Treść opublikowana przez hassassyn
-
wyswietlanie informacji do zmiany biegów
No jednak mam wrażenie, że nie jest tak prostolinijnie jak piszesz. Odnoszę wrażenie, że sugestia dotycząca zmiany biegu nie zależy tylko od wskaźnika obrotomierza, ale także od tego, jak mocno wcisnę pedał gaz i w jakich warunkach jadę. Tzn. jadąc z górki, przy obrotach 1200 i stopniowym dodawaniu gazu nie sugeruje zmiany na niższy bieg. Innym razem, jadąc pod wzniesienie i wciskając mocniej gaz, przy obrotach 1200 sugeruje zmianę na niższy bieg. Nie upraszczałbym więc tej kwestii tak jak Ty. Oczywiście kompletna bzdura. Koniec tematu.
-
Wypalanie chemiczne DPF
Z tego co widzę po silniku, to kolega bbartekk2 ma jeden termostat. Masz racje kolego 318d z 08r nie posiadają termostatu EGR, pytanie czy wszystkie czy są wyjątki. Wszystkie silniki n47...
-
Wypalanie chemiczne DPF
Myślę, że odpowiedź może być w Twoim pierwszym poście - nieprawidłowo przeprowadzone wypalanie. Nie wiem jak to jest do końca, ale słyszałem, że czasem w dpf zbierze się taki syf, którego nie da się już praktycznie wypalić.
-
Wypalanie chemiczne DPF
Z tego co widzę po silniku, to kolega bbartekk2 ma jeden termostat.
-
[E9X] xxxx Realny przebieg opon.
Też mam te opony. Jak na razie jestem z nich bardzo zadowolony. Ja przejechałem już na nich 7k km. Poprzedni właściciel założył je w marcu 2011 roku. Od tego czasy zrobił autem 47k. Ciężko powiedzieć ile na tych oponkach, a ile na zimówkach, ale z takich przybliżonych obliczeń można założyć, że około 30k km. Tak więc moje opony przelatały około 37 k km i wyglądają jeszcze dość dobrze. Myślę, że z 10 k spokojnie jeszcze pojadą. Tak jak kolega napisał wyżej - świetnie trzymają na zakrętach. Ja dopiszę jeszcze, że są trochę twarde, ale to normalne przy tego typu oponach.
-
Jaki olej do e91 320d
Pisząc mój post tak sobie pomyślałem, że ktoś do tego właśnie mógł potrzebować śrubokręta :D
-
Co należy sprawdzić/wymienic? N47
Jeszcze odnośnie tej rurki co jest na zdjęciu wyżej, to wydaje mi się, ze to nie jest rurka od odmy. Znajduje się ona przecież przy filtrze powietrza.
-
Jaki olej do e91 320d
Proszę Cię nie pisz, że ktoś może sam nie dać rady wymienić filtra powietrza w n47, bo do tego nie potrzeba nawet śrubokręta. Zresztą masz ten silnik i wiesz, gdzie jest umieszczony ten filtr. Już lepiej będzie napisać, jeżeli nie chce się pobrudzić.... No ale zapłacić można oczywiście za wszystko. Nie moje pieniądze, nie moja sprawa :D
-
Jaki silnik do e90?
Jeżeli chodzi o miejsce na tylnej kanapie to stwierdzam, że jest go wystarczająco....dla moich dwóch synków (3,5 roku i rok) :duh: Powiem jeszcze, że przy dwóch fotelikach trzecia osoba - w moim przypadku teściowa - już się nie mieści, i to jest plus :twisted: Więcej nie będę komentował ilości miejsca z tyłu. Wspomnę jeszcze o bagażniku w e91, jest również mały. Przeciętnej wielkości wózek (oczywiście po złożeniu) zajmuje większość miejsca.
-
Jaki olej do e91 320d
Myślę, że te 18 zł to jednak za wymianę filtra powietrza w n47, gdzie jest banalnie prosta i każdy zrobi to sam w kilka sekund... :duh: Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.
-
[E91] zakup auta u niemca
Ja tak napisałem, ale widzę, że nie wyczułeś ironii :mad2: Dobrze skomentował to kolega radek_rr i przy tym pozostańmy. Widocznie nie, Panie Erudyto :cool2: Nie zawstydzaj mnie :oops:
-
jakie zarówki led angel eyes
Dzięki za wyczerpującą relację. Ciekawy jestem fotek, jak będziesz mógł, to wrzuć.
-
[E91] zakup auta u niemca
Ja tak napisałem, ale widzę, że nie wyczułeś ironii :mad2: Dobrze skomentował to kolega radek_rr i przy tym pozostańmy.
-
jakie zarówki led angel eyes
Zgadzam się w 100% z przedmówcą klasyczne bursztynowe podobają mi się najbardziej. Te białe markery jakoś do mnie nie przemawiają, nawet te fabryczne w nowych modelach, ale to może kwestia przyzwyczajenia. Co do pytania, to myślę, że nikt nie będzie sprawdzał jaki to odcień pomarańczowego, ale jak wyskoczysz w czerwonych ringach (jest tego dużo na youtube) to na pewno Cię zatrzymają :nienie:
-
[E91] zakup auta u niemca
No tak, historię auta można znać tylko wtedy, gdy razem z nim zjedziemy z linii produkcyjnej, a później dalej na lawecie do dealera :duh: Odpuśćcie sobie...
-
[E91] zakup auta u niemca
Nic odkrywczego, kupno używanego auta niesie za sobą wiele zagrożeń, a nieuczciwość - powiedzmy, że jest to w tym miejscu eufemizm - sprzedającego to tylko jedno z nich. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę, ale nie brać zbytnio do siebie, bo wietrząc wszędzie spisek to i auta z salonu nie kupimy :duh: Pozdrawiam
-
[E91] zakup auta u niemca
Dlatego dobrze jest widzieć stan auta sprzed wypadku. Papier to papier, zawsze można spreparować.
-
[E91] zakup auta u niemca
Kolego, to zależy gdzie było bite i co było robione. Jak są papiery to zerknij. Ja jak swoje kupowałem, to właściciel pokazał mi zdjęcia sprzed stłuczki (był lekko walnięty w tył, w zasadzie, to tylko lakiernik przy aucie pracował, stłuczka sprzed czterech lat) i kosztorys naprawy z ASO. Po zdjęciach i kosztorysie (3500 zł w ASO to nie była duża naprawa) widziałem, że to był mały, nic nieznaczący pocałunek w pupę :lol: - wiesz jak to jest :norty: Nie przeszkadzało mi to więc w zakupie. Musisz sam ocenić.
-
[E91] Samodzielna renowacja felg
Doświadczenie mam, wprawdzie niewielkie, ale lakierowanie felg, to nie malowanie karoserii auta, jest to znacznie prostsze. Abstrahując jednak od umiejętności i doświadczenia pytam o efekty użycia takiej technologii. Zresztą nie wydaje mi się, aby ten zestaw przeznaczony był dla profesjonalistów. Wystarczy spojrzeć na objaśnienia. :duh:
-
[E91] zakup auta u niemca
Zależy co rozumiesz przez pełen wypas i prawie pełen wypas, bo jak na pełen wypas 320d 2009 to trochę tanio. Ja pół roku temu za 320d '08 dałem więcej, sporo więcej. No ale fakt, że przebieg 130k :D
-
[E91] zakup auta u niemca
Wiesz kolego trochę już tego było. Poszukaj i poczytaj, a na pewno dożo się dowiesz. Ogólnie rzecz ujmując, to wiele zależy od poprzedniego właściciela auta, jak dbał o turbo, czy robił serwis itd. Osobiście nie przejmowałbym się przebiegiem 170k. Auta z Niemiec nawet trzyletnie potrafią mieć taki przebieg, ale uważam, że dla e9x to nic strasznego, choć wiadomo jakie jest dzisiaj parcie na bezwypadki z małym przebiegiem. Auto nawet jak będzie wyglądało jak nowe i z wypełnioną książką to i tak sprawdziłbym w ASO.
-
[E91] Samodzielna renowacja felg
Przymierzając się do renowacji i malowania felg, natknąłem się w necie na coś takiego http://www.napraw-sam.pl/index.php/Ulotki Zastanawiam się, czy jest to dobre rozwiązanie. Mam tu na myśli szczególnie lakierowanie preparatami w sprayu oraz szpachlowanie - myślałem, że robi się wspaw. Co o tym sądzicie, czy taki sposób malowania i szpachlowanie może dać estetyczny efekt, czy raczej należny używać profesjonalnych akcesoriów lakierniczych?
-
odma jest czy brak?
Potwierdzam. Tak jest w silnikach N47. Odma jest częścią niewymienną, tzn, nie wymienia się tak jak w silniku M47N2. Chyba, że jest uszkodzona, to wtedy całą razem z kapą się wymienia. W ASO też mi mówili około 1500pln.
-
Jakie śruby zabezpieczające do e90?
Ja też mam oryginały, innych nie próbowałem.
-
Nieładna końcówka wydechu w 320d E90/E91 - wymieniał ktoś?
A jaki jest nr OEM tej rurki co kupiłeś? Masz silnik M47N2? A tak ogólnie zapytam koledzy, czy malował ktoś końcówkę wydechu? Np na czarny mat? Czy lakier wytrzyma temperaturę?