Treść opublikowana przez hassassyn
-
BMW E91 wyłączanie się radia na postoju
Próbowałem tak i nie działa :duh: . Zobaczę jeszcze raz...
-
BMW E91 wyłączanie się radia na postoju
Ok, ale jak wyłączam silnik, to radio mi jeszcze działa. Więc od razu mam przytrzymać ten przycisk, czy dopiero jak zgaśnie?
-
BMW E91 wyłączanie się radia na postoju
U mnie tez nie działa, nawet z przytrzymaniem :mad2:
-
Wgranie nowego softu do E91 320i 2006
Kolego, jak nie widzisz różnicy w mocy przed wirusem i po, to może go sobie daruj :duh:
-
[E90] wątpliwa sprawa grubości lakieru
Widzisz kolego, musisz czytać ze zrozumieniem to, co ktoś napisze. Dlaczego mam nie pisać, że BMW 5, które stało w salonie w Poznaniu miało w kilku miejscach 180-200um, skoro miernik chłopaków z ASO takie wartości wskazywał? Nie wiem, czy to było autko 1 na 50 czy 1 na 100, a może 1 na 2, bo nie prowadziłem takiej statystyki i Ty pewnie też. Wiem natomiast, że miernik wskazywał taką wartość, a czy dlatego, że taka była w rzeczywistości, czy dlatego, że miernik przekłamywał/był niedokładny/ były takie warunki a nie inne/chłopaki z ASO nie umieli się nim posługiwać (dużo by jeszcze można wymieniać), tego nie wiem.
-
e90 kupno - jaki silnik wybrać
Kurde, ja o takiej awarii jeszcze nie słyszałem. :mrgreen:
-
Termostat egr i główny
Długo czasu zajęła Ci wymiana tego termostatu? Przymierzam się do samodzielnej wymiany, ale nie jestem zbyt dobry w te klocki :cry2: Mógłbyś napisać krok po kroku co robić? Dzięki. Pozdrawiam.
-
[E90] wątpliwa sprawa grubości lakieru
Ok, można podważać pomiary miernikiem z 100 pln (jeżeli ktoś takiego używa). Mi na przykład w ASO mierzyli przy przeglądzie przed sprzedażowym (mam wrażenie, że nie był to miernik za 100pln) i pojawiały się różnicy na poszczególnych elementach w granicach 140 - 170, co według nich jest jak najbardziej normalne. Zresztą potwierdzę to co pisze dziqsek - pokazywali mi w ASO nowe auta, na których miernik pokazywał miejscami 180-200 :mad2: . Więc z tą grubością lakieru (bądź wskazaniami mierników) jest różnie.
-
Funkcja stop-start
Mi funkcja ss w ogóle nie przeszkadza. Jeżdżę z nią od pięć miesięcy i się przyzwyczaiłem. Co do oszczędzania, to wydaje mi się, że to nie tylko o to w ss chodzi. Jeżeli ktoś stoi 10 minut z odpalonym silnikiem, to chyba nie wpływa to najlepiej na dpf. No chyba, że go nie ma.
-
E90/ E91 - Splitery z allegro - opinie
Przepraszam bardzo, ale to podchodzi pod herezję :twisted: BMW E91 to nie jest zwykłe kombi w dieslu :nienie:
-
E90 Mata zajętości pasażera, czujnik zapięcia pasów,emulator
No to dziwne. Powinna być świecąca się kontrolka i dźwięk, zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera.
-
e91 2.0 diesel, zapycha sie DPF
No dobra. Ale czy to wszystkie warunki? Bo wcześniej pisali, że
-
Zakup BMW e90 (sprawdzenie przebiegu)
Ja, jak kupowałem auto, to koleś przesłał mi wydruki z serwisu BMW w którym serwisował, potwierdziłem to w dwóch innych serwisach (przez mail). Autko było kiedyś lekko stuknięte w tył, widziałem zdjęcia sprzed naprawy, w trakcie naprawy oraz kosztorys naprawy z ASO. Na końcu zrobiłem w jeszcze innym ASO przegląd przed sprzedażowy (oczywiście wcześniej sam przejechałem się autkiem i rzuciłem moim "fachowym" okiem :mad2: ) i wszystko się potwierdziło. :D
-
e91 2.0 diesel, zapycha sie DPF
Dzięki. Pomyliłeś się. Nie byłem nigdy u Ciebie z moim autem :mrgreen:
-
e91 2.0 diesel, zapycha sie DPF
Musiałeś mnie z kimś pomylić. Nie pytałem Cię o to :lol: Dzięki za info, znów pojawiają się nieścisłości związane z ilością paliwa. Za linki do filmików też dziękuję (choć je widziałem) ale chyba wyraźnie pytam o wypalanie automatyczne, a nie programowe wymuszenie wypalania - chyba jest różnica??? Skąd masz te dane, z disa? PS Odpukać nie mam problemów z dpf. Pytam profilaktycznie :mrgreen:
-
e91 2.0 diesel, zapycha sie DPF
Odgrzeję trochę kotleta. Jak to jest w końcu z tym automatycznym wypalaniem dpf? W jednym poście czytam, że musi być co najmniej 10 litrów paliwa, w innym, że 3/4 baku itd. Czy jest ktoś w stanie wypisać wszystkie warunki jakie powinny być spełnione, by dpf zaczął się automatycznie wypalać?
-
Sportowe Zawieszenie...
Kolega wyżej ma rację, raczej zmieniałbym opony niż zawieszenie. Ja ma sportowe zawieszenie i opony 17 ROF. Jest twardo, ale to kwestia przyzwyczajenia. Mi zresztą to odpowiada. Najgorzej jest na śpiącym policjancie. :mad2:
-
Jak powinna wyglądać książka serwisowa
Wracając jednak do tematu tego wątku to moja książka wygląda tak: Wizyty w serwisie: 1300km, 12 tys, 13 tys, 30 tys, 50 tys, 51 tys, 52 tys, 61 tys, 82 tys, 84 tys, 106 tys, 110 tys, no i jak kupowałem 129 tys :D Wszystko w jednym Polskim Serwisie BMW. Z tego co mi wiadomo, to gość wszystko robił w ASO. Otrzymałem od niego wydruk z komputera z wizytami i tym co było robione, potwierdziłem te info w dwóch innych ASO.
-
BMW 320 E90 2009r. - pasek rozrządu
Offtop: Zwroty o które pytasz, to pozostałości liczby podwójnej - dualis, która pierwotnie w języku polski występowała, a odnosiła się do rzeczy występujących parami, np. oczu, uszu, rąk itd. (wywodzi się z przodka języka polskiego - języka staro cerkiewno słowiańskiego). Obecnie liczba podwójna w zasadzie nie występuje (w szkole przecież od lat uczą nas, że jest tylko liczba pojedyncza i mnoga), zachowała się jednak w sposób szczególny w języku służb mundurowych, a szczególnie u wojskowych :mrgreen:
-
pytanie odnośnie kupna 320i
Jeżeli chodzi o mnie, to bym się jakoś nie przejmował takim przebiegiem. Sprawdź auto w ASO i jeżeli jest OK,to kupuj :D
-
320d = 162KM vs 177KM vs 184KM który?
Mogę się wypowiedzieć na temat odczuwalnej różnicy mocy między tymi silnikami. Tak się składa, że jeździłem każdym. Najkrócej 184 KM - w zasadzie epizodycznie. Moje odczucia są następujące: między 163 KM, a 177 KM odczuwam wyraźną różnicę mocy, natomiast porównując 177 KM i 184 KM już takiej różnicy nie czułem, a w zasadzie, to w ogóle różnicy nie czułem. Może to kwestia konkretnych samochodów, a nie silników - nie wiem.
-
320i Żaluzje chłodnicy - co i jak ?
Czy w modelach przedliftowych (np. w takim jak mój) też były montowane te żaluzje? Bo pamiętam, że gość, od którego kupowałem auto coś mi o nich mówił, że to dobra rzecz itd., ale ja nie za bardzo go wtedy słuchałem :duh: No ale jak patrze przez nerki, to rzeczywiście jest tam coś czarnego i nie widać chłodnicy.
-
przedlift - zmiana dźwięku gongu
Ja mam nowy i jak dla mnie też jest irytujący :duh:
-
WADY,ZALETY,USTERKI, RADOŚĆ OPISZ SWOJE
Ja auto mam już prawie dwa miesiące :lol: Plusy: Świetny wygląd zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny. Dynamiczny silnik z rozsądnym spalaniem. Niesamowicie trzyma się drogi, szczególnie w zakrętach. Bardzo dobre hamulce (nie wiem jak kolega wyżej może narzekać na hamulce - może trzeba wymienić tarcze i klocki?). Oczywiście nie ma porównania do moje poprzedniego auta - Nissan Primera. Minusy: Trochę za twardy na nasze dziurawe drogi, tym bardziej, że mam runflaty i zawieszenie m-technik. Ciągle się boję, że mi ukradną :duh: Mam nadzieję, że to minie :mrgreen: EDIT: Z minusów zapomniałem o najważniejszych - mało miejsca i brak miejsca na zapas :mad2:
-
Co należy sprawdzić/wymienic? N47
W zasadzie nie wiem, która rurka się poci - jeszcze nie zaglądałem. Są jakieś inne od odmy, które mogą się pocić oprócz tej ze zdjęcia???