Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. Odpowiem w 2 szyderach 1. Putin biegnacy z aktowka za Sobczakiem, tyle ma sie historia do terazniejszosci 2. Apple, taka tam najwieksza firma technologiczna na swiecie o kapitalizacji 3 bilionow $, ich sztandarowy produkt odpowiadajacy za polowe dochow firmy to Iphone. 70% ekranow do Iphonow produkuje Samsung (najwiekszy konkurent), kolejne 20% LG https://9to5mac.com/2022/11/23/samsung-largest-supplier-oled-iphone-14/ Tez Cie to napawa szyderczym smiechem? 😉
  2. Natknalem sie na ciekawy filmik apropo Tesli. Warto obejrzec bez uprzedzen, tak z inzynierskiego punktu widzenia.
  3. Wallboxy 22kW to w sumie sciema, 99,9% uzytkownikow i tak max. 11kW wykorzysta. Kowalski w Polsce w normalnym domu moze miec w ogole odbiornik 22kW czy trzbeba uzgadniac z operatorem sieci?
  4. Pisze o tym od lat, w BEV sa tanie KM, za garsc miedziakow mozna miec 300, 400, 500 i wiecej KM, duza moc nie jest juz elita motoryzacji, Kowalski sobie moze kupic 500KM KIA jak ma ochote sprobowac. Nie placi sie tez bezsensownie akcyzy od pojemnosci. Ale jest tez druga strona medalu i warto o niej pamietac - w ICE oprocz wiekszej mocy dostawalo sie wyzsza kulture pracy napedu - lepszy gang silnika, wydechu, mniej wibracji. W BEV czy kupisz 700KM iX M60 czy 200KM i3 - kultura napedu jest taka sama, w obu przypadkach ZNAKOMITA. Haha, swiete slowa. Ale powiem Ci szczerze, ze od 2020r przebylismy i tak dluga droge, 3 lata temu BEV kojarzylo sie tylko z Tesla praktycznie, reszta producentow odstawala, mamila hybrydami, wodorem, takie BMW mialo w ofercie 1 (slownie jeden BEV), dzisiaj maja elektryka praktycznie w kazdym segmencie. Dzisiaj elektryki odmienia sie juz przez wszystkie przypadki, nie taki wilk straszny jak go maluja. Nawet w PL ostatnio jezdzi tego juz naprawde sporo, widac ze ludzie sie oswajaja. Masz sporo racji, moze miec jakis w tym interes, nie wnikalem az tak w jego teslofanbojostwo. Natomiast ogolnie jest w miare rzetelny i lubie go bo daje duzo cyferek w excelu i jest szczegolowy w swoich pomiarach jezeli chodzi o warunki (temp, rozmiar kol, deszcz etc etc) Zasiegu Tesli nie komentowalem (bez wzgledu na wielkosc kol), tak mi sie rzucilo w oczy te 30kWh EQE i porownalem do etrona 55 z tej samej tabelki ktory jest naprawde malo efektywny w trasie w rzeczywistosci. Zreszta - kupisz, potestujesz w real life i zdasz relacje bez slodzenia na forum jak to wyglada w rzeczywistosci w Polsce. Wiele razy zreszta powtarzalem - jak sie wydaje 400k PLN na auto to w najgorszym razie na jeden czy dwa wyjazdy w roku mozna wypozyczyc auto spalinowe czy ewentualnie trzymac sobie zapasowe na podjezdzie dopoki czlowiek nie uzna ze juz nie potrzebuje.
  5. Na to pytanie kazdy musi sobie sam odpowiedziec. Jezeli ktos jezdzi wokol komina czy tez uzywa BEV jako auto nr 2 to bedzie preferowal swietne wyciszenie, zawieszenie, montaz, materialy czy opcje typu headup czy matrixy MB a efektywnosc napedu Tesli wynikajaca tez posrednio z nizszej masy - mial w nosie. Na tej fali Audi e-tron sprzedawal sie w Norwegii swietnie bo ludzie preferowali premium Audi nad zasieg czy osiagi Tesli bo pokonywane jednorazowo odcinki autem sa tu relatywnie krotkie. A jak ktos potrzebuje zasiegu bo czesto daleko jezdzi to na SUV BEV o masie 2,6 tony nawet nie spojrzy. Kolego. 1. Nie rozmawialismy o Q8 a o EQE 2. Mowienie o jezdzeniu z max predkoscia +5-10 km/h przez 4500km w kontekscie wynikow Bjoprna z jazdy 120km/h jest kuriozalne bo srednia predkosc na tym dystansie wyszla Ci pewnie 50-60km/h wiec o czym Ty w ogole piszesz (facepalm) 3. Jezeli jezdziles 2 tygodnie temu to miales srednia temp blizej 21C czy 13C? prosze Cie.. 4. Piszac takie GLUPOTY jak to ponizej publicznie na forum osmieszasz sie jedynie bo to jest tak jak mowilem wierzenie w perpetum mobile
  6. No chyba czegos rzeczywiscie nie zrozumialem. To jezeli wg Ciebie w PL jazda szarpana (ACC 140km/h) i z tego srednia ~120km/h i wychodzi ~24,6kWh/100km to jakim cudem Bjornowi przy jezdzie PLYNNEJ 120 km/h wychodzi 30kWh/100km? Nie sadzisz, ze byc moze to, ze na obrazku masz idealne warunki (21C) ma z tym cos wspolnego? Tak jak napisalem: Bjorn mial temperature srednia 13C To czy w Polsce masz czesciej blizej 13C czy czesciej blizej 21C pozostawiam wlasnej ocenie. Powtorze - przy 13C jezeli Bjornowi wyszlo 30kWh/100km przy jezdzie plynnej 120km/h, to w polskich warunkach i jezdzie szarpanej (140km/h ACC i srednia 120km/h) bedzie jeszcze sporo wiecej typu 35kWh/100km co przy teoretycznym ladowaniu sie w przedziale powiedzmy 15-90% da realnie zasieg 190km, w rzeczywistosci bedziesz sie musial dopasowac do ladowarek wiec bedzie to blizej 150km pomiedzy ladowaniami. W zimie bedzie gorzej bo zuzycie jeszcze wzrosnie.
  7. Fizycznie niemozliwe bo bys mial perpetum mobile. Jazda constans 120km/h (chwilowa i srednia) bedzie miala ZAWSZE nizsze zuzycie energii niz jazda 140-150km/h z hamowaniami i odzyskiwaniem energii i srednia 120km/h. W innym przypadku mialbys sprawnosc napedu powyzej 1.0 😉 Reasumujac - albo miales inna pogode (cieplej) albo nizsza predkosc srednia (albo to i to) Ja osobiscie uwazam, ze skoro lubisz szybsza/dynamiczniejsza jazde i jednak bedziesz jezdzil co jakis czas dluzsze trasy bralbym jednak bryle sedana EQE a nie SUVa jak na "1-wsze auto w rodzinie". No chyba ze widzisz korzysci finansowe z SUV idace w dziesiatki tysiecy PLN w porownaniu do EQE sedana i jestes w stanie przemeczyc sie z hotdogami na Orlenach. Z SUVami BEV niemieckimi premium jest maly szkopul, ze nadaja sie raczej na drugie auto w rodzinie, nie na trasy, a jednak Europa to nie Arabia Saudyjska i malo ktora rodzina jest w stanie sobie pozwolic na 2-gie auto w rodzinie do krecenia sie wokol komina za 300-400 czy 500k PLN. W Norwegii czy takiej Holandii troche inaczej bo kraje male i taki SUV nawet i na 1. auto sie nadaje, w PL czy takich DE niestety problem i kazde 50km extra zasiegu robi jednak roznice.
  8. Dobra slonik ostatnie i juz sie nie znecam 😄 To co Ty negowales tu w watku od 3 lat ja probowalem tu bronic, ze jak jest zacheta finansowa (value) to mozna isc na kompromisy i okazuje sie, ze jechanie 160-180km/h przez kilka h bez przystanku moze i jest czasami wygodne, ale nie jest jakims wielkim deal-breakerem w przypadku BEV. Ciesze sie ze sie nawrociles, jak bede znowu kiedys w PL to bede wypatrywal bialego EQE AMG, moze sie spotkamy na jakims hotdogu na Orlenie/Ionity, dam Ci poogladac troche Netflixa :D:D
  9. To sie rozumie samo przez sie. Jeszcze do niedawna narracja byla troche inna 😜
  10. slonik, jakiego elektryka bys nie kupil to i tak bedzie super, kropla skale drazy, sasiedzi pojda za ciosem i o to chodzi 😉 Co do zuzycia energii to nie moje zdanie, ja tym autem nigdy nie jezdzilem nawet, komentuje tylko wyniki Bjorna ktore sa jakie sa - 30kWh/100km przy 120 km/h to naprawde duzo, zima bedzie tylko gorzej. Jezeli nie bedziesz jezdzil za bardzo w dlugie trasy czy tez jezdzil okazjonalnie to oczywiscie maly problem, masz juz na tyle duzo doswiadczenia ze wiesz co dla Ciebie najlepsze. Zastanawiam sie tylko nad tym: "auto najbardziej przypadło do gustu mojej żonie" "zona chciała cos innego dla odmiany" "zona stwierdziła ze jest stanowczo za niski i bedzie sie bala w nim jeździć" "bedzie sie wstydzić bo jest zbyt ostentacyjny" "po jeździe próbnej zona była stanowczo na nie" "obejrzeliśmy i zona już mie chciała nic innego" Pisales, ze iX1 kupiles zonie a tutaj piszesz, ze zona wybrala EQE w sumie. Ona za to auto placi ze zdania swojego nie masz czy jak? To auto dla Ciebie czy zony? Bo pamietam, ze pisales do mnie jeszcze niedawno 😄
  11. W srodku auto wyglada jak milion dolarow, prawdziwe premium bez dwoch zdan. Osiagi tez swietne. Jedyne co martwi to strasznie wysokie zuzycie energii, na tym filmiku co podeslal rkmi09 wyszlo srednie 30kWh/100km (przy predkosci 120km/h), to jest wiecej od grubego e-trona 55! SUV+ duza masa = auto bedzie nieprzyjazne w przypadku jakichkolwiek dluzszych wyjazdow (juz nie mowie nawet o predkosciach >120km/h). W rzeczywistosci w PL ladowanie bedzie co max 200km, w przypadku ladowarek 50kW poltorej godzinne pitstopy i warto to miec na uwadze bo z tego co rozumiem to bedzie glowne auto slonika do podrozowania a on ciagle gadal o szybkiej jezdzie. Bedzie pozniej narzekanie ze technologia BEV jest slaba 😜 Gdyby byla mowa o bulwarowce na silke, shopping etc to nie ma tematu, mowie wyraznie o podrozowaniu w trasy ze bedzie placz przy polskiej infrastrukturze.
  12. Haha, tak jak mowilem, o utylizacje baterii z elektrykow nie ma co sie martwic :D:D https://www.money.pl/gospodarka/plonace-baterie-elektrykow-w-wolominskich-lasach-moje-auto-juz-rozebrano-na-czesci-6925844322057184a.html "Ukradzione baterie... ponownie ukradzione Dodał również, co się stało ze skradzionymi bateriami, porzuconymi w lesie. "Strażacy odkryli 5 baterii, gdy zostali zawiadomieni o pożarze jednej z nich. Przyjechali, ugasili w ciągu 20 minut, wsadzili ją do wody i zdali wszystkie znalezione baterie gminie Tłuszcz, aby zajęła się "śmieciami". Na te śmieci składały się jedna częściowo spalona i cztery dobre baterie o szacunkowej wartości 100 tys. zł" - relacjonował Derski. Dzisiaj zadzwoniłem do gminy Tłuszcz zapytać o ich los. Dowidziałem się, że wszystkie cztery dobre baterie zostały już ukradzione (ponownie), bo nikt ich w weekend nie zabezpieczył. Z punktu widzenia urzędników, były to śmieci - dodał."
  13. Slonik, ja rozumiem value for money doskonale. Wiem ze zachety, dofinansowania od panstwa dzialaja, ze 2-3 lata temu wyraznie tu pisalem ze sa one potrzebne, zeby rozruszac elektromobilnosc, bo pozniej bedzie juz z gorki. Pamietam ze nazwyzywales mnie wtedy od socjalistow, komunistow, pasozytow ktorzy wyciagaja lapy po nie swoje ^^ Nie rozumiem tylko jednego. Jezeli ide do restauracji na stejka i widze w menu krewetki przecenione o 20%, tyle ze ja tych krewetek nie lubie i opowiadam wszystkim ze sa ochydne - to nadal kupuje stejka. Nawet jezeli czas oczekiwania na stejka jest pol godziny a krewetki sa gotowe po 5 minutach ^^ Krewetki moglyby byc przecenione o 50% i nadal bym ich nie wzial bo najzwyczajniej w swiecie ich nie lubie. A ty piszesz jakie te krewetki sa ochydne od 400 stron a poszedles do restauracji, zobaczyles przecene o 20% i nagle sie zrobiles smakoszem krewetek 😄 Haha, napisz po prostu ze z mialem racje od poczatku, ze z elektrykami dzisiaj da sie juz spokojnie zyc (nawet w PL) i przestane sie nad Toba znecac ^^
  14. I tak to od najwiekszego hejtera BEV na tym forum do czlowieka ktory ma w garazu 2xBEV i zadnego auta spalinowego ^^ Slonik, napisz cos czytelnikom forum jakie te elektryki sa beznadziejne, nieekologiczne, wolne (na autostradzie), za szybkie (do setki), maja slaba kulture napedu i wyciszenie, nie ma gdzie sie ladowac w trasie, hotdogi, majtki Grazyny z Zafiry czy co tam jeszcze 😉 Jak to czlowiekowi potrafi sie zdanie zmienic w ciagu 3 lat ^^ Ta jazda elektrycznym iX1 musiala byc naprawde okrutnie wykanczajaca ze biegniesz po kolejne BEV, a ile to sie czlowiek naczytal o ladowaniu elektryka z gniazdka przez 2 doby, o naglym wyjezdzie do szpitala jak zona bedzie rodzic a bateria po trasie pusta 😜
  15. W katalogu bmw diesel i elektryk kosztuja tyle samo, hybryda o 100k drozsza, kupujacy glosuje portfelem i wybiera wg niego najlepszy naped. Przy tych kwotach roznica pomiedzy 700 a 800k nie robi juz chyba wielkiego problemu, tym bardziej w leasingu. Gdyby V12 byl tak piekny i cudowny jak mowisz to na pewno by nie spadl z rowerka a bmw z ochota doilo by dalej klientow. Widac by to tez bylo w utracie wartosci, bylaby po prostu mniejsza od innych napedow. A nie byla, bylo wrecz odwrotnie. Jak na moje odsetek ludzi ktorzy potrzebowali V12 w budzie 7-er byl po prostu marginalny bo jest to zwykly przerost formy nad trescia w obecnych realiach na drogach. FInansowo sie nie zgadzam, V12 nie byly az tak kosmicznie drogie w porownaniu do innych napedow zeby rzutowaly o popularnosci/jej braku. Co do wizerunku za to 100% zgody - na dzisiaj jakakolwiek firma produkujaca COKOLWIEK musi dbac o swoj wizerunek. Energia ma byc zielona, recykling wszystkiego, na wszystko kwity bo inaczej inne firmy NIE CHCA czy tez nie moga miec z Toba nic wspolnego. I teraz sobie wyobraz prezesa/management takiej firmy ktory ma na dachu fabryki fotowoltaike, w brod certyfikatow "sustainability", tapicerke robi z zuzytych butelek wylowionych z oceanu etc etc, ze podjezdza codziennie rano pod prace ostentacyjnie V12. No nie, to sie nie dodaje jezeli chce miec jakakolwiek wiarygodnosc posrod pracownikow czy kontrahentow. i7 elektrycznym czy Plaidem 1000KM? Nie ma problemu. Czy to zle? Imho nie, przyklad powinien isc z gory. Premier Holandii jezdzacy rowerem do pracy daje dobry PR, a to, ze w garazu gdzies ma skitrane Lambo z V12 to juz jego sprawa jak sie z tym nie obnosi ostentacyjnie. Powtarzam to juz od roku-dwoch, cena benzyny i wzrost mandatow/punktow ucywilizowaly troche ulanska fantazje kierowcow, co bardzo cieszy bo z pewnoscia przelozy sie to na mniejsza liczbe wypadkow i trupow na drogach w najblizszej przyszlosci.
  16. Tesla chce rozbudowywać gigafabrykę w Niemczech. Ekolodzy są przeciwni - Bankier.pl "Tesla rozbudowując zakład w Brandenburgii, chce podwoić swoje moce produkcyjne z 500 tys. do miliona samochodów rocznie. Obecnie w Gruenheide pracuje około 11 tys. osób, po rozbudowie zatrudnionych miałoby być tam 22,5 tys." Fajnie, co roku bedziemy miec w Europie milion nowych, dynamicznych i ekologicznych aut, kazde bedzie mialo elektryczne siedzenia i kierownice, kazde z dachem panoramicznym i ogrzewaniem postojowym, kazde z podgrzewanymi 5 siedzeniami i porzadnym 400W audio, kazde z ladowarka indukcyjna na 2 telefony, nawigacja z bezplatnymi aktualizacjami, uaktualnieniami softu OTA, ladowanie plug&charge, elektrycznym bagaznikiem, serwisem ograniczony do niezbednego minimum, w znakomitej wiekszosci mobilnym z problemami zglaszanymi bezoblugowo poprzez aplikacje. No i koniec z cofaniem licznikow, koniec z niepotrzebnymi, gubiacymi sie kluczykami, koniec z ulepami naprawianymi u Zdziska w stodole (nie beda sie mogly ladowac na SC). Witamy w XXI wieku, motoryzacja europejska wchodzi na naszych oczach na wyzszy poziom PS. Nadal uwazam, ze wycena gieldowa Tesli jest mocno zanizona, jezeli w dalszym tempie bedzie sie to tak rozwijac to za 5 lat, po wprowadzeniu miejskiego modelu w segmencie C, po wprowadzeniu pickupa w USA, po wprowadzeniu SEMI i ogarnieciu autopilota i rozbudowaniu sieci SC - i przede wszystkim wolumenowej sprzedazy - zobaczymy akcje po 2-3x wiecej niz dzisiaj.
  17. Slawomir, fajnie ze wrociles i to z pierwszorzedna recenzja elektryka! Co do wygladu zgadzam sie w 100% - auto jest makabrycznie brzydkie i bedzie powodem designerskiego wstydu dla BMW jeszcze przez wiele lat, paskudztwo w pelnym tego slowa znaczeniu (podejrzewam, ze juz przy LCI wycofaja sie rakiem z kontroweryjnych swiatel i grilla) Infotainment bedzie niedlugo nowa wersja i mam nadzieje bedzie duzo lepiej (gorzej byc nie moze). Co do napedu - niezmiennie powtarzam - ludzie glosuja portfelem i to KUPUJACY zadecydowali, ze zegnaja V12 bez zalu. Jestes w zdecydowanej mniejszosci w swoich pogladach (wsrod zainteresowanych 7-er)
  18. Ciekawa teoria. Skomentujesz w takim razie premiere nowej 5-er? Jak chcesz spalinowe to masz R4 benzyne i rope, 7,5s do setki. Chcesz wiecej to zapraszamy po hybrydy i elektryki. Co sie stalo z V8? Gdzie sa R6? Zla Unia wymogla? Do 2035 jeszcze troche zostalo czasu czy nie?
  19. Kolego, ale zejdzmy na ziemie 😉 1. Doscy wysoko zawiesiles poprzeczke ICE - masz praktycznie topowy/najdrozszy model spalinowy w ofercie BMW 2. Nie przetestowales topowego/najdrozszego BEV od BMW (iX M60) a jedynie porownujesz do biedy iX3 ktore ma cherlawy naped i calkowicie nijakie wnetrze/opcje w porownaniu do X5M 😆 Reasumujac - not fair, porownaj pomarancze z pomaranczami i wtedy zdaj relacje 😆 Do dobrych rzeczy sie szybko przyzwyczajamy i ich nie komentujemy! Chwalisz sie na codzien ze masz 2 sprawne nogi i mozesz swobodnie chodzic? Skrec/polam noge i sie zacznie narzekanie momentalnie ze jestes ograniczony. Ja na manualna klapke w hybrydzie marudzilem od razu po zakupie, wycieranie mokrej/zabloconej reki (najczesciej w spodnie..) nie nalezy do przyjemnosci - a ladowac (otwierac/zamykac klapke) trzeba bylo prawie codziennie (czesto w deszczu). Uczucie nie ma nic wspolnego z premium gdy inni robia to lepiej. To samo np z elektryczna kierownica - jak sie czlowiek przyzwyczail w TM3/F10 to pozniej w i4 manualna klula w oczy po prostu. Przyzwyczajony czlowiek ze jak wsiada/wysiada to kierownica idzie automatycznie do gory ulatwiajac wsiadanie/wysiadanie w ciasnym sedanie.
  20. Heh, posmiane bylo z Norwegii ze maja chore cla na ICE a tu bam, 3 lata pozniej i mamy w PL gole 520d za 270k PLN, doposazone skromnie w AWD, jakis m-pakiet i kilka opcji i 350k PLN peka. Za bazowego ropniaka z osiagami rodem z 10 letniej Octavii. Ot jak szybko narracja sie zmienia 😉 Co do Twojej odpowiedzi - sprzedales "nagle" auto, jezdzisz z musu autem tesciowej, magicznie chcesz miec nowe auto "od reki" (no bo przeciez to norma od zawsze byla brak oczekiwania) i nagle wszystkie wady BEV (ktore przeciez magicznie nie zniknely przez ostatnie 3 lata) sa juz nieaktualne 😉 Czyli ccc? Wszystkie wady BEV juz niewazne bo daja rabat i krotki czas oczekiwania? No nijak mi sie ta opowiesc nie klei, 😉 powiedzialbym niesmialo ze jednak te elektryki to nie taki diabel straszny jak go maluja 😉
  21. slonik, teraz bardzo bez szydery. Po co chcesz kupic kolejnego elektryka? Od 400 stron pisales ze BEV to badziew, ze nieekologiczne, ze nie czujesz ZADNEJ przewagi napedu elektrycznego jezeli chodzi o kulture pracy, ze to POWOLNA jazda autostradowa a Ty wiekszosc kilometrow tluczesz na autostradach. Ze zasieg jest tragiczny bo jezdzisz szybko a zamiast hotdogow preferujesz dobre domowe obiady badz porzadne restauracje. Ze ladowac sie w PL nie ma za bardzo gdzie na trasie a od przyspieszen elektrykow robi sie tylko niedobrze. Przeciez do zakazu aut spalinowych jest ponad dekada, jest MNOSTWO modeli spalinowych do wyboru, po co chcesz sobie utrudniac zycie? Kupujesz jakas porzadna benzyne, jezdzisz szybko jak lubisz, sa przeciez tansze od elektrykow, nie ograniczaja w zaden sposob. Bo widze ze po zakupie i uzytkowaniu przez kilka mies elektryka jakos plynnie Ci sie narracja zmienila ^^ Mam nadzieje, ze Polska Cie do tego nie zmusza tak jak biednych Norwegow zmuszaja w ich kraju do jazdy elektrykami? ^^
  22. slonik - 1. nie porownuj modelu Y do EQE czy 5-er bo to dwie rozne klasy samochodow (D/E), w 2 zupelnie roznych cenach. Jezeli chcesz porownywac "srodek" to raczej do modelu S/X trzeba zasiasc 2. Fordem Focusem jezdzilem ze 2 lata temu (nowka, w skorach) - wybacz ale porownanie nierzetelne, Focus mial mnostwo twardych plastikow, nieeleganckich detali, niekulturalny naped, nijak to nie licowalo z modelem Y 3. Na koniec dnia kupujesz elektryczne auto AWD za ~250k PLN, z bateria 80kWh i 5s do setki. Co i za ile oferuje konkurencja w porownaniu? Tesla wciaz skaluje produkcje wiec nie dziwie sie, ze ida nadal w ilosc a nie "personalizacje/premium", filozofia firmy jest jaka jest. (a co za tym idzie ich wycena gieldowa). Dla Ciebie premium to jakosc skor i wyciszenie, dla mnie premium to plug&charge SC, platforma BEV z frunkiem czy bez tunelu, czy GUI/multimedia ktore pozwalaja wsiasc do auta i jechac bezstresowo na drugi koniec Europy. Jakby mi bardziej zalezalo na "srodku" to kupilbym sobie jakas niemiecka hybryde na bogato z najwolniejszym silnikiem i sie egzaltowal wykonczeniem jezdzac dostojnie 50km/h po norweskich drogach w komfortach z masazem i wentylacja. Jak to mowia "different strokes for different folks". 4. Co mnie "meczy" - niemieckie premium za nierzadko 2x wiecej kasy powinno oferowac WSZYSTKO to co Tesla oferuje + jeszcze sporo od siebie extra (wyciszenie, lepsze materialy, lepsze osiagi, lepsze rozwiazania technologiczne, lepsza obsluge, lepszy soft) - tym dla mnie sie charakteryzuje prawdziwe premium. A jak jest w rzeczywistosci? Moge bez mrugniecia okiem wymienic 20 rzeczy ktorych nie ma takie elektryczne BMW w tej samej klasie a ma Tesla. A wtedy ciezko nazywac taki produkt premium. Dla mnie jezeli kupujesz za 600-700k PLN i5 M60 a pozniej musisz rece sobie brudzic otwierajac port ladowania gdy taka Kia ma automatyczny to o jakim my premium mowimy? Dobry zart. Ale wiadomo, czesc ludzi sie nabiera i nie mam z tym zadnego problemu, "klient glosuje portfelem" jest zawsze na czasie. 5. Wlasnie dostalem maila, ze kolejna osoba zamowila Tesle z moim referalem - bladego pojecia nie mam kim sa ci ludzie. Jedna z tych 3 osob juz auto odebrala i punkty mam na koncie, gdy kolejne 2 osoby odbiora bede mial 22.500 kredytow na koncie. To jest gratisowe 20.000 km na SC albo np 4 ladowarki scienne Tesli, jakby nie patrzec z 8-9k PLN za friko. Wole taka forme reklamy niz artykuly sponsorowane w pudelkach i oplacanie pseudo dzinnikarzom wyjazdow w fajne miejscowki, placenie za kolacje, za pisanie peanow w nierzetelnych mediach etc etc
  23. Slonik, jak juz bedziesz zamawial swoj wymarzony model Y to pamietaj o moim referalu ;DD PS. Japonczycy ze swoimi EV w US sieja groze ^^ https://electrek.co/2023/07/29/mazda-kills-off-mx-30-ev-in-us-again-after-selling-just-66-cars/
  24. Nie, nie jest dziwne, nalezy sie jak psu buda bym nawet powiedzial. Jezeli taki noob jak ja widzi co sie dzieje z motoryzacja, z ustawodastwem, ze od lat idzie nowe, ze US i Chiny pra all-in w elektryki i wolumenowa sprzedaz i ludzie to kupuja to decydenci europejskich firm motoryzacyjnych od 10 lat powinni byc na to gotowi i teraz tylko wjezdzac na bialym koniu ze swoimi swietnymi elektrykami na nowych, dedykowanych platformach, z nowoczesnym softem. Po to wlasnie maja dzialy R&D, po to maja zasoby gotowkowe - nie na 15-ta wersje 320d, nie na dywidendy, nie dla tlustego zarzadu. A oni chyba mysleli, ze to chwilowa moda, ze beda mieli jeszcze 30 lat dojenia ludzi na autach spalinowych, ze ludzie beda wybierac auto za znaczek a nie oferowana technologie. No i zdziwko. Przeciez takie problemy VW z np wieszajacym sie topornym softem czy nieumiejetnoscia OTA wystawia najwieksza firme motoryzacyjna swiata na POSMIEWISKO. Dobrze, kubel zimnej wody sie przyda na ochlode. Dla pocieszenia Japonczycy byli jeszcze bardziej slepi ze swomi przeswietnymi hybrydami ^^ Tymczasem ze swiata Tesli - wrocily referale, taka reklama firmy poczta pantoflowa. Dostalem niedawno 2 maile, ze 2 rozne osoby (chyba z USA sadzac po nazwiskach) zamowily auta uzywajac mojego polecenia (ktorego nigdzie nie podawalem w sumie, raz tutaj z rok temu i raz na portalu elektrowozu). Myslalem ze to jakis fejk a wczoraj dostaje maila ze pierwsza osoba auto juz odebrala i mam 7500 punktow na koncie. 5000 punktow mozna wymienic na wallboxa Tesli albo na 5000km ladowania na SC (akurat na dobry eurotrip w wakacje). Milo, takie rzeczy tylko w Tesli 🙂

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.