Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. To, ze inne marki nieudolnie jedynie nasladuja Tesle pisalem dziesiatki razy, sa po prostu zapoznione o dlugie lata ale w koncu wszystkie i tak ida do szeregu, jedne firmy nadaja trendy inne ciagna w peletonie, 20 lat temu BMW bylo wyznacznikiem motoryzacyjnych trendow a dzisiaj z braku pomyslow i skostnialego managementu jedynym pomyslem na siebie sa 10% dywidendy, ot nie ma sie co obrazac na rzeczywistosc. Na dzisiaj tak wygladaja liczniki w wielu elektrykach 1.VW ID.3 2. Toyota bz-costam 3. BMW iX1 Jezeli myslisz ze te szczotkowe informacje utrzymaja sie dluzej to powodzenia, zrewidujemy Twoje przypuszczenia za kilka lat tu na forum. Najwieksza beka z BMW - nie wiedzieli czym tam wypelnic pol ekranu to wstawili jakies "e-Power %" ^^ - prawie jak w RR 😜 Spojrz na wizualizacje nowych elektrykow z BMW czy Audi - zauwazasz tam jakies liczniki przed kierowca? BMW i Vision Dee: najważniejsze fakty | BMW.pl Co do headupa przyznaje Ci w 100% racje - to jest osli upor Muska bo myslal ze wyczaruje FSD w kilka lat i HU nie bedzie potrzebny bo auta same beda jezdzic. Powienien uderzyc sie w piers i powiedziec ze przestrzelil (nie pierwszy raz zreszta) i kolejna dekade Tesle powinny miec HU, mowienie o tym ze nie ma tego ze wzgledu na koszt w autach za 200-600k PLN, gdy HU sa w jakichs Renault w segmencie B/C za <100k jest naiwne delikatnie mowiac. Co do wymiany szyby - przeciez dla Tesli to by byl czysty zarobek gdyby firmy ubezpieczeniowe przychodzily po nowe HU szyby po 1-2k$, wiec Twoja opinia dla mnie jest zupelnie nietrafna. Ktorej Toyoty bo nie wiem ile szydery dawkowac, mowimy o Land Cr., Aygo, Corolli, ta firma produkuje kilkadziesiat modeli we wszystkich segmentach i cenach, ma auta za 60k PLN jak i za 360k PLN.
  2. Nie mam wyboru, do hiszpanskiej willi (firmowa) od lat jest zakupiona V-klasa i jak wynajmujesz chate to dostajesz V-klase w zestawie. To auto ma 2 zalety - pomiesci komfortowo 8 osob (2 rodziny 2+2) i ma naprawde maly promien skretu jak na takiego kolosa, cala reszta to fakup za fakupem, jakosc tego auta (plastiki w srodku), zenujace GUI, zenujacy NAPED to jedno wielkie GOWNO.
  3. z ciekawosci dzisiaj sprawdzilem, mam 187cm wzrostu, siedzac z tylu i opierajac plecy o siedzenie i glowe o zaglowek mam 9-10 cm do szyby/dachu lol Do czego porownujesz, do EQE czy iX1? (zebym wiedzial ktore cyferki przytoczyc) Jezeli ktos uwaza, ze TMY (w obojetnie jakiej wersji) jest autem sportowym to powinien niezwlocznie udac sie do lekarza ^^ Reszty "argumentow" juz mi sie nie chce komentowac bo pisalismy o nich dziesiatki razy, dla mnie koles ktory w 2023r kupuje nowe BMW za +200k PLN ze szmacianymi siedzeniami i bez ogrzewanych siedzen i wypowiada sie o "premium" w samochodach wystawia sie jedynie na posmiewisko. Haha, widze ze moje komentarze jednak dotarly i siedza z tylu glowy ^^ Dla przypomnienia, ja nie mieszkam w PL i nie korzystam z tych doplat (wiem ze byl cudzyslow, spoko), dzieki placeniu akcyzy za 2l+ zasponsorowales 10% auta slonikowi za co jest Ci z pewnoscia dozgonnie wdzieczny 😜 Z mojej perspektywy fair deal - Ty trujesz ludzi dieslem to lozysz na to, zeby sloniki bezemisyjnie jezdzily po miescie, i tak jak powtarzalem wielokrotnie - mam nadzieje, ze bedzie Cie "stac" jeszcze na wiele aut spalinowych ktore tak lubisz, bardzo zaluje ze nie ma juz V12 w 7-er, byloby na kilka dotacji wiecej 😉
  4. Slawomir, dyskusja z Toba czasami przypomina mi dyskusje z zona, nie ma takiej sily we wszechswiecie, zeby przyznala sie do bledu ^^ Lopatologicznie jeszcze raz, napisales: Odpowiedzialem: Potem zaczales litanie o tym, ze SUV to nie moda (rotfl!) a odpowiedz na obnizanie samochodow (udowodnilem Ci na pierwszym lepszym przykladzie, ze piszesz nieprawde), a potem inne typu, ze widocznosc lepsza, ze parkowanie latwiejsze etc. Wszystkie te zalety (z ktorymi sie zgadzam!) nie maja nic wspolnego z tym do czego piszesz ze kupiles to auto - do tras. SUVy maja MNOSTWO zalet (i mnostwo wad rowniez) - chciales po prostu zdyskredytowac naped elektryczny a jednoczesnie kupujac SUVa i piszac o jego przeznaczeniu wystawiles sie jak dziecko a teraz brniesz w zaparte, z tego mam beke jedynie ^^ Natomiast na koniec, powtorze jeszcze raz bo widze ze do wielu tutaj nie trafia - SUVy maja MNOSTWO zalet i to nie przypadek, ze ich sprzedaz jedynie rosnie i rosnie kosztem innych nadwozi. Co do licznikow przed kierowca w TM3/Y - liczniki w autach byly glownie wykorzystywane do 3 rzeczy - pokazywaly: 1. predkosc 2. obroty silnika 3. poziom oleju w silniku / temp. plynu chlodzacego Na upartego mozesz dodac jeszcze informacje o pozostalym zasiegu na tym liczniku. Jako ze w napedzie elektrycznym pozycja 2. i 3. jest nieaktualna/zbedna - zostala tak naprawde informacja jedynie o predkosci. Stad nie dziwi decyzja Tesli o wywaleniu licznikow przed kierownica. Pozostali producenci pojda za kilka lat dokladnie ta sama droga (juz teraz te wyswietlacze sa szczatkowe) - Tesla jest po prostu szybsza i ma mniej bagazu "utyskiwan" klientow bo "kiedys to bylo". W TM3/Y obie te wartosci (predkosc i zasieg) sa w prawym gornym rogu ekranu tabletu, dla Kowalskiego to bez roznicy czy patrzy 15 cm ponizej kierownicy na liczniki czy 15cm na "godzine 13" na tablet - efekt ten sam. I zeby nie bylo - apropo licznikow przed kierowca to mialem podobne spostrzezenia juz z 5 lat temu, na dlugo zanim kupilem TM3, w F10 z headupem na liczniki po prostu nie mialem po co patrzec bo predkosc i navi wyswietlaly sie na HU i bylo to naturalne imho rozwiniecie interakcji z autem, Tesla sie podklada okrutnie nie montujac HU, to jej najwieksza wada wg mnie.
  5. Ja mysle, ze "wysoki poziom" nie ma nic do tego, zawsze jest "wieksza ryba w jeziorze" i wlasciciel RR powie, ze wykonanie X5 jest na poziomie Dustera przy jego Phantomie natomiast ile w tym logiki jest to juz przemilcze. Z tego co pamietam Slawomir ujezdza M2, kiedys wklejalem zdjecia, moge wkleic jeszcze raz - czy to tez jest poziom Yarisa/Corsy w BMW za 300k PLN? Chociaz wg Slawomirowego odcienia to juz bardziej pod Aygo podpada ^^
  6. Nie zartuj Kriss, mialem przez pierwszy rok uzywania TM3P ladowanie gratis na SC i skorzystalem moze kilka razy max mimo ze SC 250kW mam 15 min od domu. Raz do PL tez jechalem to sie przydalo wtedy. To jest wlasnie piekne w elektrykach, ze jak sie czlowiek ma jak ladowac w domu, to koszty tego ladowania sa z grubsza pomijalne, kosztuje tototo ze 100-150PLN miesiecznie, przy utracie wartosci nowego auta to sa orzeszki. Albo trollujesz albo sie odkleiles jezdzac za duzo dopasiona 7-er. Chetnie pociagne dyskusje merytorycznie - wybierz jakas czesc auta i przegadamy detale. Dla przypomnienia - to nie w TM3 a 3-er firma zabiera plastiki nad reflektorami, flokowanie schowkow (sic!) czy schowkow, zabiera dekory w tylnych drzwiach etc etc. Porownywanie TMY do Corsy to juz n-ty stopien odklejenia. Ale pierdzielisz farmazony Slawomir, lol, kupa smiechu z Twojej pokretnej logiki 😄 G30 jest 5cm wyzsze od E39, o czym Ty piszesz? SUV to w 90% moda, na trasy w porownaniu do takiego kombi nadaje sie jak piesc do nosa. Widocznosc na drodze? Na trasie?WTF? Latwiejsze parkowanie? Na trasie? WTF? Nieutwardzane miejsca? Na trasie? Jeszcze jakbys pisal ze jestes stary i kupiles dla wygody wsiadania albo ze mniej traci na wartosci to bym przytaknal ale pisanie o zakupie auta na trasy a potem ze SUVa nie kupuje sie dla mody, rotfl
  7. Haha, warto czasem spojrzec troche z szerszej perspektywy na otaczajaca nas rzeczywistosc. Wez do reki jakakolwiek gazete motoryzacyjna i zobacz ile jest na dzisiaj (2023r) premier aut elektrycznych a ile spalinowych. 7 lat w motoryzacji to cala wiecznosc. Miazdzaca wiekszosc firm motoryzacyjnych do 2030r nie bedzie miala juz w ofercie ZADNYCH aut spalinowych w EU. Takowe beda sie sprzedawac jedynie w Indiach, Bangladeszu czy w innej Afryce co najwyzej i beda to jakies 314i FWD a nie M3 lol. Za niecale 2 lata premiera Neue Klasse, bedzie w koncu w BMW dedykowana platforma do elektrykow, bedzie brak tunelu, frunk, elektryczna klapka (rewolucja ^^), obnizona waga, prawdziwe OTA, BMW bedzie wysrywalo nowy elektryczny model co kilka mies zapelniajac kazda nisze, za 7 lat w tej firmie nikt nie bedzie pamietal o sprzedazy spalinowych aut w Europie, dla najoporniejszych zostawia moze jakies hybrydy R3+elektryk.
  8. No i na koniec troche o i4 M50, porownaniu do G80 oraz do TM3P Z cyklu "sheer driving pleasure" i4 M50: "BMW (i4 M50) sprawia wrazenie lepiej wykonanego, co nie jest zadna niespodzianka. Ale jest nia co innego - Model 3 daje wiecej frajdy z jazdy niz i4. Jest niedorzecznie szybki na prostej, a praktyczny brak przechylow nadwozia i potwornie bezposredni uklad kierowniczy sprawiaja, ze w zakretach na twojej twarzy rysuje sie usmiech. BMW zapewnia za to lepsze wyczucie, ale niemal calym soba daje do zrozumienia, ze nie chce, abys sie rzucal w pogon za amerykanskim rywalem. Jak na BMW jest troche bezwladne i malo spektakularne... Tesla to jednak prawdziwy przelom i wiekszy krok naprzod dla motoryzacji" Porownanie TM3P do M4: "Choc Model 3 nie osiaga rownie wysokiego poziomu, jest o wiele blizej BMW niz ma prawo byc!" Za kilka tygodni lifting TM3P - znajac trolling Muska zupelnie sie nie zdziwie jak nowe TM3P bedzie szybsze do 100, do 200 jak i na cwiartke od obecnej G80, za polowe ceny.
  9. Szef M GmbH: "Wlasnie zaczelismy od M3/M4, ktore beda produkowane jeszcze przez dlugi czas - az do konca obecnej dekady. Naszym celem bedzie przejscie tych samochodow bezposrednio na naped elektryczny (z pominieciem hybrydyzacji)." Koniec obecnej dekady to 2030r, za 7 lat. Za 7 lat sprzedaz spalinowego M3 bedzie rownie wielka jak sprzedaz plyt winylowych dzisiaj. Kto lubi brum brum powinien zainwestowac w G80, ostatnie spalinowe M3!
  10. Gratulacje pieknej firmowki! Niektorzy by sie spierali, ze SUV to tez jeden z najglupszych mozliwych wyborow z przeznaczeniem w trasy ale w koncu moda to moda 😉 Zeby nie bylo - zgadzam sie z Toba w 100% - "na trasy", szczegolnie te dlugie w PL gdzie mamy piekne autostrady z teoretycznymi ograniczeniami predkosci - diesel jest DUZO lepszy niz elektryk!
  11. Wspolczuje historii, mega lipa, utopienie 60k PLN w 4-letnie auto (i to jeszcze budzetowego 2-litrowego diesla..) zaraz po zakupie to cios w jaja po prostu. Przy sprzedazy nie odzyskasz z tego nawet zlotowki, a wrecz odrotnie - ludzie bardzo nieufnie podchodza do remontowanego/wymienianego silnika na rynku wtornym. Jakim cudem obie turbiny byly do wymiany przy tym przebiegu? Jedynym sensownym rozwiazaniem to teraz jezdzic tym autem kilka ladnych lat zeby ta wydana kasa sie rozwodnila, gorzej jak za rok-dwa zaczna klekac inne rzeczy typu zawieszenie, wtryski etc i bedziesz musial inwestowac kolejne grube tysiace, mozna wtedy zwatpic troche. Z ciekawosci - jak to jest z ubezpieczeniami w PL, nie mozna dokupic opcji w AC ktore obejmuje naprawy silnika/osprzetu w aucie? W Norwegii tego typu ubezpieczenia sa dosyc popularne (dla aut do 10 lat) bo ceny ewentualnych napraw sa astronomiczne a tak za kilkaset PLN mies ma czlowiek spokoj.
  12. Od 2 tygodni jezdze znowu V-klasa po Calpe i o ile moze w PL/DE jednostajna jazda 150-160km/h autostradami w przypadku diesla jest super wygodna (ze wzgledu na duzy zasieg i krotki czas tankowania i nienatarczywy dzwiek w porownaniu do szumu wiatru) tak w takiej Hiszpani, gdzie to auto zrobilo ~60k km w 8 lat, gdzie glownie jezdzi po gorach, mega kretych uliczkach, serpentynach gdzie ciagle trzeba zwalniac i sie rozpedzac i jezdzic na niskich biegach pod gore, ten naped to dno dna, makabryczna turbo dziura, silnik o dzwieku zazynanej swini czy tez 30 letniego gruchota. Ten naped pasuje do tego auta jak swini siodlo w tutejszych warunkach. Takie BEV w tej budzie to byloby tu istne blogoslawienstwo, pelny akustyczny komfort, odzyskiwanie energii przy jezdzie z gorki, ladowanie pod domem ze 2-3 razy w miesiacu przy tych przebiegach no i elektryczne webasto przy 32C.. Tak z ciekawosci bo ta moja V-klasa ma juz swoje lata - ciekawy jestem infotainmentu w Twojej wersji. Czy poprawili juz to, ze za kazdym razem jak system wykrywa jakis znak przy drodze (np ograniczenie predkosci) - to przez 3-4s nie mozna zmienic stacji radiowej z kierownicy bo wyswietla nowy znak?? Przeciez to jest jakies kuriozum, w gorach co druga stacja FM szumi bo sygnal slaby a przy dziesiatkach roznych znakow na drodze nie da sie stacji przelaczac notorycznie ^^
  13. Rozumiem, ostroznosci nigdy za wiele niby wiec moze i ma sens. Natomiast ja na to patrze bardziej jak na statystyke - jeden na kilkaset tysiecy egzemplarzy - czy to elektryka (BEV) czy telefonu, laptopa czy hulajnogi elektrycznej czy aparatu fotograficznego czy tez auta spalinowego/hybrydy - po prostu sie zapali i nic na to nie poradzimy za bardzo, zdarza sie to najczesciej w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie do tego. A nawet jakby czlowiek chcial minimalizowac wszelkie ryzyko - samoloty tez spadaja z nieba, czasem jak czlowiek ma pecha i idzie po miescie to jakis naje*** 20 letni gowniarz uprawia Tokio Drift i zetnie Ciebie/rodzine, ryzyko wkalkulowane w zycie, mysle ze nie ma co do tego mieszac aut elektrycznych jako osobnej kategorii. Ciekawe jak ta historia ze statkiem, wcale mnie nie zdziwi jak za kilka mies okaze sie ze to tez nie byl elektryk, tyle ze ZADNE media nie beda zainteresowane sprostowaniem bo to sie nie klika niestety. Dla przypomnienia - pozar hali garazowej w Warszawie - bo ten temat byl tez grillowany bardzo dlugo i to "elektryk" byl oczywistym winowajca od 1. dnia To nie auto elektryczne było przyczyną pożaru, w którym spłonęło 50 aut (auto-swiat.pl) Warszawa. Pożar garażu podziemnego przy Górczewskiej. Prokuratura zna przyczynę. Śledztwo zostało umorzone | TVN Warszawa (tvn24.pl)
  14. Brzmi to rzeczowo i ma rece i nogi, w takim wypadku kupno wallboxa rzeczywiscie nie jest Ci niezbedne. Tak czy inaczej, jako ze masz juz dwa elektryki raczej na dluzej, polecam tak czy inaczej wallboxa jako instalacje stala bo jest to po prostu estetyczne i komfortowe jak juz wszystko sobie przemyslisz gdzie i jak. Za kilka lat wallboxy do BEV to bedzie normalne wyposazenie domu montowane domyslnie przy nowych domach. Spytam z ciekawosci, jak nie uzywasz telefonu komorkowego/laptopa/aparatu fotograficznego etc to tez chowasz je do ognioodpornego sejfu? Bo jak zostawiasz na noc, pod jakas firanka, nie daj boze jeszcze podlaczone do ladowarki to ryzykujesz zyciem swoim i swojej rodziny kazdego dnia.
  15. Patrz Kriss, ja bym np tym dwom panom nie powiedzial, ze nie maja frajdy czy ze nie sa petrolheadami. Myslisz, ze rozwijaja swoja pasje rozumem a nie sercem? Ja mysle ze nie ma co byc az tak zamknietym na "nowe" nawet jak sie niezbyt podziela akurat dany poglad, elektryki wniosly duzo dobrego zarowno do motoryzacji jako takiej jak i samej motoryzacji czysto spalinowej, wszystko z pozytkiem dla klientow.
  16. I jeszcze polecam tak w ogole znaczenie slowa petrolhead, wbrew pozorom nie odnosi sie ono do benzyny a do samochodow ogolnie (tak, takze tych elektrycznych) Znaczenie PETROLHEAD, definicja w Cambridge English Dictionary
  17. Nie zgadzam sie z Toba Jest pelno aut elektrycznych, ktore nie maja zbytniego sensu a ludzie je chetnie kupuja. Czy jezeli ktos idzie po Plaida czy innego Taycana TS, ktore robia cwiartke w 9 czy 10s to kupuja je bo sa ekologiczne czy tam modne, bo oszczedzaja na benzynie czy nie stac ich na spalinowe odpowiedniki o podobnych osiagach? Wg mnie odpowiedz brzmi nie, dla wielu ludzi serce bije szybciej na 2s do setki a nie kazdy lubi drace sie wydechy czy wylewajaca sie nieprzepalona benzyne z rury wydechowej. Elektryki to swietne sleepery bez latki "patrzcie na mnie"
  18. Dzieki za filmik, zasiadam do ogladania! Jak masz takie ciekawostki to wrzucaj do watku, nie musisz nawet komentowac jak szkoda Ci czasu. Co do spostrzezen - dla oprzytomnienia odrobine: BMW to marka wolumenowa, sprzedaje ponad 3x wiecej aut od Skody obecnie. Odsetek ludzi zainteresowanych spalaniem/zuzyciem energii, kosztami eksploatacji czy przyspieszeniem do "setki" vs odsetek ludzi zainteresowanych czasami okrazen na torze to strzelam jakies 100:1 (baaardzo optymistycznie) Inaczej mialbys na glownej stronie BMW przy danym wariancie silnikowym zamiast l/100km czy s/100km/h dane typu 1:40 Laguna Seca, nie ta marka, nie ten klient. I zeby nie bylo, odsetek dla Porsche to niewiele mniej, 50:1? (tez pewnie bardzo optymistycznie) Moze po prostu Slawomir "wyrosles" z tego ogolnego forum i czas na jakies bardziej niszowe/specjalistyczne?
  19. BMFun - czy sie da? Ano da sie, zgadzam sie. Tyle ze z komfortem uzytkowania czy jakakolwiek estetyka to ma malo imho wspolnego. Jezeli mialbym kupowac jakies adaptery, haki na sciane, pozniej to wszystko odpinac/przepinac/chowac do bagaznika na wyjazdy to olalbym temat i po prostu zainstalowal po bozemu wallboxa. To jest ile, 2000 PLN rozlozone na 10 lat? To przeciez nie jest tak, ze za 5 lat wrocimy do diesli, ta instalacja do ladowania BEV bedzie tam wisiec kolejne 10-20 lat, po co sobie utrudniac zycie? Wallboxy maja tez inne zalety - dopasowuja ladowanie do aktualnego obciazenia sieci, trudniej to ukrasc (jezeli ktos ma to zainstalowane na zewnatrz), maja wbudowane zabezpieczenia roznicowo-pradowe (nie wiem czy ICCB to ma), wznawiaja ladowanie w przypadku zaniku napiecia, no nijak nie widze zysku z tej przenosnej ladowarki w dluzszym horyzoncie. ShopBMWUSA.com | BMW Wallbox,
  20. slonik boj sie boga, ja myslalem ze Ty zartujesz i sie zbijasz ale Ty chyba na powaznie wiec mi mina zrzedla i juz odpisuje na powaznie bez szydery bzdura do kwadratu! W zadnym mieszkaniu nie masz instalowanych gniazd silowych! W nowych mieszkaniach masz jedynie wyprowadzona instalacje w kuchni 3-faz do podlaczenia 400VAC plyty indukcyjnej ktora podlacza sie na stale, nie uzywa sie zadnych gniazd na boga. Wiekszosc producentow czy tez raczej wiekszosc ladowarek przenosnych obsluguje ladowanie 3-fazowe 16A za pomoca adaptera. Jezeli nie jest w zestawie z elektrykiem to jest do dokupienia jako akcesorium (tak jak w BMW bo nie daja przeciez tego w standardzie) Przeciez BMW nie jest tu ZADNYM wyjatkiem, czys Ty powazny? Czy to 1-faz 16A (3,6kW) czy to 1-faz 32A (7,4kW) czy 3-faz 16A (11kW) Niebieski adapter — 16 A / 32 A (tesla.com) Przewodowe złącze mobilne (tesla.com) -------------------- Na koniec - wez mi prosze wyjasnij jak Ty planujesz ladowac swoje elektryki w domu bez wallboxa, juz tak bez szydery z mojej strony. 1. Bedziesz mial jeden BEV BMW, drugi MB - kazde auto ma swoja ladowarke przenosna. Masz z tego co rozumiem gniazdo silowe w garazu, bedziesz przepinal za kazdym razem raz jedna, raz druga ladowarke do gniazda silowego wraz z adapterami? Gdzie one beda wisiec te ladowarki, na scianie na gwozdziu czy walac sie po podlodze? Czy zamierzasz moze zainstalowac dwa gniazda silowe dla kazdej ladowarki? Kazdy dalszy wyjazd to zdejmowanie ze sciany ladowarki i chowanie jej do bagaznika? Gniazdo silowe w garazu jest zainstalowane idealnie po srodku z rownie latwym dostepem dla obu aut czy bedziesz przeparkowywal samochody specjalnie do ladowania? Czy zamierzasz "ciagnac" ladowarki gdzies po podlodze/po autach byleby siegnelo do samochodu (obijal lakier etc)? Kto bedzie ladowal Twoje elektryki - tylko Ty? Twoja zona z tego co rozumiem jest lekarzem, wraca ladnie ubrana z pracy, szpilki etc i bedzie wolac Ciebie zebys naladowal jej auto czy sama ma sie szarpac z przepinaniem ladowarki do gniazda silowego? Chlopie, przeciez te gniazda sa uzywane na budowie do podlaczenia betoniarki czy spawarki, Ty kazesz zonie sie z tym szarpac na codzien??? Juz pomijam wszelkie walory estetyczne takiego rozwiazania, pomijam to, ze majac wallboxa mozesz go sobie zintegrowac z ladowaniem z fotowoltaiki, nie dziaduj chlopie i kup sobie normalnego, chociazby najtanszego wallboxa, komfort korzystania z takowego w porownaniu z gniazdem silowym to niebo a ziemia, jeszcze bym zrozumial jakbys mial 10-letniego e-golfa po taniosci i musial na wszystkim oszczedzac..
  21. To nie Ty pisales 50 stron temu, ze domowe ladowarki BMW sa wolniejsze (2,3kW) bo BMW dba o bezpieczenstwo swoich uzytkownikow? ^^
  22. Coraz więcej ładowarek dla "elektryków" w Trójmieście - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT (trojmiasto.pl)
  23. Nie Kriss, nie rozumiesz. Ja mam wallboxa (mialem BMW, teraz mam Tesli). Montuje sie to na stale dla wygody i komfortu korzystania z BEV, koszt tego jest pomijalny przy wygodzie jaka oferuje. Wisi na scianie, obsluguje 16A 1faz badz 16A 3-faz, jak auto i siec obsluguja wiecej to i 22kW da rade wycisnac (3faz 32A) To o czym pisze slonik to przenosna ladowarka ktora dalaczaja do BEV wszyscy producenci samochodow (a praktycznie nikt oprocz najwiekszych dusigroszy tego nie uzywa w domu do ladowania), sluzy toto do ladowania sie od czasu do czasu, najczesciej w sytuacjach awaryjnych (na dzialce etc) bo jest po prostu malo komfortowe i powolne, w BMW jej moc ze zwyklego gniazdka schuko wynosi zawrotne 2,3kW (10A) chyba ze podlaczamy gniazdo silowe. Mialem juz 4 elektryki i uzylem tego chyba raz w zyciu bo jest po prostu nieprzydatne, w domu jest wallbox a na trasie DC, czasami rzadko type2. slonik - to z mercedesem i automatyczna klapka jako opcja, wygrales internety, prawdziwe premium, mozesz spersonalizowac czy chcesz miec automatyczna klapke czy lubisz wydatkowac kcal na manualne otwieranie, komedia ^^ Ja bym w Mercedesie trollowal uzytkownikow i dal to w abonamencie 50 PLN/mies - nie wykupisz biedaku to otwieraj rekoma, zebys pamietal ze jestes biedny/skapy 😜
  24. Czyli jezeli dobrze zrozumialem ladowanie w domu to przepinasz "w kilka sekund" zlaczki, kazdy wyjazd gdziekolwiek to odczepiasz ladowarke z garazu i chowasz do frunka (a nie, czekaj, do bagaznika pod sterte walizek bo frunka nie ma 😛) i zabierasz ze soba i po powrocie odwrotnie - wyciagasz z bagaznika ladowarke, montujesz spowrotem w garazu i juz gotowa do domowego ladowania? No i na to wszystko ta slynna manualna plebejska klapka? 😉 Nie ma to jak ladowanie premium ^^ W Tesli za to budzetowo, nowy wallbox juz wisi na scianie, kabel 7,5m zamiast 5m jak w BMW, ladowanie 1,7x szybsze w koncu (do wyboru ladowanie 1-faz, quasi 3-faz IT i normalne 3-faz) a na dodatek zapomnialem ze na wtyczce jest guzik taki sam jak na SC - nawet nie trzeba sie fatygowac i otwierac z tabletu w aucie gniazda ladowania (czy tez dotykac go zeby sie sam otworzyl) - wystarczy klik na uchwycie ladowarki i gotowe.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.