Treść opublikowana przez hassassyn
-
[E90] wątpliwa sprawa grubości lakieru
Duzo w tym prawdy. Niestety wiekszosc naszych aut to pojazdy z zagranicy i czesto ich stan techniczny i bezwypadkowosc to watpliwe kwestie. Oczywiscie nie chce generalizowac.
-
[E90] wątpliwa sprawa grubości lakieru
Zgadzam sie, ze wiele osob z tym lakierem przesadza, ale podejrzliwosc jest jak najbardziej uzasadniona, patrzac na to jakie przekrety czasem sa. Z drugiej strony dochodzi do takiej sytuacj, ze niektorzy boja sie pomalowac porysowany zderzak. :duh:
-
320d wymiana silnika
Mam nadzieje, ze poinformujesz kupujacego, co wsadziles do auta :norty:
-
e91 318d '06 kilka pytań
No to widze, ze wyjasnilismy sobie pewne kwestie :cool2:
-
e91 318d '06 kilka pytań
Cały czas myślałem że przy dodaniu gazu turbo wstaje ,a tu na jałowym też chodzi w b5 ,ale nie wiem czy w e9x też tak jest bo to już silniki na szynie CR :wink: Pracuje cały czas, ale na obrotach poniżej pewnego zakresu tylko po to, żeby było smarowane, a nie, żeby spełniać swoją podstawową funkcję, ponieważ wtedy działa tylko turbina, bez sprężarki.
-
0W30 czy 0W40
No z tą zasadą to nie do końca tak, bo co to znaczy "lepiej"? OW30 jest bardziej rzadki od OW40 w całym zakresie temperatur, powoduje mniejsze opory. Ja u siebie zalewam OW30, tak było fabrycznie i tego parametru się trzymam. Ale 0W40 powinien być tak samo dobry, jeśli trzyma normę LL04. W 99% przypadków nie odczujesz różnicy. Czyli z tego co piszesz wynikałoby, że "droższe technologicznie" jest utrzymanie niższej gęstości oleju w mniejszym zakresie temperatur na osi +, niż wyższej gęstości w większym zakresie na tej samej osi?
-
e91 318d '06 kilka pytań
Zastanawiałbym się, czy to tylko atut. W zimę na nierozgrzanym silniku do jakich obrotów kręcisz? [OT] Ale czy to ma większe znaczenie, skoro turbo tak czy tak "kręci się" zawsze jak silnik pracuje, nawet na "luzie" przy tych ~8xx rpm? Sent from my GT-I9300 No proszę Cię! Odpowiedz sobie na pytanie czy ma znaczenie jazda na zimny silniku do 4k na obrotomierzu. :duh:
-
e91 318d '06 kilka pytań
Przeczytaj dokładnie to, o co pytasz i co Ci odpowiadam, jak również to co wcześniej napisałem do kolegi Skrab. Jak już to zrobisz, to będziesz wiedział, że mieszasz tu dwie kwestie. Po pierwsze powtórzę się, Twoje pytanie jest bez sensu, bo po dwóch minutach "temperatura turbiny" (jak Ty to określasz, może jednak sprecyzujesz o jaką dokładnie temperaturę Ci chodzi) nigdy nie będzie stała, ani nawet podobna, bo zależy od zbyt wielu czynników. Po drugie nie stwierdziłem, czy fakt, że turbina "wstaje wcześniej" to tylko wada bądź zaleta. Ale skoro przeczytałeś dokładnie mój post, to już to wiesz. Układ tłokowo-korbowy dostaje tak samo po d.... jak turbina, gdy zbyt szybko kręci się na wysokie obroty zimny silnik, a gdy kręci się normalnie, to nic nie dostaje po d..., więc ten argument raczej chybiony. Więc w związku z tym nadal pozostaje aktualne moje pytanie - czy to, że turbina "wstaje wcześniej" to tylko atut, czy też wada (mam nadzieję, że już wiesz, co jest genezą tej wątpliwości). Pozdrawiam.
-
e91 318d '06 kilka pytań
Kolego, Twoje pytanie jest bez sensu, bo "temperatura turbiny" zależy od wielu czynników, jak styl jazdy, temperatura na zewnątrz etc...
-
co byscie wybrali ALFE 159 czy E90?
Podobny był jak radzili koledze czy wybrać serie 3 czy 5 :mrgreen:
-
e91 318d '06 kilka pytań
Ja też szukałem 320i i kupiłem w końcu 320d. Bardzo ciężko było mi znaleźć benzynę w dobrym wyposażeniu. Jest ich mało, szczególnie na naszym rynku. Zagranicą pewnie więcej. Powodzenia :cool2:
-
co byscie wybrali ALFE 159 czy E90?
Żaden stereotyp się "nie sprawdza" (jeżeli tak to można określić). Taka jest istota stereotypu.
-
co byscie wybrali ALFE 159 czy E90?
dokładnie tak, zaden sznujący się kark nie wsiądzie do Saaba czy Alfy :mrgreen: ale z pewnościa do Golfa, Audi czy Bumy Aha, a u mnie w mieście taki jeździ Alfą 159, Saabem drugi, a Beemą jeżdżę ja, a dres ubieram tylko wtedy, gdy idę biegać i co ty na to? Naprawdę bez sensu takie stereotypizowanie. Pozdrawiam
-
e91 318d '06 kilka pytań
Zastanawiałbym się, czy to tylko atut. W zimę na nierozgrzanym silniku do jakich obrotów kręcisz?
-
co byscie wybrali ALFE 159 czy E90?
No tak, w " Bemek, Mecach i Audikach" są oprychy, a w Alfach 159 nie, bo żeby je odpalić, trzeba przeskanować swoją "mordę" i jeżeli okaże się "nieskalana inteligencją" to odcina zapłon :duh:
-
Jaki silnik do e90?
Tak. Myślę, że to dobre posunięcie. Z przebiegiem 199 tys. jeszcze sprzedasz bez problemu autko. Z 201 tys. to może już być poważny problem :wink:
-
Jaki silnik do e90?
Jednak magiczne 200 tys. jeszcze nie przekroczone :mrgreen:
-
[e90] Jaki olej?
Tylko z tego co koledzy pisali filtr paliwa Kneht w N47 nie pasuje za bardzo. Weź lepiej Manna :cool2:
-
Aktualizacja mapy w nawigacji
A tak spytam bez zakładani nowego tematu - gdzie poza ASO dostanę płytkę z nowymi mapami do navi proffesional pre lci? Skąd Wy bierzecie nowe mapy?
-
Jaki silnik do e90?
Potwierdzam :mrgreen: Mam manuala i choć nie narzekam, to myślę, że lepiej sprawdzałby się automat, właśnie na tych miejskich krótkich odcinkach na 1 i 2 biegu. Zresztą BMW jest specyficznym autem i naprawdę trzeba mieć wyczucie, żeby dobrze łączyć niskie biegi by nie koziołkował, szarpał itd. Jw. dla żony odpada :wink: Fakt. Czasem to wkurza :twisted:
-
Halogeny czy ksenony?
:shock:
-
[e90] Jaki olej?
5,2 litra http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9040701&contentId=7074467
-
[e91] 2.0d 177km urwana klapka!
Kolego nie musisz kopiować tych samych postów z jednego wątku do drugiego :duh:
-
gdzie podłączyć światła dzienne w e90
Nie, no co Ty. Nikt Cie o to nie posądzi. Przecież masz aż....jednego posta :duh:
-
[e91] 2.0d 177km urwana klapka!
Tak samo w każdym samochodzie w którym jest klimatyzacja, może się zepsuć....klimatyzacja :norty: