Treść opublikowana przez OskiUK
-
Pomocy!!! po wymianie końcówek mocy w tunerze nie widzi Navi
Nie wiesz co piszesz to nie pisz :duh: Nie oprogramowanie a czytnik navi sam w sobie. Bez czytnika grafika jak z atari, z mk3 i mk4 duzo lepiej. Wyglada na wypieta navi wlasnie. :)
-
e46 320d 136km EWS- sterownik świec?
Bledy 3 i 15 z ostatniego zdjecia (dlaczego one kurka sa takie duze? :mrgreen: ) sa normalne gdy uzywasz jednego klucza. Jak kreci a nie pali to najprawdopodbniej "zagubiona" synchronizacja. Uzyj INPA, DIS albo PA Soft.
-
NCSExpert blad przy laczeniu z ALSZ
Uaktualniales SPDaten?
-
M43TU Wysokie jalowe obroty po wymianie filtra paliwa
Blad regulacji sondy, nr 141, pozatym sonda miala tendencje do pracy na ubogiej mieszance. Zdjecia przewodu nie mam, ale to nr 4 z tego schematu http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL32&mospid=47631&btnr=13_0822&hg=13&fg=10
-
ASO ukręciło świece żarową !!
Widze, ze w Rajchu takie same metody jak w Pl :norty: A na powaznie, mi kiedys w ASO ukrecili srube przy ustawianiu geometrii, nie wiem jakim cudem ta z mimosrodem. Koszta naprawy chcieli przerzucic na mnie - 1500pln, plus wcisnac nowy wahacz, ale po krotkiej wymianie korespondencji zrobili na wlasny koszt. Jestem prawie pewien, ze ASO jest ubezpieczone na wypadek takich akcji. W koncu sami sie podjeli, znali ryzyko. Nie poddawaj sie i walcz o swoje. Powodzenia.
-
M43TU Wysokie jalowe obroty po wymianie filtra paliwa
Podbije raz jeszcze, bo sedno problemu nie lezalo w sondzie. Po krotkim czasie problem powrocil i dzis z rana postanowilem przyjrzec sie blizej przewodom paliwowym, tym gumowym. Co sie okazalo, ze jeden z klipsow sie ukruszyl ze starosci (w czasie jak wymienialem filtr), nie trzymal jak nalezy i ciagnal tamtedy lewe powietrze z paliwem kiedy mu sie chcialo i w zaleznosci jak sie ulozyl, stad komunikat o ubogiej mieszance. Paliwem nie smierdzialo, bo to tam juz paliwo zasysa z vacuum. Weze wymienione i poki co, odpukac, jest ok. To ostateczne rozwiazanie lol.
-
M43TU Wysokie jalowe obroty po wymianie filtra paliwa
Zgadza sie :) Nie szukalbym tak uparcie przyczyny w filtrze, gdyby problem nie wystapil od pierwszego odpalenia silnika po wymianie filtra :) Skubana sonda :mrgreen:
-
M43TU Wysokie jalowe obroty po wymianie filtra paliwa
Update. Problemem nie byl zaworek, a poprzednie rozwiazanie bylo zbiegiem okolicznosci, bo problem powrocil. Przez kilka godzin nie padalo wiec przysiadlem z INPA i okazalo sie, ze winowajca byla lambda przed katem - niby pracowala dobrze, ale w momencie gdy komp zwiekszal jalowe, jej praca stawala sie bardziej powolna, nie zmieniala napiecia z taka czestotliwoscia, jak robila to przy ca. 800rpm. Musiala przeklamywac, wymienilem i jak reka odjal od tamtej pory. Musiala pasc akurat w dzien wymiany filtra paliwa i stad dziwne podejrzenia :duh:
-
Nie udana aktywacja/programowanie przycisku BC? [Dis- Error]
NCS odszukaj w zegarach pozycje BC i zmien na aktiv. Jesli masz do Manu blisko, moge Ci pomoc.
-
Wymiana tylnych swiatel E46
61120140220 - to numer adaptera. Tu jest jeszcze troche lektury http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=328748. Sam sie przymierzam do wymiany lamp ale nie moge znalezc ladnego kompletu;)
-
Wyciek z czujnika rozrzadu..
Wymien oring i po sprawie;)
-
Wymiana tylnych swiatel E46
http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=637333
-
Zmiana Business CD na Navi GPS 16:9 BMW
Przeczytaj uwaznie i nie wprowadzaj w blad :roll: :D Z malej na duza to plug n play, wiazka juz jest. Jedynie co to moze byc modul video do wymiany na taki z obsluga 16:9
-
BMW e46 1.9 dusi się i nierówno pracuje
Nie chce Cie straszyc, ale na moje bedzie dol do roboty. Benzyna w oleju nie wrozy nic dobrego, pewnie pierscienie puszczaja. Daj znac co na to mechanik.
-
BMW e46 1.9 dusi się i nierówno pracuje
Przyczyn moze byc mnostwo. Jak masz mozliwosc podmien przeplywomierz, sprawdz czy nie bierze lewego powietrza, cykanie z lewej strony to moze byc uszczelka kolektora. Sprawdz swiece. Najlepiej byloby podpiac sie pod kompa. PS. Z wezem chlodnicy nie panikuj, odpowietrzyles uklad?
-
czujnik temperatury cieczy chlodzacej bmw e46 1.9
Jesli to czujnik w dolnym, lewym wezu chlodnicy, to mam problem, by fote zrobic, bo przeszkadzaja weze od klimy. Ale idzie do niego przewod z wiazki z ktorej ida rowniez wtyczki do lampy. To wlasnie czujnik od wiatraka. EDIT: Widze, ze masz tam jakies druciarstwo, zgaduje, ze do ringow;) Ktos musial "pozbyc" sie kabelka z jakiegos powodu. Zobacz czy nie masz "luznych" przewodow w wiazce po stronie pasazera.
-
czujnik temperatury cieczy chlodzacej bmw e46 1.9
Gdzie znalazles ten czujnik? Zerkne jak jest u mnie.
-
M43TU Wysokie jalowe obroty po wymianie filtra paliwa
Update. Wymienilem zaworek odpowietrzenia zbiornika - problem zniknal. Zastanawiam sie jak bardzo zapchany byl filtr skoro uszkodzil odpowietrznik. :|
-
M43TU Wysokie jalowe obroty po wymianie filtra paliwa
Calkiem niedawno doprowadzilem auto do stanu jak na filmie. Powymienialem uszczelki pod kolektorem, pomiedzy dolnym I gornym, uszczelke disa, oringi wtryskow, weze vacuum... Bylo OK do czasu wymiany wlasnie filtra paliwa. Nie winie filtra za to co sie dzieje, ale zastanawiam sie co sie moglo zrypac. Wymienialem tez wydech, ale jest chyba nieszczelny, bo czuc delikatnie spaliny. Jeszcze jedno, na moje wplywu nie ma, ale na disie, ta wewnetrzna uszczelka jest lekko sparciala w jednym miejscu i nawet gdy jest zamknieta znikome ilosci powietrza musza sie przedostawac. Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
-
M43TU Wysokie jalowe obroty po wymianie filtra paliwa
Filtr wsadzilem Mann, klopotow nie mialem zadnych, opaski byly jak nowe wiec zostawilem, przewody nie sparciale. Auto jezdzi normalnie, nie muli, nie przygasa, jest zwawe. INPA zadnych bledow nie pokazuje, kasowalem adaptacje 2 razy, korekcje na cylindrach bez szalu. Po skasowaniu adaptacji bylo ok przez pare minut i problem powrocil, podmienilem przed chwila ze sprawnego auta regulator cisnienia, pompe paliwa - zmian zadnych (choc bylo to maloprawdopodobne, ze cos sie akurat zepsulo). Tak chodzil przed wymiana filtra: http://youtu.be/zVTDRFMmTvg Edit: co jeszcze zauwazylem, to przy 4st na dworze chmura z wydechu, jak za bogata mieszanka.
-
M43TU Wysokie jalowe obroty po wymianie filtra paliwa
Panowie, pomocy. Przed wymiana filtra paliwa jalowe mialem stabilne 850rpm, po wymianie po odpaleniu auta w ciagu 2-3 minut z 850 stopniowo podnosza sie na ca. 1000 i tak zostaja. Po zgaszeniu i odczekaniu 10 minut znow daja na 850 i ponownie powoli wzrastaja do 1000. Tak sie dzieje na rozgrzanym silniku. Na zimnym po odpaleniu sa na ciut wyzej niz 1000 czyli norma. Jakies sugestie? :mad2:
-
E46 2002 moduł komfortu
Tak, mozesz smialo brac inny. Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
-
M43TU Oringi wtryskow
Dobra, juz wiem. Rysunek z realoem jest troche mylacy. Mniejszy oring idzie na gore, wiekszy na dol. Z rysunku wynika, ze dwa sa na dole, co mnie zmylilo. Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
-
M43TU Oringi wtryskow
Panowie pomocy, zglupialem. Ile oringow przychodzi na dol/gore wtrysku od M43TU? Na dole powinien byc jeden czy dwa oringi (tak wyglada w realoem)?
-
[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem
Sprawdz przycisk od zamykania/otwierania, ten obok awaryjnych. On czasem tez cyrki powoduje.