wallboxa Tesli. Czyli w przyszlym roku szykuje sie gratisowy eurotrip, zdecydowanie wole taki sposob reklamy od oplacanych tekstow pisanych na zamowienie w Auto Swiecie etc
  21. Mow do mnie, w sobote wracalem A1 z Grudziadza do Gdanska, szalone 110km, trasa trwala ponad 3h, ostatnie 20km trwalo ponad godzine. Mozesz sobie pisac 160km/h a rzeczywistosc brutalnie weryfikuje. 500KM przelaczylem na "chill", zapialem ACC i tyle z szybkiej jazdy. Jutro wkleje zreszta filmik z Sentry, wart wiecej niz 1000 slow 😉 Co do 5-er i 100kkm, dolicz ~50k PLN na benzyne i 10, moze 20% tej kwoty na prad, warto o tym pamietac.
  22. Poltora tygodnia temu wybralem sie z dzieciakami modelem Y na mala wycieczke objazdowa po aquaparkach/lunaparkach/termach w Niemczech, Czechach i Polsce. Zrobilem przez 10 dni lacznie 4800km (dzieciaki na szczescie tylko ~polowe tego), predkosc podrozowania to limity na ekspresowkach/autostradach czyli 120-140km/h, spokojna jazda glownie na tempomacie, srednie zuzycie energii na tym dystansie ~20kWh/100km. Kilka luznych spostrzezen: 1. Dlugie podroze elektrykiem (Tesla) sa juz na dzis absolutnie komfortowe i nie powoduja jakichs wiekszych wyrzeczen/dyskomfortu w porownaniu do auta spalinowego. Nie da sie dynamicznie jechac 5h czy wiecej z predkoscia 160km/h czy 180km/h (inna sprawa jest to, ze takich kierowcow na drodze juz ze swieca szukac po moich obserwacjach) natomiast jezeli ktos jezdzi "normalnie", przestrzega w miare ograniczen predkosci na drogach i nie przeszkadza mu okazjonalny stop na pol godziny co ~300km przy dluzszym odcinku trasy - uzywanie auta elektrycznego jest juz bezproblemowe w Europie, siec szybkich ladowarek DC (nawet w PL) jest absolutnie satysfakcjonujaca. 2. Rozwoj infrastruktury dla elektrykow jest piorunujacy, roznice w porownaniu do pol roku temu czy rok temu widac jak na dloni - huby SC wyrastaja jak grzyby po deszczu, nowe punkty DC >100kW w PL sa juz zupelna codziennoscia, zanika "range-anxiety" bo praktycznie zawsze w promieniu 20-30km jest jakas ladowarka DC. Dla przykladu - nowy hub SC 250kW w Lublinie 3. Tesli zaczyna jezdzic po drogach wiecej i wiecej - nie pisze juz o Norwegii gdzie te auta sa doslownie na kazdym rogu a o Niemczech czy Polsce - pierwszy raz spotkalem sie, ze hub SC byl pelny (w 2 roznych lokalizacjach w PL i DE!) i trzeba bylo czekac 10-15 min na zwolnienie sie stanowiska do ladowania (wakacje..) - za zwiekszajaca sie sprzedaza bedzie musiala rosnac siec SC, nie moge sie doczekac SC na Pomorzu np. 4. W wielu atrakcjach turystycznych na parkingach sa ladowarki AC ktore niesamowicie ulatwiaja podrozowanie BEV! Gdy my korzystamy z atrakcji auto sie laduje w miedzyczasie! Dodatkowa zaleta jest to, ze miejsca parkingowe dla BEV sa najczesciej przy samym wejsciu, dla przykladu: - Energylandia - slupki AC Noxo tuz przed wejsciem do lunaparku (mozna powiedziec miejsca VIP, normalny parking potrafi byc 1 km od wejscia, kto byl ten wie jak to wyglada) z cena 2,2PLN/kWh - naladowalem cala baterie przed kolejna podroza - Suntago - te same Noxo AC tuz przed wejsciem do aquaparku, naladowana bateria do pelna przed wieczorna jazda - Babylon w Liberecu, Czechy - Tesla Destination Charging w parkingu podziemnym - gratisowe ladowanie na koszt hotelu 5. Ceny energii na SC sa niskie, w NO czy DK to okolo 1,2-1,3 PLN/kWh, w DE czy PL to okolo 1,6-1,7 PLN/kWh. Przy zuzyciu energii w trasie ~20 kWh/100km mamy odpowiednik ~4,5-5l benzyny na 100km, zadaje to klam twierdzeniom, ze auta elektryczne sa w trasie drozsze od aut spalinowych. Najdrozej ladowalem sie na GW w Gdyni (130kW), oplata to bodajze 3,2 PLN/kWh. Mialem w planie ladowanie sie na Niebieskim Szlaku (69 PLN za 1 ladowanie czyli okolo 1PLN/kWh) ale po tym jak zobaczylem predkosc ladowania 30kW dalem sobie spokoj i podjechalem na GW. 6. Fotele w TMY sa mega przyjemne, mozna spedzic w nich pol dnia i po prostu zero problemow z kregoslupem czy miesniami nog - w 3-er bywalo z tym roznie (odrobine za twarde i niezbyt ergonomiczne) 7. Przy 1-2 takich dlugich wyjazdach rocznie posiadanie ICE "w razie w" zupelnie mija sie z sensem imho, dla przedstawicieli handlowych w PL serdecznie odradzam natomiast dla Kowalskiego - zaden problem juz dzis. 8. Brakuje w Tesli headupa, powtarzam to do znudzenia - jak sie jedzie w trasie po monotonnej ekspresowce/autostradzie kilka godzin to latwo ominac zjazd bo sie czlowiek zagapi a wtedy czasem trzeba nadrobic kilkanascie/kilkadziesiat km.. 9. Elektryczne webasto to LUKSUS, jak czlowiek wraca do auta z takiej Energylandii i w srodku kabiny ma temperature rzedu 46-48C to dziekuje bardzo, a tak - 5 min przed wejsciem do auta w apce telefonu klikamy 20C i wsiadamy do przyjemnie schlodzonego auta, rewelacja, dodatkowo zupelnie frikowa w kazdym chyba elektryku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.