Treść opublikowana przez hassassyn
-
Nieładna końcówka wydechu w 320d E90/E91 - wymieniał ktoś?
Nie rozumiem, to one nie różnią się tylko kolorem?
-
E90 Doposażenie w PDC przód / tył
No właśnie, też się nad tym zastanawiam. Ktoś policzył ile to może kosztować?
-
wymian listew srebrnych na czarne lub carbon!
To samo chciałem napisać...
-
[E90] schowek na okulary
Ja mam:)
-
[E90/91] 318d/320d - Wymiana filtrów
Przyłączam się do pytania, bo jak na razie nie ma na nie odpowiedzi. Czy w silniku N47 wymiana filtra powietrza jest skomplikowana? Z tego co się orientuję jest tu inny filtr niż w aucie z fotorelacji. Robił już ktoś tę wymianę samodzielnie? EDIT: Znalazłem w innym dziale http://moto.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=186206
-
Pytania dotyczące zakupu 320d
Zgadzam się. Jeździłem jednym i drugim i różnica w odczuciu mocy wydaje mi się zdecydowana.
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
coś mi się twoje obliczenia nie zgadzają :mad2: :mad2: :mad2:
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
U mnie w poprzednim aucie było tak. :arrow: Przychodzę na parking, wsiadam do auta, patrzę jakaś kartka pod wycieraczką. Myślę sobie - reklama. Wysiadam, żeby ją wyrzucić patrzę odręczny napis: "proszę o kontakt w sprawie uszkodzenia samochodu". Myślę sobie o co kaman? Patrzę, a tu zbity przedni kierunek i przetarty lakier. Dzwonię, odbiera babka, przeprasza, umawiamy się na kawę, pisze oświadczenie i daj ksero polisy :mrgreen: Auto miała ubezpieczone w PZU. Goś wychodzi patrzy, bla, bla, bla, stare auto, to było robione to robione (miałem wcześniej zbity halogen, ale oczywiście powiedziałem, że to teraz). Po dwóch dniach przychodzi pismo, że dają 900 zł, proszę podać konto. Ja na to w piśmie, że kotna nie podam, że się nie zgadzam, że mam prawo do części oryginalnych, do przywrócenia stanu sprzed wypadku, ustawa taka, paragraf taki i taki (pomógł znajomy rzeczoznawca), wycena z zaprzyjaźnionego warsztatu na 2800 zł. Za jakiś czas telefon - proszę przyjechać jeszcze raz, ponowna ocena szkody, za dwa dni pismo, dają 2300 zł. Podaję konto. Stówka dla znajomego, stówka dla zaprzyjaźnionego warsztatu za wycenę, 1500 zł naprawa w tym warsztacie, 600 zł przytulone :cool2:
-
Głośna praca dmuchawy/nawiewu
Ok. Dzięki za info i linka. Jak będę miał trochę czasu, to może spróbuję się za to zabrać.
-
Głośna praca dmuchawy/nawiewu
Odgrzeję trochę kotleta :) Mam podobny problem - jak w temacie - i szukałem w postach związanych z klimatyzacją, ale nic konkretnego nie znalazłem, zresztą problem nie dotyczy klimatyzacji, a nawiewu. Otóż nawiew zaczął głośniej pracować - jakieś takie dziwne buczenie. Buczenie słychać bez względu na to, na jakim poziomie pracuje dmuchawa, choć im mniej "kresek" na dmuchawie, tym bardziej słychać buczenie. Szczególnie słychać je przy zgaszonym silniku. Nie jest szczególnie głośne (niektórzy opisywali, że zagłusza im muzykę :duh: ), ale i tak denerwujące. Wcześniej tego nie było. Ma ktoś jakiś pomysł? :mrgreen: PS A ten silniczek pod schowkiem, to gdzie jest dokładnie?
-
Nagrzewanie się auta.
U mnie jest tak samo. Nie masz się o co martwić. Na postoju, na jeszcze nierozgrzanym silniku temp. jest stała, albo spada o 1 stopień. Inaczej jest na rozgrzanym silniku - jak się zatrzymam, to temp idzie 1,2 stopnie do góry (wiadomo, nie ma podmuchu powietrza) :cool2: Max nagrzewa mi się do 90 stopni.
-
Antyradar
:duh: A paszport Polsatu się nada?
-
Jak zalać paliwo z karnistra?
Zwykłym śrubokrętem odblokujesz wlew, wystarczy nacisnąć w miejscu, gdzie jest blokada. Też jak kolega męczyłam się kiedyś na jednej stacji :duh: A jak chcesz często tankować z kanistra, to kup odpowiedni lejek.
-
smar do piasty?
Ok. W weekend zmieniałem koła na zimowe i mam już odpowiedź na własnym przykładzie. Zapieka się jak diabli :shock:
-
smar do piasty?
Czyli wychodzi na to, że trzeba smarować. Muszę zaopatrzyć się w jakiś specyfik, a tu za oknem już śnieg :roll:
-
smar do piasty?
Aha.... :duh: Nie pytam co może wystąpić, tylko czy ktoś może to potwierdzić z autopsji.
-
smar do piasty?
Też się zastanawiałem nad smarem. W związku z tym pytanie, czy któryś z kolegów miał przypadek zapieczenia się po zimie alufelgi?
-
Jaki silnik do e90?
Myślę, że da radę. Ja sprawdziłem historię serwisowania swojego auta w trzech serwisach w Polsce. W jednym przez maila, w drugim przez telefon, a w trzecim osobiście. Jak pokombinujesz, to da radę to zrobić, bo oficjalnie nie udzielą Ci takiej informacji na odległość. Moje auto było serwisowane od początku w jednym salonie w Polsce (w książce nie było wszystkich wpisów, dopiero na wydruku z tego serwisu). Co ciekawe jeden z serwisów załatwianych na odległość miał tylko część wpisów u siebie w bazie :shock: Nie wiem, czy gostek w ASO nie umiał wszystkiego sprawdzić, czy co, no ale nie było to oficjalne info, nie miałem wydruku z pieczątką, tylko przesłał mi PrinScrn. PS Najlepiej zadzwoń do ASO i spytaj, czy jak przyjdziesz z VIN, to udzielą info.
-
Zmiana koloru podświetlenia ringów
Nie jesteś jedynym zbokiem :twisted: :mrgreen:
-
wymian listew srebrnych na czarne lub carbon!
Naprawdę fajnie te listwy wyglądają. Auto robi wrażenie przytulniejszego w środku. :cool2: Zastanawiam się, czy nie pociągnąć sobie tych listw czarną skórą.
-
Jaki silnik do e90?
Widzę kolego, że nie jeździłeś z navi pro. Ekran w tej navi podzielony jest na dwie części (coś koło 2/3 i 1/3) i ustawiając odpowiednio navi, kiedy zbliżasz się do skrętu/zjazdu na większym/lewym ekranie masz wyświetlaną mapę, a na prawym/mniejszym strzałki z odliczaniem odległości jak w navi buisness. Więc ten argument z wpatrywaniem się w mapę trochę chybiony :duh:
-
Jaki silnik do e90?
Potwierdzam, szczególnie przy skórze.
-
Jaki silnik do e90?
Ja jakiś rok temu miałem podobne dylematy. Na początku, to tak jak Ci kolega napisał. Poczytaj forum, dużo tu jest przydatnej wiedzy. Wracając do dylematów, to szybko zorientowałem się, że na "polskim rynku" mało jest 320i (bo też początkowo planowałem kupić benzynę), a jeszcze mniej z dobrym wyposażeniem (navi pro, ksenony, skóra, sportowe podgrzewane stołki, itd.) Zacząłem więc szukać 320d. Zajęło mi to prawie pół roku. Kupiłem w Polsce od właściciela. O niemieckich autach się nie wypowiem, bo tam nie szukałem, ale wiem, że tam handlarze też kręcą, więc trzeba uważać. Jeżeli chodzi o cenę auta, to sam przeglądając oferty zorientujesz się jaka jest rozsądna. Zależy ona od wielu rzeczy, więc ciężko ją tu ogólnie określić. 318 od 320 różni się silnikiem :norty: Navi jest tak prosta w obsłudze, że język jest nieistotny. Dla mnie (jak pisałem na wstępie) navi pro była priorytetem. Ktoś kiedyś fajnie napisał: deska w E9x bez navi wygląda po prostu jak deska :wink: No ale to kwestia gustu. PS Odpowiadając na tytułowe pytanie uważam, że najlepiej kupić auto (nie tylko 320i) od pierwszego właściciela w Polsce, który dbał o swój samochód.
-
[E9x, E8x, pre-LCI, LCI] Doposażenie w SERVOTRONIC
Mam SERVOTRONIC i nie zauważyłem żadnej kontrolki. Co do funkcjonalności, to muszę powiedzieć, że na parkingu daje rade :D
-
Nieładna końcówka wydechu w 320d E90/E91 - wymieniał ktoś?
Fajna ta końcówka, ciekawe jak się prezentuje z autem. Jeżeli ktoś ma to również chętnie zobaczę.